دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۹ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۵ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۳۰ نوامبر ۲۰۲۳ میلادی
۸ تکنیک کاربردی برای تشخیص باتری اصلی موبایل از انواع تقلبی
3
زمان مطالعه: 5 دقیقه
تشخیص باتری تقلبی از اصلی بسیار مهم است چراکه باتری موبایل یکی از حساس ترین قطعات این گجت ها میباشد. در ادامه بهترین روش تشخیص باتری اصلی را به شما اموزش میدهیم

مجله دلگرم | تشخیص باتری اصلی و تقلبی موبایل خیلی مهم است چراکه خرید باتری تقلبی علاوه بر اینکه اصراف پول است میتواند باعث آسیب رساندن به گجت شما نیز بشود.

باتری اصلی با کیفیت بالا و اجزای سالم، نقش مهمی در نوع عملکرد تلفن های همراه دارد. برخی از افراد به اشتباه تصور می کنند قادر هستند کیفیت یک باتری را از روی ظاهر آن تشخیص دهند و برخی از فروشندگان هم ادعا می کنند باتری هایی که به مشتریان ارائه می دهند، اصل بوده و کیفیت بالایی دارند! اما آیا به راستی در واقعیت این چنین است؟!

برای پاسخ به این چنین ابهاماتی، لازم است یک سری نکات مهم را در مورد باتری های اصل و تقلبی در بازار بدانید؛ به همین منظور قصد دارید در ابتدا اطلاعات مفیدی در مورد باتری های اصل ارائه کنیم و سپس چند روش مناسب برای تشخیص باتری اصل از تقلبی معرفی نماییم.

چگونه میتوان باتری اصلی موبایل را تشخیص داد؟

در ادامه 8 ترفند جالب برای تشخیص باتری های تقلبی و اصلی را به شما اموزش میدهیم.

مرحله ۱: جعبه باطری را بررسی کنید

باتری اصلی موبایل

بسته بندی جعبه باطری های اصل کیفیت خوبی دارند و بهتر می توانند از باطری محافظت کنند. رنگ های نوشته های روی جعبه نیز ظاهر طبیعی دارند.

مرحله ۲: بررسی تاریخ تولید

باتری گوشی تقلبی و اصلی

تاریخ ساخت روی جعبه باطری و روی خود بدنه باطری را مقایسه کنید. برای باطری اصل، تاریخ ساخت چاپ شده روی بدنه باطری با تاریخ روی جعبه آن یکی است.

مرحله ۳: بازرسی اتصال NFC و مشخصات زیر ورقه باطری

باتری اصلی موبایل

زمانی که نگاهی به پشت باطری بیندازیم، متوجه می شویم که NFC دارد یا که NFC نوعی ارتباطی برای گوشی است. یکی از چیزهایی که در باطری های تقلبی سامسونگ می باشد این است که زمانی که ورقه باطری را پاره کنیم اتصال NFC را مشاهده نمی کنیم.

شما بعد از پاره کردن کاغذ باطری می توانید اتصال داخلی NFC را مشاهده کنید. بعد از پاره کردن برچسب باطری، تراشه NFC باطری اصل به خوبی پیچیده شده است و سطح باطری صاف و یکدست می باشد. تراشه NFC روی باطری تقلبی نوشته های چاپی برچسبی دارد و سطح باطری به جای آن که صاف باشد اندکی برآمدگی دارد. ضمنا گاهی باطری های تقلبی فاقد NFC بوده و فقط نوشته های چاپ شده را زیر کاغذ پاره شده باطری مشاهده می کنید.

باتری گوشی موبایل

زمانی که به پشت ورق باطری نگاه کنیم می توانیم رنگ پیوتر را ببینیم. این یک شناسه کلیدی است. اگر به جلوی ورقه باطری نگاه کنیم پیوتری با رنگ مشابه را خواهیم دید. باطری های تقلبی معمولا پیوتر انعکاسی با رنگ نقره ای دارند. این چیزی است که در مورد باطری های تقلبی امری شناخته شده است.

باتری تلفن همراه

زمانی که برچسب طرف دیگر باطری را بکنید نوشته Samsung را می بینید. در باطری های تقلبی این را نمی بینید. به علاوه می بینید که سطح آن چقدر درخشان و براق است. اگر ما باطری تقلبی خریداری کنیم و برچسب آن را بکنیم نوشته برند Samsung را روی آن نمی بینیم و سطح آن معمولا بسیار ضخمت و خشن است.

مرحله ۴: با دقت بدنه و شکاف مقوایی باطری را چک کنید

تمام قطعات اصلی با تکنولوژی درزگیری گرمایی بسته بندی شده است و قطعات تقلبی صرفا بسته بندی ساده دارند یا این که اصلا فاقد بسته بندی می باشد. بسته بندی باطری تقلبی با لبه های برچسب نامنظم و برآمده غیراصلی بودنش مشخص می شود درحالی که در باطری اصل برچسب روی آن تمیز و مرتب تمام لبه ها را پوشانده و هیچ جایی از لبه های برچسب آن برآمدگی ندارد. فاصله بین برچسب از لبه باطری اصلی خیلی کم است و ظاهر صاف و یکنواخت با کیفیت ساخت بالا دارد درحالی که فاصله برچسب باطری های تقلبی از خود باطری بیشتر است و لبه های نامنظم چسب خورده با کیفیت ساخت پایین دارد.

باتری اصلی و تقلبی

باتری اصلی و تقلبی

باتری اصلی و تقلبی موبایل

مرحله ۵: بررسی کردن فونت های نوشته های روی باطری

فونت باطری های اصل با نوشته ای توپر و کاملا سیاه چاپ شده است. اما حروف روی باطری تقلبی با رنگ تار و چاپ نازک و ضعیف نوشته شده است.

باتری تقلبی کدام است

مرحله ۶: بازرسی زوایای باطری

زاویه پایین باطری اصل دارای ساخت دقیق و تمیز با لبه های کوچکتر می باشد. درحالی که زوایه پایین باطری تقلبی بزرگ تر بوده و لبه های خشن و کیفیت ساخت پایینی دارد.

تشخیص باتری تقلبی

مرحله ۷: اتصالات باطری

اتصالات باطری اصل سامسونگ با اتصالات باطری تقلبی آن نیز متفاوت است. این اتصالات در باطری های تقلبی نسبت به باطری های اورجینال کوچکتر و تاریک تر هستند و پلاستیک ما بین آن ها بزرگتر از مدل های اصلی می باشد.(در بالا سمت راست باطری اصل است).

فاصله میان اتصالات از سطح خود باطری در باطری های تقلبی بزرگتر از باطری های اصل می باشد. ضمنا، محدوده ای که توسط کاغذ پوشیده شده است در باطری های اصل اندکی بزرگتر از مدل های تقلبی است. در عکس زیر باطری اصلی سمت راستی است.

اتصالات باتری

باتری گوشی

رنگ اتصالات فلزی باطری نیز ممکن است متفاوت باشد. اتصالات فلزی باطری های اصل رنگ تیره تری دارند و انعکاسی نیستند. انعکاسی بودن یا نبودن را می توانید زیر نور آفتاب به خوبی تشخیص دهید. اتصالات فلزی باطری های تقلبی به شدت نور را انعکاس می دهند.

مرحله ۸: جنس پلاستیک باطری

به سطح پلاستیکی و جنس پلاستیک باطری نگاه کنید. باطری های اصل سطح یکنواختی دارند که در آن ها از پلاستیک PC استفاده شده است ولی باطری های تقلبی پوشش ضمختی دارند و در آن ها از پلاستیک بازیافتی استفاده شده که شکننده و ترد می باشد.

متریال پوشش باطری های اصل در برابر ضربه محکم و سخت است و رنگ سطح آن یکنواخت، تمیز، شفاف و بدون هیچ گونه خراش و آسیب دیدگی است.

باتری موبایل سامسونگ

بیشتر بخوانید:

لیست قیمت انواع باتری گوشی موبایل در بازار


چنانچه این مطلب را مفید میدانید با لایک کردن و به اشتراک گذاشتن آن، از ما حمایت کنید. نظرات، پیشنهادات و مقاله های درخواستی خود را از طریق قسمت دیدگاه ها برای ما ارسال کنید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
2.0 از 5 (3 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits