چه گوشی هایی در آینده به سیستم عامل اندروید ۹ پای مجهز می شوند ؟

۱,۸۱۷
۱
۰
سه شنبه, ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ ۰۳:۰۶
قرار است اندروید 9 پای برای برخی از تلفن های همراه هوشمند عرضه شود ، اما سوال اصلی اینجاست که این سیستم عامل برای چه گوشی هایی و در چه زمانی عرضه خواهد شد
چه گوشی هایی در آینده به سیستم عامل اندروید ۹ پای مجهز می شوند ؟

با مجله دلگرم همراه باشید

سیستم عامل اندروید 9 پای


همانطور که می دانید نهمین نسخه ی سیستم عامل اندروید با نام ، اندروید 9 پای عرضه شده است و از آن جایی که این سوال برای همه پیش آمده است که این نسخه ی جدید سیستم عامل اندروید قرار است برای چه گوشی های هوشمندی عرضه شود؟ و دقیقا چه زمانی این اتفاق می افتد ؟ تصمیم گرفتیم مقاله ای را در این زمینه به تمامی علاقه مندان به سیستم عامل اندروید ارائه دهیم و به تمامی گوشی های هوشمندی که قرار است نسخه ی جدید سیستم عامل اندروید برای آن ها عرضه شود اشاره کنیم .


نهمین نسخه ی سیستم عامل اندروید زمانی عرضه شده است که هنوز خیلی از کاربران تلفن های همراه هوشمند نسخه ی قبلی سیستم عامل اندروید یعنی اندروید اوریو را در اختیار ندارند و حتی با آپشن های آن هیچ آشنایی ندارند . اما با تمام این ها جدیدترین نسخه ی سیستم عامل اندروید معرفی شده است . اندروید 9 پای به عنوان جدیدترین نسخه ی سیستم عامل اندروید دارای قابلیت ها و آپشن های فراوانی نسبت به نسخه ی قبلی خود یعنی اندروید اوریو می باشد و می توان گفت به گونه ای کدنویسی شده است که تمامی آپشن های اندروید اوریو را در کنار آپشن های دیگری در خود جای داده است .

عرضه اندروید 9 پای


قرار است اندروید 9 پای برای برخی از تلفن های همراه هوشمند عرضه شود ، اما سوال اصلی اینجاست که این سیستم عامل برای چه گوشی هایی و در چه زمانی عرضه خواهد شد ؟ در ادامه ی این مقاله لیستی را تهیه کرده ایم که در این لیست نام تمامی گوشی های هوشمندی که قرار است این سیستم عامل برای آن ها عرضه شود قید شده است البته باید توجه داشته باشید که اگر نام تلفن همراه هوشمند شما در این لیست نبود نباید فکر کنید که اندروید 9 پای برای گوشی شما عرضه نمی شود چرا که این لیست همواره در حال بروزرسانی می باشد و این احتمال وجود دارد که شما در آینده نام تلفن همراه هوشمند خود را در بین این لیست مشاهده کنید . در رابطه با زمان عرضه ی اندروید 9 پای برای هر یک از گوشی هایی که نامشان در ادامه ی این مقاله آمده است باید بگوییم که نمی توان زمان دقیقی را اعلام کرد و ما تمامی زمان های تخمین زده شده را براساس گزارش وب سایت theandroidsoul در این مقاله ذکر کرده ایم .


ایسوس


کمپانی ایسوس محصولات هوشمند 2017 و 2018 خود را به سیستم عامل اندروید نوقا مجهز کرده بود و حالا قصد دارد این محصولات را از سیستم عامل اندروید نوقا به اندروید 9 پای به روز رسانی کند . تلفن های همراه هوشمند ایسوس در سری های زنفون 5 و4 در سه ماه آخر سال میلادی جاری ، در سه ماه اول و دوم سال 2019 به سیستم عامل اندروید 9 پای به روز رسانی می شوند .

divider


اسنشال


در اواخر سال 2018 میلادی کمپانی اسنشال قرار است نسل دوم تلفن هوشمند PH را عرضه کند ، این تلفن همراه هوشمند به طور پیش فرض دارای سیستم عامل اندروید اوریو می باشد از این رو قرار است مدتی پس از عرضه سیستم عامل اندروید اوریوی آن به جدید ترین نسخه ی سیستم عامل اندروید یعنی اندروید 9 پای ارتقا پیدا کند .

divider


جیونی


کمپانی جیونی که یک کمپانی چینی می باشد و در زمینه ی طراحی و تولید تلفن های همراه هوشمند فعالیت دارد تاکنون هیچ یک از محصولات خود را به سیستم عامل اندروید اوریو ارتقا نداده است که بخواهد آن ها را به سیستم عامل اندروید 9 پای بروزرسانی کند اما قرار است تلفن های همراه هوشمند سال 2019 میلادی این کمپانی به این سیستم عامل مجهز باشند .

divider


گوگل


خبر خوش برای کاربران تلفن همراهی که دارای گوشی های نسل اول و دوم پیکسلی گوگل و پیکسل ایکس ال می باشند این است که هم اکنون جدیدترین نسخه ی سیستم عامل اندروید ، اندروید 9 پای برای این گوشی ها عرضه شده است . از این رو به راحتی می توانند گوشی های خود را به این نسخه از سیستم عامل اندروید بروزرسانی کنند .

divider

اچ تی سی


از آن جایی که کمپانی اچ تی سی تعداد زیادی از تلفن های همراه هوشمند خود را به نسخه ی قبلی سیستم عامل اندروید 9 پای یعنی اندروید اوریو بروزرسانی کرده است قرار است تمامی تلفن ها همراه هوشمند سری U خود را به سیستم عامل اندروید 9 پای بروزرسانی کند البته باید توجه داشته باشید که لیست تمامی گوشی های هوشمندی که قرار است به اندروید 9 پای مجهز شوند در حال بروزرسانی می باشد و این مسئله بدین معنی است که این احتمال وجود دارد که برخی دیگر از موبایل های هوشمند تولید شده توسط این کمپانی به اندروید 9 پای مجهز شوند . قرار است سری U گوشی های هوشمند اچ تی سی در سه ماه ی آخر سال جاری میلادی و سه ماهه ی اول و دوم سال 2019 به سیستم عامل اندروید 9 پای مجهز شوند .

divider


هواوی


یکی از کمپانی هایی که بروزرسانی سیستم عامل تلفن های همراه هوشمندش از اهمیت بالایی برایش برخوردار می باشد و در این زمینه پیشرفت چشم گیری داشته است کمپانی هواوی می باشد . جالب است بدانید که کمپانی هواوی جزء کمپانی هایی بود که به محض عرضه ی سیستم عامل اندروید اوریو اکثر محصولاتش را به این سیستم عامل مجهز کرد . از این رو هیچ جای تعجبی وجود ندارد که این کمپانی خیلی زود محصولاتش را به اندروید 9 پای نیز مجهز کند . کمپانی هواوی قرار است تلفن های همراه هوشمند سری Honor ، Nova ، P20 ، P10 و Mate 20 که قرار است امسال عرضه شود را به اندروید 9 پای مجهز کند . تمامی سری گوشی های مذکور در سه ماه آخر سال میلادی جاری و سه ماه اول سال 2019 به این سیستم عامل به روز رسانی می شوند .

divider


ال جی


کمپانی ال جی در این اواخر مشکلات مالی و اقتصادی زیادی داشته است از این رو برخلاف تمامی انتظارات نتوانست محصول جدید خود را یعنی ال جی G7 را در نمایشگاه MWC 2018 معرفی کند . البته کمپانی ال جی با وجود تمامی این مشکلات خودش را برای بازگشت به صحنه ی رقابت آماده کرده است . کمپانی ال جی با توجه به تعداد کم تلفن های همراه هوشمندی که طراحی و تولید کرده است قرار است برای بیشتر محصولات خود سیستم عامل اندروید 9 پای را در نظر بگیرد . به گونه ای که قرار است برای تلفن های همراه هوشمند ال جی سری G6 ، G7 ، Q8 ، V20 ، V30 و Stylus در سه ماه پایانی سال میلادی جاری و سه ماه اول و دوم سال 2019 ، اندروید 9 پای در نظر گرفته شود .

divider


موتورولا


کمپانی موتورولا نیز قرار است تعداد کمی از محصولاتش را به اندروید 9 پای ارتقا دهد ، برای نمونه قرار است این کمپانی تلفن های همراه هوشمند سری Z ، G5 و G5S را به اندروید پای بروزرسانی کند .

divider


نوکیا


خبر خوش برای کاربران تلفن های همراه هوشمند کمپانی نوکیا این است که قرار است کمپانی نوکیا همه ی تلفن های همراه هوشمندش را به اندروید 9 پای به روز رسانی کند که این تلفن های همراه هوشمند شامل : نوکیا 1 تا 7 ، نوکیا 8 ، نوکیا 8 سیروکو می باشند . این گوشی های هوشمند نیز مانند سایر گوشی های هوشمند قرار است در سه ماه آخر سال میلادی جاری و سه ماه اول و دوم سال 2019 به اندروید 9 پای مجهز شوند . از این رو اگر شما نیز یکی از کاربران تلفن های همراه هوشمند کمپانی نوکیا می باشید هیچ گونه نگرانی از این نظر که گوشی شما در بین لیست گوشی هایی که قرار است به اندروید پای بروزرسانی شوند نباشد ، ندارید .

divider


وان پلاس


در میان گوشی های هوشمند این کمپانی تنها قرار است گوشی های وان پلاس 3 ، وان پلاس 3 ، وان پلاس 5 ، وان پلاس 5T و وان پلاس 6 به سیستم عامل اندروید پای بروزرسانی شوند که باید در سه ماه آخر سال میلادی جاری و سه ماه ابتدایی و سوم سال 2019 منتظر چنین بروزرسانی در گوشی های مذکور از کمپانی وان پلاس باشیم .

divider

اوپو


یکی دیگر از کمپانی هایی که بروزرسانی سیستم عامل محصولاتش خیلی برایش اهمیت ندارد و همچنین خیلی دیر به دیر محصولات خود را بروزرسانی می کند کمپانی اوپو می باشد . از این رو قرار است تنها سه تلفن همراه هوشمند با نام های اوپو R15 Pro، اوپو R15 و اوپو Find Xبه سیستم عامل اندروید 9 پای مجهز شوند که تمامی این سه محصول در سه ماه پایانی سال میلادی جاری به اندروید پای به روزرسانی می شوند .

divider


سامسونگ


کمپانی سامسونگ بیشترین توجه خود را بر روی بروزرسانی برخی از محصولات 2017 و تمامی محصولات 2018 خود به اندروید پای گذاشته است . از این رو تمامی کاربران تلفن های همراه هوشمند سامسونگ برای سال 2016 و یا قبل از آن به هیچ وجه به بروزرسانی گوشی هایشان به اندروید پای امیدوار نباشند چرا که تنها تعداد کمی از محصولات 2017 سامسونگ به این سیستم عامل مجهز خواهند شد . اما خبر خوش برای کاربران محصولات 2018 سامسونگ این است که تمامی تلفن های همراه هوشمندشان به این سیستم عامل مجهز خواهد شد .


محصولات 2017 و 2018 سامسونگ که به سیستم عامل اندروید پای مجهز می شوند شامل :
• سامسونگ گلکسی اس ۹
• سامسونگ گلکسی اس ۹ پلاس
• سامسونگ گلکسی نوت ۸
• سامسونگ گلکسی اس ۸
• سامسونگ گلکسی اس ۸ اکتیو
• سامسونگ گلکسی اس ۸ پلاس
• سامسونگ گلکسی ای ۸ و ای ۸ پلاس
• سامسونگ گلکسی ای ۸ استار و ای ۹ استار
• سامسونگ گلکسی ای ۶
• سامسونگ گلکسی ای ۶ پلاس
• سامسونگ گلکسی نوت اف ای
• سامسونگ گلکسی جی ۴
• سامسونگ گلکسی جی ۶
• سامسونگ گلکسی جی ۸
می باشد . تمامی محصولات مذکور در سه ماه اول ، دوم و سوم به سیستم عامل اندروید پای مجهز می شوند .

divider


سونی


کمپانی سونی دومین کمپانی بعد از کمپانی گوگل می باشد که بروز رسانی محصولاتش را به صورت مرتب انجام می دهد و به این مسئله اهمیت زیادی می دهد . کمپانی سونی نیز تصمیم دارد بروزرسانی سیستم عامل تلفن های همراه هوشمندش را اندروید پای به محصولات اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZ2 Compact اختصاص دهد که در سه ماه آخر سال 2018 و سه ماه اول و سوم سال 2019 صورت می گیرد .

divider


ویوو


یکی دیگر از کمپانی هایی که در زمینه ی بروزرسانی محصولاتش تاکنون ضعیف عمل کرده است کمپانی ویوو می باشد البته این کمپانی در حال حاضر قرار است بر روی دوتا از محصولاتش اندروید پای را به صورت آزمایشی قرار دهد که این محصولات شامل دو سری ویوو X21و ویوو X21 UD می باشند . هر دو سری محصول در سه ماه آخر 2018 و سه ماه اول 2019 به جدیدترین نسخه ی سیستم عامل اندروید ، اندروید 9 پای مجهز می شوند .

divider

شیائومی


با وجود اینکه کمپانی شیائومی نیز تاریخچه ی خوبی در زمینه ی بروزرسانی محصولاتش ندارد اما قرار است چندین محصول خود را در سری های مختلف مانند Mi 8 ، Mi 6 ، Mi A1 ، Mi A2 ، Redmi 6 ، Mi Max را به اندروید پای 9 ارتقا دهد . که در ادامه به صورت جزئی تر به این محصولات پرداخته ایم .


• شیائومی Mi 8
• شیائومی Mi 8 EE
• شیائومی Mi 8 SE
• شیائومی Mi 6
• شیائومی Mi A1
• شیائومی Mi A2
• شیائومی Mi A2 Lite
• شیائومی Mi Mix 2
• شیائومی Mi Mix 2S
• شیائومی Mi Max 3
• شیائومی (Redmi Note 5 AI (Note 5 Pro
• شیائومی (Redmi S2 (Redmi Y2
• شیائومی Redmi 6
• شیائومی Redmi 6A
• شیائومی Redmi 6 Pro

زد تی ای


با وجود اینکه این کمپانی تلفن های همراه هوشمند زیادی را طراحی و تولید کرده است اما تنها قرار است اندروید پای را بر روی یک سری از محصولاتش قرار دهد که آن هم سری ZTE Nubia می باشند که در سه ماه دوم سال 2019 میلادی به سیستم عامل اندروید پای 9 مجهز می شوند . البته انتظار می رفت این کمپانی محصولات بیشتری را به این سیستم عامل مجهز کند .

divider

ترجمه شده مجله دلگرم

مهتاب جهاندار


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter