دلگرم
امروز: شنبه, ۰۲ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۱۵ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۲۲ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
چگونه میتوان قناری را با سهره جفت کرد؟
27
زمان مطالعه: 4 دقیقه
خیلی از دارندگان سهره و قناری در هنگام جفت زدن به مشکلاتی از قبیل :: دعوا کردن آنها، بی میلی سهره نسبت به قناری، چرا سهره تخم ها میخورد؟ رژیم غذایی آنها در زمان جفت گیری چه باید باشد. شما برای رسیدن به پاسخ تمامی این مشکلات و سوالات با ما همراه شوید.

چگونگی جفت انداختن سهره با قناری

ابتدا باید یک سهره مناسب از لحاظ جثه شادابی و همچنین جرات انتخاب کنید بهتر است از سهرهای جوان و سهره های که با سهره قبلا جفت نشده باشند انتخاب کنید.

البته بعضی از افراد معتقدند که از سهرهای دو سال به بالا باید استفاده کرد و همچنین از سهره های تور اول سال نباید استفاده کرد ولی بعضی افراد معتقدند از سهره های تور و همچنین از جوجه سهره هایی در سال اول با قناری جفت انداختند، جوجه سهره قناری های بسیار زیبای از آنها در آوردند.

چرا رنگ قناری ماده باید تیره باشد

در مورد انتخاب قناری ماده بهتر است از رنگهای تیره و یا ابلغ استفاده شود البته می توان از رنگهای روشنی مانند زرد . پرتقالی هم استفاده نمود ولی اکثر سهرها به رنگهای تیره تر بیشتر علاقه نشان میدهند.

مشخص کردن مکان قبل از جفت گیری سهره و قناری

قناری های که جوان هستند و پرهایی صاف و شاداب دارند و هیچگونه بیماری ندارند خریداری کنید. در اواخر زمستان موقعی که هنوز سهره مست نشده و همچنین قناری آماده نیست در جای که قرار است آنها را جفت بیندازیم قفس سهره و قناری را طوری قرار میدهیم که آواز خواندن سهره (به علت نزدیک بودن قفس قناری) دچار مشکل نشود.

آنقدر دور هم نباشند که به زور صدای هم را بشنوند. بعد از مدتی که به صدای هم عادت کردند و سهره به مست شدن نزدیک شد قفس هر دو را درفاصله ی نیم تا یک متری از هم قرار دهید.

رژیم غذایی قبل از جفت گیری قناری و سهره

در این موقع روزانه یک تخم مرغ را آب پز کنید و در اختیار قناری قرار دهید تا در آماده سازی قناری کمک کند .

تست مست شدن سهره و قنازی در زمان جفت گیری

بعد از چند مدت به مرحله ای رسیدید که اگر قفس قناری را دور بکنید سهره برای قناری بی تابی کرد و هنگام نزدیک کردن برای قناری مستی رفت سهره در بهترین حالت برای جفت گیری است وهمچنین برای قناری موقعی که مقداری پنبه جلویش بذارید مشغول لانه سازی شد و وقتی سهره را از او دور میکنید برای سهره بی قراری کرد بدانید که موقع جفت انداختن است .

بهترین روش برای جفت گیری به نظر من این است که لانه را در اختیار قناری قرار داده تا قناری لانه را آماده کرده سپس سهره را در قفس ماده قناری رها کرده ، در این حالت سهره و قناری کم تر با هم در گیر میشوند

روش دیگر برای جفت گیری سهره و قناری

میتوان به روشهای دیگر سهره و قناری را هم با هم جفت انداخت یکی از این روشها این است که بعد از چند روز که سهره در قفس قناری رها شد و جفت شدن اطمینان حاصل کردیم لانه را در اختیار هر دو قرار دهیم تا سهره هم در امر لانه سازی مشارکت کند (این در مورد سهره و قناری های است که با هم دعوا نمی کنند)

بعد از چهار یا پنج روز از جفت گرفتن قناری اولین تخم خود را می گذارد در این موقع باید مواظب بود که سهره تخم قناری را نخورد ( بعضی از سهره ها عادت به خوردن تخم قناری را دارند ولی بعضی دیگر کاری به تخم ندارند )

در این حالت می توان اولین تخم را برداشته و در موقع گذاشتن تخم دوم تخم اولی را هم کنار تخم دوم گذاشته و سهره را از قناری جدا کنید مطمئن باشید تمام تخم ها بعدی نطفه دار است ( سهره های که به تخم کاری ندارند می توان تا پایان تخم گذاری کنار قناری باشد و بعدا او را جدا کرد چون سهره ها بعد از در آمدن جوجه ا از تخم کمتر یا اصلا در غذا دادن به جوجه ها کمک نمی کنند ) بعد از سیزده روز منتظر به دنیا آمدن جوجه های زیبا از تخم باشید .

نکات مهم

  1. بهتر است که در مکان خلوت و به دور از شلوغی باشد
  2. از تغییر مکان دادن قفس در موقع جفت گیری خودداری کنید

بیشتر بخوانید::

نحوه تشخیص نر یا ماده بودن سهره

در مورد بیماری های پای قناری و درمان آنها چه می دانید؟

علل تشخیص و درمان فوری اسهال در پرندگان

بزرگ شدن چینه دان قناری:: علائم پیشگیری و درمان فوریاین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.4 از 5 (27 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits