دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۳ مهر ۱۳۹۹ برابر با ۰۷ صفر ۱۴۴۲ قمری و ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی
آشنایی با بهترین نژادهای سگ
2
1.1K
زمان مطالعه: 12 دقیقه
سگ یکی از موجودات بسیار وفادار و از دوستان و همراهان انسان در طول تاریخ است ولی برخی نژادهای سگ در جهان هستند که خواهان زیادی دارند


بهترین نژادهای سگ در تمام دنیا را بشناسید


سگ یکی از موجودات بسیار وفادار و از دوستان و همراهان انسان در طول تاریخ است . عده ای از نژادهای سگ در جهان هستند که خواهان زیادی دارند و بسیار گرانقیمت نیز می باشند که امروز به شما معرفی می کنیم. برای خرید برخی حیوانات باید هزاران دلار هزینه کرد . این سگ ها با قیمت‌های باورنکردنی خرید و فروش می شوند. این قیمت بالا می تواند به دلایلی مثلی ظاهر منحصر به فرد, هوش و استعدادی که دارند و یا نادر بودن آن‌ها باشد.

انتخاب سگ متناسب با سبک زندگی ما


اطمینان حاصل کنید که می‌توانید برای سگی که انتخاب می کنید وقت تمرین و ورزش کافی داشته باشید. اگر شما به دنبال یک سگ تنبل هستید، بهتر است از نژادهای پرانرژی دوری کنید.

مراقبت از توله‌سگ‌ها نیازمند توجه بیشتری است. آن‌ها نیازمند مراقبت، آموزش، اجتماعی شدن، آموزش اطاعت و ملاقات مکرر با دامپزشک هستند. اگر این‌ها به نظر شما زیاد است، پس یک سگ بزرگسال برای شما مناسب‌تر خواهد بود. اگر سگی از گروه‌های نجات که دارای یک برنامه مشخص پرورش است را در نظر دارید، باید بدانید این سگ‌ها در خانه‌هایی با برنامه‌های دقیق زندگی می‌کنند و بسیاری از آن‌ها در حال حاضر، خانه‌دار و اجتماعی هستند. با داوطلبان و کارکنان در مورد سلامت و نیازهای سگی که می‌خواهید قبول کنید، صحبت کنید.

تمام سگ‌ها دارای نیازهای اساسی هستند، اما برخی از سگ‌ها به مراقبت بیشتری نسبت به بقیه نیاز دارند. تصمیم بگیرید که می‌توانید چه میزان زمان برای رفع نیازهای او اختصاص دهید. در واقع شما ممکن است یک نژاد سگ با نگه‌داری آسان‌تر را به عنوان اولین تجربه ترجیح بدهید. البته فراموش نکنید که بسیاری از آن‌ها، حتی حاضرند جان خودشان را برای محافظت از شما به خطر بیندازند!

سگ

انواعی از بهترین نژادهای سگ

چاو چاو «Chow Chow»

این سگ که دهمین جایگاه را بین گران ترین نژادهای سگ دارد بین 3000 تا 9000 دلار «12 تا 36 میلیون تومان» قیمت دارد. این سگ نژاد باستانی چینی است که قدمت آن به 300 سال قبل از میلاد باز میگردد. چاو چاو بعنوان سگ شکاری و نگهبان استفاده می‌شده است.

اندازه آن متوسط است و سر بزرگ و پوزه گردی دارد و با زبان آبی-مشکی منحصر به فرد و ظاهر شبیه شیرش شناخته میشود. این سگ وفادار با ظاهر شاهانه خود یک نژاد واقعا منحصربفرد است.

منشا چاو چاو در اصل شمال چین است. تصور می شود نگهبانان سنگی سنتی در مقابل معابد و مکان‌های بودایی با الهام از این سگ ساخته شده اند. چاو چاو یکی از معدود نژادهای سگ باستانی است که هنوز وجوددارد. یکی از نویسندگان مطرح می کند که چاو چاو 2000 سال پیش در چین یا 3000 سال پیش در شمال آسیا ظاهر شده و سپس به مغولستان, سیبری و سپس چین مهاجرت کرده است. برخی مورخان معتقدند چاو چاو ارتش مغول را در زمان حمله به چین و هم چنین اروپا و خاور میانه همراهی کرده است.

فاروهاوند «Pharaoh Hound»

فاروهاوند سگ ملی مالت است که بین ۳ تا ۷ هزار دلار «۱۲ تا ۲۸ میلیون تومان» قیمت دارد. فارو هاند با چربی کمی که در بدنش دارد یکی از زیباترین سگ‌ها و ماهرترین جهنده ها است. بررسی DNA نشان میدهد که آن‌ها علیرغم نامشان هیچ ارتباطی با مصر باستان ندارند, هرچند یکی از افسانه‌های محبوب

آنرا از نسل سگ‌های شکاری مصر باستان میداند. برخی معتقدند که این نژاد شبیه تصویر سگ هایی است که روی دیوار آرامگاه‌های مصر باستان یافت میشود. این افسانه میگوید فارو هاوند‌ها توسط فنیقی‌ها به مالت آورده شده و ۲۰۰۰ سال است که در آن وجود دارند.


آن‌ها سگ‌های باهوش و گاهی اوقات لجباز و بسیار مستقلی هستند که دستورات تکراری خیلی زود خسته شان می کند. این سگ بطور سنتی برای شکار خرگوش در جزایر مالت استفاده می‌شده اند. فارو هاوند در نگاه اول هم ظریف و زیبا و هم نیرومند و ورزشکار بنظر میرسد. آن‌ها بدون داشتن عضلات بزرگ و حجیم, نیرومند هستند. چشمان این نژاد بادامی, تیز, هوشیار, باهوش و کهربایی رنگ است و گردن بلند و لاغر و عضلانیشان قوس ظریفی دارد.

sag

آکیتا «Akita»

سگ ژاپنی آکیتا با حداقل قیمت ۳۵۰۰ دلار «۱۴ میلیون تومان» در رده هشتم گران ترین سگ‌های جهان قرار دارد. آکیتا یک نژاد اشپیتز بزرگ, قوی, غالب و مستقل است که طبق معمول از غریبه‌ها کناره گیری می کند و نسبت به اعضای خانواده مهربان است. آکیتا‌ها عموما سرسخت هستند, اما از بیماری‌های ژنتیکی مختلفی رنج می برند و نسبت به برخی داروهای خاص حساس هستند.

آکیتا نژاد بزرگی از سگ است که منشا آن کوه‌های مناطق شمالی ژاپن است. آن‌ها پوشش دولایه کوتاه دارند که شبیه تعداد زیادی از نژادهای اشپیتز شمالی مثل هاسکی سیبری است. دو نوع آکیتا وجوددارد: آکیتای ژاپنی و آمریکایی. در بیشتر کشورها, نژاد آمریکایی آکیتا را بعنوان یک نژاد مستقل می‌شناسند. اما در کشور آمریکا و کانادا هردو را یک نژاد درنظر می گیرند. مدتی نژاد آکیتای آمریکایی را در برخی کشور‌ها با عنوان سگ ژاپنی بزرگ می‌شناختند.

سگ چاینیز کِرِستد بی مو «Chinese Crested Hairless»

نژاد کرستد چینی بی مو, سگی کوچک و به خاطر ظاهرش یکی از عجیب‌ترین سگ هاست. قیمت این سگ ۵۰۰۰ دلار «۲۰ میلیون تومان» است. مانند بیشتر سگ‌های بی مو, چاینیز کرستد هم دو نوع با مو و بی مو دارد. این نژاد با وزن ۴.۵ – ۵.۹ کیلو گرم جزء سگ‌های کوچک به شمار میرود.

در نگاه اول دو نوع با مو و بی موی این سگ دو نژاد مختلف بنظر میرسند, اما بی مویی یک ویژگی غالب ناقص است که دریک نژاد رخ می دهد. نوع بی مو پوست نرمی شبیه انسان و موهایی در اطراف پا و دم و سرش دارد. مقدار موی بدن نوع بی مو متفاوت است. رنگ پوست نوع بی مو از گوشتی کم رنگ تا سیاه متغیر است. کرستدهای بی مو اغلب فاقد دندان‌های آسیای کوچک هستند, اما این نقص به حساب نمی آید.

سگ ها

سگ ماستیف تبتی «Tibetan Mastiff»

ماستیف تبتی یک نژاد سگ تبتی بزرگ است که از فرهنگ‌های عشایری تبت, هند, مغولستان و نپال سرچشمه می گیرد. این نژاد یک سگ گرانقیمت است که طبق معمول بین ۵ تا ۹ هزار دلار «۲۰ تا ۳۶ میلیون تومان» قیمت دارد. اگر چه ماستیفی که به قیمت ۲ میلیون دلار «۸۰۰ میلیون تومان» در چین فروخته شد تاریخ ساز شد, اما یک سگ به تنهایی نمیتواند آنرا گران ترین نژاد سگ‌ها کند.

ماستیف تبتی در بیشتر قسمت‌های جهان یک سگ گله است بنابر این روز‌ها میخوابد تا شب‌ها هوشیار باشد. این سگ با وفاداریش شناخته می شود و هزاران سال سگ عشایر تبتی بوده و از دام‌های آن‌ها در برابر گرگ, پلنگ, خرس و ببر‌ها حفاظت می‌کرده است.

نام «ماستیف تبتی» اشتباه است. ماستیف تبتی یک ماستیف واقعی نیست. کلمه ماستیف توسط اروپاییانی که نخستین بار به تبت رفتند برای این سگ استفاده شد که به همه ی سگ‌های بزرگ غربی گفته میشد. نام بهتر این سگ می تواند سگ کوهستانی تبت یا سگ کوهستانی هیمالیا باشد.

سگ اسکیموی کانادایی «Canadian Eskimo»

سگ اسکیموی کانادایی یکی از قدیمی ترین و کمیاب‌ترین سگ‌های خانگی اصیل و بومی آمریکای شمالی است. اسکیموی کانادایی یک سگ نیرومند و ورزشکار است. تعداد زیادی از آن‌ها ظاهر با ابهتی دارند و می توانند نگهبانان خوبی باشند. قیمت این سگ ۶۰۰۰ دلار «۲۴ میلیون تومان» است.

سگ اسکیموی کانادایی یک نژاد قطبی از سگ کار است. آن‌ها هزار سال پیش همراه با سگ گرینلند که از نظر ژنتیکی مشابه هستند, از سیبری به آمریکای شمالی آورده شدند. این نژاد اکنون در دسترس خطر انقراض قرار دارد. درسال ۲۰۰۸ تنها ۳۰۰ سگ اصیل از این نژاد وجود داشت. زمانی اینوت‌ها ازآن‌ها برای حمل و نقل در شمال کانادا استفاده میکردند

اما در دهه 1960 کمیاب شدند. عوامل موثر بر کاهش تعداد این نژاد شامل افزایش محبوبیت وسایل حمل و نقل برفی و شیوع بیماری‌های عفونی سگ‌ها بود.

سگ سفید


ژرمن شپرد «German Shepherd»

در مقام چهارم گران ترین نژادهای جهان, یک سگ باهوش و بااستعداد قرار دارد که می تواند با قیمت حداقل ۶۵۰۰ دلار «۲۶ میلیون تومان» فروخته شود. ژرمن شپرد در اصل سگ نگهبان بوده که از گله گوسفندان حفاظت می‌کرده است, اما امروزه بعنوان سگ پلیس, نگهبان, جنگ, جستجوگر و نجات با انسان همکاری میکند.

یک ژرمن شپرد آموزش دیده با استعداد و مهارتی که دارد میتواند بسیار ارزشمند و گرانقیمت باشد. اندازه این سگ کار آلمانی متوسط تا بزرگ است و قدمت آن به سال ۱۸۹۹ بازمی گردد. ژرمن شپرد‌ها قوی, باهوش, آموزش پذیر و مطیع هستند و اغلب در تعداد زیادی از کار‌ها از جمله همراهی با معلولین, جست‌وجو و نجات, نقش‌های نظامی و حتی بازیگری ترجیحا از این نژاد استفاده می شود.

ساموید «Samoyed»

سامویدها سگ‌های سیبری هستند که زمانی برای نگهبانی و هدایت گله های گوزن شمالی توسط عشایر و کشیدن سورتمه استفاده می شدند. آن ها امروزه یکی از گران ترین نژادهای سگ هستند که بین ۶۵۰۰ تا ۱۲۰۰۰ دلار «۲۶ تا ۴۸ میلیون تومان» فروخته می شوند.

ساموید یک نژاد دوست داشتنی و بازیگوش است که با خانواده اش کنار می آید و همراه خوبی برای بچه‌های کوچک و سالمندان است. آن‌ها محافظ و لجباز هستند بنابر این باید خیلی زود اجتماعی و تربیت شوند. چشم ساموید‌ها طبق معمول مشکی و قهوه‌ای و بادامی شکل است. هم چنین گوش‌های راست و مثلثی ضخیم و پوشیده از مو دارند. آن‌ها تقریباً همیشه سفید هستند, اما اغلب ته رنگ قهوه‌ای روشن تا تیره قهوه ای هم دارد که طبق معمول نوک گوش هایشان است.


دم ساموید‌ها یکی از ویژگی‌های منحصربفرد آن هاست. دم آن‌ها هم طبق معمول به سمت بالا پیچ خورده و به کمرشان میرسد اما به شکل پرچم نمی ایستد بلکه روی پشتشان و به یک طرف افتاده است. تقریباً همه ی ساموید‌ها هنگام استراحت و غذاخوردن دمشان را پایین می اندازند, اما وقتی هوشیارند دوباره آنرا حلقه می کنند. ساموید‌ها هنگام خوابیدن در هوای سرد برای گرم شدن دمشان را روی بینی می اندازند.

سگ پشمالو

روتوایلر «Rottweiler»

روتوایلر یک نژاد بزرگ از سگهای اهلی است که طبیعت مهربان, آرام, فداکار و مطیعی دارد. آن‌ها امروزه بعنوان پلیس, سگ‌های نظامی و همراه استفاده می شوند. با این حال میتوانند نسبت به غریبه‌ها و سایر حیوانات بسیار مهاجم باشند. بنابر این باید در سنین کودکی آموزش دیده و اجتماعی شوند. روتوایلر حداقل ۷ هزار دلار «۲۸ میلیون تومان» قیمت دارد.

این سگ‌ها را در گذشته روتوایلرهای قصاب می‌نامیدند, چون ازآن‌ها برای هدایت دام‌ها و کشیدن گاری‌های پر از گوشت قصابی به سمت بازار استفاده می کردند. تا اواسط قرن نوزدهم این کاربرد ادامه داشت تا این که راه آهن جای گزین آن‌ها شد. اکنون روتوایلر‌ها برای جست‌وجو و نجات, راهنمایی نابینایان, نگهبانی و پلیس استفاده میشوند.

روتوایلر یکی از قدیمی ترین نژادهایی است که قدمت آن‌ به امپراتوری رم برمی گردد و احتمالا از نسل سگهای گله رم باستان است. سپاهیان رومی در تلاش برای فتح اروپا در گروه‌های بزرگی به سراسر این قاره سفر کردند. چون یخچالی وجود نداشت سربازان وادار بودند همراه خود گله‌های دام را بعنوان غذا ببرند. سگ‌ها برای هدایت گله و نگهبانی ازآن‌ در شب استفاده می شدند.

لوچن «Lowchen»

و حالا گران ترین سگ جهان رابه شما معرفی می کنیم: لوچن. این سگ رابه نام شیرکوچولو یا سگ اسباب بازی هم می‌شناسند. لوچن یکی از کمیاب‌ترین و منحصربه فردترین نژادهای سگ در جهان است که حداقل ۷ هزار دلار «۲۸ میلیون تومان» قیمت دارد. درسال ۱۹۷۳ تنها ۶۵ مورد ثبت شده است.


از این نژاد وجود داشت. امروزه هم هر سال کمتر از چند صد مورد جدید ازآن در سراسر جهان ثبت میشود. مو های لوچن بلند و رنگ‌های مختلفی دارد, ولی ریزش موی بسیار کمی دارد. لوچن در هر زایمان بین سه تا شش توله به جهان می‌آورد. عمر این حیوان ۱۲ تا ۱۴ سال است.

separator line

بیشتر بخوانید:

معرفی سگ سرابی (ماستیف ایرانی) نژادی قدیمی و بومی ایران

اسهال در سگ :: علائم، تشخیص و درمان خانگی

معرفی کامل سگ نژاد آکیتا (Akita)

separator lineاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  
  • منبع
  • parsnaz.com
  • www.bodopet.com
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter