دلگرم
امروز: سه شنبه, ۲۶ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۰۹ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۱۶ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
روش های نگهداری از پرندگان،چطور پرنده را آرام کنیم؟
20
زمان مطالعه: 3 دقیقه
روش های نگهداری از پرندگان-نگهداری از پرندگان-نگهداری از پرنده-نگهداری از پرنده خانگی-راههای نگهداری از پرنده-آرامش پرنده-موسیقی برای آرامش پرنده-پخش موسیقی برای پرنده-رفع مشکل بی قراری پرنده-بی قراری پرنده-پرنده عصبی-آرام کردن پرنده-آرام کردن پرنده...

روش های نگهداری از پرندگان:برای نگهداری از پرنده در خانه، باید روش های مختلف مراقبت و نگه داری از آن ها را بدانید تا همواره پرنده ی سالم و شادابی داشته باشید و مشکلی برای پرنده تان به وجود نیاید.یکی از این مشکلات حس استرس و نا آرامی پرنده است.هرچند پرنده ها مانند ما انسان ها درگیری های فکری ندارند ولی اینطور نیست که به طور کی استرس را درون خود حس نکنند.اگر حس میکنید پرنده شما بی قرار و یا بی حوصله و کسل شده با روش هایی که به شما معرفی خواهیم کرد میتوانید او را آرام کنید و سر ذوق بیاورید.با دلگرم همراه شوید:

روش های نگهداری از پرندگان

انتخاب یک نوع موسیقی

بعضی از انواع موزیک میتواند حس آرامش را در پرنده ها به وجود بیاورد،نمونه های ثابت شده که باعث آرامش پرندگان می شوند موسیقی سنتی و موسیقی جاز هستند.علاوه بر موسیقی سنتی، پرنده ها با شنیدن صدای طبیعت، مثل صدای آبشار، اقیانوس و یا صدای بارش باران آرامش زیادی پیدا میکنند.دقت کنید که از موسیقی هایی استفاده کنید که آرام و لطیف هستند نه پر انرژی و پر سرو صدا، برای مثال از پخش کردن آهنگ های با صدای گیتار و یا درام و یا ضربتی به شدت خودداری کنید.این موسیقی های خشن و پر سروصدا به پرنده شما آسیب هم می زند.

میزان صدای پخش موسیقی

موسیقی در شرایط مختلف باعث آرامش پرنده خانگی شما می شود.مثلا اگر پرنده شما به خاطر صدای گوش خراشی که از بیرون میاید عصبی شود،مثل صدای رعد و بر و یا ساخت و ساز، شما میتوانید با پخش کردن یک موسیقی ملایم و بی کلام با صدای به حدی بلند که از شنیده شدن صداهای بیرون جلوگیری کند،به پرنده خود کمک کنید.به این صورت که تمرکز پرنده بر روی موسیقی جمع می شود و کم کم به آرامش دست پیدا میکند و صداهای آزار دهنده بیرون را فراموش میکند.

روش های نگهداری از پرندگان

رهایی از تنهایی

هنگامی که شما پرنده رادر خانه تنها میگذارید، موسیقی به پرنده کمک میکند تا احساس تنهایی نکند.هر زمانی که مخواهید کل روز بیرون باشید و پرنده شما در خانه تنها می ماند، یک موسیقی ملایم و آرام را پخش کنید که تا زمان بازگشت شما به خانه ادامه پیدا کند.

تولید مثل

پرندگان معمولا در فصل تولید مثل بیش از حد هیجان زده و بعضا عصبی هستند. میل به جستجوی جفت و تولید مثل در وجود آن ها بسیار قوی می شود.وقتی آن ها در فصل بهار دارای این میل ها و احساسات قوی می شوند بسیار پر سروصا و بی قرار می شوند.شما می توانید با پخش موسیقی های زیبا و ملایم به پرنده خود آرامش بدهید تا او با آرامش بر روی تولید مثل تمرکز کند و از حالت عصبی خارج شود.

روش های نگهداری از پرندگان

پرندگان موسیقی را دوست دارند

پرندگان فقط موسیقی را باعث آرامش خود نمی دانند، آن ها عاشق موسیقی هستند. تحقیقات نشان داده که پرندگان عاشق محدوده وسیعی از انواع موسیقی هستند و از آنها لذت میبرند. این لذت را می توان در حرکات آن ها دید که هنگام پخش موسیقی آرام می شوند یا حرکات همگام با موسیقی میکنند و حتی گاهی میرقصند.

پس با پخش موسیقی مناسب میتوانید آرامش را در وجود پرنده خود سرازیر کنید و در نگه داری از پرنده خود موفق تر باشید.

تهیه و ترجمه:مجله اینترنتی دلگرم

نشاط رازانیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.1 از 5 (20 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits