مجله دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۸ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۰۵ رمضان ۱۴۴۴ قمری و ۲۸ مارس ۲۰۲۳ میلادی
نحوه ورود و ثبت نام در سامانه سماح (samah.ir) 1401
15
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سامانه سماح / سامانه سماح ثبت نام اربعین / سامانه samah.ir / ورود به سامانه سماح / نحوه ثبت نام در سامانه سماح samah.ir / سامانه سماح برای ثبت نام اربعین .

سامانه سماح ثبت نام اربعین

سامانه سماح که مخفف عبارت «ساماندهی مشتاقان ایام حضور در اعتاب مقدسه» است توسط سازمان حج و زیارت با هدف دریافت روادید عراق جهت زائران مراسم اربعین شیعیان در شهر کربلا راه اندازی شده‌ است .

ثبت نام در سامانه سماح

ثبت نام در سامانه سماح

ثبت نام در سامانه سماح که یکی از الزامات سفر به عراق برای حضور در مراسم اربعین است .

هزینه ثبت نام در این سامانه تا پارسال برای کسانی که خودشان ثبت نام کنند 22 هزار تومان و برای کسانی که از طریق دفاتر زیارتی این کار را انجام دهند با احتساب سه هزار تومان حق الزحمه، 25 هزار تومان است.

در خصوص جزئیات این مبلغ صحبت‌الله رحمانی، مدیرکل عتبات سازمان حجم و زیارت در توضیح تمهیدات بیمه‌ای برای زائران گفت: مردم برای بیمه ۱۵ هزار تومان می‌دهند و ۷ هزار تومان هم بابت خدمات پزشکی پرداخت می‌کنند. خدمات پزشکی به صورت رایگان است و بوسیله هلال‌احمر به زائرین داده می‌شود.

ولی هلال احمر باید ۱۶۰ تن دارو را به عراق حمل کند. پول این دارو را چه کسی باید بدهد؟ هلال‌احمر باید این داروها را خریداری کند و بفرستد

ثبت نام در سامانه سماح

توجه :

به استحضار عاشقان زیارت حضرت اباعبدالله می رساند با توجه به شیوع بیماری کرونا تاکنون تصمیمی جهت ثبت نام و اعزام زایرین اربعین از سوی مراجع ذیربط اخذ نشده است، شایان ذکر است اعزام زایرین منوط به اعلام ستاد ملی کرونا و همچنین نحوه پذیرش زایرین از سوی دولت عراق می باشد.

اطلاع رسانی در خصوص نحوه ثبت نام و اعزام زایرین در صورت برقراری امکان سفر از طریق همین سایت اعلام خواهد شد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (15 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است