دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۵ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۲ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
مادر چه دعایی برای افزایش شیر بخواند؟
47
زمان مطالعه: 5 دقیقه
دعای مجرب برای زیاد شدن شیر مادر در قرآن _ یکی از دغدغه های اصلی مادران در روزها و ماه های ابتدایی تولد نوزادشان نگرانی از کم بودن شیر و سیر نشدن نوزاد است.

سوره قرآن برای افزایش شیر مادر

خیلی از مادران به دلایل مختلفی شیر کمی دارند که همین موضوع باعث می شود برای سیر کردن نوزاد از شیر خشک کمک بگیرند و پس از مدت کوتاهی به طور کامل شیر مادر خشک می شود. این دعاها برای افزایش شیر مادر کولاک می کند . با دلگرم همراه شوید .

دعای سریع الاجابه برای افزایش شیر مادرانی که تازه زایمان کرده اند

ذکر و دعای مجرب و قوی برای زیاد شدن شیر مادر

دعای افزایش شیر مادر

برای جلوگیری از این موضوع و به جهت زیاد شدن شیر مادر و لطف پروردگار و هدیه پروردگار به نوزاد، ابتدا نیت کند و با اخلاص تمام و ایمان و اعتقاد قلبی به پروردگار در ایام سعد و نیک و خارج از قمر در عقرب آیه شریفه پانزدهم از سوره مبارکه محمد (ص) را با رعایت آداب و شرایط در کاغذ بدون خط (ترجیحا با گلاب و زعفران) نوشته و در ظرفی از آب پاک بیندازد و آنرا هم بزند و سپس مادر نوزاد در سه نوبت بیاشامد.

متن دعای افزایش شیر مادر:

[فِیهَا أَنْهَارٌ مِّن مَّاءٍ غَیْرِ آسِنٍ وَأَنْهَارٌ مِّن لَّبَنٍ لَّمْ یَتَغَیَّرْ طَعْمُهُ وَأَنْهَارٌ مِّنْ خَمْرٍ لَّذَّهٍ لِّلشَّارِبِینَ وَأَنْهَارٌ مِّنْ عَسَلٍ مُّصَفًّى]

ان شاءالله بعد از انجام این اعمال به لطف خدا شیر مادر افزون می گردد.

شیر مادر در قرآن و روایات

امروزه متخصصین علوم تغذیه و علوم پزشکی، همگی بر این نظر هستند که بهترین تغذیه کودک تا سن دو سالگی، تغذیه با شیر مادرش می باشد. در حالی که در سال 600 میلادی در قرآن و بعد از آن در روایات اهل بیت(علیهم السلام)، بارها به این مسئله اشاره شده است.

در قرآن و روایات کلمه «رضاع» به معنی شیر دادن به کار رفته است:

«والوالدات یرضعن اولادهن حولین کاملین لمن أراِد أن یتمّ الرضاعة و علی المولود له رزقهن و کسوتهن بالمعروف لا تکلف نفس الا وسعها لا تضارّ والدة بولدها و لا مولود له بولده و علی الوارث مثل ذلک…»؛

مادران فرزندانشان را تا دو سال تمام شیر می دهند. این برای کسی است که بخواهد دوران شیر خوارگی را تکمیل کند و بر آن کس که فرزند برای او متولد شده است (پدر) ، لازم است خوراک و پوشاک مادر را به طور شایسته در مدت شیر دادن بپردازد ـ اگر طلاق گرفته باشد ـ هیچ کس را جز به اندازه توان تکلیف نکنند.

نه مادر باید در نگهبانی فرزند به زیان و زحمت افتد و نه پدر و (اگر کودک پدر ندارد) وارث باید در شکل و اندازه متعارف از کودک نگهداری کند.(هزینه مادر را در دوران شیر خوارگی تأمین کند).(بقره، 233)
شیر مادر هدیه ویژه پروردگار برای طفل می باشد.

دوران شیرخوارگی حساس ترین مرحله از مرحله رشد و تکامل کودک است، بنابراین در این برهه از زندگی باید توجه بیشتری به مراقبت از تغذیه و سلامت کودک و مادر داشت.

وظیفه شیر دادن در دو سال شیرخوارگی بر عهده مادر است؛ زیرا تغذیه جسم و جان نوزاد در این مدت، با شیر و عواطف مادر پیوند ناگسستنی دارد و اوست که می تواند در این مدت فرزند خود را شیر دهد، هر چند که عواطف مادری نیز باید رعایت شود، مادر نمی تواند در چنین لحظه های حساسی آغوش خود را خالی از فرزند دلبند خود ببیند.

بنابراین، اختصاص حق حضانت و شیر دادن یک نوع حق دو جانبه است که هم برای رعایت حال فرزند و هم برای رعایت حال مادر لازم می باشد و هزینه زندگی مادر حتی در صورتی که طلاق بگیرد، از نظر غذا و لباس، در حد معمول و شایسته وی در دوران شیردهی بر عهده پدر است، تا با خاطری آسوده فرزند را شیر دهد. بعد از مرگ پدر، باید وارثان او نیازهای مادر را در دورانی که به کودک شیر می دهد، تأمین کنند.

حضرت علی(علیه السلام) می فرماید:

«برای طفل شیر خوار، هیچ شیری مبارک تر از شیر مادرش نیست».
«و وصّینا الانسان بوالدیه حملَته امّه وَهناً علی وَهن و فصاله فی عامین ان اشکُر لی و لوالدیک الیّ المصیر»؛

و انسان را سفارش کردیم به پدر و مادرش که مادرش در حالی که ضعفی بالای ضعف داشت، او را حمل کرد و او را دو سال شیر داد که شکرگزار من و پدر و مادرت باش که بازگشت به سوی من است.(لقمان، 14)

بیشتر بخوانید :

بهترین دعاها برای پسر دار شدن با اثر تضمینی

مجربترین دعاها برای نزدیک شدن به معشوق

بهترین دعاها برای افزایش شیر مادر از مفاتیح

بهترین دعاها برای دفع شر دزد از خانه و اموال

گردآوری شده مجله ی دلگرم

مریم امینیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.2 از 5 (47 رای)  

۲ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

نرگس ef | ۴ سال پیش
وای واقعا برای من تاثیر داشت این دعا. ممنون
1
9
پاسخ ها:
نسرین | ۸ ماه پیش
عزیزم میشه توضیح بدی با چی نوشتی؟؟ منظورم اینه از چه شی یی استفاده کردی
2
3

hits