دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۹ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۵ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۱ اکتبر ۲۰۲۳ میلادی
تازه کردن سبزی پژمرده با روش هایی که باور نمی کنید !
4
زمان مطالعه: 2 دقیقه
راهکارهایی وجود دارد که بتوان سبزی و میوه را تا مدت طولانی در یخچال تازه نگه داشت حتی بعد از این که پژمرده و پلاسیده شد. ادامه مطلب را در این زمینه مطالعه کنید.

تازه کردن سبزی پژمرده با چند ترفند ساده خانگی!!

وقتی هوا گرم است تازه نگه داشتن سبزی و میوه سخت‌ تر می‌ شود و سبزی که شما خریداری کرده‌ اید خیلی زود پژمرده می‌ شود، اگر سبزی پلاسیده شده باشد یعنی کپک زده یا لزج و سیاه باشد، نمی‌ توان آن را تازه کرد، اما راهکارهایی وجود دارد که بتوان سبزی و میوه را تا مدت طولانی در یخچال تازه نگه داشت حتی بعد از این که پژمرده و پلاسیده شد.

تازه کردن سبزی پژمرده با آب و یخ

قسمت هایی از سبزی را که سیاه و لزج شده‌اند جدا کنید.
هر چه سبزی پژمرده‌تر یا ضخیم‌ تر باشد، باید مدت زمان بیشتری در آب یخ بماند. ممکن است لازم باشد کاسه حاوی سبزی، آب و یخ یک شب تا صبح بماند تا سبزی ها طراوت بیشتری بگیرد. سبزی هایی مانند کرفس و هویج به زمان و آب بیشتری برای تازه شدن نیاز دارند.
زمان ماندن در آب و یخ به نوع سبزی شما بستگی دارد. هر موقع دوباره سبزی ها تازه شد، آن‌ها را از آب و یخ خارج کنید.
با قرار دادن سبزی‌ها در آب، کم کم آب جذب می کنند و دوباره تازه می شوند و یخ هم موجب می شود سبزی دوباره سفت و از حالت وارفتگی خارج شود. اگر هوا گرم است کاسه حاوی آب یخ و سبزی را در یخچال قرار دهید.

تازه کردن سبزی پژمرده با چند ترفند ساده

تازه کردن سبزی پژمرده با آب‌ لیمو

می توانید یک قاشق مرباخوری آب‌لیمو یا سرکه سیب به سبزی اضافه کنید.

حتماً بخوانید:
آموزش کاشت و نگهداری سبزی خوردن در خانه و آپارتمان

آموزش کاشت و نگهداری سبزی خوردن در خانه و آپارتمان

چند مرحله ساده برای پرورش سبزی در آپارتمان _ هنگامی که سبزی هایی که خود کاشته و پرورانده اید را برداشت می کنید برایتان طعم و مزه بسیار بهتری دارند.…

تازه کردن سبزی پژمرده با سیب‌ زمینی

اگر به سبزی در حال خیس خوردن ، چند قاچ سیب زمینی خام اضافه کنید، به تازه کردن سبزی کمک زیادی می کند. سیب زمینی سرشار از نشاسته است. این نشاسته توسط سبزی جذب می شود و به تازه کردن سبزی پژمرده کمک زیادی می کند.

separator line

منبع : سیمرغاین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.5 از 5 (4 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits