علت عاشق شدن مردان متاهل

۸۱,۱۰۷
۶۷
۱۱
دوشنبه, ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ ۱۱:۲۷

پیامدهای عاشق شدن مرد متاهل

اگر فرض کنیم عاشق شدن یک اتفاق غیر ارادی است، در این صورت اگر یک فرد متاهل عاشق فردی غیر از همسرش شد و عشقش دو طرفه هم بود تکلیفش چیست؟!
طبیعتا او سه راه دارد و در هر کدام از این راهها جامعه یک جور در مورد او قضاوت می کند. اگر به عشقش پنهانی توجه کند جامعه او را خیانت کار می نامد.با دلگرم همراه باشید.
اگر عشقش را به خاطر همسرش رها کند فارغ از ضربه روحی احتمالی که می بیند جامعه او را بی رحمی می نامد که شخصی را که گرفتار خود کرده رها کرده است. اگر هم از همسرش جداشده و به عشقش برسد هم غیر از هزینه هایی اجتماعی و اقتصادی مثل مهریه و مشکلات طلاق جامعه او را احمقی احساساتی می نامد.

با این اوصاف چه پیشنهادی برای متاهل ها دارید؟ عاشق نشوند؟

اگر عاشق شدند به آن توجه نکنند؟

اگر عاشق شدند طوری با عشقشان باشند که همسرشان نفهمد؟

با هر کسی که واقعا عاشقش هستند زندگی کنند و هزینه عشقشان را بپردازند؟

یا اینکه اصلا معتقدید انسان متاهل حق ندارد عاشق شود و بیجا می کند که عاشق شود!!

این یک سوال گیج کننده است:

آیا لحظه خاص یا اتفاق خاصی وجود دارد که با توجه به آنها مردها به طور ناگهانی عاشق شوند؟

بسیار خب، جواب این سوال روشن نیست اما اصول کلی برای آن وجود دارد. مردها نیازهای ذاتی و غریزی ای دارند که بایستی قبل از اینکه با شما ارتباط عمیقی داشته باشند، با شما مطابقت دهند. وقتی مردی متوجه می شود که شما برای همه این نیازهایش ایده آل به نظر می رسید، در آن لحظه وارد عمل می شود و برای پیشنهاد ازدواج به شما اقدام می کند.مردها ۴ خواسته اصلی و اولیه ارتباطی دارند که گاهی اوقات با کوچکترین برخورد و رفتار شما اغنا می شود. در این مقاله، کارشناسان این خواسته ها را با مثالهایی برای ما توضیح می دهند. پس شما می توانید آنها را به کار ببندید.

۱- حس حمایت

مردها در مواقع سختی نیاز به یک پشتیبان دارند. پروفسور دیوید گیونس نویسنده کتاب "نشانه های عاشقی" معتقد است درصورتی که شما برای او نقش یک حامی و پشتیبان را داشته باشید برایش رضایت بخش است و حس خوبی را به او منتقل می کند. نه تنها نباید دربرابر او بی تفاوت باشید و از هرگونه کمکی دریغ کنید بلکه حتی باید آغوش خود را برای کمک به او باز کنید. بنابراین به او برای انرژی دوباره و متعهد بودن در کارهایش فرصت دهید و پس از بهبود وضعیت روحیش از او تشکر کنید. این کارهای کوچک می تواند از او یک قهرمان بسازد.

به او کاری برای انجام دادن بدهید

از او بخواهید تا چیزی را تعمیر کند. با این کار، احساس موفقیتش افزایش می یابد.
نظر او را بخواهید: حتی اگر به انتخاب و سلیقه خودتان می خواهید کاری را انجام دهید، از او نظر سنجی کنید و نظر او را هم بپرسید.

گاهی اوقات لباسهای او را بپوشید

این نشان می دهد که شما او را از بین چندین مرد انتخاب کرده اید و او را قبول دارید.

خیانت به همسر

۲- حس آزادی

پروفسور دن نیوهارت می گوید: مردان به خودشان اطمینان دارند که شخصیتشان بعد از ازدواج هیچ تغییری نمی کند. به او نشان دهید که شما نمی خواهید شخصیتش را تغییر دهید، با این کار به او ثابت می شود که شما او را همانطور که هست قبول دارید اما هرگز شخصیتش را خرد نکنید. با این کار به او حس آزادی می دهید.

برایشان محدودیت ایجاد نکنید: مردها از محدود شدن متنفرند. بنابراین، برایشان محدودیت ایجاد نکنید. با این کار او احساس بهتری نسبت به شما دارد.

مردها را در احساساتتان شریک کنید:اگر عصبانی بودید اجازه دهید او هم احساس شما را بفهمد. او در این مواقع به شما قوت قلب می دهد.

برای خلوت و تنهایی او احترام قائل شوید:فاصله فیزیکی از همسرتان نماد استقلال برای یک مرد است. با این کار به او نشان می دهید که برای او ارزش و احترام قائلید.

۳- حس ارزش و احترام

شاید درظاهر از خودراضی به نظر برسند اما این طور نیست. مردها نیاز دارند تا مورد احترام بقیه قرار بگیرند و قدردانی شوند. دکتر دوبرانسکی می گوید: اگر زمانی که کنار شماست، به او احترام بگذارید، او هم متقابلا دوست دارد که بیشتر به شما نزدیک شود.

او را شاد کنید:فیلم های کمدی ببینید. وقتی همسرتان ناراحت است او را بیرون ببرید.

بازی های فکری انجام دهید:فعالیتهایی که به توان ذهنی نیاز دارند انجام دهید مثل جدول حل کردن و شطرنج. شاید کمی احمقانه به نظر برسد اما اشتباه نکنید. توانایی حل مسائل و مشکلات به او ثابت می کند که شما گاهی اوقات می توانید مانند او باشید.

متفاوت و خاص باشید:وقتی شما را با دیگران مقایسه کند به خاص بودن شما پی می برد. او را به جمعی دعوت کنید که در آن جمع شما از همه سر هستید.

۴- حس راحتی و آسایش

الن هیرچ پزشک متخصص درمان های بویایی و چشایی معتقد است که عاشق شدن حاصل وابستگی شدیدی است که زمانی اتفاق می افتد که اکسی توسین در مغز فوران می کند. شما هورمون های عشق را که توسط آنها برای هم متناسب به نظر میرسید رها می کنید. زمانی که او با شما احساس راحتی و لذت می کند، به قلمرو عشق نزدیک شده است. پس موارد زیر را امتحان کنید.

اجازه دهید شما را مرتب و اراسته ببیند:ارایش کردن جلوی همسرتان حس صمیمیت و علاقه را بینتان بیشتر می کند زیرا این همان چیزی است که مردهای دیگر از دیدن آن ناتوان اند و فقط و فقط همسرتان شاهد آن است. پس آراسته باشید.

با یکدیگر غذا درست کنید:هرچه بیشتر با یکدیگر غذا درست کنید، او بابت پختن غذا بیشتر از شما قدردانی می کند.
موارد زیر مردها را از عاشق شدن دور می کند:اگر مردها فرصتی برای عاشق شدن نداشته باشند:صرف کردن زمان زیاد در محل کار یا شرکت در کلاس های مختلف و مواردی از این قبیل فرصت عاشقی را از مردها می گیرد. آنها به جای یک زندگی عاشقانه به کارشان اولویت می دهند و معتقدند که داشتن یک رابطه عشقی آنها را از کارشان دور می کند و فرصتی برای پیشرفت ندارند.

هرگز با او نجنگید:مطمئن باشید مردها از بحث و جدل کردن متنفرند اما این اشتباه است که هرگز نسبت به چیزی عکس العمل منفی نداشته باشید.

حس ترس و اضطراب:اغلب مردها نگرانند که اگر عاشق شوند دوستها و خیلی چیزهای دیگر را از دست می دهند. به عقیده خودشان وقتی مردی عاشق می شود، ممکن است برای مدتی از بسیاری موارد کناره گیری کند.

شما پیش ازا ینکه دست به هر اقدامی درا ین رابطه بزنید، حتماً شرایط زندگی خود، فرزندان و همسرتان را در نظر بگیرید.

توجه داشته باشید که آیا این رابطه به زیان یا به سود خانواده شماست؟

با توجه به اینکه متأهل هستید، وارد شدن به این رابطه چه نتایجی را به همراه دارد؟

رابطه با همکارتان، غیر از آنکه به از هم پاشیده شدن زندگی چندساله شما با همسرتان با وجود دو فرزند خواهد انجامید، برملا شدن رابطه، شأن و موقعیت خانم همکار را نیز به مخاطره خواهد انداخت. در ضمن این خانم مجرد بوده و ممکن است خواستگارانی داشته باشد و رابطه با شما بی حرمتی آن را هم در پی دارد. همچنین این علاقه شما ممکن است، فقط وابستگی عاطفی ایجاد کرده باشد و در صورت جواب نه شنیدن از جانب این خانم برای رابطة بیشتر، آسیب روحی و شکستی عشقی برایتان ایجاد کند. بنابراین به موقعیت کاری و اجتماعی خود و این خانم توجه داشته و به پیامدهای ناگوار کار خود بیندیشید با توجه به موارد ذکر شده بهترین راهکار برای شما، انتقال محل کار خود به مدرسه ای دیگر و رفتن سفری صمیمانه با همسر و دو فرزند دلبندتان است. سعی کنید بیش از گذشته به همسر خود توجه کنید و همیشه عواقبی که زندگی شما را تهدید می کند، جدی بگیرید.

خواهشمندیم اگر سوال یا نکته‌ای برای مطلب پیامدهای عاشق شدن مرد متاهل در ذهن شما باقی مانده است، آن‌را در قسمت نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(67 امتیاز , میانگین: 3.9 از 5)  

۱۱ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
 
ir
شقایق | ۸ ماه پیش
یه اقایی از همکاراس واقعا عاشقم شده
زن داره و دوتا بچه
منم متاهلم با دو تا بچه
من قبل ازدواج خیلی پسرای زیادی بم پیشنهاد میدادن و با بعضیاشون ک موجه بودن دوست میشدم
با همسرم با عشق ازدواج کردیم
تو این سالها خیلی مرد مجرد یا متاهل بهم پیشنهاد دادن
ولی هیچ کدوم واسم مهم نبود خدا شاهده
اما این ادم ک الان میگم اینقددد موجه هست ک همه قسم میخورن ب خوب بودنش
خودمم میفهمم چون خیلییی سربزیر و اقاس
نشونه هاش عییین هموناس ک شوهرم عاشقم شده بود
قشنگ خاطرات واسم مرور میشه
کلا تیپ شخصیتیش عین شوهرمه تازه کم حرفتر و مظلومتر
عذاب وجدان دارم واسه حسی ک بهش دارم
چون خیانت ب همسرم میدونم
دلم واسه خانوم اونم میسوزه چون مطمینم تو زندگیش سرد شده این اقا
هیچچچ رابطه ای با هم نداریم حتی در حد یه اس ام اس
فقط هفته ای دو سه بار ممکنه تو محل کار همو ببینیم ک همونجا با منو من بم گفت عاشقم شده
تو برزخ خیلیی بدی هستم
از یطرف حتی فکر کردن ب اونو گناه میدونم از یطرف مطمینمم کنارش خوشبختترین میشم
۱
۰
پاسخ کارشناس:
کارشناس دلگرم : سلام دوست عزیز، به این آقا بگید که به همسرتون علاقه دارید و اصلا دوست ندارید با ایشون رابطه ای برقرار کنید و اینگونه برخوردشون باعث میشه که زندگی مشترک شما دچار مشکل بشه.تو محل کار سعی کنید باهاش تنها نشید و اگر هم شدید با لحن کاملا رسمی صحبت کنید.بهش بگید این حرکتشون خیانت به همسرشون محسوب میشه.حس عذاب وجدان شما بخاطر علاقه به همسرتون هست، سعی کنید حتی بهش فکر هم نکنید تا از عذاب وجدان راحت بشید.نگران نباشید ، خطایی از شما سر نزده که بخاطرش عذاب وجدان داشته باشید، فقط اون آقا رو با همسرتون مقایسه کردید، که البته همسر شما خیلی بهتر هست چون به فکر خیانت نیست.
پاسخ ها:
  ir
  ماریا | ۷ ماه پیش
  خوب مشخصه گلم،باید جدی برخورد کنی،مگه جفتتون دست از آبروتون شستید؟ادم باید پا بذاره روی دلش،تازه من بچه ندارم،مردی متاهل عاشقم شد چ وقتی ک مجرد بودم چ الان ک متاهلم گاهی یه زنگ یا پیامم ندادم و نداده و نخواهیم داد،،این زندگی دنیایی بازیچه هست.
  ۱
  ۰
 
 
ir
رزی | ۸ ماه پیش
چرا مرد متاهلی که از هر نظر زندگی موفقی دارد (سن 58 سال )هنوز از نظر جنسی دست از همکارو معشوقه دوران جوانیش بر نمیدارد
۰
۰
 
 
ir
Mahin | ۱۰ ماه پیش
عالی بود‌ خیلی اموزنده بود
۰
۰
 
 
ir
زهرا | ۱۱ ماه پیش
سلام ما یعنی من وهمسرم یکماه که ازدواج کردیم از همه لحاظ عالیه فقط گاهی منت کارهایی ک برای من و زندگیمون انجام داده میگذاره ک البته من هم مقصرم اما جدایی از این ها حس میکنم وقت هایی ک خونه نیستم یکی را میاره خونه از جابجای رختخوابها بهم ریختگی تخت و موهایی زنانه داخل خروجی چاه آب حمام ک رنگش با موهایی من فرق متوجه میشم وقتی ازش سوال میکنم دعوامون میشه یا حرف طلاق را میزنه یا گریه میکنه مونده ام چکار کنم. خیلی هم تنهام هیچکی را ندارم غیراز همسرم
۰
۰
 
 
ae
EZEL | ۱ سال پیش
واگر طرف مقابل فرزندی نداشته باشد چی ودر عرض چندین سال وبا تلاشهای مکرر هم صاحب فرزند نشدند چی ویا همسر از مرد بزرگتر باشد یا کارهایی که مرد دوست داره همسرش نخواد و اونو سوق بده به خانمی که تمام چیزهایی که می خواد اون داره ویا با تاکید این جمله که زن به تو میگن در این شرایط چیکار باید بکنند چون دوتا زن نمی تونن بمونن یکی باید بره با توجه به گفته های بالا کدوم باید بره وواقعا هم با دومی جور باشه وواقعا یک عاشق حقیقی ووقتشو به دومی بزاره واولی شکایت کنه حتی در مورد زناشویی که حسی نداشته باشه جوری که انگاری مرد نیست اقیمه
۰
۰
 
 
ir
ناشناس | ۱ سال پیش
من ٢٠ سالمه و عاشق يه پسر ٢٧ ساله تازه عقد كرده شدم چيكار كنم؟
۰
۰
 
 
ir
علاوالدین | ۱ سال پیش
منم متاهل هستم دوتا بچه هم دارم ولی حس میکنم عاشق شدم نمیدونم چیکار کنم خیلی سردرگمم لتفن کمکم کنید
۰
۱
پاسخ ها:
  ir
  ساناز | ۱ سال پیش
  اگه زندگیتووهمسرتودوست داری.دنبال هیچ زنی نرو..وازهمه مهمتردنبال دلت نروو
  که رسوایی به بارمیاره
  ۰
  ۰
  ir
  الهام | ۱ سال پیش
  ینی خانمتو دیگه دوست نداری؟
  ۰
  ۰
  pl
  رز | ۸ ماه پیش
  سلام دوست عزیز
  آدم یه جاهایی باید پا روی دلش بزاره تا بتونه کانون خانواده اشو گرم و پابرجا نگه داره
  هرچی که دل خواست نباید دنبالشو گرفت پس عقل چکاره است یه جاهایی لازمه عقل هم وارد عمل بشه
  یه زمانی میرسه که آدم میبینه باید راههایی که با دلش رفته رو باید با عقلش برگرده
  ۱
  ۰
 
hits

آخرین مطالب دلگرم