دلگرم
امروز: دوشنبه, ۲۶ مهر ۱۴۰۰ برابر با ۱۱ ربيع الأول ۱۴۴۳ قمری و ۱۸ اکتبر ۲۰۲۱ میلادی
تصاویری از وداع باشکوه با پیکر علی لندی
1
شنبه, ۰۳ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۰۱
علی لندی قهرمان ایذه ای که بخاطر نجات جان دیگران در آتش سوزی گرفتار و فوت شد برای بازگشت به زادگاهش بدرقه شد.

عکس های مراسم علی لندی

پیکر علی لندی قهرمان ایذه ای که برای نجات دیگران خود را به دل آتش زد و پرکشید، روز گذشته با مراسمی باشکوه تحویل خانواده اش شد.

عکس های مراسم علی لندی

عکس های مراسم علی لندی

عکس های مراسم علی لندی

عکس های مراسم علی لندی

عصر دیروز مراسم بدرقه پیکر علی لندی قهرمان ۱۵ ساله ایذه‌ای، در بیمارستان امام موسی‌کاظم (ع) اصفهان برگزار شد.

علی لندی نوجوان فداکار ایذه‌ای که برای نجات جان ۲ نفر از همسایه‌ها خودش را به‌ خطر انداخت و دچار سوختگی‌ شدید شده بود، پس از چند روز مداوا در بیمارستان، درگذشت.

کلیپ مراسم باشکوه تشیع جنازه نوجوان فداکار علی لندی را در ادامه مشاهده می کنید.


رئیس بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان در خصوص ساعت و علت فوت علی لندی، نوجوان فداکار ایذه‌ای توضیحاتی ارائه داد.

سعید کریمی در خصوص روند درمان نوجوان فداکار ایذه‌ای، اظهار کرد: این نوجوان فداکار که برای نجات جان همسایه‌های خود به دل آتش زده بود و دچار سوختگی شدید شده بود، حدود ساعت ۱:۰۰ بامداد فوت کرد و همه را در بهت فرو برد.

وی ادامه داد: بیمار دچار مشکل تنفسی شده بود و احتمالاً به این دلیل فوت کرده، اما نیاز است تا بررسی‌های بیشتری انجام شود تا علت دقیق فوت این نوجوان مشخص شود.

رئیس بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان به دلیل سوختگی شدید احتمال فوت بیمار وجود داشت، اما این اتفاق زودتر از پیش‌بینی‌ها رخ داد.

وی با اشاره به اینکه این نوجوان ایذه‌ای حدود ۱۰ روز در بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان بستری بود و تمام اقدامات درمانی لازم برای وی انجام شد.

همچنین فریدون عابدینی، مسئول فنی بیمارستان امام موسی کاظم (ع) اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص فوت علی لندی، اظهار کرد: متأسفانه این نوجوان فداکار ایذه‌ای را از دست دادیم، درصد سوختگی وی خیلی بالا بود و حرف زدن و راه رفتن بیمارانی که دچار سوختگی شدید شدند، دلیل بر بهبودی آنها نیست.

وی ادامه داد: پوست بیمار به شدت آسیب دیده بود و اعضای بدن به واسطه پوست زنده است و وقتی پوست با درصد بالا دچار سوختگی می‌شود، حرارت بدن، اکسیژن‌گیری بدن و تمام اعضای بدن دچار آسیب می‌شود.

مسئول فنی بیمارستان امام موسی کاظم (ع) با بیان اینکه این نوجوان حدود ۷۰ درصد سوختگی عمیق داشت، افزود: تمام تلاشمان را برای بهبودی این نوجوان فداکار انجام دادیم، اما به دلیل آسیب‌دیدگی شدید پوست و عمق بالای سوختگی بیمار دوام نیاورد، چرا که سلامت ارگان‌های از جمله قلب و کلیه و … در گرو سلامت پوست است.

وی گفت: در سوختگی‌های بالای ۶۰ درصد باید بتوان شرایط بیمار را حدود دو هفته ثابت نگه داشت تا بعد از آن بتوان اعمال جراحی لازم را برای بیمار انجام داد، علی لندی، حدود ساعت ۱:۰۰ بامداد به دلیل مشکلات تنفسی شدید فوت کرد.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید