دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۵ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۲ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
نکات انتخاب کلاس خصوصی آنلاین زبان
1
زمان مطالعه: 6 دقیقه
تدریس خصوصی زبان انگلیسی و گرفتن معلم خصوصی برای یادگیری زبان انگلیسی برای خیلی از افراد در بحث آموزش زبان انگلیسی جزء بهترین گزینه ها می باشد.

از این رو یکی از چالش های این کار پیدا کردن یک استاد خصوصی زبان انگلیسی مناسب برای تدریس خصوصی می باشد. چرا که باید یک سری موارد و ویژگی های استاد و نیز زبان آموز برای تعامل در جهت یادگیری مورد توجه قرار گیرد در این خصوص در این مقاله می خواهیم به این موضوع بپردازیم تا مشخص کنیم که چگونه می توان این پروسه را به بهترین شکل به ثمر رساند و بهترین نتیجه را از این بابت دریافت کرد.

دیگر نکته که امروز بسیار مرسوم شده و از ضروریات آموزش مخصوصا آموزش زبان انگلیسی مورد توجه است بحث آموزش آنلاین می باشد که حتی می تواند یکی از موارد مهم برای در نظر گرفتن در جهت انتخاب و یادگیری مورد توجه قرار گیرد.

تدریس خصوصی آنلاین

مطمئنا با شیوع بیماری کرونا و عدم امکان برگزاری کلاس های حضوری حتی به صورت خصوصی در بسیاری از موارد تدریس خصوصی به صورت آنلاین جز اولویت های اساتید و زبان آموزان قرار گرفته و با توجه به امکانات موجود این روش خیلی زود جای خود را در بین اساتید و زبان آموزان بیش از پیش باز کرده است.

البته نمی توان از برخی کمبودهای این نوع تدریس چشم پوشی کرد اما نکته قابل ذکر این است که ابزارهای مورد استفاده در این راستا بسیار برای تعیین سطح آموزش زبان در حالت آنلاین تعیین کننده می باشند که برای این کار پلتفرم های مورد استفاده و امکانات آن ها برای انجام تدریس خصوصی می تواند کیفیت کلاس های خصوصی را تحت تاثیر قرار دهد و شرایط کلاس را با درصد بالایی نزدیک به کلاس حضوری گرداند.

علیرغم اینکه این نوع تدریس شاید کمی سخت به نظر برسد اما از مزایای بسیار زیادی نیز برخوردار است که این نوع تدریس را برای بسیاری از افراد بهترین گزینه قرار داده و آن ها که نمی توانستند در کلاس های حضوری حتی قبل از کرونا شرکت نمایند فرصت شرکت در کلاس و یادگیری را برای شان فراهم کرده است. همانند مشکلات رفت و آمد، کمبود زمان برای حضور در کلاس،‌ مسافت رفت و آمد، ناتوانی برای حضور در کلاس استادی خاص به دلایل مکانی و زمانی و مواردی از این قبیل باعث شده تدریس خصوصی آنلاین زبان انگلیسی یا به صورت کلی تدریس آنلاین سهم بزرگی را در آموزش زبان و سایر آموزش ها ایفا کند. که مطمئنا با پیشرفت زیرساخت ها این موضوع می تواند با جدیت و کیفیت بهتری اجرا شود.

ویژگی استاد خصوصی زبان انگلیسی

همانطور که بحث شد برای اینکه بتوانیم از کلاس خصوصی بهره ببریم باید یک استاد خصوصی خوب و مناسب داشته باشیم و برای اینکار باید به یک سری ویژگی های کلی توجه کنیم و برخی از موارد نیز براساس شرایط تعیین خواهند شد که در جایگاه های بعدی قرار خواهند گرفت.

یکی از اولین مواردی که باید به آن توجه شود هدف ما از یادگیری است که به ما کمک می کند تا بتوانیم تصمیم بگیریم چه استادی با چه ویژگی هایی می تواند ما را به هدف مان برساند به این شکل که اگر به دنبال دریافت مدرک زبان آیلتس هستیم باید از اساتیدی بهره بگیریم که در این زمینه تجربه و تبحر بالایی دارند و یا برای دریافت مدرک آزمون تافل و یا سایر موارد این چنینی، پس در نتیجه هدف ما باعث انتخابی هوشمندانه خواهد شد.

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه شود شخصیت مان در قبال شخصیت اساتید مختلف است هر چند یک استاد خوب باید بتواند خود را با هر فردی در هر سن و هر شخصیتی تطبیق دهد اما این کار ممکن است از سمت شما ممکن نباشد پس توجه به خصوصیات اخلاقی خود برای انتخاب استاد بسیار مهم است زیرا یکی از موارد مهم حس راحتی شما در قبال تعامل با استاد است که به شما کمک خواهد کرد تا ضریب یادگیری خود را افزایش دهید.

نحوه تدریس، تجربه استاد در تدریس، زمانی که استاد می تواند برای شما اختصاص دهد و بروز بودن از دیگر موارد مهم ویژگی های یک استاد در تدریس خصوصی است که البته این موارد در تدریس به صورت گروهی نیز حائز اهمیت بالایی می باشند.

در مورد نحوه تدریس این موضوع قابل ذکر است که یک استاد خوب باید توانایی انعطاف پذیری تدریس برای هر فرد را براساس قابلیت فهم و درک موضوعات را داشته باشد و این موضوع را مدنظر قرار دهد که تمامی روش ها حتی بهترین ها برای برخی از افراد مناسب نبوده و باید برای هر فرد از روش های گوناگون بهره بگیرد که این موضوع به تجربه و شخصیت شناسی استاد خصوصی زبان انگلیسی برمی گردد.

از این رو با توجه به این موارد می توانید به انتخاب یک معلم خصوصی زبان انگلیسی بپردازید و ممکن است در این راستا چندین بار آزمون خطا کنید و یا با پرسش از افراد دیگر براساس تجربه شان به فرد مورد نظر خود برسید.

تدریس خصوصی در آموزشگاه زبان دهخدا و ویژگی های اساتید موسسه

آموزشگاه زبان دهخدا با توجه به سابقه تدریس زبان های خارجی به صورت گروهی و خصوصی به شکل آنلاین و حضوری براساس متدهای مهم و بروز در دنیا به آموزش اساتید در دوره های حرفه ای تربیت مدرس پرداخته و ترکیبی از اساتید با ویژگی های مختلف برای زبان آموزان در شرایط گوناگون را تشکیل داده تا بهترین خدمات آموزشی را به زبان آموزان ارائه دهد. از این رو برای بهبود شرایط تمامی کلاس های آموزشی اعم از گروهی و خصوصی توسط سوپروایزرهای مربوط به دپارتمان زبان انگلیسی نظارت شده و اساتید نیز موظف به ارائه گزارش جلسه ای از کلاس می باشند تا همواره روند آموزشی زبان آموزان مورد بررسی قرار گرفته تا با بهترین برنامه آموزشی سطح کیفی کلاس ها در بالاترین حد خود قرار گیرد. این موضوع در کلاس های خصوصی بسیار نتایج درخشانی را رقم زده است.

کلاس خصوصی آنلاین انگلیسی موسسه دهخدا به صورت حضوری می تواند در محیط آموزشگاه و یا با امکان اعزام اساتید به محیط منزل یا کار صورت پذیرد و در حالت آنلاین نیز در هر مکان و براساس زمان تعیین شده که بین استاد و زبان آموز تنظیم می شود کلاس برگزار خواهد شد.

اساتید با استفاده از بروزترین منابع و روش های جدید تدریسی که چه به صورت خود آموز و چه براساس کارگاه های آموزشی به بروزرسانی خود می پردازند به آموزش زبان انگلیسی خواهند پرداخت.

شماره تماس جهت مشاوره رایگان : 02144406006این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits