alexametrics
دلگرم
امروز: سه شنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۹ برابر با ۰۶ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۱۹ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
حمایت سلبریتی ها از آرمان قاتل غزاله

ماجرای جنجالی قتل غزاله چیست ؟

حمایت سلبریتی ها از آرمان قاتل غزاله
197
چهارشنبه, ۱۱ دی ۱۳۹۸ ۰۲:۴۶
«من وقتی دیدم کسی در خانه نیست، غزاله را به خانه دعوت کردم. اما او وقتی به خانه‌مان آمد و گفت که قصد دارد برای همیشه مرا فراموش کند، خیلی عصبانی شدم، بین ما مشاجره لفظی درگرفت و وی را هل دادم، سرش به جایی خورد، سپس با میله بارفیکس نیز چند ضربه به او…

ماجرای جنجالی قتل غزاله چیست ؟

آرمان، جوان متهم به قصاص در زندان رجایی‌شهر در دانشگاه سراسری قبول شد. این خبری بود که از سوی مسئولان اداره کل زندان‌های استان تهران رسانه‌ای شد.

بر اساس اعلام مصطفی محبی، مدیرکل زندان‌های استان تهران این جوان ٢٤ ساله که بیش از ٥‌ سال را در زندان رجایی‌شهر به سر برده، در آزمون کارشناسی‌ارشد سال ٩٧ موفق شد در رشته مهندسی پزشکی دانشگاه تربیت‌مدرس در مقطع کارشناسی ارشد پذیرفته شود.

مشخص شد این جوان که به اتهام قتل دختر جوانی به قصاص محکوم شده، در زمان ارتکاب به جرم و دستگیری از سوی پلیس مدرک دیپلم داشت که در این مدت با روحیه بالا و پشتکار عجیبی موفق به اخذ مدرک کارشناسی کامپیوتر شده است و سال 97 با شرکت در آزمون کارشناسی‌ارشد رتبه خوبی را کسب کرد و درنهایت در رشته مهندسی پزشکی پذیرفته شد.

اما به زندان افتادن این پسر جوان و حکم قصاص او مربوط به جنایتی عجیب است که هیچ وقت پیکر مقتول در این پرونده کشف نشد و متهم این پرونده هم چندبار در اظهاراتش مدعی شد که این جنایت کار او نبوده است.

با این همه، اما همه مستندات و مدارک نشان می‌دهد که «الف-ع» تنها متهم این پرونده و عامل مرگ دخترجوان بوده است. بر اساس پیگیری‌ها از مسئولان دادسرای جنایی تهران مشخص شد «الف-ع» اواخر سال ٩٢ به اتهام قتل یک دختر ١٨ ساله به نام غزاله دستگیر و به قتل این دختر محکوم شده است، هرچند جسد این دختر جوان هیچ وقت پیدا نشد.

با این وجود، اما محکومیت این پسر جوان که در زمان ارتکاب به قتل کمتر از ١٨‌سال داشته، قطعی شده است.

همچنین بخوانید :

بیوگرافی غزاله دختری بدون جسد و قاتلش آرمان

separator lineماجرای جنجالی قتل غزاله چیست ؟//آرمان قاتل غزاله چهارشنبه اعدام میشود ؟/آرمان چهارشنبه اعدام میشود ؟/

آرمان چهارشنبه اعدام میشود ؟

در شامگاه 9 دی 98 در فضای مجازی عکسی از آرمان منتشر شد مبنی بر این که چهارشنبه 11 بهمن اعدام میشود. ما به طور کلی شرح این اتفاق را برای شما توضیح داده ایم.

اما مسئله ای که مهم این است که قرار است چهارشنبه آرمان به عنوان قاتل غزاله اعدام بشود. پدر و مادر آرمان در فضای مجازی نامه خداحافظی با پسرشان را منتشر کرده اند و از خانوداه مقتول درخواست بخشش پسرشان را دارند.

نامه خداحافظی پدر و مادر آرمان

متن زیر نامه خداحافظی پدر و مادر آرمان است ‏‎. ‏‎
سلام دوستان و همراهان گرامی
‏‎دستبوس تک تک عزیزان همراه هستیم.
‏‎متاسفانه آرمان ما دیگر سحرگاه ۴ شنبه را نخواهید دید.
‏‎پسری که تا لحظه آخر کلمه ای درشتی نکرد و تا آخرین نگاه معصومیت خودش رو حفظ کرد.
‏‎او دیگر نخواهد بود و ما قراره آخرین دیدار رو باهاش داشته باشیم.
‏‎کدوم پدر ومادر میتونه تو چشم بچه اش نگاه کنه و بگه بابا خداحافظ، این آخرین نگاهه...
این آخرین آغوشه، این آخرین بوسه هست، این آخرین لمسه و این آخرین حس نفس گرمته....
کاشکی سهم آخر قسمت ما بود نه فرزندمون....
‏‎این موقع است که ناباورانه پدر ومادر به پروردگارش میگه کاشکی
فرزندمون تو سانحه میمرد نه ذره ذره، نه با انتظار ...
‏‎خدایا قسمت میدیم لبخند مصنوعی و تلخ آخرو موقع آخرین وداع با فرزند که تلخ ترین رخداد زندگی یک پدر و مادره نصیب هیچ کسی حتی بدترین بندگانت نکن....
‏‎آرمانی منتظر ما باش... زود میام پیشت....
مامان کاترین بابا کامیار

separator lineماجرای جنجالی قتل غزاله چیست ؟//آرمان قاتل غزاله چهارشنبه اعدام میشود ؟/آرمان چهارشنبه اعدام میشود ؟/

آشنایی در آنتالیا جنایت در میرداماد

اما ماجرای این پرونده در اواخر اسفندماه سال ٩٢ کلید خورد. اواسط اسفند ماه آن سال بود که پدر غزاله پس از ناپدید شدن عجیب دخترش به پلیس مراجعه کرد و آن‌ها را در جریان این اتفاق قرار داد.

خداحافظی و خارج شدن از خانه برای رفتن به مطب یک پزشک آخرین تصویر خانواده غزاله از او بود. ناپدیدشدن مرموز این دختر جوان به سرعت در دستور کار پلیس و ماموران آگاهی قرار گرفت.

در روند تحقیقات و در بررسی آخرین تماس‌های دختر جوان ماموران به پسر جوانی مشکوک شدند که غزاله قبل از ناپدیدشدن چندباری با او تماس گرفته بود.

در همان مراحل ابتدایی بازجویی صحبت‌های ضدونقیض پسر جوان، ماموران را بیش از پیش مشکوک کرد و درنهایت با بررسی‌های بیشتر مشخص شد که متهم جوان آخرین کسی بوده که غزاله را ملاقات کرده است و درنهایت در مراحل بازجویی پسر جوان لب به اعتراف گشود و به رابطه دوستی که بین او و غزاله شکل گرفته بوده، اعتراف کرد.

آشنایی غزاله و پسر جوان از آنتالیای ترکیه آغاز شده بود. این دوستی ادامه پیدا کرد و در تهران هم چندباری همدیگر را ملاقات کردند.

پسر جوان با وجود این‌که چندماهی از غزاله کوچکتر بود، به او علاقه‌مند شد و حتی چندباری پیشنهاد ازدواج را با غزاله مطرح کرد، اما دختر جوان با این خواسته مخالف بود.

او می‌خواست برای ادامه تحصیل به خارج کشور برود، به همین دلیل هم از پسر جوان خواست تا این رابطه را فراموش کند. اما ارتباط آن‌ها به‌طور کامل قطع نشد، تا این‌که یک روز «الف-ع» از نبود پدر و مادر پزشکش در خانه استفاده کرد و از غزاله خواست به خانه آن‌ها برود: «من وقتی دیدم کسی در خانه نیست، غزاله را به خانه دعوت کردم.

اما او وقتی به خانه‌مان آمد و گفت که قصد دارد برای همیشه مرا فراموش کند، خیلی عصبانی شدم، بین ما مشاجره لفظی درگرفت و وی را هل دادم، سرش به جایی خورد، سپس با میله بارفیکس نیز چند ضربه به او زدم.

آن‌جا بود که متوجه شدم غزاله نفس نمی‌کشد.» پسر جوان آشفته و هراسان پیکر بی‌جان غزاله را داخل چمدان بزرگی قرار داد و بعد آن را به سطل زباله خیابان میرداماد انداخت، سپس به خانه بازگشت و سعی کرد همه آثار جرم را از بین ببرد.

separator lineماجرای جنجالی قتل غزاله چیست ؟//آرمان قاتل غزاله چهارشنبه اعدام میشود ؟/آرمان چهارشنبه اعدام میشود ؟/

جسدی که هیچ‌گاه کشف نشد

اما پسر جوان خیلی زود از سوی پلیس شناسایی و دستگیر شد. در واقع دستپاچگی قاتل راز این جنایت را فاش کرد.

در بررسی‌های دقیق و تطبیق نمونه «DNA» به دست آمده از قطرات خون به‌جامانده در محل جرم مشخص شد که غزاله در همان خانه مورد ضرب و جرح قرار گرفته است.

در ادامه بازرسی از محل جنایت میله بارفیکسی که پسر جوان با آن ضرباتی را به مقتول وارد کرده بود، کشف شد و آثار به جامانده بر روی میله هم اظهارات اولیه پسر جوان را تایید می‌کرد.

با این وجود، متهم جوان در روند رسیدگی به این پرونده و به‌خصوص در جلسه دادگاه ضمن رد اظهارات قبلی خود، روایت دیگری از این حادثه مطرح کرد.

او در برابر قاضی با بی‌گناه دانستن خود در این حادثه مدعی شد: «غزاله وقتی از پله‌های خانه‌مان پایین رفت، همین که خواستم در ورودی آپارتمان را ببندم، ناگهان صدای جیغش را شنیدم، وقتی در را باز کردم، دیدم او از پله‌ها سقوط کرده است. هر چه صدایش زدم، جواب نداد.

ترسیده بودم با زحمت او را به خانه بردم. از ترس پدر و مادرم غزاله را داخل چمدان جاسازی کردم و او را از خانه بیرون بردم تا کسی متوجه نشود و بعد هم جسد غزاله را در سطل زباله رها کردم.»، اما جسد این دختر جوان با وجود تلاش ماموران هیچ گاه پیدا نشد.

در مقابل، اما خانواده غزاله خواهان اشد مجازات و قصاص قاتل دخترشان بودند. درنهایت دادگاه با توجه به مستندات موجود و بررسی نمونه «DNA» و سایر مدارک حکم به قصاص این پسر جوان داد.

البته به دلیل این‌که متهم در زمان قتل ٧ روز به ١٨سالگی‌اش مانده بود، تیم قضائی را بر آن داشت تا طبق ماده قانونی حمایت از مجرمان ١٨ ساله، آرمان را در اختیار کمیسیون پزشکی‌قانونی قرار دهند تا رشد عقلی او در زمان جنایت تایید شود.

این کمیسیون هم روز ٢٧ آبان ماه ٩٣ جلسه‌ای تشکیل داد و درنهایت اعلام کرد اختلال روانی که قوه تشخیص متهم را سلب کرده باشد، در زمان جنایت و معاینه فعلی به دست نیامده است.

با این وجود، هنوز حکم قصاص این پسر که الان وارد ٢٤سالگی‌اش شده است، اجرا نشده و او در این مدت علاوه بر اخذ مدرک مهندسی کامپیوتر در زندان موفق شد در کنکور ارشد سال‌ 97 در رشته مهندسی پزشکی دانشگاه تربیت‌مدرس پذیرفته شود.

separator lineماجرای جنجالی قتل غزاله چیست ؟//آرمان قاتل غزاله چهارشنبه اعدام میشود ؟/آرمان چهارشنبه اعدام میشود ؟/

حکم اعدام آرمان متوقف شد

حکم اعدام آرمان عبدالعالی که قرار است صبح چهارشنبه ۱۱ دی ماه اجرا شود به صورت موقت به مدت ۲۰ روز، متوقف شده است.

با آرزوی بخشش آرمان

بیشتر بخوانید:

آرمان | بیوگرافی و ماجرای قتل غزاله توسط آرمان

ماجرای درخواست نجات آرمان چیست ؟

نامه جنجالی مادر غزاله به دخترش در آخرین ساعات مانده به اعدام آرمان + عکس

چرا حکم اعدام آرمان قاتل غزاله اجرا نشد ؟این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (197 رای)  
۲۲ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
Akbar | ۱ سال پیش
اين پسر دكتر عبدالعالي هست كه مطب دندانپزشكي توي خيابان نيلو داره . و از اون خانواده هاي پولدار هستن كه از مريض هاش اندازه جون آدمي زاد بابت هر دندون پول ميگيره .
اينا هيچوقت اعدام نميشن ، فقط بدبخت بيچاره هايي كه پول ندارن بايد اعدام بشن . اينم اگر از يه خانواده معمولي بود تا الان صد بار اعدامش كرده بودن .
آخرش يه پولي ميگيرن خانواده دختره آزاد ميشه .
0
0
میراث آریایی | ۱ سال پیش
آقای امیرخان. هم وطن گرام. آقای همه چی دانلود. اولا تجاوزی که ازش حرف میزنی لزومی نداشت تو ایران صورت بگیره تو آنتالیا راحت تر می تونست قضاوت تهمت ممنوع ثانیا سلبریتی های ما نیازی به این کارا برای گرفتن ویزا ندارن چون به راحتی خوردن همون نوشیدنی تو دستت ویزا میگیرن پدر حال و رفت و آمد هستن. آقای ایرانی. آقای وطن دوست اگر کسی از هنرمندان پا گذاشتن جلو برای رضایت صرفا بخاطر گفته های خدا بوده. اگر مسلمان هستی ارجاعات میدم به سوره های قرآنی قصاص و شورا اگر یهود و مسیحی برو انجیل و تورات و بخونین که بعینه مطابقت داره با قرآن. حتی اگر بی دین و ایمون باشی هم. حکم انسانی است
0
0
ایلیا محمد مهدی | ۱ سال پیش
ببخشید تا خداوند مهربان شما رو ببخشد روحت شاد غزاله جون انشاالله که در بهشت جاودان جایگاهت باشد این دنیا زود گذره اگر در توانتون است فقط به خاطر خدا جون ببخشید هدیه ای باشد برای دختر تون در آخرت از طرف پدر و مادر دلسوز ش
0
0
Aynaz | ۱ سال پیش
باید اعدام بشه بیشرف رفته تو زندان پله های پیشرفتو براش باز کردن اون چ زندانیه
0
1
میلاد | ۱ سال پیش
.اینکه یبار اولش اعتراف کرد و بار دوم توی دادگاه منکرش شد ادمو زجر میده،این که میدونه اینکارو کرده و بعد که دیده سرش باید بره بالای دار زده زیز همه چی که خودش افتاده بیشرف خودش افتاده میله بارفیکس چی پس.من مطمئنم هنوزم دروغ میگه و جنازه رو یکاریش کرده‌که نتونن پیداش کنن و شاید تجاوزی چیزی انجام داده که از ترس بیشتر حکم لو نمیده
0
0
پاسخ ها:
amir | ۱ سال پیش
دعوت به خانه برای تجاوز و بعد هم مقاومت... این یه قتل حرفه ای با از بین بردن تمام سر نخ ها است. طرف اول اعتراف کرده بعد خانواده حرفه ای تر از خودش از او خواستند انکار کنه و تا وقت هست ادرس داده جسد رو معدوم کردن. سلبریتی ها برای اخذ ویزای کانادا و امریکا نیاز به رزومه قوی دارند مخصوصا ضدیت با حکم اعدام. خانواده مقتول باید بدانند که سلام گرگ بی طمع نیست و اینها از غزاله پلی برای مهاجرت خود می سازند.
0
1
تاج محمد بلوچ | ۱ سال پیش
این نامرده اعدام کنن تادیگه بزدلان پررونشن این پسره خیلی لاشی بوده ها
0
0
تاج محمد بلوچ | ۱ سال پیش
آرمان کاربزدلی کرده باید بدار اویخته بشه بعد ده دفه اعدام بشه دختربیچاره چه گناه داشته بعدمیگن ۱۸ساله بوده مگه ۱۸ساله کودکه نمیدونه اینومیدونه بندازه توسطل
0
0
بینام | ۱ سال پیش
طرف قاتل حرام خور...بعد مطمئنم اعدام نمیشه چون جماعت سلبریدی اینطور میخوان کسایی که شدن همه کاره و بر عقل و شعور ملت سوارن..متاسفم برای یک قاتل جانی کسی که به راحتی یک انسان رو کشته و معلوم نیست چه بلایی سر جسدش اورده دارن دلسوزی میکنن کلا خدای فیلم بازی کردنن الان خانواده مقتول میشن مجرم چون حق طبیعیشونو میخوان..واقعا عجیبه قاتلای حرفه ای هرکاری میکنن اخر جسد میوفته دست پلیس این چیکار کرده که جسد و نتونستن پیدا کنن اونوقت همچین فرد خطرناکی میخوان ولش کنن...اونقدرم کابوس میدیده و ذهنش مشغول بوده هم لیسانس گرفته هم فوق قبول شده چقدر وجدانش ناراحت بوده طفلکی
0
0
ع | ۱ سال پیش
شاید این پسر "اختلال شخصیت ضد اجتماعی" دارد که این قدر بی خیال و بی تفاوت است!
قاتلین زنجیره ای که اصلا احساس همدردی با مقتول ندارند از این دسته اند.
این جور محکومین قبل از بازگشت به جامعه حتما باید بررسی روانی بشود.
0
0
ناشناس | ۱ سال پیش
فقط و فقط یک لحظه خودتون رو جای خانواده ی آرمان بزارید یک خانواده عزادار شدن .یک دل شکسته بهتر از دو تا دل شکسته هست .به فرض اعدام کردن آیا غزاله دوباره زنده میشه؟ نه درسته که قصاص حق طبیعی اشون هست اما میتونن ببخشن.اگ خانواده ی خودتون هم بود راحت میگفتید اعدام؟ حتی اگه جانی ترین انسان روی زمین هم باشه خانواده ای داره انقدر با این حرفا دل خانواده ی طرف رو نلرزونید کسی چه میدونه فردای روز خدا چی تو سرنوشت خودش و عزیزانش قرار داده پس قضاوت ممنوع . شما تو موقعیت اون شخص نبودید پس قضاوت نکنید.نوید محمد زاده تو فیلم متری شیش و نیم گف من از ترس صحنه ی اعدام خواب به چشمم نرف تا صبح گریه کردم اون فیلم بود این جوون عین ۶ سال مرگ رو به چشم دید. در این که اشتباهه کارش شکی نی اما لطفا کسی رو قضاوت نکنید.
التماس تفکر.
0
0
پاسخ ها:
ناشماس | ۱ سال پیش
حق غزاله پس چی؟ چطور خودتون رو جای خانواده ی غزاله نمیذارید این که یک جوون دختر شمارو بکشه و کاری کنه که حتی نتونید براش ی مزار درست کنید چون جسدی نداره.
این پسر انقد بزدله که کاملا بعد از اعترافش منکر شده
حقشه اعدام بشه
کسی که ی کاری رو تکرار میکنه ممکنه دوباره هم انجامش بده
انقد دلسوزی الکی نکنید خودتو جای خانوادخ ی دختر هم بذارید.
0
0
sara | ۱ سال پیش
وقتی رابطه اونا تموم شده بود چه دلیلی داشت دختره بره خونه اون. دختره رفته دست گذاشته رو نقطه ضعف پسره اون پسره قصد کشتن دختره رو که نداشته شاید میخواسته بترسونه یا یجوری مانع رفتنش بشه در ضمن اون پسر عقلش کامل نبوده حتی ۱۸ سالشم نشده بوده که این اتفاق افتاده. اعدام اصلا کار درستی نیست کاش بجای اعدام یه مجازات دیگه بود کاش حبس ابد بود یا هرچیز دیگه
1
0
ناشناس | ۱ سال پیش
واقعا حرفی ندارم.یعنی چی به سر دختر ببچاره آومده
0
0
محسن | ۱ سال پیش
چند نفر ازش حمایت کردن گفتن تو این چند سال همش کابوس اعدام میدیده در حالی که تا مقطع فوق لیسانس درس خونده. جسد دختر بیچاره هم پیدا نشده معلوم نیست چی کارش کرده! هر کی عصبانی بشه با بارفیکس بزنه آدم بکشه باید اعدام بشه وگرنه اینجا میشد تگزاس.
0
1
مهدیه | ۱ سال پیش
ای کاش هیچوقت دعوت آرمان را قبول نمیکرد...
اما فراموش نکنیم که آرمان از علاقه زیادی که به غزاله داشت....
0
0
سولماز | ۱ سال پیش
اگر جنازه اش پیدا می شد و قبری داشت شاید دل خانواده دختره یه کمی آروم می گرفت اما الان نمیشه انتظار بخشش داشت شاید همین اعدام دلشونو آروم کنه
0
0
ناشناس | ۱ سال پیش
چرا باید ببخشند؟ قتل فیر عمد که نبوده بخششی در کار باشد . پسره از روی عمد و از روی آگاهی دختره رو با میله بارفیکس زده کشته و بعد جسد اون رو هم معلوم نیست چه کار کرده. تازه علاوه بر اون باعث شده آبروی خانواده اون دختر ه و خودش بریزه . باید ببخشند؟ من نمیدونم چرا سلبریتی ها اینجور مواقع حس نوع دوستی شون گل می کنه؟ چرا این همه قتل غیر عمد اتفاق میافته کسی به فکر نیست؟ اینکه چون رف توی زندون بوده درس خونده باید ببخشند؟ وقت آزاد داشته رفته درش خونده. ایشان قتل عمد مرتکب شده . بهتره بذاریم قانون کار خودش رو انجام بده . نباید توی این کارها مصلحت اندیشی کرده وگرنه سنگ روی سنگ بند نمیشه
0
0
عباس | ۱ سال پیش
قتلش رو ببخشن!
با میله بارفیکس زدن تو سرش رو ببخش!
تو چمدون گذاشتنش رو ببخشن!
چی رو ببخش! چطور یکی می‌تونه آنقدر حروم زاده باشه وقتی یه فرد ضعیفتر از خودش رو میبینن اینجوری رفتار کنه!
اگه شاهد بخشش باشیم ممکنه روز به روز این وقایع بیشتر اتفاق بیوفته!
0
0
حسین | ۱ سال پیش
دختره رو با میله بارفیکس زدع، بیشعور اسم توام میزارن مرد،سزای اعمال مرگ این ادم،چرا اون انداخته توی چمدون بزرگ،،،،،،
0
0
ایمان | ۱ سال پیش
کاش آرمان رو ببخشند. ممنون از اطلاعات خوابم نمیبرد
0
0
بابک | ۱ سال پیش
چه داستان تلخی شاید پیدا شدن جسد مقتول قلب اولیای دم رو نرم میکرد
0
0
hits