دلگرم
امروز: جمعه, ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۱۳ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۱۲ اوت ۲۰۲۲ میلادی
 آرمان قاتل غزاله کیست ؟

بیوگرافی آرمان قاتل جنجالی غزاله

آرمان قاتل غزاله کیست ؟
95
زمان مطالعه: 5 دقیقه
آرمان با دختری به نام غزاله در ترکیه آشنا می شود و در سال نود و دو او را به قتل می رساند. روز چهارشنبه یازدهم دی حکم قصاص آرمان اجرا خواهد شد. او در طی شش سال حضور در زندان لیسانس کامپیوتر و فوق لیسانس مهندسی پزشکی خوانده است. پدر و مادر آرمان از...

بیوگرافی آرمان قاتل غزاله

در فضای مجازی پستی منتشرشده با عکس پسری جوان به نام آرمان. در این پست که مردم و هنرمندان خواهان و خواستار بخشش آرمان از قصاص بودند، ماجرای قتلی قدیمی پشت پرده بود. در ادامه ماجرای قتل غزاله توسط آرمان را توضیح خواهیم داد.

مسئله مهم این است که این پسر جوان بخاطر قتل غزاله قرار است چهارشنبه اعدام شود، خانواده این جوان نامه خداحافظی با پسرشان را منتشر کرده اند و هنرمندان نیز عکس آرمان را در صفحه های رسمی خود گذاشته اند و خواستار نجات آرمان از قصاص شده اند.

همچنین بخوانید :

بیوگرافی غزاله دختری بدون جسد و قاتلش آرمان

separator lineماجرای جنجالی قتل غزاله توسط آرمان چیست ؟/بیوگرافی آرمان قاتل غزاله/حمایت و درخواست نجات آرمان از اعدام/

نامه خداحافظی پدر و مادر آرمان

متن زیر نامه خداحافظی پدر و مادر آرمان است ‏‎.

‏‎سلام دوستان و همراهان گرامی
‏‎دستبوس تک تک عزیزان همراه هستیم.
‏‎متاسفانه آرمان ما دیگر سحرگاه ۴ شنبه را نخواهید دید.
‏‎پسری که تا لحظه آخر کلمه ای درشتی نکرد و تا آخرین نگاه معصومیت خودش رو حفظ کرد.
‏‎او دیگر نخواهد بود و ما قراره آخرین دیدار رو باهاش داشته باشیم.
‏‎کدوم پدر ومادر میتونه تو چشم بچه اش نگاه کنه و بگه بابا خداحافظ، این آخرین نگاهه...
این آخرین آغوشه، این آخرین بوسه هست، این آخرین لمسه و این آخرین حس نفس گرمته....
کاشکی سهم آخر قسمت ما بود نه فرزندمون....
‏‎این موقع است که ناباورانه پدر ومادر به پروردگارش میگه کاشکی
فرزندمون تو سانحه میمرد نه ذره ذره، نه با انتظار ...
‏‎خدایا قسمت میدیم لبخند مصنوعی و تلخ آخرو موقع آخرین وداع با فرزند که تلخ ترین رخداد زندگی یک پدر و مادره نصیب هیچ کسی حتی بدترین بندگانت نکن....
‏‎آرمانی منتظر ما باش... زود میام پیشت....
مامان کاترین بابا کامیار

separator lineماجرای جنجالی قتل غزاله توسط آرمان چیست ؟/بیوگرافی آرمان قاتل غزاله/حمایت و درخواست نجات آرمان از اعدام/

ماجرای جنجالی قتل غزاله توسط آرمان چیست ؟

اما ماجرای این پرونده در اواخر اسفندماه سال ٩٢ کلید خورد. اواسط اسفند ماه آن سال بود که پدر غزاله پس از ناپدید شدن عجیب دخترش به پلیس مراجعه کرد و آن‌ها را در جریان این اتفاق قرار داد.

خداحافظی و خارج شدن از خانه برای رفتن به مطب یک پزشک آخرین تصویر خانواده غزاله از او بود. ناپدیدشدن مرموز این دختر جوان به سرعت در دستور کار پلیس و ماموران آگاهی قرار گرفت.

در روند تحقیقات و در بررسی آخرین تماس‌های دختر جوان ماموران به پسر جوانی مشکوک شدند که غزاله قبل از ناپدیدشدن چندباری با او تماس گرفته بود.

در همان مراحل ابتدایی بازجویی صحبت‌های ضدونقیض پسر جوان، ماموران را بیش از پیش مشکوک کرد و درنهایت با بررسی‌های بیشتر مشخص شد که متهم جوان آخرین کسی بوده که غزاله را ملاقات کرده است و درنهایت در مراحل بازجویی پسر جوان لب به اعتراف گشود و به رابطه دوستی که بین او و غزاله شکل گرفته بوده، اعتراف کرد.

آشنایی غزاله و پسر جوان از آنتالیای ترکیه آغاز شده بود. این دوستی ادامه پیدا کرد و در تهران هم چندباری همدیگر را ملاقات کردند.

پسر جوان با وجود این‌که چندماهی از غزاله کوچکتر بود، به او علاقه‌مند شد و حتی چندباری پیشنهاد ازدواج را با غزاله مطرح کرد، اما دختر جوان با این خواسته مخالف بود.

او می‌خواست برای ادامه تحصیل به خارج کشور برود، به همین دلیل هم از پسر جوان خواست تا این رابطه را فراموش کند. اما ارتباط آن‌ها به‌طور کامل قطع نشد، تا این‌که یک روز «الف-ع» از نبود پدر و مادر پزشکش در خانه استفاده کرد و از غزاله خواست به خانه آن‌ها برود: «من وقتی دیدم کسی در خانه نیست، غزاله را به خانه دعوت کردم.

اما او وقتی به خانه‌مان آمد و گفت که قصد دارد برای همیشه مرا فراموش کند، خیلی عصبانی شدم، بین ما مشاجره لفظی درگرفت و وی را هل دادم، سرش به جایی خورد، سپس با میله بارفیکس نیز چند ضربه به او زدم.

آن‌جا بود که متوجه شدم غزاله نفس نمی‌کشد.» پسر جوان آشفته و هراسان پیکر بی‌جان غزاله را داخل چمدان بزرگی قرار داد و بعد آن را به سطل زباله خیابان میرداماد انداخت، سپس به خانه بازگشت و سعی کرد همه آثار جرم را از بین ببرد.

separator lineماجرای جنجالی قتل غزاله توسط آرمان چیست ؟/بیوگرافی آرمان قاتل غزاله/حمایت و درخواست نجات آرمان از اعدام/

حمایت و درخواست نجات آرمان از اعدام

در فضای مجازی عکس آرمان و متن نامه پدر و مادرش به صورت گستره منتشر شده است و هنرمندان و مردم خواهان بخشش و گذشت از آرمان توسط خانواده غزاله شده اند.

حمایت احسان علیخانی از نجات آرمان

ماجرای درخواست نجات آرمان چیست ؟

separator lineماجرای جنجالی قتل غزاله توسط آرمان چیست ؟/بیوگرافی آرمان قاتل غزاله/حمایت و درخواست نجات آرمان از اعدام/

حمایت و درخواست نجات آرمان توسط پرویز پرستویی

ماجرای درخواست نجات آرمان چیست ؟

با آرزوی بخشش آرمان

separator lineماجرای جنجالی قتل غزاله توسط آرمان چیست ؟/بیوگرافی آرمان قاتل غزاله/حمایت و درخواست نجات آرمان از اعدام/

بیشتر بخوانید:

آرمان قاتل غزاله چهارشنبه اعدام میشود ؟

ماجرای جنجالی قصاص آرمان و درخواست نجاتش توسط سلبریتی هااین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.1 از 5 (95 رای)  
۳۱ دیدگاه

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است

عباس | ۹ ماه پیش
رضایت و سپردن به خدا
9
1
عباس | ۹ ماه پیش
من بودم رضایت میدادم و همه چیز رو میسپردم به خدا چون خدا آگاه به همه امور و نیات و اعمال انسانهاست.
7
4
مینا | ۱ سال پیش
ولی شواهد نشان میده دختره هنوزم زنده ست قضیه پیچیده تر ازین حرفاست
15
6
ناشناس | ۱ سال پیش
این پسر اگه آدم بود عذاب وجدان داشت که اصلا تو زندان نمیتونست درس بخونه. حداقل راستشو بگو استخون بچشون رو پیدا کنن. میدونی چقد سخته برا پدر مادر اون دختر
5
30
ع | ۲ سال پیش
خدا خودش همه چیز را ان شا الله به بهترین وجه درست کنه منتها من از یه چیز حالم به هم می خوره تف تو صورت ادم هایی بی شعور و بی درکی که فضولی می کنند بدون این که کفش طرف مقابل را به پا کنند .
7
12
سنگدل | ۲ سال پیش
درسته پسر صد در صد مقصره اما از حق نگذریم اون دختر چرا باید بره خونه یک پسر پس باید تمام جوانبش رو در نظر میگرفت همچنین خانواده غزاله نباید میزاشتن دخترشون همچین جاهایی بره پس هر دو مقصرند هرچند غزاله خیلی کمتر
39
16
پاسخ ها:
هاجر | ۹ ماه پیش
این چه جور سبک زندگیه که برمیدارن بچه های نوجوان خودشون رو توی سن حساس میبرن به ترکیه و یا هرکشور دیگه ای اصلا....آیا این تفریحِ آیا آزادیِ...خب معلومه بچه هاتون توهمین سن بجای درس و مشق وارد رابطه های ناسالم میشن و تهش میشه این....اینکه بچه تو ورداری ببری یه کشور دیگه و یادمیگیره تو سن کم رابطه برقرار کنه آیا این پدر و مادر تربیتشون صحیحه؟؟؟مگه همه چی به پول و سفرهای خارجیه...اصل ماجرا خود خانواده ها هستن که الان بیشتر درعذابن
6
9
بی نام | ۲ سال پیش
باید اون خانم و اقایی که اول خودشان را جای پدر و مادر ارمان جا زدن را پشت میز محاکمه ببرند
1
17
زیبا | ۲ سال پیش
خیلی سخته خیلی نمیشه طرف هیچ کدوم از خانواده هارو گرفت
9
10
آساره | ۲ سال پیش
واقعا داستانش تاسف باره! اگه بخواییم از دخترای جامعمون حمایت کنیم که تو دعاوی مدنی حقوقی و ... مظلوم واقع میشن اینکار قابل بخشش نیست!
ولی کلا این آقا جوون هست. نمیتونیم ازش انتظار رفتاری پخته داشته باشیم. ملومه که حتی کمتر از سنش هم متوجه میشده با توجه به انتخابش، انتظارش و اصرارش!!! و تو اون موقعیت هم همینطور! این آدم بخاطر خشم و ناکامی اون ضربه های بعدی رو زده و بعد هم تحت فشار اون حرکت ناپسند و انجام داده!
با حمایت پدر و مادر تا اینجا کار به تعویق افتاده؛ حالا که زمان گذشته و داغ خونواده دختر هم کمی سردتر شده امیدوارم بزرگواری و گذشت خانواده غزاله شامل حالش بشه.بخشش هم آدم قوی و گنده دل میخواد!
امیدوارم اگه شامل لطف و بخشش خونواده غزاله قرار گرفت یه پروسه طولانی تحت درمان دارویی و رواندرمانی قرار بگیره!
15
2
seddigh | ۲ سال پیش
من مطمین هستم اگر خانواده مقتول رضایت ندادند و قاتل اعدام شد، یک دقیقه بعد پدر و مادر قاتل که الان به دست و پا افتاده اند . همین افرادی هم که الان دارند از خانواده مقتول خواهش میکنند برای بخشش، خانواده مقتول را به عنوان جانی خطاب میکنند. برید موارد مشابه را ببینید. خانواده مقتول گول این اشک تمساح را نخورید
5
23
پاسخ ها:
محمد وکیلی | ۱ سال پیش
خب این که معلومه و اگه رضایت ندن میشن یکی مثل خود آرمان که میتونن مردن یه آدم را به تماشا بشینن تازه آرمان در حالت عصبانیت که کنترل اعصابش رو از دست داده این کارو کردن ولی اینا با هوشیاری کامل اونو میکشن
21
12
محمد | ۲ سال پیش
بخشش خوبه اما اگر این نوع بخشش مد بشه که هرکی به راحتی میره آدم کش میشه چرا برای بقیه تقاضای بخشش نکردن سلبریتی ها چون پدر ومادر اینا وضعشون خوبه یا پزشکن چطور یه دختر با پای خودش میره تو خونه اما کشته میشه اصلا قابل قبول نیست
1
22
رها | ۲ سال پیش
مشاجره "لفظی" داشتن بعد هلش که داد سرش خورده به یجا ولی مشاجره "لفظیش" تموم نشد که! میله رو برمیداره چندبار میزنه تو سرش !!!!! چون دیگه میخواست بکشتش! عجب عاشقی بود!!!!
0
31
شهاب | ۲ سال پیش
عاشق هییییچوقت عشق شو نمیکشه و توچمدونش کنه و ببره بندازه توسطل آشغال
پسره کللاش....
2
32
سید مسعود | ۲ سال پیش
قاتل رو باید اعدام کرد و پدر و مادر قاتل هم در این قتل دست دارند والله.بدتر از همه همین هنرپیشه ها که بیانیه دادند چرا برای شهدای حرم و امنیت بیانیه ندادند.خدا سما رو هم لعنت کنه پرستویی و علیخانی رو
9
20
ماه | ۲ سال پیش
باید توجه کرد با اعدام آرمان؛ غزاله زنده نمیشه و هیچ چیز درست نمیشه. حتی خانواده غزاله بعدش خوشحال نمیشند. چون دیگه غزاله زنده نمیشه. لذتی که توی بخشش هست توی انتقام نیست...
23
9
پاسخ ها:
حنا | ۸ ماه پیش
چرا حرف الکی میزنی برادر ۴ساله پدر مادر غزاله حتی سنگ قبر دخترشون و ندیدن خدا می‌دونه این پسر چیکار کرده با جسدش..
چجوری ببخشن؟
چرا میری بالای منبر!
هر کی از راه رسید. جگر گوشت و بکش و بگی لذت در بخشش والا شما خوبید
2
6
هدیه | ۲ سال پیش
اینکه نمیشه، بی منطق عاشق بشی، بعد عصبانی بشی و بزنی دختری راکه هزاران آرزو داره،صرفا چون از نظر جسمی ضعیف تر هست را بکشی،اون آگاهانه دست به قتل زده،بخشش خوبه،اما گاهی باعث میشه بقیه هم دست به چنین غلطی بزنند. باید اشتباهش رابپذیره و با آغوش باز به دیدار غزاله بره..دختری عاقل،منطقی با هزاران آرزوی نرسیده
1
24
Mordab | ۲ سال پیش
عاشق !!!!! اشتباه نوشتی هیچکس با کسی که عاشقشه این کارو نمیکنه اعدام هم کم است کاسه این آدم
1
17
بهروز | ۲ سال پیش
من کاری ندارم قصاص حکم درستیه یا نه
ولی جای پدر مادر اون دختر بودم فک نکنم میتونستم ببخشم
1
18
رها | ۲ سال پیش
منم بودم نمیبخشیدم و باید قصاص بشه .آگاهانه اینکارو کرده و به جای کمک کردن به دختر بیچاره که شاید زنده میموند اگر به بیمارستان رسونده میشد اونو داخل چمدان و سپس سطل زباله انداخته..
2
17
معصومه | ۲ سال پیش
پدر و مادر غزاله عزیز امیدوارم خداوند آرامش و صبرو بردباری زیادی به قلبتون بده تا بتونید با خدا معامله کنید
3
15
ناشناس | ۲ سال پیش
بخشش این ادم نهایت بی عدالتیه
3
13
zohredehghani | ۲ سال پیش
واقعا تصمیم سختیه
هیچ ادمی بالفطره قاتل و بد نیست این پسر بچگی کرده و سنی نداشته واقعا سوسابقه و خشونتی نداشته نمیدونم واقعا هیچکدوم از ماها توی اون موقعیت نبودیم و نمیدونیم چی شده ولی تصور کنیم یکی رو ناخواسته بکشیم و النقدر وحشت میکنیم که فقط میخوایم جنازه رو مخفی کنیم و بعد پشیمون میشیم که دیگه دیره خداوندا فقط تویی که میدونی حق باکیه و من به این ایمان دارم که هیچ بخششی بدون ارامش و اجرالهیی نیست
انتقام و اعدام واقعا آرامش زیادی در پی نداره ...با اعدام این پسر غزاله زنده نمیشه ولی ممکنه روحش آرامش بگیره ...ای کاش خانواده غزاله این جوان رو بخاطرهیچی فقططططط بخاطر خدا ببخشن و واقعا خدای بزرگ به اونها هم آرامش بده
6
8
بی نام | ۲ سال پیش
سیلبریتیهای نجس و حرام
3
9
پاسخ ها:
مهدی | ۲ سال پیش
اگه دختره خودتون بود بازم میگفتین بخشش خوبه باید قصاص بشه وقصاص وقصاص وقصاص این ادمهای کثیف ننگ بارو باید فقط اعدام کرد۰
1
17
علی | ۲ سال پیش
هرکی خربزه بخوره باید پای لرزشم بشینه. غلط اضافی کرده نه این این قتل است و بدانید بعد از قتل هم دختره معصوم را داخل چمدان بزرگ گذاشته و در زباله دانی رها کرده این یعنی اوج ....
1
15
امیر | ۲ سال پیش
یک انسان سالم و عاشق پیشه یک دختر جوان رو با میل نمیکشه و بعد مثله کردن تو چمدان بندازه تو سطل زباله های نیاوران بندازه بعد با خیال راحت تا ارشد ادامه تحصیل بده و پدر و مادر دکترش شش سال حکم رو عقب بندازن که مجدد چه ایران و خارج ایران یه جنایت دیگه رقم بزنه
1
18
پاسخ ها:
پسر قوی | ۲ سال پیش
فکر کنم مثله نکرده ها
0
4
Mordab | ۲ سال پیش
اشتباه ننوشتین عاشق بوده.... آدم با کسی که عاشقش بوده با میله میزنه میکشدش بعدنم بندازنه تو سطل زباله...... اعدام هم واسه این آدم کمه.....
2
14