دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۱۱ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۱۰ اوت ۲۰۲۲ میلادی
شعر جگرسوز مجید خراطها برای فروش کودکان
35
جمعه, ۱۰ دی ۱۴۰۰ ۱۵:۴۸
مجید خراطها، خواننده پاپ، به آن‌چه یک عکاس ایرانی، در گفت‌وگو با خانواده‌های تهیدست افغانستانی مطرح کرده بود، واکنش نشان داد.

مجید خراطها متولد ۷ مهر ۱۳۶۴ در تهران است. وی در خانواده ای با چهار برادر و یک خواهر متولد شده است. وی در دوران کودکی علاقه ی بسیاری به موسیقی و نقاشی داشت با توجه به همین دلایل پا در عرصه هنر و نقاشی گذاشت و در زمان ۵ سالگی فعالیت خود را در نقاشی با مداد رنگی شروع کرد که دفتر نقاشی وی پر از موضوع های جالب و دیدنی بود.


این عکاس که به افغانستان سفر کرده و در حال تهیه گزارش از خانواده‌های تهیدست افغانستانی که مجبور به فروش فرزندان خود هستند، بود، در اظهاراتی خطاب به یک مادر، با اشاره به فرزندان او گفت: «کدوم‌شان را می‌خواستی بفروشی؟ این را می‌خواهی بفروشی؟ این که خیلی خوشگل است، چرا این را نمی‌خرند؟!»

خراطها در واکنش به این اظهارنظر، در پیامی تصویری، شعر زیر را خوانده و پست کرده است: «حرف را قبل زدن اندکی باید سنجید/ من غلط کردم اگر قلب تو مادر رنجید/ این نفهمید چرا صورت سرخت زرد است/ قسمتی از جگرت را بفروشی درد است/ من غلط کردم اگر غصه تو غمگین است/ درک دردت واسه امثال اینا سنگین است/ که چه باعث شده این‌گونه تو دلگیر شدی/ از خودت، از پسرت، از همه‌جا سیر شدی/ بی‌پناهی و غم گشنگی‌ات را لعنت/ باعث و بانی بیچارگی‌ات را لعنت/ کاش خاک زمین بهر شما زر گردد/ کاش آرامش‌تان بار دگر برگردد.»این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (35 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است