دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۲ مرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۶ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۳ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
5 دلیل خرابی و روشن نشدن چای ساز که باید بدانید
1
زمان مطالعه: 4 دقیقه
دلایل روشن نشدن چای ساز چیست؟ روشن نشدن چای ساز یکی از مشکلات رایج این دستگاه است که در تعمیر چای ساز توسط تکنسین های متخصص تعمیر و بر طرف می گردد. در این مقاله از دلگرم به چند دلیل اصلی این مشکل اشاره میکنیم.

علت روشن نشدن چای ساز | عیب یابی روشن نشدن چای ساز در منزل

به گزارش دلگرم : چای ساز به دلیل سرعت بالا در درست کردن چای این روزا در اکثر منازل مورد استفاده قرار میگیرد ، همانند تمامی وسایل الکترونیکی دیگر در این دستگاه نیز خرابی های ممکن است در صورت استفاده در مدت زمان بوجود بیاید که یکی از شایع ترین این مشکلات روشن نشدن چای ساز است.

هنگامی که چایساز شما روشن نمیشود موارد مختلفی را باید در منزل یا محل کار خود مورد بررسی قرار بدهید تا علت روشن نشدن چای ساز تان را بیابید ، این موارد را در این مقاله بطور کامل مورد بررسی قرار خواهیم داد و شما با مطالعه این مقاله از دلگرم قادر خواهید بود علت این مشکل را بیابید و در برخی موارد بتوانید بدون مراجعه به مراکز تعمیرگاهی کتری برقی خود را تعمیر کنید.

آموزش تعمیرات چای ساز | راهنمای آموزش تعمیر و عیب یابی چای ساز

علت روشن نشدن چای ساز

موارد زیر موجب روشن نشدن چایساز شما خواهند شد:

  1. مشکل در پریز برق خانه
  2. مشکل در سیم یا دوشاخه دستگاه
  3. خرابی کلید روشن و خاموش چای ساز
  4. قرار نگرفتن صحیح کتری و قوری بر روی سینی چایساز
  5. خرابی برد چای ساز

1. مشکل در پریز برق خانه

در صورتی که مطمئن شدید مشکل از پریز برق منزل یا محل کار شما است با رعایت نکات ایمنی و استفاده از فازمتر و دستکش محافظ میتوانید نسبت به باز کردن و رفع مشکل پریز برق اقدام نمایید ، لطفا با احتیاط کامل اینکار را انجام بدهید.

حتماً بخوانید:
۱۰ روش جهت رسوب زدایی چای ساز و کتری

۱۰ روش جهت رسوب زدایی چای ساز و کتری

اگر کتری یا چای ساز شما هم رسوب گرفته دیدگاه های زیر را مطالعه کنید تا شما هم یاد بگیرید چه طوری رسوب کتری و سماور را می شود از بین برد. تقدیم به…

2. مشکل در دوشاخه یا سیم چای ساز

دومین موردی که باید برای مشکل روشن نشدن چای ساز مورد بررسی قرار داد عدم قطع بودن سیم یا خرابی دوشاخه دستگاه است. دوشاخه دستگاه را میتوانید به آسانی با استفاده از فازمتر باز کرده و اتصالات آن را به پایه دوشاخه مورد بررسی قرار بدهید. همچنین بررسی کنید که آیا سیم دچار پارگی یا تا شدگی نباشد حتما احتیاط کنید که دوشاخه به پریز برق متصل نباشد. در صورتی که هرکدام از این دو مورد دچار خرابی بود به راحتی میتوانید در منزل آن را تعمیر کنید.

دلیل روشن نشدن چای ساز

3. خرابی کلید پاور (روشن و خاموش) چای ساز

اگر مشکل روشن نشدن چای ساز بدلیل خرابی پریز برق یا خرابی سیم و دوشاخه دستگاه نبود در مرحله بعد باید کلید پاور (روشن و خاموش) دستگاه را بررسی کنید. عمده دلیل روشن نشدن چایساز هایی که برای تعمیرات مراجعه میکنند مربوط به کلید پاور آنها میشود. اگر از تعمیرات سر رشته ای دارید و حس میکنید میتوانید بدون خراب تر کردن دستگاه آنرا باز کرده و پایه های کلید را بررسی کنید و از درست بودن اتصالات کلید آن مطمئن شوید.

چای ساز ها در مدل ها و شکل های مختلفی تولید و عرضه میشوند و باز کردن هرکدام از آنها با یکدیگر متفاوت است. بهترین راه برای حل مشکل خرابی کلید پاور چای ساز مراجعه به مراکز معتبر تعمیرات لوازم خانگی بخصوص تعمیرات چای ساز است.

حتماً بخوانید:
لیست قیمت چای ساز

لیست قیمت چای ساز

در این بخش قیمت انواع چای ساز شامل برندهای : آرزوم، واتسون، تفال، ام آر اس، اونیک، کاراجا، بیمر، دسینی، گاسونیک، ریوالد، زومیت، فلر، مونوتک، هیوندای،…

4. قرار نگرفتن صحیح کتری و قوری بر روی سینی چای ساز

از جمله دلایلی که میتواند موجب روشن نشدن و کار نکردن چای ساز شما شود عدم قرار گرفتن صحیح کتری یا قوری چای ساز روی سینی آن است. طراحی چایساز ها به گونه ای است که در صورت صحیح قرار ندادن دستگاه در جایگاه مناسب خود چایساز روشن نشده و شروع به گرم کردن نخواهد کرد.

این مورد که برای افزایش بیشتر ایمنی دستگاه درنظر گرفته شده است نیاز به مراجعه و بررسی توسط تعمیرکار ندارد و با قرار دادن صحیح کتری و قوری در جای خود میتوانید از دستگاه استفاده نمایید. در مواردی که سینی چایساز به مشکل برخورده باشد یا کتری و قوری در جای خود قرار نگیرند میتوانید از طریق صفحه درخواست تعمیرکار نسبت به ثبت درخواست تعمیر چای ساز خود اقدام نمایید.

روشن نشدن چایساز

5. خرابی برد چای ساز

مهم ترین عامل خرابی چای ساز ها که نیاز به بررسی و تعمیر یا تعویض توسط تعمیکاران متخصص و با تجربه دارد خرابی برد چایساز است. اگر تمامی موارد گفته شده را بررسی کردید و نتوانستید مشکل روشن نشدن چای ساز خود را برطرف کنید ، شک نداشته باشید که مشکل از خرابی برد چایساز شما است.

مشکلات مختلفی میتواند باعث خرابی برد الکترونیک چای ساز شما بشود که از جمله آنها میتوان به خرابی اتصالات ، خرابی خازن ها و مقاومت ها ، خرابی سنسور دما اشاره کرد. بررسی و تعمیر برد الکترونیکی کار تخصصی است و نیازمند تجربه و شما نمیتوانید در منزل خود نسبت به تعمیر برد چایساز خود اقدام کنید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits