دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۶ مهر ۱۳۹۹ برابر با ۱۰ صفر ۱۴۴۲ قمری و ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی
مزایای مصرف کرم ضد آفتاب رنگی +SPF50 سینره
1
زمان مطالعه: 7 دقیقه
کرم ضد آفتاب رنگی +SPF50 سینره حاوی فیلترهای فیزیکی و شیمیایی ضد آفتاب است که با دو مکانیسم انعکاس و جذب، از پوست در مقابل پرتوهای مضر UVA و UVB محافظت می کند.

آشنایی با فواید مصرف کرم ضد آفتاب رنگی +SPF50 سینره


کرم ضد آفتاب رنگی +SPF50 سینره حاوی فیلترهای فیزیکی و شیمیایی ضد آفتاب است که با دو مکانیسم انعکاس و جذب، از پوست در مقابل پرتوهای مضر UVA و UVB محافظت می کند. کرم ضد آفتاب SPF 50+ رنگی سینره علاوه بر حفاظت کامل از پوست، با ایجاد رنگی ملایم و پوشانندگی مناسب به پوست جلوه ای طبیعی می دهد. در فرمولاسیون کرم ضد آفتاب SPF 50+ رنگی سینره از مواد جاذب چربی (مات کننده) استفاده شده که به واسطه آن چربی اضافی پوست جذب شده و محصول بر روی پوست حالت براق ندارد.

ویژگیهای کرم ضد آفتاب رنگی +SPF50 سینره

 • در دو رنگ مختلف مناسب انواع پوست
 • حفاظت از پوست در برابر پرتوهای مضر UVB و UVA
 • پیشگیری از پیری زودرس و لکه های پوستی
 • ایجاد جلوه مات بر روی پوست
 • فاقد چربی
 • دارای ساختار سبک و جذب سریع
 • فاقد پارابن
 • دارای فاکتور محافظتی +++ PA

ضد آفتاب

فواید عالی کرم ضد آفتاب رنگی +SPF50 سینره

سال هاست که محققین اشعه فرا بنفش UV خورشید را دلیل اصلی ایجاد پیری پوست، چروک، سرطان پوست و لک های پوستی می دانند. از بین تمام توصیه های مراقبتی برای پوست مهمترین آن ها مراقبت از پوست در برابر نور خورشید است. همه افراد چه زن و چه مرد باید درنظر داشته باشند که که اگر مراقبت از آفتاب از برنامه مراقبت روزانه ی پوست حذف شود و یا به صورت صحیح مورد استفاده قرار نگیرد، پول خود را برای خرید دیگر محصولات مراقبت از پوست دور ریخته اند.

در واقع ضد آفتاب اصلی ترین جزء مراقبت از پوست است که هیچ جایگزینی ندارد. توجه داشته باشید که ممکن است ضد آفتاب نتواند به طور کامل مانع از تاثیر مخرب اشعه فرابنفش نور خورشید شود؛ بنابراین در کنار استفاده از آن، استفاده از کلاه و لباس می تواند به طور چشم گیری به کاهش اثرات مخرب اشعه خورشید کمک کند.

در یک روز تابستانی نرمال، UVA حدود ۹۶ درصد از امواج UV را به خود اختصاص می دهد. در حالی که UVB حدود ۴ درصد از این امواج را شامل می شود. در مقایسه به کل امواج نوری که از خورشید به زمین می رسد اشعه فرابنفش خورشید ۹٫۵ درصد را به خود اختصاص می دهد. اگر چه UVB تاثیرات مخرب خود را به سطح بیرونی پوست وارد می کند و عامل اصلی آفتاب سوختگی است، UVA به علت طول موج بالاتر می تواند لایه های درونی پوست را تخریب کند. اولین ضد آفتاب هایی که در دنیا ساخته شده اند برای جلوگیری از آفتاب سوختگی ناشی از اشعه UVB بودند، در حالی که درصد محافظت آن ها در برابر اشعه UVA پایین بود.

نکته جالب در مقایسه این دو اشعه این است که UVB توسط شیشه جذب می شود و مقدار آن به ساعت روز بستگی دارد. بیشترین میزان این اشعه که به زمین می رسد بین ساعت های ۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر می باشد. ولی UVA می تواند از شیشه عبور کند و میزان آن ارتباط زیادی به ساعت روز ندارد (در شکل مقابل می تواند میزان و الگوی تابش این دو اشعه را در طول روز مشاهده کنید). باید بدانید که حتی ابری یا صاف بودن آسمان هم تاثیری روی اشعه UVA ندارد.

اشعه UVA تاثیر خیلی زیادی در مهار سلول های ایمنی پوست دارد و می تواند نقش بالایی در بروز ملانوما (اصلی ترین نوع سرطان پوست) داشته باشد. اشعه فرابنفش نوع A به علت طول موج بالاتری که دارد، توانایی نفوذ به بخش های داخلی تر پوست را دارد.

فیلتر ها مواد اصلی تشکیل دهنده یک ضد آفتاب هستند که باعث محافظت از پوست در برابر اشعه خورشید می شوند. این فیلترها می توانند فیزیکال (فیزیکی – در برخی منابع به آن ها مینرال هم می گویند) و یا شیمیایی باشند. کمپانی های مختلف با استفاده از یک یا چند فیلتر مختلف یک محصول را فرموله می کنند. در صورتی که این فیلتر (ها) فیزیکی باشند به محصول نهایی فیزیکال یا مینرال می گویند و در صورتی که در یک ضد آفتاب حتی یک فیلتر شیمیایی استفاده شده باشد (ممکن است در تولید محصول از فیلتر فیزیکی نیز استفاده شده باشد)، محصول را شیمیایی می گویند.

ضد آفتاب های فیزیکال اشعه UV را بازتابش کرده و معمولا برای پوست حساسیت زا نیستند. استفاده از این نوع در ارتفاعات، سواحل و استخرهای رو باز مناسب است. مواد تشکیل دهنده ضد آفتاب های فیزیکال تیتانیوم دی اکساید، منیزیم اکساید، اکسید آهن و زینک اکساید هستند. غلظت بالای این مواد باعث ماسیدگی و سفیدی روی پوست می شود که برای بسیاری از افراد از نظر زیبایی پسندیده نیست. اما این نوع برای کسانی که معمولا پوست حساسی دارند و زنان باردار و کودکان بسیار مناسب است.

ضد آفتاب های شیمیایی امواج UV را دفع نمی کنند بلکه این امواج را جذب می کنند. به دلیل نفوذ پذیری برخی از این امواج ( اشعه فرابنفش نوع A) به لایه های زیرین پوست این سوال پیش می آید که این انرژی امواج فرا بنفش که توسط این مواد جذب می شود به چه چیزی تبدیل می شود؟ نور، حرارت و یا فرم دیگری.

محققین احتمال آسیب رسانی به سلول های پوستی مجاور فیلترهای شیمیایی را بررسی می کنند. نگرانی های رایجی که در خصوص فیلتر های شیمیایی وجود دارد علاوه بر مورد ذکر شده موارد دیگری هم چون حساسیت زایی و عدم پایداری در برابر نور برای بعضی از این فیلترهای شیمیایی می باشد.

تیتانیوم دی اکساید و زینک اکساید مواد فتو اکتیوی هستند. به این معنا که در اثر مواجهه با نور خورشید، از اکسیژن آنها می تواند رادیکال آزاد تولید شود و به سلول های زنده آسیب وارد کند. ولی در واقعیت هیچ آسیبی از این مواد به سلول های زنده نمی رسد چرا که حتی کوچکترین سایزهای تیتانیوم دی اکساید هم از روزنه های پوست بزرگ تر است و نمی تواند به قسمت های پایین و جایی که سلول های زنده وجود دارد نفوذ کند. علاوه بر این لابراتوارهای تولید کننده با قرار دادن دایمتیکون یا سایمتیکون در کنار زینک اکساید یا تیتانیم دی اکساید سطحشان را می پوشانند و از تشکیل رادیکالهای آزادی که به پوست آسیب بزند جلوگیری میکنند.

فیلترهای فیزیکال یکی از بهترین فیلترهای موجود در تمام دنیا می باشند. تیتانیوم دی اکساید و زینک اکساید می توانند از پوست در برابر تمام طول موج های اشعه فرابنفش نوع A و نوع B محافظت کنند. علاوه بر این به پوست هیچ آسیبی نمی رسانند و برای کسانی که پوست آنها دچار مشکلاتی همچون رزاسه، حساسیت و اگزما و … بسیار مناسب اند.

کرم ضد آفتاب رنگی +SPF50 سینره یکی از محصولات ضد آفتاب موجود در بازار با فیلترهای فیزیکی و شیمیایی است که هیچ آسیبی به سلولهای پوست نمی رساند.

کرم ضد آفتاب

روش مصرف کرم ضد آفتاب رنگی +SPF50 سینره

نیم ساعت قبل از تماس با نور خورشید مقدار مناسبی از ضد آفتاب را روی پوست خود قرار داده و کاملا پخش کنید. استفاده از ضد آفتاب را هر4-3 ساعت تجدید نمایید.

توصیه ها در رابطه با کرم ضد آفتاب رنگی +SPF50 سینره

 • کرم ضد آفتاب رنگی +SPF50 سینره را از مراکز معتبر و داروخانه ها تهیه کنید.
 • کرم ضد آفتاب رنگی +SPF50 سینره را در اطراف چشم ها استفاده نکنید.
 • کرم ضد آفتاب رنگی +SPF50 سینره را برای کودکان استفاده نکنید.
 • کرم ضد آفتاب رنگی +SPF50 سینره را در جای خنک و دوز از دسترس کودکان نگهداری کنید.

separator line

بیشتر بخوانید:

کرم ضد آفتاب +SPF45 مخصوص آقایان سینره

فواید مصرف کرم ضد آفتاب رنگی +SPF60 سینره

آشنایی با کرم ضد آفتاب رنگی +SPF۳۰ سینره

فواید مصرف کرم ضد آفتاب +SPF ۵۰ بدون رنگ سینره

separator lineاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
 • منبع
 • cinere.ir
 • behroo165.com
  دیدگاه ها

  شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید  کد امنیتی کد جدید
  hits
  statcounter