دلگرم
امروز: جمعه, ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ برابر با ۰۶ شوّال ۱۴۴۱ قمری و ۲۹ مه ۲۰۲۰ میلادی
راهنمایی برای انتخاب و خرید ست مبلمان
1
3,800
Arad |
زمان مطالعه: 5 دقیقه
راهنمای خرید ست مبلمان: یکی از دشوارترین انتخاب هایی که پیش روی افراد خانه دار، تازه عروس ها و یا کسانی که قصد تغییر دکوراسیون منزل یا محل کارشان را دارند، وجود دارد؛ انتخاب و خرید مبلمان است.

راهنمای خرید ست مبلمان منزل

یکی از دشوارترین انتخاب هایی که پیش روی افراد خانه دار، تازه عروس ها و یا کسانی که قصد تغییر دکوراسیون منزل یا محل کارشان را دارند، وجود دارد؛ انتخاب و خرید مبلمان است. طبیعتا مبلمان به دلیل تنوع زیاد، کارایی و فضایی که اشغال میکند بیشترین نما و تاثیر را در یک محیط خواهد داشت. انتخاب درست یک ست که بتواند به خوبی خود را با ماهیت فضایی که در آن قرار دارد هماهنگ کند، اهمیت بسیار زیادی دارد.

مهندسان طراحی داخلی معتقدند طراحی صندلی ها و مبلمان، عمیقترین ارتباط را با فضایی که در آن حضور دارند بوجود می آورند. این ارتباط نه فقط از لحاظ بصری بلکه به خاطر کاربردی که این محصولات دارند اهمیت پیدا می کند. طبیعتا مبلمانی که روبروی تلویزیون خانگی شماست با مبلمانی که برای یک دفتر حقوقی استفاده می شود، هم از لحاظ ظاهری و هم راحتی باید متفاوت باشد.

انواع مبلمان را میشناسید؟

پاسخ این سوال احتمالا در ایران و جهان کمی متفاوت باشد. ذائقه و سلیقه ایرانی ها در انتخاب مبلمان، متناسب با فرهنگ و تاریخ و تمدن آنها شکل گرفته است. می توان انواع مبل در کشورمان را به سه دسته مبل های کلاسیک، مبل استیل و مبل های راحتی تقسیم بندی کرد. تمام نام هایی که شما از انواع مبلمان شنیده اید احتمالا در زیرمجموعه یکی از این سه دسته قرار دارند.

هرکدام از این سه دسته مبل، ویژگی های بخصوصی دارند که استفاده از آنها برای یک محیط خاص را به خوبی توجیه میکند. برای مثال مبلمان کلاسیک و مبل استیل دو نمونه از مبلمان اند که از نگاه مصرف کنندگان تقریبا یکسان هستند؛ اما در طراحی و ساخت آنها تفاوت های بااهمیتی مثل ظریف کاری ها، مواد مورد استفاده و وزن نهایی وجود دارد که آنها را از هم متمایز می کند.

راهنمای خرید ست مبلمان

چه عواملی در انتخاب و خرید مبلمان موثرند؟

در مورد انتخاب و خرید مبلمان نکات بسیار مهمی وجود دارد. اگرچه خانم های خوش سلیقه همیشه برای خرید مبلمان منزل به این موارد توجه دارند، اما گاهی توجه بیش از حد به یکی از این موارد، آنها را از سایر نکات غافل می کند.

در ادامه قصد داریم مهمترین نکاتی که پیش از انتخاب یک مبلمان باید در نظر داشته باشید را باهم مرور کنیم. تمامی نکاتی که می گوییم نکاتی ساده و اولیه هستند که عامه مردم در انتخاب هایشان باید در نظر داشته باشند و هیچکدام موضوعاتی تخصصی در این صنعت نیستند. پس تلاش کنید با به یاد داشتن این نکات، صرفا اولین مبل راحتی ارزان که در فروشگاه ها دیدید را انتخاب نکنید.

انتخاب رنگ مبلمان

ابعاد بزرگ این محصولات ناخودآگاه اهمیت رنگ های انتخاب شده برای آنها را بسیار بالا میبرد. وابسته به اینکه محیط شما یک محیط خانگی و گرم، رسمی یا کلاسیک باشد، انتخاب رنگ نیز متفاوت خواهد بود.

پیش از اینکه به فروشگاه های آنلاین یا فیزیکی سر بزنید و رنگ مبلمان ها را ببینید و مجذوب شوید، سعی کنید نمایی در ذهنتان از ترکیب رنگ کف و دیواره های محیطتان داشته باشید. تصور کنید چه رنگ مبلمانی می تواند در ترکیب با محیط برای شما لذتبخش تر باشد. بعلاوه اندازه محیطتان را در نظر بگیرید. اگر فضای زیادی در اختیار دارید رنگ های تیره تر و اگر فضای کمی در اختیار دارید رنگ های روشن تر می تواند به ایجاد تعادل در محیط کمک کند.

کمی درباره رنگ های مکمل بخوانید و همیشه به رنگ های مورد علاقه تان توجه کنید.

ابعاد و فضای در دسترس

بهتر است صرفا به چشم هایتان اعتماد نکنید. پیش از اینکه به سراغ فروشگاه های مبلمان بروید اندازه دقیق فضایی که به جاگیری مبلمان اختصاص داده اید را اندازه گیری کنید. این کار خیالتان را از نظر جایگیری مناسب راحت می‌کند.

وابسته به کم بودن یا زیاد بودن محیط در دسترس شما، انتخاب های مختلفی همچون مبلمان اِل ، کلاسیک و راحتی مختلفی وجود دارد که با طرح های مختلفی که دارند می توانند همسو با ماهیت نیاز شما باشند.

راهنمایی برای انتخاب و خرید ست مبلمان

تعداد نفرات مبلمان

بسیار پیش میاید که خریداران از تعداد نفرات مبلمانی که انتخاب میکنند مطمئن نیستند. باید به این مساله اذعان کرد که تعداد هر ست مبلمان، تاثیر مستقیمی در چیدمان صحیح و زیبایی ای که بوجود می آورد دارد.

استانداردهای مبلمان را بشناسید

در نهایت استاندارد بودن مبلمان مهمترین چیزیست که هنگام خرید باید به آن توجه کنید. یک مبل استاندارد فضای نشیمن کافی دارد. پایه های کاملا هم اندازه و صاف دارد، از مواد اولیه مناسب و بادوام در ساختش استفاده شده و طراحی پشتی آن با ارگونومی بدن هماهنگ است. بطور کلی راحتی شما هنگامی که روی آن مینشینید مهمترین چیزیست که می توانید به آن استناد کنید.

تمامی این 4 موردی که گفتیم هنگام خرید مبلمان نکاتی حیاتی خواهند بود. فرقی ندارد که علاقمند به مبلمان راحتی، مبل چستر ، مبلمان کلاسیک یا مدرن باشید؛ این 4 نکته چیزهایی خواهند بود که تعیین کننده زیبایی و جوی‌ست که در محیطتان بوجود می آورید.


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits