دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۲۹ فروردين ۱۴۰۳ برابر با ۰۸ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۱۷ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
دانشگاه خفنی که بازیگر سریال قیام عثمانی در آن تحصیل کرده است!
12
مگر میشود از طرفداران سریال ترکی باشید و اسم این سریال تاریخی به گوشتان نخورده باشد؟بازیگر این سریال روزگار آکسوی تصاویری از ساختمان زیبای محل تحصیل اش منتشر کرده است.

روزگار آکسوی (Rüzgar Aksoy) بازیگر اهل مرسین متولد اول ژانویه 1981 (به شمسی: 1359) است او تحصیلات خود را در دانشگاه هالیچ - هنرهای زیبا به پایان رسانده است.قد او: 181 سانتی متر و وزن او: 75 کیلوگرم است.

روزگار آکسوی/ سریال قیام عثمانی

اصلیت روزگار به شهر مرسین باز میگردد و برای تحصیل به استانبول آمده است. او هم در زمینه صداپیشگی و هم در زمینه بازیگری فعالیت کرده و موفق بوده است. در زمان تحصیل در رادیو هم به کار مشغول بوده است او در بِست اف ام، کینگ اف ام و پاورتورک صداپیشگی کرده است. او همچنین در دوبله فیلم های سینمایی چون آواتار، کاپیتان آمریکا، حماسه گرگ و میش و ... نقش داشته است. در سال 2008 در سریالی به نام آدانالی ایفای نقش کرده است.

روزگار آکسوی/ سریال قیام عثمانی

دانشگاه استانبول یکی از دانشگاه‌های دولتی ترکیه است که در استانبول واقع شده‌است. پردیس اصلی این دانشگاه در مجاورت میدان بیازیت قرار دارد.دانشگاه استانبول دارای 17 دانشکده، 4 مدرسه عالی، یک مرکز آموزش موسیقی، 14 انستیتو و 14 مرکز تحقیقاتی می‌باشد. در حال حاضر این دانشگاه 73 هزار دانشجو و 4563 عضو کادر علمی دارد که از این تعداد بیش از 81 هزار در مقطع کارشناسی، 17 هزار در مقطع کارشناسی ارشد و 10 هزار دانشجو در مقطع دکترا و فوق دکترا مشغول به تحصیل هستند. همچنین 70 هزار دانشجو بین المللی دارد که در دوره‌های آموزشی از راه دور دانشگاه استانبول شرکت کرده‌اند.

روزگار آکسوی/ سریال قیام عثمانی

امور آموزشی دانشگاه استانبول توسط 12700 کارشناس و استاد در 17 دانشکده این دانشگاه انجام می‌گیرد. در حال حاضر بیش از 6000 دانشجوی ایرانی در دانشگاه‌های مختلف کشور ترکیه مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد حدود 2000 دانشجو در دانشگاه دولتی استانبول کشور ترکیه در حال تحصیل هستند. دانشجویان دانشگاه استانبول تا به امروز موفق به اخذ دو جایزه نوبل توسط اورهان پاموک در رشته ادبیات و پروفسور عزیز سانچار در رشته شیمی شده‌اند.

روزگار آکسوی/ سریال قیام عثمانی

مدرسه، مدرسه دینی، زمانی در قرن ۱۵ در زمان فتح قسطنطنیه توسط عثمانی‌ها تأسیس شد. در سال ۱۸۶۳ مؤسسه آموزش عالی به نام خانه علوم (Darülfünun-i Osmani) ایجاد شد امّا در سال ۱۸۷۱ توقیف شد. در سال ۱۸۷۴ دانشگاه امپریال (Darülfünun-i Sultani) شروع به سخنرانی در قانون فرانسه نمود، امّا در سال ۱۸۸۱ بسته شد.دانشگاه امپریال که در حال حاضر با عنوان دانشگاه شاهانی (Darülfünun-i Shahane) شناخته می‌شود در سال ۱۹۰۰ مجدداً تأسیس شد با بخش‌های هنر، علوم انسانی، علم و لغت‌شناسی. در سال ۱۹۲۴، دانشکده حقوق، پزشکی، هنر و علوم در دانشگاه استانبول تأسیس شد که در حال حاضر به عنوان دانشگاه نامیده می‌شود. الهیات اسلامی در سال ۱۹۲۵ اضافه شد، اما در سال ۱۹۳۳ بدون دومی دوباره سازمان دهی شد.

روزگار آکسوی/ سریال قیام عثمانی

در سال ۱۷۱۱ ، امپراتوری عثمانی، روسیه تزاری را شکست داد، اما پس از آن وارد دوره فروپاشی شد. فعالیت های نظامی با سرگرمی های شبانه جایگزین شد. این وضعیت مردم محلی و ینی‌چری ها را ناراحت کرد. برادر پاترونا خلیل در آن زمان به دستور صدر اعظم اعدام شد. پاترونا خلیل بسیار عصبانی شد. او می خواست انتقام برادرش را بگیرد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.1 از 5 (12 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits