دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۰۷ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۱۳ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
چهره و سرنوشت دوبلورهای کارتون عصر یخبندان بعد از ۲۰ سال!
6
اگر 20 سال پیش زمانی که کارتون عصر یخبندان ساخته و پخش شد این کارتون را دنبال کرده باشید از طریق این مطلب می توانید بفهمید که هر کدام از دوبلورهای این کارتون چه شکلی شده و در چه شرایطی هستند.

عصر یخبندان یک پویانمایی محصول سال ۲۰۰۲ شرکت آمریکایی فاکس قرن بیستم و نامزد جایزه اسکار بهترین انیمیشن می‌باشد. به‌دنبال این انیمیشن، عصر یخبندان: ذوب در سال ۲۰۰۶، فیلم سوم به‌نام عصر یخبندان: آغاز دایناسورها در سال ۲۰۰۹، فیلم چهارم به‌نام عصر یخبندان: رانش قاره‌ای در سال ۲۰۱۲ و فیلم پنجم در سال ۲۰۱۶ به‌نام عصر یخبندان: مسیر برخورد ساخته شدند.

چهره و سرنوشت دوبلورهای کارتون عصر یخبندان بعد از ۲۰ سال

حسین عرفانی پارسائی (۵ مرداد ۱۳٢١ – ۲۱ شهریور ۱۳۹۷) دوبلور، مدیر دوبلاژ، گوینده، بازیگر و مجری رادیو اهل ایران بود. او کار دوبله را از سال ۱۳۴۰ و مدیریت دوبلاژ را از ۱۳۵۶ آغاز کرد.

چهره و سرنوشت دوبلورهای کارتون عصر یخبندان بعد از ۲۰ سال

جواد پزشکیان (زاده ۱۳۱۹ - تهران) دوبلور اهل ایران است. شروع فعالیت دوبله توسط وی از سال ۱۳۴۱ می‌باشد. ایشان از بهترین پیرمرد گوهای [[ تاریخ دوبله ایران ]] محسوب می‌شوند، همچنین صدای منعطف ایشان همواره امکان خلق تیپ‌های متفاوت را داشته‌است.

چهره و سرنوشت دوبلورهای کارتون عصر یخبندان بعد از ۲۰ سال

علی همت مومیوند (زاده ٢٧ فروردین ١٣٣٩ نهاوند) از دوبلورهای ایرانی است. وی تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی در رشتۀ علوم تربیتی به پایان رسانده و مدت ۱۴ سال به عنوان دبیر و مسئول واحد سمعی و بصری آموزش و پرورش در ادارۀ آموزش و پرورش منطقۀ ۱۴ تهران مشغول به فعالیت بوده است و به دلیل حضور مستمر در دوبله، از تدریس در آموزش و پرورش کناره گیری می کند. وی از جملۀ نخستین گویندگان دوبلاژ پس از انقلاب است که در سال ۱۳۶۳ از طریق آزمون ورودی برگزار شده از سوی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به این حرفه وارد شده و مقدمات هنر دوبلاژ را نزد اساتیدی چون عزت الله مقبلی ، علی کسمایی ، جلال مقامی ، ژرژ پطروسی و مهدی علیمحمدی فرا گرفته است. از معرف‌ترین دوبلوری وی برای دوبلوری انیمیشن پهلوانان شخصیت اسکندرخان می‌باشد.

چهره و سرنوشت دوبلورهای کارتون عصر یخبندان بعد از ۲۰ سال

شایسته تاجبخش فعالیت خود در حرفه گویندگی را از سال ۱۳۷۰ آغاز کرد و در کنار آن به فعالیت در عرصه رادیو پرداخت، به دلیل جنس صدایی که دارد بیشتر گوینده نقش های جوان و کارتونی است. از نمونه صداهای او در فیلم های شهر در دست بچه ها، جعبه اسباب بازی، ساده دل و انمیشن های شهرک مورچه ها و بازگشت به خانه فرانسیس است.

چهره و سرنوشت دوبلورهای کارتون عصر یخبندان بعد از ۲۰ سال

امیر عطرچی که فارغ التحصیل رشته کارگردانی تئاتر است، از سال ۱۳۷۹بعد از گذراندن یک دوره کامل گویندگی در صدا سیما وارد عرصه گویندگی و دوبلاژ شده است. اولین نقش مهم خود را در سریال بچه محل گویندگی کرده است. عطرچی که در ده ها فیلم و سریال و مستند های تبلیغاتی همکاری داشته، جزو فعالان اولیه (انجمن گویندگان) است. نمونه صداهای امیر عطرچی در فیلم ها و سریال های: هشدار برای کبرا ۱۱، هارتموت، قاتلین پیرزن (مک کامل)، کارتون میکس و فوکوس (عمو فوکوس) وجود دارد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.3 از 5 (6 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits