دلگرم
امروز: یکشنبه, ۳۱ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۱۴ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۱ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
چگونه یک ناپدری خوب و موفق باشیم؟
0
زمان مطالعه: 18 دقیقه
با توجه به نقش سازنده ای که یک ناپدری می تواند در خانواده ایفا کند، این سوال در ذهن ایجاد می گردد که یک ناپدری چه برخورد و رفتاری باید در خانه با فرزندان ناتنی خود داشته باشد؟

چگونه ناپدری خوب باشیم ؟ پدرخواندگی موفق

پدرناتنی باید از همان ابتدا مرزها را تعیین کنید، اما باید برای تنش نیز آماده باشید. بچه ها ممکن است در مورد رابطه جدید مادرشان مشتاق نباشند و برای مدتی غیرعادی نیست که رفتار نامناسبی داشته باشند. سعی کنید این را شخصی نگیرید. تا جایی که می توانید با عشق خود سخاوتمند باشید، حتی در مواقع سخت، و به احتمال زیاد با گذشت ماه ها و سال ها همه چیز یکنواخت خواهد شد.

ناتنی بودن می تواند هم رضایت بخش و هم چالش برانگیز باشد. اگر با فردی که قبلاً دارای فرزند است ازدواج کرده اید یا شریک شده اید، باید آنها را بخشی از یک بسته بسته در نظر بگیرید تا به بهترین نحو ممکن مورد محبت، پرورش و محافظت قرار بگیرید. ناپدری خوب بودن تمام عناصر یک پدر خوب بودن را دارد، همچنین اذعان می کند که برای تثبیت نقش خود به عنوان ناپدری در یک ترتیب خانوادگی جدید، زمان و تمایل لازم است.

تعیین نقش خود به عنوان ناپدر

مراقب باشید که فرزندان نیز ممکن است پدر بیولوژیکی خود را به عنوان شخصیت پدر داشته باشند. سعی نکنید با پدر بیولوژیکی رقابت کنید.
وقتی منتظرید تا فرزند ناتنی جدیدتان به مراقبت، محبت و عشق شما پاسخ دهد صبور باشید. اغلب، کودک به دلیل شرایطی که مادر و پدر بیولوژیکی خود را درگیر می کند و از هم پاشیدگی واحد اصلی و اصلی خانواده خود، به شدت آسیب می بیند. برای بسیاری، ایجاد یک رابطه جدید برای آنها تهدید کننده است. زمان بهترین شفا دهنده است، اما هر زمان که در اطراف کودک هستید، مثبت اندیش باشید و از خود حمایت کنید.

با فرزندان ناتنی خود وقت بگذرانید

1زمانی را با فرزند خوانده در فعالیت های او بگذرانید. کمک به انجام تکالیف مدرسه ، پروژه‌ها و شرکت در رویدادهای ورزشی یا باشگاه‌هایی مانند پیشاهنگی که با آن‌ها درگیر هستند، به آنها نشان می‌دهد که مایلید از تلاش‌هایشان حمایت کنید. هرچه بیشتر درگیر باشید، کودک زودتر شما را در نقش پدر جایگزین شما خواهد پذیرفت و از اینکه شما هم بخشی از زندگی او هستید سپاسگزار خواهد بود.

 ناپدری خوب

زمان و هدایایی که به فرزندان خود می دهید را با فرزند ناتنی متعادل کنید. هم فرزندان شما و هم فرزند ناتنی شما اکنون عضوی از خانواده شما هستند. تحت هر شرایطی از بازی با علاقه مندی ها خودداری کنید. با هر کودک باید به عنوان یکسان رفتار شود و هیچ کودکی سزاوار این نیست که به عنوان طرد شده با او رفتار شود.
مراقب نحوه تعامل فرزندخوانده خود با فرزندان خود باشید، در صورت وجود. حسادت برای هر رابطه ای سمی است. اگر به نظر می رسد که این اتفاق می افتد، سعی کنید فورا آن را متوقف کنید. برای حفظ جو خانوادگی شاد، باید با خشم خواهر و برادر ناتنی برخورد منصفانه و محتاطانه صورت گیرد.

هرگز با فرزندخوانده خود طوری رفتار نکنید که او لایق وقت یا محبت شما نیست فقط به این دلیل که فرزند بیولوژیکی شما نیست.
هرگز به فرزندخوانده خود این احساس را ندهید که به آنها اهمیت نمی دهید یا آنها را دوست ندارید و یا آنها در مسیر ارتباط شما با مادرشان قرار دارند.
از فرزند ناتنی دعوت کنید تا در فعالیت های خودتان شرکت کند. اگر ماهیگیری، گلف، یا فعالیت های سرگرمی دیگری را که مناسب است انجام می دهید، فرزند خوانده خود را همراه داشته باشید.
این نه تنها به کودک این فرصت را می دهد که ببیند شما از چه چیزهایی لذت می برید، بلکه به مادر او نیز استراحت می دهد. از سوی دیگر، هرگز کودک را مجبور به انجام آنچه خواسته‌اید نکنید . اگر تمایلی به ماهیگیری یا سیم کشی مجدد خانه ندارد، آن را مجبور نکنید.

با توجه به زمان و اشتیاق شما، کودک ممکن است آن را امتحان کند. اما اگر او هرگز علاقه ای ندارد، پس این فقط بازتابی از علایق اوست، نه بازتابی به شما. وادار کردن کودک به انجام کارهایی که از او متنفر است صرفاً برای اینکه ثابت کنید دوست هستید نتیجه معکوس خواهد داشت. در عوض، تا زمانی که فعالیتی را پیدا کنید که کودک دوست دارد با شما به اشتراک بگذارد، به دنبال زمینه مشترک باشید.
وقت خود را با فرزند خوانده خود بگذرانید و راه های تبدیل شدن به یک بزرگسال مسئولیت پذیر را به او آموزش دهید.
به کودک نشان دهید که مایلید در کارهای خانه به او کمک کنید. برای کودکان مهم است که درک کنند که نگهداری از خانه یک شغل خانوادگی است، یک مسئولیت مشترک خانواده، و نه فقط مادر. قدیمی نباشید، حتی اگر پدر واقعی کودک باشد.

برقراری ارتباط با فرزندان ناتنی خود

واضح و آرام ارتباط برقرار کنید. به فرزندخوانده خود اجازه دهید تا بداند که شما در دسترس هستید تا هر زمان که لازم باشد صحبت کنید و زمانی که فرزند خوانده شما برای گپ زدن نزد شما می آید، شنونده خوبی باشید. ذهنی باز داشته باشید و تفاوت را بپذیرید، زیرا کودک قبل از آمدن شما تجربیات متفاوتی داشته است. ترجیحات خود را بدون تندخو یا ترساندن مشخص کنید ، همیشه اعمال و ترجیحات خود را با دلایل موجه توضیح دهید.

هرگز اجازه ندهید تنها تعاملی که در آن روز با فرزند خوانده خود دارید، فریاد زدن و جیغ زدن باشد. همیشه باید سعی کنید روی کارهای مثبتی که انجام می دهند تمرکز کنید نه همیشه کارهایی که اشتباه انجام می دهند.
نظرات منفی خود را در مورد پدر بیولوژیکی کودک برای خود نگه دارید. مگر اینکه مستقیماً از شما خواسته شود، نظرات خود را در مورد او در مقابل بچه ها یا دیگران مطرح نکنید.

اگر مستقیماً از شما خواسته شد، محتاط و با درایت باشید، زیرا اغلب خطر سرریز عاطفی وجود دارد. شیوه فرزندپروری هر یک از والدین متفاوت است و تا زمانی که پدر اصلاً در فرزندپروری شرکت نمی کند یا به هیچ وجه سوء استفاده می کند، نیازی به قضاوت ندارید.
هرگز جلوی کودک با مادر کودک بحث نکنید.

مخصوصاً در مورد گفتن سخنان تحقیر آمیز در مورد او که ممکن است کودک بشنود مراقب باشید. کودک نسبت به هر گونه ناهماهنگی بسیار هوشیار خواهد بود، بیشتر به دلیل احساس محافظت نسبت به مادر و داشتن امید قوی که این رابطه جدید به ایجاد یک ترتیب خانوادگی شاد منجر شود.

آشکارا مراقب باشید. کودک/فرزندان همیشه به عشق و محبت شما نیاز خواهند داشت، آنها نیاز دارند که هر زمان که به شما نیاز داشتند، بدون توجه به شرایط، در آنجا باشید. علاوه بر این، آنها به شما نیاز دارند که در مواقعی والدین بهتری باشید، آنها نیاز دارند که شما در هر شرایطی از آنها حمایت کنید، و آنها نیاز دارند که شما هر چند وقت یکبار به آنها مجوز بدهید.
آماده باشید که به آنها گوش دهید و بفهمید که آنها چه چیزی را می گذرانند یا چه چیزی می خواهند بگویند.
گاهی اوقات شانه پدرانه خود را به آنها بسپارید تا روی آنها گریه کنند یا حتی فقط یک بغل یا یک بوس بر پیشانی یا فقط یک "دوستت دارم" ساده.

عقب نشینی کردن

به فضای خصوصی کودک احترام بگذارید. هر کودکی از دوران پیش از نوجوانی تا نوجوانی مستحق مقدار معقولی از حریم خصوصی و فضای خصوصی است و تا زمانی که نگرانی جدی در مورد رفتار یا فعالیت کودک وجود نداشته باشد، هرچه فضای بیشتری به او داده شود، احساس اعتماد بیشتری خواهد کرد.

کودک را در راستای خواسته های مادر کودک تربیت کنید، نه برخلاف خواسته های او. این به معنای داشتن خطوط ارتباطی باز با مادر در مورد انتظارات و نیات او برای بزرگ کردن فرزندخوانده‌تان و شفاف‌سازی مسیری است که هر دوی شما در پیش خواهید گرفت. تا آنجا که ممکن است، ترجیحات او را به تعویق بیندازید، مگر اینکه خطرناک باشد یا تهدیدی برای بی ثبات کردن خانواده یا رابطه شما دو نفر باشد.

به رژیم های انضباطی و تکالیف مادر کودک احترام بگذارید. حتی اگر فکر می کنید ممکن است خارج از خط باشند، این موضوع را در مقابل کودک مطرح نکنید یا سخنان گذرا که او را تضعیف می کند، بیان نکنید. در عوض، به طور خصوصی در مورد نگرانی های خود با او صحبت کنید و سعی کنید به مصالحه ای برسید که به نفع کودک باشد.

 ناپدری مهربان و موفق

درباره تصمیماتی که مستقیم یا غیرمستقیم بر فرزند ناتنی شما تأثیر می گذارد با مادرش بحث کنید. کودک را برای تابستان در یک آکادمی نظامی یا اردوی ورزشی بدون صحبت کردن با او ثبت نام نکنید. برای کودک سلاح گرم، آتش بازی یا حتی سلاح های به ظاهر بی ضرر مانند پینت بال یا اسلحه BB بدون اطلاع و رضایت او نخرید. هرگز کودک را بدون اجازه صریح او با یک ATV، ماشین برفی، میکرو نور یا سایر وسایل تفریحی بالقوه خطرناک بیرون نبرید.

در مورد بازی های رایانه ای، بازی های ویدیویی و سایر تأثیرات فرهنگی با مادر کودک صحبت کنید. فشار اجتماعی اغلب بر مادر فشار می آورد تا به کودک اجازه دهد این کار را انجام دهد، هر چه که باشد، زیرا دیگران آن را انجام می دهند. هر خانواده باید استانداردها و کدهای اخلاقی خود را برای زندگی داشته باشد. مادر کودک برای تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا به کودک اجازه بازی‌های ویدیویی خشونت‌آمیز یا گرافیکی را در خانه می‌دهد یا به او اجازه می‌دهد با دوستان خود به فیلم‌های دارای رتبه «R» برود، به حمایت و کمک شما نیاز دارد.

درک کنید که همسر شما یک مادر است و نمی تواند همیشه آزاد باشد که با شما تنها باشد. زمانی وجود دارد که او مجبور است به کودک کمک کند یا زمانی را با کودک بگذراند که واقعاً دوست دارید او با شما وقت بگذراند.

الگوی عالی بودن

به برنامه ریزی آینده فرزند ناتنی کمک کنید. ممکن است به عهده شما باشد که یک برنامه پس انداز برای هزینه های دانشگاه، اولین ماشین و کمک به پیدا کردن اولین شغل شروع کنید.
در تعیین آنچه برای آینده کودک مورد نیاز است، فعالانه شرکت کنید، ابتدا با مادر صحبت کنید و سپس در صورت لزوم کودک را در میان بگذارید.
الگوی خوبی برای فرزندخوانده خود باشید. سیگار کشیدن، زیاده روی در الکل و مواد مخدر تفریحی در خانه ای که کودکان در آن هستند جایی ندارد. این موضع ممکن است از نظر سیاسی صحیح نباشد، اما از تأثیر دود سیگار بر ریه های جوان تا پذیرش داروهای غیرقانونی به عنوان یک "هنجار"، اینها رفتارهای خوبی برای الگوبرداری از کودکان نیستند. اگر با اعتیاد به مواد مشکل دارید، به دنبال کمک باشید. اگر مجبورید سیگار بکشید، همیشه در فضای باز و دور از کودک سیگار بکشید.

به یاد داشته باشید، ناتنی بودن یک نقش رهبری به عنوان بخشی از یک تیم است. ویژگی های منحصر به فرد هر یک از اعضای تیم، محدودیت ها، حتی عجیب و غریب را بپذیرید. زمان‌های خوبی وجود خواهد داشت، حتی اوقات عالی، اما درگیری، اختلاف نظر و ناامیدی وجود خواهد داشت. صبر، عشق، و دیدگاه دلسوزانه باید به شما در عبور از این چالش ها کمک کند. شما بزرگسال هستید، مهم نیست در چه موقعیتی هستید، باید آن را به خاطر بسپارید، و این مشکلات ممکن است بزرگ به نظر برسند، اما اغلب در عجله فردا فراموش می شوند یا در سال آینده به آن می خندند.

خودت باش. تقریباً غیرممکن است که تظاهر به انجام دادن، بودن، لذت بردن یا عمل کردن به روش هایی کنید که شما نیستید . ممکن است برای مدتی فرزند ناتنی خود را تحت تاثیر قرار دهید، اما شما واقعی دیر یا زود ظاهر خواهید شد.
شما انتخاب کردید که با یک زن با بچه وارد رابطه شوید، بنابراین در نهایت انتخاب کردید که یک الگو و شخصیت والدین برای فرزند یا فرزندان او باشید.

خوب است که با پدر بیولوژیکی فرزند ناتنی خود رابطه خوبی داشته باشید، مگر در مواردی که در زندگی فرزند ناتنی شما مورد استقبال قرار نگیرد. بخش بزرگی از ناپدری ها دوستان خوبی با پدران بیولوژیکی فرزندان ناتنی خود هستند – هر دو مرد به نفع کودک عمل می کنند و با هم همکاری می کنند. اگر هر دو مرد معقول باشند، بن بست ها غیر معمول هستند.
هرگز فرصت را از دست ندهید که به فرزندخوانده خود بگویید که دوستش دارید.

سعی کنید فراموش کنید که او فرزند بیولوژیکی شما نیست. گاهی اوقات فکر کردن به آن باعث می شود در کنار فرزندتان احساس ناراحتی و غیرطبیعی کنید. فقط با او مانند فرزند خود رفتار کنید: اگر همسرتان را خیلی دوست دارید، چرا نباید فرزند او را دوست داشته باشید؟

هشدارها

از تک تک کارهایی که فرزند ناتنی انجام می دهد گله نکنید. به یاد داشته باشید که برای این کودک آسان نیست که وارد یک محیط جدید شود و به طور خودکار یاد بگیرد که به شما احترام بگذارد.
هرگز همسرتان را در جایی قرار ندهید که مجبور شود بین شما یا فرزند/فرزندانش یکی را انتخاب کند. او اغلب فرزندش را به جای رابطه بزرگسالی انتخاب می کند، به این معنی که شما شکست خواهید خورد. حتی اگر او شما را به فرزندش انتخاب کند، هر دوی شما با از دست دادن احترام و محبت کودک شکست می خورید.

فرزندان ناتنی خود را بداخلاق یا شیطون فرض نکنید و به شما احترامی قائل نباشید. سعی کنید وضعیت را از دیدگاه آنها، از طریق قلب و چشم آنها ببینید، به خصوص زمانی که سابقه ناامیدی آنها را بدانید و بدانید که آنها از شما چه چیزی و چه کسی انتظار دارند.
در مواقعی خواهید دید که فرزندان ناتنی شما صبر شما را امتحان می کنند یا وفاداری شما را در برابر آنها یا مادر آزمایش می کنند. سپس باید بزرگسال باشید و قبل از صحبت کردن فکر کنید. چگونه می گویید برای همیشه روی رابطه شما تأثیر می گذارد.

هرگز نگویید "باید بیشتر شبیه خواهر یا برادر/خواهر ناتنی خود باشید" یا آنها را مقایسه نکنید. هر کودکی انسان متفاوتی است با نیازها، استعدادها، اهداف و شخصیت خود. هر یک از آنها را همان طور که هستند در نظر بگیرید و آنها را با توجه به توانایی ها و استعدادهای واقعی شان قضاوت کنید. یادگیری چیزی در دشوارترین موضوع آنها دستاوردی بسیار بزرگتر از آخرین ستاره طلایی است که بچه ای که در آن استعداد دارد به دست آورد. هنگام قضاوت در مورد نتایج، باید تلاش کرد.

برای هر کار معمولی و رفتار معمولی به آنها جایزه ندهید. آنها شروع به انجام این کار فقط برای پاداش می کنند و اگر شما پاداش بیش از حد انجام دهید، علاقه خود را به سرگرمی های خود از دست می دهند.

برای دستاوردهای ویژه مانند افزایش سطح، تمیز کردن ویژه اضافی، هر زمانی که کودک کاری بسیار بهتر از حد معمول انجام داده است، جوایز را ذخیره کنید.
هرگز در مورد فرزندان ناتنی خود به غریبه ها شکایت نکنید. فقط اونجا نرو با فرزندان خود هم این کار را نکنید. وقتی در مورد بچه های ناتنی یا بچه هایتان صحبت می کنید، بهترین قدم خود را بگذارید و در مورد آنچه در مورد آنها دوست دارید صحبت کنید. اگر آنها تا این حد افتضاح باشند به شما منعکس می شود و به این معنی است که شما با شریک جدید خود خوب نیستید.

ناپدری شدن شما را در مسئولیت محافظت از کودک در برابر خطرات زیادی قرار می دهد. از خطراتی که کودک با آن مواجه است آگاه باشید و مراقب خطرات اطراف خانه باشید. کودکان کوچک هر روز به دلیل بی احتیاطی از آسیب های وحشتناکی رنج می برند.

ویژگی های ناپدری خوب و ایده آل

چگونه می توانم برای ناپدری شدن آماده شوم؟

ناپدری شدن می‌تواند یکی از چالش‌برانگیزترین نقش‌هایی باشد که یک مرد می‌تواند انجام دهد، اما این روند اغلب زمانی آسان‌تر می‌شود که قبل از اینکه به طور کامل نقش جدید خود را به عهده بگیرید، به فکر تغییر موقعیت خود باشید. اغلب ایده خوبی است که زمانی را برای پیوند اختصاص دهیدبا فرزندان ناتنی جدید خود، و به آنها فرصت دهید تا ببینند که همانطور که قول می دهید عمل می کنید. این به آنها اجازه می دهد تا بدانند که شما در درازمدت در کنار آنها خواهید بود و راه مهمی برای جلب اعتماد آنها است.

اعتماد به دست آورید

ناپدری باید به فرزندان بیولوژیکی و ناپدری خود توجه یکسانی نشان دهد.

شماره مشاوره روانشناسی

بسیار نادر است که یک مرد جدید در زندگی کودک به سادگی نقش پدر را بدون هیچ مشکلی به عهده بگیرد، اما معمولاً وقتی کودک به شما اعتماد می کند، کارها بسیار آسان تر می شود. برای شروع، رابطه بین شما و مادر کودک باید یک رابطه متعهدانه باشد، و باید اقداماتی را انجام دهید تا مطمئن شوید که همه کودکان درگیر درک می کنند که قرار نیست کنار بروید یا آنها را ترک کنید. بچه‌ها می‌توانند خیلی سریع به افراد وابسته شوند و در صورت پایان یافتن رابطه، به راحتی آسیب می‌بینند، به‌ویژه اگر قبلاً توسط افراد اقتدار مرد احساس رها شده‌اند.ناپدری باید تلاش کند تا فرزند ناتنی خود را بشناسد.

اغلب اتفاق می افتد که یک مرد ورودی حداقل در ابتدا به عنوان یک مزاحم دیده می شود. ممکن است زمان زیادی برای جلب اعتماد کودک صرف شود و نحوه رفتار شما با مادر کودک تا حد زیادی به درک کودک از شخصیت شما کمک می کند. ناپدری یک تازه وارد در خانه است و کودک می تواند توجه مادر را منحرف کند. درگیر کردن مادر نیز بخش مهمی از این معادله است. هنگامی که کودک متوجه شد که هنوز مورد توجه محبت مادرش قرار می گیرد، ممکن است مقبولیت برای شما آسان تر باشد.

آیا آمازون واقعا بهترین قیمت را به شما می دهد؟ این افزونه کمی شناخته شده پاسخ را نشان می دهد.

تعیین مرزها

بردن فرزندان ناتنی در طبیعت گردی و سایر فعالیت های خارج از منزل می تواند راه خوبی برای ایجاد پیوند باشد.

همچنین تعیین مرزهای مناسب برای شما و والدین طبیعی کودکان از همان ابتدا بسیار مهم است. باید آگاه باشید که نقش شما تا چه اندازه با بچه ها مهم خواهد بود. اگر پدر بیولوژیکی نیز در زندگی آنها حضور دارد، باید انتظار داشته باشید که تحت نظر شدید این مرد باشید و بسته به ماهیت او ممکن است نیاز به پیش بینی منفی بودن او نیز داشته باشید. به عنوان یک شخصیت جدید والدین، ممکن است مدت زمان قابل توجهی از فرزند او مراقبت کنید، و طبیعی است که او در ابتدا نگران این ترتیب باشد.ناپدری ها باید برنامه هایی را برای نظم و انضباط در زمانی که کودک رفتار می کند، توسعه دهند.

یک ناپدری جدید هرگز نباید سعی کند با پدر بیولوژیک برای محبت های کودک رقابت کند. اگر می توانید، اغلب ایده خوبی برای شما، پدر بیولوژیکی و مادر است که برای یک جلسه رو در رو با هم بنشینید و درباره نقش هایی که همه بازی می کنند بحث کنید و درک کنید که هر یک از شما کجا هستید.

اگر همه از مرزهای قابل قبول پیروی کنند و متعهد به احترام به دیگران باشند، احتمالاً کودک برای همه افراد درگیر احترام بیشتری قائل خواهد شد. این امر به ویژه اگر کودک در سنین نوجوانی باشد صادق است. تلاش برای به دست آوردن طرفداری ثمربخش نخواهد بود، زیرا کودکان به طور کلی در مورد استشمام کردن دروغ و عدم صداقت بسیار شهودی هستند.

برای تنش آماده شوید

اکثر کودکان نوپا و کوچک مرحله ای را پشت سر می گذارند که در آن ناامید و غرق شده اند.

واقع بین بودن در مورد چالش های پیش رو نیز برای موفقیت بسیار مهم است. کودکان غالباً دچار کج خلقی، نوسانات خلقی می شوند و مستعد این هستند که خشم خود را از افراد تازه وارد به خانواده بیرون بکشند. این نوع رفتارها در زمان انتقال یا تغییر شدیدتر هستند و هر چه کودک کوچکتر و نابالغ تر باشد می تواند شدیدتر باشد. اگر با انتظار کمی از این به عنوان یک پیامد طبیعی وارد رابطه شوید، احتمالاً خیلی سریع‌تر تنظیم می‌شوید.شرکت در فعالیت های سنتی خانواده ممکن است به فرزندان اجازه دهد تا با ناپدری جدید پیوند برقرار کنند.

مشاوران خانواده اغلب توصیه می‌کنند که افراد در چنین موقعیت‌هایی سعی کنند آگاهانه تلاش کنند تا آنچه را که کودک می‌گوید و انجام می‌دهد از آنچه احتمالاً می‌خواهد بیان کند، جدا کنند. طبیعی است که یک فرزند ناتنی چیزهای آزاردهنده ای به شما بگوید، اما اگر بتوانید احساسات او در مورد تغییر را از احساساتش در مورد شما تشخیص دهید ، احتمالاً متوجه خواهید شد که او به خاطر اتفاقاتی که در زندگی اش می افتد، رفتار می کند. البته شما بخش بزرگی از این تغییرات هستید، اما پرخاشگری او معمولاً زمانی نابجاست که به والدین یا شخصیت‌های دیگر اقتدار داده شود.

با عشق سخاوتمند باشید

مهم نیست که چقدر چیزها استرس زا هستند، متخصصان معمولاً توصیه می کنند که تلاش بیشتری برای دوست داشتن و فراگیر بودن انجام دهید. فرزندان ناتنی معمولاً کاملاً آگاه هستند که فرزندان طبیعی شما نیستند و ممکن است احساس کنند که آنها را به عنوان ارزش کمتری برای محبت و پذیرش نشان می دهد. تمام تلاش خود را برای مقابله با این تصور انجام دهید.

اگر فرزندان بیولوژیک خود را دارید، سعی کنید فرزندان ناتنی را در خانواده ادغام کنید و به آنها توجه ویژه نشان دهید. این می تواند زمانی باشد که بچه ها می توانند ببینند که هیچ طرفداری وجود ندارد و هر کودک به اندازه کودک بعدی مهم است.

منبع : فارسیدواین مطلب چقدر مفید بود ؟
 
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits