دلگرم
امروز: جمعه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۴ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۲۷ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
آیا موهای اطراف واژن فایده ای هم دارند ؟
24
زمان مطالعه: 8 دقیقه
آیا موهای اطراف واژن فایده ای هم دارند ؟ شایعات زیادی در مورد موهای زائد واژن زنان وجود دارد، به همین دلیل به کارشناسان متوسل شدیم تا واقعیت ها را از باور های غلط جدا کنیم.

فواید موی واژن

با مجله اینترنتی دلگرم همراه باشید تا با فواید موی واژن آشنایی پیدا کنید

موی واژن و بیماری های مقاربتی

بعضی ها میگویند که موی واژن مانع از بیماریهای مقاربتی میشود آیا این گفته صحیح است ؟ در واقع کاملا برعکس است. موهای زائد واژن محل پرورش باکتری هستند. به گفته دکتر وندی اسکیو (Wendy Askew) متخصص زنان و زایمان در موسسه بهداشت زنان سنت آنتونیو، بدون شک ناحیه تناسلی بدون مو تمیز تر است، چون موهای زائد محلی برای رشد باکتری ها فراهم می کنند. در حالی که محققان در مورد باکتری های موهای زائد ناحیه تناسلی زنان به طور خاص مطالعه ای انجام نداده اند، اما مطالعات وجود مقدار هشدار دهنده باکتری ها را در ریش های بلند، نشان داده اند.

با این حال هنوز هم بسیاری از زنان به اشتباه تصور می کنند که موهای بلند آن ها را از ابتلا به زگیل تناسلی و سایر بیماری های مقاربتی که در اثر تماس پوست با پوست منتقل می شوند، محافظت می کند. به گفته دکتر سجال شاه (Sejal Shah) متخصص پوست، وجود موهای زائد در ناحیه تناسلی می تواند به رشد ویروس های کمک کند. یک مطالعه چینی نشان داد که، مردانی که ویروس پاپیلوم انسانی (HPV) روی موهای ناحیه تناسلی خود داشتند، این ویروس را به شریک جنسی خود انتقال داده بودند.

موی واژن

آیا موهای واژن، لذت رابطه جنسی را کاهش می دهند ؟

این مورد از زنی تا زن دیگر متفاوت است. بسیاری از افراد فکر می کنند که موها باعث کمتر شدن اصطکاک بین دو طرف لبه های واژن شده و حس رابطه داشتن را کمی آرام تر می کند (و موهای زائد به محافظت از ناحیه تناسلی کمک می کنند)، ولی برخی از زنان حس می کنند که بدون موهای زائد احساس قوی تری پیدا می کنند.

در تئوری بدون وجود حائل، تحریک مستقیم تری دریافت می کنید. که بستگی به ترجیح زنان به میزان تحریک دارد و این که چقدر تحریک و فشار برای رسیدن به ارگاسم نیاز دارند که ممکن است وجود موها باعث بهتر شدن یا کمتر شدن حس شان شود. بنابراین کاری که حس بهتری به شما می دهد را انجام دهید

فواید موی واژن

چگونه رشد موهای واژن را متوقف کنیم ؟

رشد موهای زائد ناحیه تناسلی هیچگاه به طور کامل متوقف نمی شود :

ولی خوشبختانه رشد طول موهای زائد واژن زمانی که به اندازه خاصی برسند، متوقف می شوند. در حدی خاص رشدشان متوقف شده و در همان اندازه می مانند و سپس ریخته و موهای جدید جایگزین شان می شوند. طول آن ها از فردی به فرد دیگر متفاوت است، ولی اغلب رشدشان از 1 سانتی متر تا 5 سانتی متر متوقف می شود.

در طول زمان ممکن است باریک تر شوند. باریک شدن موهای واژن را معمولا در زنان یائسه و کسانی که کمبود هورمون دارند، مشاهده می کنیم. اکثریت این زنان نه تنها ضخامت موهایشان را از دست می دهند، بلکه ممکن است کاملا موهای ناحیه تناسلی شان بریزد و در برخی موارد موهایشان پراکنده تر و باریک تر و کوتاه تر می شوند.

فواید موی واژن

آیا تیغ زدن و مومک انداختن واژن ضرر دارد ؟

پژوهش‌های میدانی نشان می‌دهند که ۸۷ درصد از زنان آمریکایی موهای واژن خود را به‌وسیله تیغ زدن یا مومک انداختن از بین می‌برند. اما آنچه شگفتی‌آور است این است که ۶۰ درصد از این زنان، به خاطر از بین بردن موهای ناحیه تناسلی دچار حداقل یک عارضه بهداشتی شده‌اند.

عوارض موهای واژن

عوارض تیغ زدن و مومک انداختن واژن

پوست واژن یکی از لطیف‌ترین قسمت‌های بدن است که تیغ زدن یا مومک انداختن این قسمت موجب ایجاد:

 1. سوختگی پوست
 2. آلرژی
 3. کهیر
 4. خراش لایه بیرونی پوست
 5. سایش اپیدرم و کاهش نامرئی پوست
 6. افزایش موهای زیر پوستی
 7. افزایش رشد آبسه‌ها
 8. کیست‌های عفونی
 9. افزایش احتمال عفونت قارچی
 10. گسترش و انتقال امراض مقاربتی جنسی می‌شوند

به طور ویژه، پژوهش‌ها نشان می‌دهند که زنانی که موهای تناسلی خود را می‌کنند یا می‌بُرند، در معرض خطر بالاتری برای ابتلا به زگیل تناسلی قرار دارند.

زنانی که اضافه وزن دارند یا از بیماری چاقی رنج می‌برند، دو برابر بقیه زنان ممکن است به عوارضی که ذکر شد، دچار شوند. زنان چاق معمولاً پوست بیشتری دارند و جمع شدن لایه‌لایه‌های پوست روی هم امکان رشد قارچ، باکتری و دیگر عوامل بیماری‌زا را محتمل‌تر می‌کند.

تجارت مومک انداختن ناحیه تناسلی زنان بیشتر بر سلیقه و امیال دیگری به عنوان شریک جنسی استوار است تا نیاز‌ها و راحتی خود زنان. متخصص‌های اپیلاسیون در بازار مومک‌اندازی به روش برزیلی، موهای ناحیه تناسلی زنان را به شکل‌های مختلف پیرایش می‌کنند و این شکل‌ها هرکدام توصیف مخصوص خود را دارد.

بیشتر این زنان از روش تیغ زدن استفاده می‌کنند. اپیلاسیون فقط دردناک نیست، بلکه مثلا در کشور آمریکا مومک انداختن گران‌قیمت و وقت‌گیر هم است. برای زنان آمریکایی ارزان‌تر است که موهای ناحیه تناسلی را خودشان بدون مراجعه به سالن‌های اپیلاسیون از بین ببرند.

فواید موی واژن

تراشیدن موی واژن

اگر پوستی حساس دارید نباید موهای ناحیه تناسلی تان را بتراشید

ممکن است لازم باشد دیدگاه خود را تغییر دهید. اگر بدون استفاده از کرم اصلاح و از نزدیک موهایتان را شیو کنید، احتمال این که بیشتر در معرض خراشیده شدن یا بریدن پوست تان باشید، هست. بعد از آن باکتری هایی که به صورت طبیعی در این ناحیه زندگی می کنند، از طریق خراش های ایجاد شده وارد پوست شده و باعث ایجاد عفونت و جوش می شوند. بهتر است برای جلوگیری از این مشکل از کرم های اصلاح ملایم استفاده نمایید، یا از سایر روش های مو زدایی مثل اپیلاسیون و لیزر استفاده کنید.

فواید و عوارض موی واژن

آیا موی واژن حس جنسی مرد را کاهش میدهد ؟

از لحاظ تکنیکی این مساله به شریک زندگی شما بستگی دارد، ولی شواهدی وجود دارد که موهای زائد می تواند تحریک کننده حس جنسی باشند، زیرا سرشار از فرومون هستند. غدد چربی (sebaceous glands) که در پوست های مودار بسیار شایع هستند، ماده ای بدون بو ترشح می کنند که با باکتری های روی پوست مان مخلوط شده و بویی به نام فرومون (pheromone) در هوا منتشر می کنند. اگر موهای زائدتان بلند باشد بوی بیشتری خواهید داشت زیرا جمعیت باکتری ها در این ناحیه بیشتر می شوند. افرادی که حساسیت بالایی دارند، ممکن است به این بو جذب شوند.

تشخیص رنگ موی واژن از روی ابرو

از قدیم بیان این مساله خجالت آور بوده است، ولی اگر می خواهید بدانید برای پیش بینی دقیق تر بهتر است به رنگ ابروی فرد نگاه کنید. در اغلب موارد رنگ موهای زائد ناحیه تناسلی به رنگ ابروها شباهت دارد، البته کمی پر رنگ تر.

موهای واژن / آیا موهای اطراف واژن فایده ای هم دارند ؟

حکمت موهای اطراف اندام و ناحیه‌های تناسلی چیست ؟

برخی از منابع دینی که به حکمت موجودات جهان می‌پردازند؛ به دو نوع از حکمت روئیدن مو اشاره دارند:

 1. جنبه‌های بهداشتی جسم است ؛ مانند این‌که روییدن و سپس تراشیدن مو موجب دفع بعضی از سموم بدن است. یا این‌که برای رفع آلودگی محل آن است؛ زیرا محل آن به دلیل رطوبت برای آلودگی آمادگی بیشتری دارد.
 2. جنبه دوم مسائل اخلاقی است ؛ زیرا انسان مجبور به بر طرف کردن موهای زاید بدن است؛ و این اشتغال به ازاله می‌تواند مقداری از تکبر و غرور انسان را کاهش دهد؛ و سبب شود تا انسان به ضعف و ناتوانی خود پی ببرد.

مفضل بن عمر یکی از شاگردان امام صادق(ع) در این زمینه از آن‌حضرت چنین نقل می‌کند: نیک اندیشه کن که چگونه آفرینش از هر خطا، زیان و ناهماهنگى به دور است و یک‌سره حکمت و تقدیر است و مصلحت و سود. اصحاب «مانى» و دیگران که خواستند بر آفرینش و هدف‌مندى آن اشکال گیرند، رویش مو در روى زهار و زیر بغل را ناروا شمردند، غافل از این‌که رشد مو در این مکان‌ها با وجود رطوبت در آنها مرتبط است و چنان‌که گیاه در جاى مرطوب مى‌‏روید، مو نیز در این جاها رشد مى‌‏کند.

آیا نمى‏‌بینى که این جاها براى پذیرش مواد زاید بدن از همه جا مناسب‌تر است؟ وانگهى این امر باعث مى‌‏شود که [گذشته از تدابیر الهى‏] خود انسان نیز قدرى به بدن خود برسد و از رهگذر بهداشت و نظافت، تنى سالم داشته باشد. همچنین با کوتاه کردن موهاى زاید بدن، روحیه آتشین، تندى، سرمستى و خشم او شکسته شود و از پرداختن به سرگرمی‌هاى گمراه ‏کننده و بی‌کارى پرهیز نماید


بیشتر بخوانید :

خطرات استفاده از ژیلت برای موهای بدن

چرا واژن بوی بد میدهد؟ چگونه بوی بد واژن را درمان کنیم؟

آیا اصلاح موهای زائد ناحیه اندام تناسلی کار درستی است یا خیر؟این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.7 از 5 (24 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است