دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۳ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۱ مه ۲۰۲۴ میلادی
رژیم آب درمانی چیست و آیا واقعا به کاهش وزن کمک می‌کند؟

فواید بی نظیر و معجزه آسای هيدروتراپی یا رژیم آب درمانی

رژیم آب درمانی چیست و آیا واقعا به کاهش وزن کمک می‌کند؟
8
زمان مطالعه: 11 دقیقه
رژیم آب درمانی (هيدرو تراپی) - روزانه یک کیلو لاغر شوید : مزایای آب درمانی، درمانی طبیعی، ریشه ای، فراگیر، یک دفعه ای، با پاکسازی عمیق جسم تا عمق مغز و اعصاب و سلولها، بازسازی جسم، تقویت اراده، درمان اعصاب و اغلب بیماریهای لاعلاج است.

کیا رژیم آب درمانی کردن یا میخوان انجام بدن؟

آب درمانی (هيدرو تراپی)

سموم بدن و عوامل انواع بیماریها در خلال 13 تا 45 روز، با نخوردن غذا و مصرف 2 تا 4 لیتر آب به نسبت وزن، سنّ و فصل سرما و گرما در طول شبانه روز ـ کم کم و به طور کلّی ـ دفع می‌گردد؛ که نشانه ی آن، بار سفید روری زبان است که همراه با بی اشتهایی است و در اواخر رژیم، زبان ـ کم کم ـ قرمز می‌شود مانند روز تولّد و اشتهاهم برمی گردد زیرا سموم مختلف از راه مویرگهای انتهایی روی زبان، به کلّی، دفع می‌شود. و اساس کار، اراده ی محکم و تصمیم قاطع شما است. و بدانید که به شرط مصرف مرتّب آن و رعایت تمام دستورات رژیم، بدن انسان بالغ، تا 50 روز هم بدون غذا، زنده می‌ماند.

آب، مايه حيات و لازمه ادامه زندگی است. بدن آدمی حدود 80% آب است.

مزايای آب درمانی

قبل از شروع

1ـ از سه روز قبل از رژيم آب، هم پيش از صبحانه، هم قبل از خواب، دو قاشق غذاخوری خاکشير با 1 قاشق مربّاخوری عسل و پنج قاشق عرق سه دانه ی شفا در 1 ليوان آب گرم بنوشيد.

2ـ روز سوم، نهار و شام، فقط سوپ بدون نان بخوريد.

3ـ قبل از خواب، مسهلی قوی مانند: سقز خام ( قابل تهيّه در شفای کردستان ) 1 قاشق غذاخوری، يا يک شيشه ی معمولی روغن کرچک خوراکی،و يا دمکرده سنا و گلسرخ و عنّاب ( 10، 20، 30 گرم ) با 2 ليوان آب، ميل کنيد؛ تا روده‌ها کاملاً پاک شود و بعداً دچار پيچ روده‌ها نشويد.

شيوه و مراحل کار آب درمانی

1ـ آزمايش خون و ادرار، قبل از رژيم، در هفته سوم، و دو هفته بعد از اتمام رژيم. و کنترل دمای بدن، نبض و فشار خون تحت نظر پزشک.

2ـ به جز موارد حادّ مانند سرطانها، هپاتيت، ايدز و... بهتر است ـ تدريجی ـ رژيم بگيريد و از 3 روز آغاز کنيد و يک هفته ی بعد طبق دستور بعد از رژيم، غذا بخوريد. بعداً 5 ـ 6 روز و دو هفته غذا، سپس: 9 روز و سه هفته غذا و بعد: 13 روز و 4 هفته غذا؛ و سرانجام به تناسب نياز و تا دفع کامل سموم، ادامه تا حصول نتيجه نهايی؛ و مشاهده اتفاقات شگفت انگيز در جسم و روان: آرامش درونی، تا پايان دردها، جوانتر شدن، رشد مجّدد موی ريخته شده و رفع سفيدی زودرس، و رقّت قلب و تسلّط بر نفس و صدها فايده ی عجيب ديگر.
پس از آن، زبان از سفيد شدن کامل، به قرمز شدن کامل، به قرمز شدن کامل مي‌گردد و ديگر، لازم نيست رژيم يک لحظه هم ادامه يابد.

3ـ در تقويم سررسيد ( يا دختری مناسب با ذکر تاريخ ) تمام حالات جسمی و روحی و ساعات خواب و بيداری خود را ياداشت کنيد و با پژشک خود ـ که آگاه بر اين رژيم باشد ـ در ميان بگذاريد.

4ـ چون، کمی دمای بدن، ممکن است پائين آيد، لباس مناسب فصل و حال خود، بپوشيد. بستن شال يا کمربند، احساس گرسنگی و ضعف را کم مي‌کند و برای برگشتن شکم به حالت سالم و اندام متناسب، مفيد است امّا نبايد خيلی سفت، بسته شود.

5ـ تفاوت رژيم در افراد چاق و لاغر با فشار بالا و پائين خون:

  • در لاغرها، از روز اول، 2 تا 4 قاشق غذاخوری عسل زلال، با آب مصرفی طول روز قاطی شود.
  • در وزن عادی ( استاندارد ) از روز دوم 2 قاشق مربّاخوری ( جدول وزن هاريسون، پيوست است).
  • در چاقی 10 ـ 15 کيلو، تا سه روز فقط آب، و بعد مانند وزن استاندارد.
  • 15 ـ 25 کيلو، تا 5 ـ 6 روز آب، و بعد مصرف عسل کمتر از وزن استاندارد.
  • بيش از 25 کيلو، عسل ممنوع است مگر در افت فشار، که در همه ی وزن ها، به مقدار نياز برای عادی شدن فشار، لازم است + عرق نعنا، که برای متعادل کردن فشار، مصرف ميشود.

divider

دستورات رژيم آب درمانی

1ـ مصرف آب؛ هر ساعت بيداری، در تابستان، 1 ليوان و در زمستان بيش از نصف ليوان ـ جرعه جرعه ـ بنوشيد. يک بار آب جوشيده ی سرد شده،ويک بار آب معمولی.

2ـ خواب: بيش از 8 ـ 9 ساعت نبايد بخوابيد. با تنفس عميق و آرام هوای تازه و سالم، و تغيير حالت، خواب آلودگی احتمالی را از خود، دور کنيد.

آب درمانی پنج دوره دارد:

1ـ 6 روز اوّل، سخت ترين دوران رژيم است که خون از مواد کهنه پاک مي‌شود و بدن در تحولی تازه است.
2ـ 6 تا 12، چرک‌ها و کليسيم اضافی و غيره قابل جذب از بدن، برطرف، شوره ی سر به کلّي و زخم معده و ريزش مو نمی ماند.
3ـ 12 تا 21، قلب و عروق، پاک مي‌شود.
4ـ 21 تا 30، راحت ترين روزهای درمان است و پاکسازی‌ها از هر سو، ادامه دارد.
5ـ 30 تا 40، ( و نهايتاً 45)، آخرين پس مانده های هر نوع عوامل بيماری زا، از بدن ريخته مي‌شود + تنفّر از غذا.
3ـ کار روزانه را انجام دهيد. امّا از تحرّک شديد بدنی و کار سخت فکری، خودداری کنيد. و در صورت لزوم، با شربت عسل، نبض و فشار را عادی نگه داريد. در هفته چهارم، کار کمتر شود و در روزهای آخر رژيم، تا حدّ استراحت کامل کاری، و فقط با حرکات لازم روزمّره زندگی و ديد و بازديد و... که بلامانع است.
4ـ شستن دهان: پيش از نوشيدن آب، دهان را بشوئيد و روزی دوبار مسواک نرم بزنيد.و هر شب 20 قطره ايرال ويکس در نصف ليوان چای غليظ + يک سوم قاشق چايخوری نمک، مضمضه و تف کنيد.
5ـ تنفيه: از روز دوم تا پنجم، صبح و شب، هر بار با 5/1 ليترآب نيمگرم ( ولرم: در حدّ دمای بدن يا 2 ـ 3 درجه بيشتر ) با لعاب گل ختمی : هر بار حدود 5 تا 10گرم جوشانده و صاف شده و قاطی با آب تنفيه که هم روده‌ها پاک شود و شکم درد نگيرد؛ هم مقاديری آب از آن طريق، جذب شود.
6ـ تخليه معده: در طول رژيم، هر پنج روز يکبار، با نوشيدن يک جای يک ليتر ( 4 ليوان استاندارد ) آب نيمگرم، و 5 دقيقه دويدن در جا، استفراغ کنيد. اگر نشد، انگشت يا پرتميز مرغ در گلو فرو کنيد. اگر نشد، دوباره يک ليتر آب گرم + 1 قاشق چای خوری نمک محلول در آن، بنوشيد و چند دقيقه بدويد.
7ـ حمّام ملايم: يک روز در ميان، آب ولرم، حمّام کنيد. تعريق زياد با آب داغ، سونا يا ورزش و... در اين رژيم، ممنوع است.

divider

هشدارها

1ـ خانواده، حتماً در جريان رژيم شما باشند و در صورت مشاهده ی احتمالی حالت غيرعادی و اختلال حواس، سريعاً غذای خوش هضم بدهند.

2ـ مصرف مسهلات در طول رژيم، ممنوع است مگر در سردرد احتمالی و شديد، آنهم چهار روز يکبار.

3ـ مصرف چای نبايد زياد يا پررنگ باشد زيرا املاح را دفع و به ديواره ی عروق قلب آسيب مي‌رساند. حداکثر سه ليوان چای کم رنگ در سـه وعـده ـ طبق عادت قبلی ـ کافی است. و بهتر است گهگاه از دمکرده مرزه ( هر نوع ) يا گل بابونه با اندکی زنجبيل، به جای چای يا با چا، استفاده کرد که پاکسازی بدن را تسريع مي‌بخشد امّا عموم دمکرده‌ها نبايد بيش از سه ليوان در شبانه روز باشد. از مقطّر اين گياهان مي‌توان به جای دمکرده، استفاده کرد.

4ـ آب یخ ضرر دارد و مي‌دانيد که آب معمولی را هم بايد جرعه ـ جرعه و آرام نوشيد. آب داغ هم مناسب نيست. آب معدنی هم بلا اشکال است.

5ـ اگر احساس سستی عضلات کرديد به اندازه يک دانه برنج، نمک در1 ليوان آب + 1 قاشق غذاخوری آبليمو، حلّ در دو نوبت: صبح و عصر ميل کنيد.

6ـ پرهيز از هياجانات شديد، ادکلن و عطر تند، هم بستری ـ که انرژی زيادی را از بين مي‌برد ـ و برخاستن سريع، که ممکن است موجب سرگيجه گردد.

7ـ مصرف هر نوع داروی شيميايی و حتّی هر نوع ميوه و آبميوه و شربت و تنقّلات ـ به طور کلّی ـ ممنوع است و برای معده مضّر است. بدانيد، در رژيم آب شخص، بيمار نمی شود ولی مصرف موادّ مختلف ـ به جز آب و عسل رقيق شده و... ـ و اثر رژيم را به تأخير مي‌اندازد.

8ـ نبض بايد بالای 50 باشد و ترجيحاً 62، اگر پائين آمد، 1 قاشق کرچک در 1 استکان چای کمرنگ با گلاب، مصرف و سپس نيمساعت خواب و اگر بهتر نشد، رژيم بايد قطع شود.

9ـ فشار هم بايستی بين 10 تا 13 باشد. اگر پائين آيد ـ باز ـ عسل يا نبات با آب گرم، ميل شود.

10ـ جز افراد چاق ـ آنهم در صورت قرمز نشدن کامل زبان ـ نبايد بعد از 40 روز رژيم ادامه يابد.

11ـ بين روزهای 30 تا40، بدن مقاومترين و بدترين ميکروب‌ها را مي‌راند. پس نبايد در اين فاصله ـ مطلقاً غذا خورد.

divider

عوارض احتمالی

1ـ زودرنجی اگر پيش آيد، زود گذر است. با مصرف عرق بيدمشک، بابونه و ميخک با هم نصف استکان معمولی در 1 ليوان آب در هر بار که نياز باشد، آرامبخش اعصاب است و به هدف رژيم هم، کمک مي‌کند.

2ـ تغير رنگ ادرار از روز پانزدهم به بعد، نشانه دفع سموم است.مصرف عرق سه دانه ی شفا، عرق بيد، 1 ـ 2 قاشق غذاخوری با هر ليوان آب مصرفی رژيم، به دفع بيشتر سموم و پاک شدن بهتر کليه‌ها کمک مي‌کند.

3ـ اگر بعد از 15 روز، دچار ضربان قلب شديد، بعد از نوشيدن يک ليوان چای کمرنگ با نصف استکان گلاب و بيدمشک، نيمساعت بخوابيد.

4ـ روز 39 احنمالاً دچار تب شويد که «تب دروغين» نام دارد و ناشی از سوخت آخرين بقايای موادّ داخلی است. در حالت احساس ضعف يا درد احتمالی، توکّل به قادر حکيم و متعال، و نياش و دعای با حال، تحمّل را چندين برابر مي‌کند و بسيار مؤثر است.

5ـ خونريزی روده ای در صورت مصرف غذا بين روزهای 30 ـ 40 که خود به خود هم، رفع مي‌شود.

6ـ قطع رژيم قبل از 30 روز، با کم اشتهايی همراه است.

7ـ دمای بدن در سه روز اوّل 5/0 تا 5/1 درجه، ممکن است پائين آيد ولی بعداً عادی مي‌شود و شربت رقيق عسل با عرق نعنا، مفيد است.

8ـ در حرکات غيرعادی يا حرف پرت و پلا زدن ـ که در بند 1 هشدارها هم اشاره ای شد ـ، بلافاصله، بايد رژيم را قطع، و غذاهای مايع و نيمگرم بخورانيد و پاهای شخص را روی متّکا يا جای مرتفع بگذاريد تا خون و موادّ کافی به مغز برسد. با بهبودی، رژيم را مي‌توان با احتياط انجام داد.

divider

رژيم بعد از رژيم آب درمانی

1ـ ابتدا، تنفيه، لازم است ( که در بند 5 دستورات رژيم، اشاره شد ).

2ـ دو روز اوّل، روزی 6 نوبت، و هربار، مقدار کم غذا ( مانند کودک 1ـ 2 ساله ) از غذای آبکی و خوش هضم و بسيار کم چرب بخوريد: بسيار آرام و با خوب جويدن و در دهان نگه داشتن و بلغ تدريجی آب آن و جويدن مجدّد... :

بعد از 40 روز رژيم، يک هفته هريره بادام، با بادام کم + مصرف يک ليوان آب هويج که کم کم و با قاشق، مصرف شود و در دهان نگه داريد تا گرم شده و با بزاق، قاطی گردد. هفته دوم، هريره بادام + ماهی يا مرغ سالم؛ و هفته ی سوم، + گوشت قرمز که 35 گرم در هر بار، کافی هر شخص است. و کم کم عادی مي‌شود.

divider

نکته ی بسيار مهّم

بعد از رژيم ـ هر چند روز که باشد ـ بهترين فرصت است تا عادت عجله خوردن و لقمه بزرگ گرفتن و با حرص و ولع خوردن را اصلاح کنيم:

لقمه های هرچه کوچکتر، با جويدن هرچه بيشتر، و حذر از آماده کردن لقمه ی تازه؛ تا آن لقمه، خوب با بزاق و موادّ مفيد آن ترکيب شود و لذّت غذا ـ کاملاً ـ روی زبان، احساس شود: تا حدّی که يک ذره غذا بين دندانها گير نکند و البته ـ مرتّباً ـ بايد بزاق را بلعيده و مانده ی لقمه را با اشتياق، دوباره بجويد و...
مصرف تخم مرغ يا گوشت قرمز، در هفته ي اوّل، خطرناک است و چربی‌ها ـ سريعاً چربی خون را بالا مي‌برند زيرا بدن ـ مانـنـد سـابق چربی را ذخيره نمی کند.
اوليّن دفع مدفوع، ممکن است 48 ساعت بعد از رژيم؛ باشد و مسهل لازم نيست و اگر لازم شد، تنفيه کنيد. و اگر نشد، به متخصص گوارش، مراجعه فرماييد.
از سرگيری ورزش، دو هفته، بعد، بلامانع است.
جبران وزن در لاغرها به سرعت، ممکن نيست و پرخوری، اثر منفی دارد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (8 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

۲ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

وحید | ۵ سال پیش
شما یا نمی دونید هیدروتراپی چیه یا می خواید مردم رو به کشتن بدید. مصرف بیش از اندازه آب بدون دیگر مواد غذایی خون رو رقیق می کنه و سدیم و خون و املاح دیگه رو کاهش می ده که باعث میشه الکترولیت های داخل سلولی به بیرون بیان و خیز سلولی و ورم سلولی رخ بده که کشنده هست و خیلی خطرناکه.
به خدا آب درمانی اینی نیست که شما نوشتید.
1
0
هود هود | ۵ سال پیش
من آب درمانی انجام دادم خیلی عالی بوده بخدا بدنم ورم داشت.کل سموم بدنم در یک هفته دفع شد.
0
2

hits