دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۱ مهر ۱۴۰۰ برابر با ۱۵ صفر ۱۴۴۳ قمری و ۲۳ سپتامبر ۲۰۲۱ میلادی
گرده نخل چیست ؟ نحوه مصرف گرده نخل برای مردان
57
زمان مطالعه: 11 دقیقه
خواص گرده نخل حل مشکل ناباروری مردان و تنظیم چرخه قاعدگی زنان، گرده خرما را به یک تقویت کننده جنسی طبیعی تبدیل می کند تا با عدم میل جنسی مبارزه کرده و میل جنسی در زنان و مردان را افزایش دهد.

گرده نخل چیست ؟

گرده نخل نر و بارداری

گرده نخل پودری سفید رنگ است که از تاره درخت نخل نر گرفته می شود. باغداران با قرار دادن کمی گرده در میان تاره های درخت ماده، درختان ماده را بارور می کنند.

در صورتی که عمل ترکیب گرده درخت نر و ماده به طور صحیح صورت نگیرد، میوه حاصله نارس بوده و محصول مرغوب تولید نمی شود.

گرد ه علاوه بر آنکه سبب تولید محصولاتی مرغوب از درخت جنس ماده از جمله رطب، خرما و … می شود،حکمت دارویی نیز دارد.

مصرف روزانه خرما از ابتلا به سرطان جلوگیری می کند،شیره خرما به عنوان ماسک طبیعی صورت کاربرد داشته و برطرف کننده جوش و جای جوش است،شیره خرما انرژی زا بوده و برای تناسب اندام بسیار کاربرد دارد.

از گرده نخل نر برای درمان نازایی استفاده می کنند. البته گرده تنها در صورتی ناباروری را درمان می کند که مشکل خانم و آقا تنها در ضعف تولید اسپرم و تخمک گذاری باشد و مشکل خاص دیگری نداشته باشند.

به دلیل طبع گرم این گرده ی شفابخش احتمال اینکه جنسیت نوزاد پسر باشد خیلی زیاد است

خواص گرده نخل

گرده نخل حاوی خواص دارویی فراوان است: از جمله مبارزه با بیماری های مختلف بدن و بهبود باروری. در بین اجزاء آن، استروژن (هورمون جنسی) وجود دارد که تولید تخمک ها را فعال کرده و چرخه قاعدگی زنان را منظم می کند.

گرده نخل در مورد مردان، کیفیت اسپرم ها را بهبود می بخشد از این رو تعداد اسپرمانوزوئید را افزایش داده و باعث تحرک آنها می شود.

این مشخصات، گرده خرما را تبدیل به یک تقویت کننده جنسی طبیعی می کند تا با عدم میل جنسی مبارزه کرده و میل جنسی در زنان و مردان را افزایش دهد.

گرده نخل دارای تقریبا 17 درصد گلوکز، 22 درصد پروتئین، 54 درصد کلسیم و ویتامین B7 و B است. عناصر معدنی مانند فسفر، منیزیم، پتاسیم، آهن و هورمون استرون نیز در بین عناصر آن یافت می شوند.

علاوه بر این، سرشار از آنزیم های مورد نیاز برای متابولیسم است و همچنین دارای روغن های آنتی اکسیدان برای فعال سازی و احیا سلول های بدن است.

گرده نخل / گرده نخل نر / گرده نخل و بارداری / گرده نخل و عسل / گرده نخل چیست / گرده نخل ماده / خواص گرده نخل

خواص دارویی گرده نخل

عناصر گرده نخل، خواص دارویی مطلوبی برای درمان اختلالات مختلف بدن دارند.

1. درمان پروستات از خواص گرده نخل

بیشتر بخوانید : مشکلات پروستات: ۱۶ درمان خانگی برای مشکلات پروستات

گرده نخل خرما سرشار از مواد معدنی و دارای خواص آنتی اکسیدان و ضد التهابی فراوان است، بنابراین برای جلوگیری از مشکلات پروستات در مردان و درمان بیماران دارای مشکلات غددی تجویز می شود.

گرده نخل / گرده نخل نر / گرده نخل و بارداری / گرده نخل و عسل / گرده نخل چیست / گرده نخل ماده / خواص گرده نخل

2. درمان بواسیر از خواص گرده نخل

بیشتر بخوانید : فرق اصلی بیماری شقاق (فیشر) و بواسیر (هموروئید) چیست ؟

گرده نخل عملکرد کلیه را بهبود می کند؛ بنابراین یک روش مناسب برای درمان بواسیر است.

گرده نخل / گرده نخل نر / گرده نخل و بارداری / گرده نخل و عسل / گرده نخل چیست / گرده نخل ماده / خواص گرده نخل

3. التهاب ملتحمه و سایر مشکلات چشمی

بیشتر بخوانید : التهاب چشم : ۱۱ راهکار خانگی برای درمان عفونت چشم

اصل تکثیر مجدد سلول ها از مشخصات گرده خرما است. شدیدا توصیه می شود که از این گرده برای درمان بیماری های مربوط به چشم مانند التهاب ملتحمه و تراخم به ویژه در اشخاصی که از فرسودگی سلولی رنج می برند، استفاده شود.

گرده نخل / گرده نخل نر / گرده نخل و بارداری / گرده نخل و عسل / گرده نخل چیست / گرده نخل ماده / خواص گرده نخل

4. باروری و درمان نازایی از خواص گرده نخل

همانطور که پیش تر ذکر شد، گرده خرما کمیت و کیفیت اسپرم ها را بهبود بخشیده و باعث تحرک آنها می شود، بنابراین برای زوج ها (زن و شوهرها) با این مشکل می توانند بسیار کمک کننده باشد.

پودر نخل تنها مناسب مردان نیست و این گرده چرخه قاعدگی زنان را تنظیم کرده و تولید تخمک ها را فعال می کند و این امر ممکن است؛ زیرا حاوی هورمون استرون است، که یک تقویت کننده جنسی طبیعی در زمینه کم بودن و سردی میل جنسی محسوب می شود.

گرده نخل / گرده نخل نر / گرده نخل و بارداری / گرده نخل و عسل / گرده نخل چیست / گرده نخل ماده / خواص گرده نخل

6. گرده نخل برای مردان نابارور

بیشتر بخوانید : علت ناباروری در مردان : درمان قطعی ناباروری مردان با طب سنتی

گرده نخل یک درمان گیاهی موثر برای مردان نابارور است. مشخص شده است که کیفیت اسپرم ها را بدون عوارض جانبی بهبود می بخشد.

برآورد شده است که حدود 50 درصد از ناباروری مردان قابل درمان است؛ زیرا به علت شیوه زندگی، محیط و عوامل تغذیه ای به وجود می آید.

در حقیقت، ناباروری بر زندگی 15 درصد از زوج ها تاثیر گذار است. با این وجود، افرادی که از ناباروری رنج می برند، ممکن است بخواهند یک درمان طبیعی را برای حل این مشکل امتحان نمایند.

دانه های کنجد می تواند به درمان ناباروری مردان کمک کند. جدا از این، مطالعات نشان می دهد که گرده کف نخل می تواند در بهبود کیفیت اسپرم موثر باشد.

در ادبیات عوام گرده به عنوان منبعی غنی از ویتامین ها و اسید های آمینه مشهور بوده است که در بدن انسان تاثیر شگفت آوری به خصوص بر تجدید قدرت جوانی و افزایش نیروی جنسی در مردان دارد. اعراب در زمانهای قدیم برای درمان ناتوانی جنسی از گرده خرما استفاده می کردند .

امروزه کشف هورمون های گونادو تروپین در گرده خرما ؛ استفاده آن را درمان در عقیمی توسط اعراب بدوی تائید می کند همچنین وجود هورمون های محرک جنسی در گرده ثابت شده است .

گرده نخل / گرده نخل نر / گرده نخل و بارداری / گرده نخل و عسل / گرده نخل چیست / گرده نخل ماده / خواص گرده نخل

7. گرده برای درمان بیماران دیابتی

پزشکان گرده را در درمان علائم دیابت موثر تشخیص داده اند بر اساس نتایج حاصله از تحقیقات دکتر گاموسگا در یک مرکز تحقیقاتی در لهستان ؛ مصرف روزانه ۲۳ گرم گرده به مدت ۲ هفته میزان قند ادرار را ۸/۴۱ ٪ در لیتر کاهش داده است

همچنین به نظر می رسد گرده در بعضی مراحل در بیماری قندو بهبود آن اثر مثبت داشته باشد .

بیشتر بخوانید : معرفی ۲۵ غذای خطرناک برای بیماران دیابتی

گرده نخل / گرده نخل نر / گرده نخل و بارداری / گرده نخل و عسل / گرده نخل چیست / گرده نخل ماده / خواص گرده نخل

8. گرده نخل برای درمان بیماری های عصبی

ضعف اعصاب وضعیتی است که بر اثر ضعف عمومی بدن به وجود می آید و عصبی بودن اغلب با کم خونی همراه است افسردگی نیز ناشی ازضعف عمومی است گرده در درمان تعدادی از بیماری سیستم عصبی موثر می باشد.

افرادی که به مدت یک هفته از گرده استفاده کرده اند عصبی نشده فعالتر و به زندگی خوشبین تر شده اند به طوریکه این اشخاص علاقه زیادی به کار یافته و حالت افسردگی آنان از بین رفته است .

گرده نخل / گرده نخل نر / گرده نخل و بارداری / گرده نخل و عسل / گرده نخل چیست / گرده نخل ماده / خواص گرده نخل

9. خواص آنتی بیوتیکی گرده نخل

نتایج تحقیقات چاوین و لنو ماند نشان داد که گرده دارای آنتی بیوتیک هایی مانند پنی سیلین بوده و قادر به جلوگیری از رشد میکرو ارگانیسم ها یی نظیر سالمونلا است

همچنین تحقیقات نشان داده است که وقتی موش ها به مدت ۳ ماه با رزیم غذایی محتوی گرده تغذیه شدند، فضولات آن ها فاقد میکروب ( داری هاگ های غیر فعال باکتری بوده است ) و با توجه به نتایج این آزمایشات به نظر می رسد که گرده گل دارای مواد آنتی بیوتیکی فعال می باشد .

گرده نخل / گرده نخل نر / گرده نخل و بارداری / گرده نخل و عسل / گرده نخل چیست / گرده نخل ماده / خواص گرده نخل

گرده نخل / گرده نخل نر / گرده نخل و بارداری / گرده نخل و عسل / گرده نخل چیست / گرده نخل ماده / خواص گرده نخل

استفاده های دیگر از گرده نخل

 1. پودر نخل علاوه بر داشتن اثراتی برای محافظت در برابر بیماری های خاص، یک مکمل غذایی مناسب برای بهبود عملکرد ارگان های خاص است. بنابراین، به دلیل چربی بالا بدن را تنظیم می کند.
  این گرده به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کرده که مانع از بسیاری از بیماری ها از جمله سرما خوردگی و آنفولانزا می شود.
 2. علاوه بر این، به طور کلی گرده نخل به عنوان تولیدکننده سلول در بدن عمل می کند. با همراه داشتن مقدار بسیاری ویتامین، آنزیم ها و مواد معدنی به بهبود عملکرد مغز کمک می کند.

گرده نخل همچنین یک انرژی دهنده عالی و ضدپیری قدرتمند است.

درمان نازایی با گرده نخل

این نسخه برای خانم هایی که بچه سقط کرده اند، بچه دار نمی شوند، خونریزی دارند، از سستی و ضعف رحم و تخم دان رنج می برند، توصیه می شود

 1. تخم مرغ محلی
 2. قرص کمر
 3. دارچین
 4. نمک

قرص کمر را آسیاب کنید.

یک سر تخم مرغ را گرد بردارید، به ترتیب قرص کمر، کمی دارچین و نمک روی سفیده بریزید.

بدون تکان دادن و یا هم زدن تخم مرغ را سرو ته کنید و کامل در دهان خود بیندازید.بدون وقفه و خیلی سریع قورت دهید.

درصورتی که بین انداختن در دهان و قورت دادن وقفه ایجاد شود، بدلیل لزج بودن سفیده تخم مرغ حالت تهوع به شما دست می دهد و ممکن است آن را بیرون بریزید.

پس سعی کنید . به هیچ وجه به طعم آن فکر نکنید. دلیل استفاده نمک برای رفع طعم خام تخم مرغ،و دلیل استفاده دارچین هم جهت رفع بوی تخم مرغ است.

نحوه استفاده آن 3 روز متوالی( اگر 10 روز باشد بهتر است) صبح ناشتا.

نحوه مصرف گرده نخل برای مردان

در واقع، گرده نخل به طور گسترده و به صورت درمانی سنتی برای درمان ناباروری مردان مورد استفاده قرار گرفته است.

محققان ایرانی در سال 2014 مطالعه تجربی جهت بررسی اثر گرده نخل بر روی پارامترهای اسپرم و همچنین سیستم تولید مثل موش صحرایی بالغ نر انجام دادند.

تجویز خوراکی گرده نخل تنها 35 روز پس از شروع مصرف آن، افزایش تعداد اسپرم، کیفیت DNA و تحرک را نشان داده است.

تقریبا 36 موش صحرایی در این مطالعه بررسی شده و به چندین گروه تجربی تقسیم شدند که هر کدام از این گروه ها، دوزهای مختلف از گرده نخل را مصرف کرده بود.

محققان نمونه خون گرفته تا سطح خون مشخص شود و دریافتند 120 و 240 میلی گرم/ کیلوگرم از دوز به میزان قابل توجهی بر بهبود کیفیت اسپرم ها تاثیرگذار است.

مردان می توانند یک قاشق چایخوری را در آب جوش حل کرده و در صورت دلخواه به همراه یک قاشق چایخوری عسل قبل از صبحانه مصرف کنند.
گرده نخل دارای طبعی گرم بوده و احتمال پسردار شدن را افزایش می دهد.
به دلیل اینکه امکان دارد خیلی از افراد از بوی گرده خرما خوششان نیاید، برای مصرف می توان گرده نخل را با عسل و کمی دارچین مخلوط کرد.

نحوه مصرف گرده نخل و عسل و دارچین برای بارداری

می توانید هر روز صبح نصف قاشق چایخوری گرده خرما را با یک قاشق چایخوری عسل و نصف قاشق چایخوری دارچین در یک لیوان آب جوش مخلوط کرده و قبل از صبحانه میل کنید.

در این مطالعه مشخص شد که هیچ عوارض جانبی در مصرف کنندگان پس از مصرف گرده نخل وجود ندارد و می تواند باعث افزایش شاخص باروری مردان شود.

اگرچه این اثرات در انسان هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است، با این وجود، این گیاه هنوز هم یک درمان طبیعی بالقوه برای ناباروری مردان است.

بیشتر بخوانید : ۲۳ خاصیت معجزه آسا عسل و دارچین

نحوه استفاده از گرده نخل برای درمان نازایی

نسخه های زیادی در رابطه با گرده نخل برای درمان نازایی وجود داره از جمله:

 1. ترکیب دوقاشق چای خوری گرده نخل در دو قاشق غذاخوری عسل در دوره 40 روزه بعد از پاکی
 2. شیرگاو یک لیوان، گرده نخل یک نخود، شیره خرما دو قاشق، شیره انگور دو قاشق، پودر نارگیل یک قاشق چایخوری، پودر جوز یک نخود، پودر ثعلب قلوه نصف قاشق چایخوری،5 دقیقه میکس و بخورید.تا 40 شب بجای شام.
 3. ترکیب دو قاشق چایخوری در شیربرنج در دوره 40 روزه بعد از پاکی
 4. و هم میشه گرده رو تفت داد کرد توی کپسول روزانه به اندازه یک دانه نخود میل شود.
 5. ریختن دو قاشق گرده در حلوای چهار قلم که من این مورد را سفارش می کنم چون بارها نتیجه را به چشم دیدم. این موادِ ترکیبی، گرمی بخش هستند و میل جنسی را افزایش میدهند

بیشتر بخوانید :

آشنایی دقیق با خواص و درمان نازایی با گرده گل (گرده زنبور عسل)

درمان نازایی با ژل رویال+فواید بی نظیر این ژل

دلایل نازایی در زنان و مردان و درمان آن

تاثیر قرص کلومیفن در درمان ناباروری مردان

گرده نخل چگونه تهیه می گردد ؟

گرده نخل را با تکاندن شاخه های تاره جمع آوری می کنند. بایستی در محیطی بسته بدون وزش باد که کف اتاق با کاغذ پوشانده شده باشد تهیه کنند.

ذرات گرده نخل آنقدر ریز و نرم است که به هر شیء میچسبد و با کوچکترین حرکتی غبار شده و به هوا می رود. جمع کردن آن با پَر بر روی کاغذ کار را آسانتر می کند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.1 از 5 (57 رای)  
 • منبع
 • shikpars.com
 • salamdonya.com
 • 1040giah.ir
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
۳ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
نسیم | ۲ ماه پیش
سلام من میخواستم گرده نخل بخرم ب نظرتون از کجا بخرم که مطمئن باشه؟ اخه شنیدم آرد باش قاطی میکنند؟
2
0
مرتضی | ۱ سال پیش
عالی بود

مطالب ذکر شده کاملأ واقعی و درست هست.
ما خودمون گرده نخل داریم .برای باروری بسیار نافع هست.
1
11
پاسخ ها:
لیلا | ۷ ماه پیش
سلام .ببخشید میخواستم بپرسم شما گرد نر خرما دارید ؟اگه دارید قیمتش چنده ؟ممنون
2
20