تزریق ژل خط خنده برای جوانسازی صورت

۷,۰۱۲
۴
۰
یکشنبه, ۰۶ آبان ۱۳۹۷ ۱۹:۲۲


تزریق ژل خط خنده و عوارض آن


تزریق ژل خط خنده یکی از کارهای زیباسازی صورت است که طرفداران زیادی بین خانم ها و آقایان دارد. خطوط خنده چین های وابسته به بینی هستند که از دو طرف بینی تا گوشه های دهان شما کشیده شده اند.این خطوط در اثر پیری و افزایش سن ایجاد می شوند. علت ایجاد خطوط خنده در صورت از بین رفتن لایه های چربی صورت است که باعث می شود پوست حالت افتاده پیدا کرده و چین های برجسته ای پیدا کند. تزریق ژل خط خنده این چروک را از بین برده و صورت شما را جوانتر نشان می دهد.


تزریق ژل خط خنده با چه موادی صورت می گیرد؟


ژل خط خنده از موادی ساخته شده که در بدن یافت شده و برای پر کردن خط خنده عمیق استفاده می شود. اولین ماده معرفی شده به عنوان ژل خط خنده کلاژن بود که به دلیل ماندگاری کوتاه(۴-۲ ماه) و ایجاد حساسیت پوستی عملا کنار گذاشته شد. ماده دوم اسید هیالورونیک است که در بافت همبند بطور طبیعی یافت می شود و قوام انعطاف پذیری داشته و نیمه عمر طولانی تری دارد. با افزایش سن میزان تولید کلاژن و اسید هیالورونیک در پوست کاهش یافته که منجر به شلی و کدر شدن پوست می شود. نیمه عمر اسید هیالورونیک در بدن ۲۴ ساعت می باشد و توسط آنزیم هیالورونیدازسریعا متابولیزه می شود. برای افزایش نیمه عمر این ملکول آنرا به شکل پیوندهای متقاطع تهیه می نمایند (cross- linked) با اینکار ماندگاری این ماده در بدن افزایش یافته و به ۱۲-۹ ماه می رسد. اسید هیالورونیک در دو نوع مشتق شده از منشاء حیوانی و منشاء باکتریال وجود دارد. به دلیل افزایش آلرژی و حساسیت به نوع حیوانی تمایل به استفاده از اسید هیالورونیک گرفته شده از منشاء باکتریایی بیشتر شده است.اسید هیالورونیک با منشاء باکتریال قبل از تزریق احتیاج به تست حساسیت ندارد ودر درجه حرارت اتاق قابل نگهداری است.

تزریق ژل


انواع ژل تزریق خط خنده کدامند؟


ژل ژوویدرم در دو سرنگ ۰٫۸ میلی لیتری بسته بندی می شود و نسل جدید محصولات با ماندگاری بالاتر و عوارض کمتر به بازار عرضه شده است. زیرگروه Voluma XC به دلیل غلظت بالای اسید هیالورونیک مناسب تزریق در لایه های عمقی است و برای گونه گذاری استفاده می شود. زیر گروه ژوویدرم Vollure مناسب تزریق در خط خنده است و تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد. جهت برجسته سازی لب و تزریق لب زیرگروه Volbella توصیه می شود که بسیار نرم است و تورم کمتری نسبت به محصولات قدیمی تر بعد از تزریق ایجاد می کند. ژل رستیلن Restylaneمحصول شرکت آمریکایی مدیسیس می باشد و قبل از ژوویدرم مورد تایید FDA قرار گرفته است با این وجود در عمل بعد از تزریق ژوویدرم نرم تر است و در چند روز اول بعد از تزریق ورم کمتری ایجاد می کند.


برندهای اروپایی رقابت سنگینی با رقبای آمریکایی خود آغاز کرده اند که از میان آنها ژل هیومکس ساخت سوئیس می باشد و بصورت ۲ سرنگ یک سی سی عرضه شده است و کیفیت و قیمت مناسبی دارد. دارای زیر گروه های متعددی می باشد نوع Kiss برای تزریق به لب می باشد Ultra-deep دارای غلظت بالاتر و ماندگاری طولانی تری است و مناسب برای خطوط خنده عمیق و گونه گذاری است و نوع Deep-line برای چروک های سطحی تر در خط اخم و چروک های عمودی لب فوقانی و خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم می باشد. ژل تئوسیال نیز یک برند سوئیسی است که دارای زیر گر و های کیس و دیپ لاین و اولترا دیپ می باشد و به نسبت قیمت دارای کیفیت متوسطی است . برند اروپایی دیگر ژل الایناAlayna می باشد که محصول کشور آلمان است و در زیر گروه های lip و Shape به ترتیب برای حجم دهی لب و صورت عرضه شده اند و کیفیت مطلوبی دارند.

ژل Skin fill و Idea ساخت ایتالیا هستند و در زیر گروههای مختلف موجود می باشند . ژل پرفکتا Perfectha ساخت فرانسه است و چند زیر گروه دارد: زیر گروه Deep برای خط خنده ، گونه گذاری و حجم دادن و برجسته کردن حاشیه لب استفاده می شود. زیر گروه Derm برای درمان چروک های سطحی اطراف چشم ، دهان و خط اخم و همچنین برجسته کردن و حاشیه دادن لب استفاده می شود.زیر گروه Subskin در لایه زیر پوست و بوسیله کانولا تزریق می شود و برای گونه گذاری و درمان اسکارهای عمقی استفاده می شود و ۱۲ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد و زیر گروه Fineline برای پر کردن چروک های سطحی اطراف دهان و چروک های پنجه کلاغی اطراف چشم مصرف می شود. ژل رووفیل Revofil ساخت کشور کره است و ژل لب ریونReyoun Gel ساخت چین می باشد.

موارد منع تزریق ژل خط خنده


سابقه حساسیت به تخم مرغ ، عفونت فعال پوستی مثل تب خال ، دوران بارداری و شیردهی ، سابقه تشکیل کلوئید در پوست و ضعف سیستم ایمنی و سیستم انعقاد خون و مصرف داروهای ضد انعقادی مثل وارفارین و مسکن های غیر استروئیدی از قبیل ایندومتاسین ، آسپرین ، دیکلوفناک و… از موارد منع تزریق ژل می باشند. انجام لیزر درمانی ، میکرودرم ابرژن و لایه برداری شیمیایی ) پیلینگ ( بطور همزمان با تزریق ژل تداخل داشته و غیر مجاز می باشند.

تاثیر ژل


عوارض تزریق ژل خط خنده


به منظور کاهش درد ۳۰ ثانیه قبل از تزریق از کمپرس یخ استفاده می شود . به علاوه می توان از کرم EMLA برای بی حسی پوست ۴۵-۳۰ دقیقه قبل از تزریق در ناحیه مورد نظر استفاده کرد. مختصر قرمزی ، تورم و احساس کوفتگی ممکن است در محل تزریق ایجاد شود که با کمپرس یخ ظرف چند ساعت بر طرف می شود. مصرف مسکن های خانواده NSAID از قبیل آسپرین، ایندومتاسین ، ایبوپروفن و …. به دلیل ایجاد اختلال در سیستم انعقاد خون و احتمال ایجاد کبودی و خون مردگی در محل تزریق ممنوع می باشد. استحمام با آب داغ و انجام تمرینات ورزشی سنگین در ۲۴ ساعت بعد از تزریق مجاز نمی باشد.


هزینه تزریق ژل خط خنده چقدر است؟


بطور کلی در کلینیک های زیبایی قیمت تزریق ژل خط خنده بر اساس نوع و کیفیت ژل و حجم تزریق شده ژل در صورت ( بر حسب میلی لیتر) محاسبه می شود. برند های آمریکایی ( ژوویدرم و رستیلن) دارای بالاترین قیمت هستند و برندهای اروپایی قیمت متوسطی دارند و ژل های چینی و کره ای پایین ترین قیمت را دارند. به عنوان مثال هزینه تزریق ژل ژوویدرم به گونه که ساخت شرکت آمریکایی آلرگان است از اسکین فیل که ایتالیایی است، بالاتر است .


مدت تاثیر تزریق ژل خط خنده


بستگی به نوع ژل دارد در بروشور داخل جعبه ژل مدت اثر و در واقع ماندگاری آن ژل معمولا به درستی نوشته شده البته ممکن است دوام یک ژل دریک فرد با فرد دیگر چند ماهی تفاوت داشته باشد . تکنیک تزریق هم تا حدود زیادی در دوام ژل تزریق شده تاثیر دارد مثلا ژلی به نام کلاژن یا هیالورونیک است که باید در لایه میانی پوست یا درم تزریق شود اگر خیلی سطحی تزریق شود و یا عمقی مثلا در زیر پوست یا داخل چربی زیر پوست تزریق شود دوام اثر آن خیلی کم خواهد شد و بالعکس .

بطور خلاصه مدت زمات اثر انواع ژل ها با مارک های معتبر ساخته شده در دنیا از ۶ ماه تا ۳سال متغیر است البته زمانی که گفته می شود تاثیر فلان ژل تزریق شده یکسال است به این معنی نیست که اثر پر کنندگی ان در طول یک سال کامل است بلکه معمولا در شش ماه اول تزریق پر کنندگی ان خوب و مثل ماه اول است ولی از ماه ششم و هفتم و به بعد تاثیرآن کمتر می شود و تا پایان یک سال کاملا اثر آن از بین می رود. در مورد ژل های دیگر هم همینگونه است همچنین قدرت پرکنندگی ژل ها به عوامل متعددی بستگی دارد:

  • اول تکنیک تزریق
  • دوم میزان چین محل اینکه عمق چین فردی که قرار است ژل تزریق کند عمیق است یا نه
  • سوم حجم میزان داروی تزریقی معمولا ژل های ساخته شده در کشورهای معتبر در سرنگ های یک تا دو سی سی عرضه می شوند حال اگر کسی مثلا چین خنده عمیق دارد حدود دو سی سی ژل برای تزریق نیاز دارد .

ژل خط خنده

چه ژلی را برای تزریق انتخاب کنیم ؟


انتخاب ژل اولا به عمق چین محل تزریق بستگی دارد اگر خانمی چین خنده ایشان خیلی عمیق است بهتر است ژل های غلیظ به خصوص انهایی که دوام و ماندگاری بیشتری دارند ( مثلا ژل های ۱ ساله ) را تزریق کند و بالعکس اگر کسی عمق چین های اخم یا خط خنده وی کم است بهتر است از ژل های رقیق ترو با دوام کمتر استفاده کنند خصوصا در مورد چین های اطراف چشم که عمق ان از چین های خنده خیلی کمتر است حتما از ژل های رقیق باید استفاده شود.

فاکتور مهم بعدی هزینه ای است که فرد می خواهد بپردازد به عنوان مثال تزریق یک سی سی ژل حاوی هیالورونیک از مارک های معتبر مثلا کانادایی صد درصد اصل ( نه تقلبی ) به نام ردکسیس اولترا redexis ultra که ماندگاری ۱۰ ماه تا یک ساله دارند ۳۰۰ هزار تومان هزینه دارد ولی تزریق یک یک سی سی ژل تئوسیال چینی ولی درجه یک ۲۰۰ هزار تومان هزینه دارد و البته اگر عمق چین زیاد باشد و نیاز به دو سی سی از ژل فوق برای تزریق نیاز باشد هزینه آن دو برابر خواهد شد خلاصه هزینه تزریق اولا به نوع ژل و دوام اثر آن و ثانیا به حجم ژلی که در اخم یا خط خنده یا اطراف چشم نیاز دارد بستگی دارد اینکه ۱ سی سی یا ۱/۵ سی سی یا ۲ سی سی نیاز داشته باشد چرا که حدود ۷۰ درصد هزینه مربوط به دارو می باشد در ضمن ژل هایی که معرفی شد هم در اروپا و کشور سازنده و هم در ایران سال های زیادی است که تزریق می شوند بدون اینکه فرد دچار عارضه خاص یا یا مهمی شود و سازمان بهداشت جهانی هم بی ضرر بودن بودن مارک های فوق را تایید کرده است ، البته علاوه بر نوع ژل مصرفی تجربه و مهارت پزشک در نحوه تزریق بسیار مهم است و اگر کیفیت ژل تزریقی خوب باشد و پزشک هم با تجربه باشد. ژل تزریقی زیر پوست نه گلوله می شود نه عفونت می کند نه جابجا می شود.

divider

بیشتر بخوانید:

هر آنچه باید در مورد تزریق ژل گونه بدانید!

تزریق ژل لب و نکاتی که باید در مورد آن بدانید!

با مزایا و معایب تزریق ژل آشنا شوید

divider

گردآوری توسط بخش سلامت

مجله دلگرم


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(4 امتیاز , میانگین: 2.0 از 5)  
  • برچسب ها:
  • تزریق ژل خط خنده
  • مواد تزریق ژل خط خنده
  • انواع ژل تزریق خط خنده کدامند؟
  • موارد منع تزریق ژل خط خنده

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter