دلگرم
امروز: شنبه, ۲۳ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۰۶ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۱۳ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
استروبینگ مو یک تکنیک جدید و جذاب
1
زمان مطالعه: 10 دقیقه
در مطلب پیش رو قصد داریم یکی از جدیدترین تکنیک‌ های رنگ کردن مو به نام استروبینگ مو را توضیح دهیم، البته توضیحی در مورد سایر تکنیک‌های رنگ کردن مو مانند هایلایت، سامبره، بالیاژ و آمبره مو خواهیم داد.

استروبینگ مو چیست؟

قبل از این‌که بخواهیم به استروبینگ مو بپردازیم باید بگوییم؛ وقتی صحبت از تنوع دادن به چهره می‌شود، یکی از پیشنهادها رنگ کردن مو است.
رنگ کردن مو باعث تغییر چهره می‌شود، اما مهم این است که چه رنگی را برای چه رنگ پوستی انتخاب شود و از همه مهم‌تر رنگ با یک تکنیک خوب و حرفه‌ای روی موها پیاده شود.

رنگ کردن موها یکی از روش‌های قدیمی برای تغییر دادن چهره است. قدیم خبری از تنوع رنگ مو نبود و با مواد طبیعی مانند حنا، وسمه، قهوه و … موها را به رنگ موهای خود را تغییر می‌دادند اما این روزها تنوع رنگ مو بالا است و تکنیک‌های مختلفی مثل هایلایت، بالیاژ، سامبره و … موها را رنگ می‌کنند و چهره را تغییر می‌دهند. یکی از تکنیک‌های جدید که از آرایش و گریم چهره به آرایش موها رسید، تکنیک استروبینگ مو است.

در تکنیک استروبینگ مو سعی می‌شود که با استفاده از بازی سایه روشن موها سالم، پرپشت و براق نشان داده شود.

تکنیک استروبینگ مو به تازگی مد شده و بیشتر بازیگران هالیوودی این تکنیک را برای سالم و پرپشت نشان دادن موهای خود استفاده می‌کنند. تکنیک استروبینگ مو مدل معروف جی‌جی حدید روی موهای خود اجرا می‌کند و موهای این مدل معروف سالم و در عین حال پرپشت‌تر نشان داده می‌شود. اگر شما هم می‌خواهید موهایی به سبک سلبریتی‌های بزرگ داشته باشید تکنیک استروبینگ را موهای خود پیاده کنید.

بیشتر اوقات تکنیک استروبینگ مو را با تکنیک آمبره اشتباه گرفته می‌شود، آمبره و استروبینگ مو در طیف تیره تا روشن که روی موها ایجاد می‌شود شبیه به هم هستند، اما در آمبره کردن مو نظم خاصی این طیف را تیره تا روشن را هدایت می‌کند در حالی که در استروبینگ مو نظم وجود ندارد و سایه روشن در هر قسمت مو به چشم می‌خورد.

در استروبینگ مو از دو پایه تیره‌تر و روشن‌تر از مو استفاده می‌کنند. در تکنیک استروبینگ مو معمولاً موها از بلوند تیره به سمت بلوند روشن می‌رود. با اجرای این تکنیک موها پرپشت به نظر می‌رسد بنابراین برای افرادی که حجم موی کمی دارند تکنیک استروبینگ مو عالی است.

استروبینگ مو

چگونه تکنیک استروبینگ روی موها پیاده کنیم؟

برای پیاده کردن تکنیک استروبینگ روی موها مانند روش آمبره مو باید ابتدا موها را تقسیم کنید و بعد از تقسیم مو تکه‌هایی از مو را برای لایت با فویل جدا کنید. سپس دسته‌هایی که انتخاب کرده‌اید را رنگ کنید، قسمت بالای موها را تیره و هر چه به سمت پایین می‌‌‌رود موها روشن‌تر می‌شود. در تکنیک استروبینگ مو قسمت بالای لایت نازک و هر چه به سمت پایین‌تر و روشن‌تر می‌رود حجم بیشتری از موها در لایت قرار می‌گیرد؛ در واقع قسمت بالای لایت تیره و نازک و قسمت‌های پایین‌تر موها روشن‌تر و پهن‌تر است.

بعد از اتمام لایت و شستن موها باید با یک رنگ روشن‌تر از پایه لایت روی موها سایه بندازید به این ترتیب موها روشن‌تر و پرحجم‌تر به نظر می‌رسد. با تکنیک استروبینگ مو به نظر یک نور روی موها است که درخشندگی موها را در چندان می‌کند.

تکنیک استروبینگ مو چهره را جذاب و موها را سالم و پرپشت نشان می‌دهد. همان‌طور که در سطرهای بالاتر اشاره کردیم تکنیک استروبینگ مو برای افرادی که موهای نازک و کم‌پشتی دارند مناسب است و باعث می‌شود که حجم موهای آنها بیشتر نشان داده شود.

استروبینگ مو برای فصل تابستان و آرایش برنزه بسیار شیک است. پیشنهاد می‌کنیم حتماً در این فصل تکنیک استروبینگ مو را روی موهای خود اجرا کنید، مطمئن باشید پشیمان نمی‌شوید.

چه زمانی برای استروبینگ مو به دکوپاژ نیاز است؟

دکوپاژ مو روشی است که در آن رنگ مو را حذف می‌کنند و زمانی استفاده می‌شود که موها به رنگ دلخواه و مورد نظرشما نباشد، مثلاً موها، تیره‌تر از آن‌چه که فکر می‌کردید شده باشند. گاهی نیز نصمیم می‌گیرید که موها را به رنگ مشکی یا شرابی در بیاورید اما بعد از مدتی از این دست رنگ‌ها خسته می‌شوید و تصمیم می‌گیرید که موهای خود را روشن‌تر کنید و یا تکنیک‌های جدیدی مثل استروبینگ و یا آمبره را روی مو اجرا کنید. در این شرایط برای هر تغییر در رنگ موها باید ابتدا دکوپاژ مو انجام دهید و سپس موها را رنگ کنید.

قدیم‌تر برای ریمو و یا حذف رنگ نامطلوب موها را دکلره می‌کردند اما دکلره باعث آسیب بیشتری به موها می‌شود. ولی دکوپاژ مو نسبت به دکلره ضرر کمتری به مو می‌رساند هرچند این روش نیز آسیب‌هایی را ایجاد می‌کند، بنابراین قبل از رنگ کردن موها حتماً از یک متخصص کمک بگیرید و قبل از رنگ کردن موها به رنگ‌های مشکی، شرابی و … جوانب را در نظر بگیرید تا بعدها پشیمان و مجبور به دکوپاژ مو نشوید.

دکوپاژ مو باعث می‌شود که کوتیکول مو باز شده و موها به راحتی رنگ بگیرند؛ بنابراین بعد از دکوپاژ باید موها را رنگ کرد. دقت کنید که دکوپاژ مو خالی از ضرر نیست و باید با احتیاط انجام شود؛ باز شدن کوتیکول موها را ضعیف و شکننده می‌کند. بنابراین بعد از انجام دکوپاژ مو و اجرای تکنیک‌های مختلف رنگ کردن مو مانند بالیاژ، سامبره، آمبره و استروبینگ مو حتماً با استفاده از انواع ماسک مو و روغن‌های مغذی مانند روغن آرگان موها را تقویت کنید.

تکنیک استروبینگ مو چهره را جذاب و موها را سالم و پرپشت نشان می‌دهد. تکنیک استروبینگ مو برای افرادی که موهای نازک و کم‌پشتی دارند مناسب است و باعث می‌شود که حجم موهای آنها بیشتر نشان داده شود.

نحوه انجام استروبینگ مو

روش دکوپاژ مو در خانه

دکوپاژ مو یکی از کارهای تخصصی است که بهتر است یک فرد حرفه‌ای آن را انجام دهد تا آسیب کمتری به موها وارد شود اما اگر در این شرایط ناچار به انجام دکوپاژ مو در خانه هستید، می‌توانید از فرمول و روش زیر کمک بگیرید:

یک پیمانه پودر دکلره را به همراه یک پیمانه اکسیدان 6 درصد و یک پیمانه نرم کننده در یک ظرف غیر فلزی مخلوط کنید، اگر امکان دارد چند قطره آنتی دمیج نیز به این محلول اضافه کنید و اجازه دهید به مدت 7 تا 10 دقیقه روی موها بماندو سپس موها را بشویید سپس موها را رنگ و یا یکی از تکنیک‌های جدید رنگ کردن مو را اجرا کنید.

انواع دیگر تکنیک رنگ کردن مو

به طور مفصل در مورد روش نوین استروبینگ مو صحبت کردیم، اما تکنیک‌های دیگر رنگ کردن مو نیز جذابیت مخصوص خود را دارند. خوشبختانه این روزها به لطف طراحان مد و زیبایی دست شما برای تغییر در رنگ موها و چهره باز است. در ادامه قصد داریم به طور مختصر سایر تکنیک‌های رنگ کردن مو را توضیح دهیم تا در مطالب بعدی مفصل‌تر به معرفی آن‌ها بپردازیم.

  • بالیاژ مو:

در بالیاژ مو دست شما باز است و شما آزادانه و بدون استفاده از فویل می‌توانید به موهای خود جلوه‌ای زیبا و متفاوت دهید. بالیاژ کلمه‌ای فرانسوی است. یکی از مزیت‌های این تکنیک رنگ کردن مو این است که ریشه موها رنگ نمی‌شود در نتیجه نیازی به رنگ ریشه نیست.

انواع مدل رنگ مو

  • آمبره مو:

توضیح دادیم که تکنیک آمبره مو را با تکنیک استروبینگ مو اشتباه می‌گیرند در حالی که این دو تکنیک با هم متفاوت هستند. در تکنیک آمبره کردن قسمت ریشه موها تیره و هر چه به سمت ساقه مو می‌رود موها روشن‌تر می‌شود به همین دلیل دو تکنیک آمبره و استروبینگ را با هم اشتباه می‌گیرند.

توضیح دادیم که در تکنیک استروبینگ مو ساقه مو که روشن‌‌تر است حجم بیشتری نسبت به ریشه مو دارد. آمبره مو با تناژ بلوند چهره‌ای جذاب و شیک به شما می‌دهد.

  • سامبره مو:

تکنیک سامبره نیز به نسبت جدید است و تلفیق دو تکنیک دیگر رنگ کردن مو یعنی بالیاژ و آمبره است. در تکنیک آمبره مو رنگ موها از تیره به سمت روشن می‌رود در سامبره نیز این طیف روشنایی با ملایمت بیشتری اجرا می‌شود.

  • هایلایت مو:

یکی از تکنیک‌های قدیمی رنگ کردن موها هایلایت است. این تکنیک هیچوقت محبوبیت خود را از دست نداده و همیشه طرفداران زیادی دارد.

  • رنگ موی کهکشانی یا شفقی:

یکی از تکنیک‌های جدید رنگ کردن مو است. این تکنیک رنگ مو از ترکیب رنگ‌های آبی و بنفش ایجاد می‌شود. این ترکیب طیف رنگ‌های بنفش روی موها حالتی کهکشانی و شفق‌گونه به موها می‌دهد. این تکنیک رنگ کردن مو برای افرادی که طرفدار رنگ‌های فانتزی هستند مناسب است.

چگونه استروبینگ مو کنیم ؟

نکات مهم در رنگ کردن مو

بعد از رنگ کردن مو 24 تا 48 ساعت به موها شامپو نزنید تا رنگ به خوبی در ساقه مو نفوذ کند. بعد از گذشت این مدت زمان موها را با یک شامپوی مناسب ترجیحاً بدون سولفات و یا مخصوص موهای رنگ شده با آب ولرم بشویید. آب داغ دشمن سلامت موها است و باعث خشکی موها می‌شود و در موهای رنگ شده طول عمر موهای رنگ شده را کاهش می‌دهد.

بعد از رنگ کردن موها سعی کنید استفاده از شامپو را به حداقل برسانید به خصوص اگر جنس موهای شما قبل از رنگ نیز خشک بوده است. برای شستشوی موها نیز از شامپو بدون سولفات و یا شامپو موهای رنگ شده استفاه کنید. هرچه موها کمتر شسته شود دوام رنگ مو بیشتر خواهد بود.

حتماً بخوانید:
رنگ مو چقدر باید روی سر بماند و زیاد ماندن آن چه عوارضی دارد ؟

رنگ مو چقدر باید روی سر بماند و زیاد ماندن آن چه عوارضی دارد ؟

همان طور که می دانید رنگ کردن مو بر اساس اصول و قواعدی انجام می شود. رنگ کردن موی مشکی با موی روشن تفاوت دارد. با ما همراه باشید تا به پاسخ این پرسش…

نکته مهمی که باید بعد از رنگ کردن مو به آن توجه کنید، دور کردن موها از هرگونه حرارت است. شما با تکنیک استروبینگ یا آمبره مو و یا هر تکنیک دیگر رنگ کردن مو باعث جذابیت در چهره و موهای خود شده‌اید و سعی می‌کنید با استفاده از انواع دستگاه‌های آرایش مو مانند اتو، سشوار و یا فر کننده این جذابیت را افزایش دهید. اما این دستگاه‌ها با حرارت دادن به موها باعث کاهش طول عمر و جلوۀ رنگ موی شما می‌شوند.

همۀ دستگاه‌های آرایش مو مانند اتو، بابلیس و … برای حالت دادن به موها حرارت زیادی به موها تحمیل می‌کنند که باعث آسیب جدی به موها می‌شود. حرارت روی موهای رنگ شده علاوه ‌بر آسیب به موها طول عمر و جلوه رنگ موها را کاهش می‌دهد. دستگاه‌های حرارتی مانند سشوار، اتو مو و … باعث کدری و بدرنگ شدن رنگ مو می‌شوند، بنابراین اگر می‌خواهید دوام رنگ موی شما بیشتر شود باید از دستگاه‌های حرارتی آرایش مو دوری کنید.

منبع : خانومیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
2.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits