دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۶ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۲۹ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
جدیدترین تکنیک های رنگ مو + جدیدترین رنگ موها
14
زمان مطالعه: 10 دقیقه
تکنیک های رنگ مو و رنگ موهای جدید برای خانم ها و آرایشگران همیشه موضوعی جذاب است؛ ما در این مقاله جدیدترین تکنیک های رنگ مو و پر طرفدارترین رنگ موها در سال 2019 را برای تنوع دادن به موهایتان جمع آوری کرده ایم.

معرفی جدیدترین تکنیک های رنگ مو و رنگ موها

یک سبک و رنگ موی همیشگی بدترین انتخاب برای موها است. شما می توانید با تغییر رنگ موهایتان آنها را از یکنواختی معمول در بیاورید. برای ایده های جالب، این گردآوری از برترین تکنیک های رنگ مو و جدیدترین رنگ موها را بررسی کنید.
از کجا می دانید؟ شاید یکی از آنها همانی باشد که این همه مدت به دنبالش بودید. یادتان باشد تصویری از تکنیک رنگ موی مورد علاقه تان برای نشان دادن به آرایشگرتان داشته باشید تا بتواند به شما برای داشتن آن رنگ مو کمک کند!

تکنیک بالیاژ

این واژه معروف کاملا فرانسوی که به معنای جارو کشیدن یا رنگ کردن است جلوه زیبایی به موها می دهد. طی تکنیک بالیاژ که یکی از تکنیک های هایلایت است آرایشگر فقط سطح مو را بدون هیچ برس و ابزاری دکلره می کند؛

یعنی تمام طول تار موهای شما کاملا رنگ نمی شود. نتیجه موهایی لطیف، با ظاهری طبیعی و قسمت هایی روشن به رنگ قهوه ای است که با رشد موهای شما به آسانی با رنگ طبیعی آنها ترکیب می شود.

تکنیک بالیاژ

تکنیک آمبره

در این تکنیک رنگ مو، ریشه موها مثل بلوند به تدریج در رنگ مویی بسیار روشن تر تا انتها محو می شود.

اگر در حال حاضر موهایتان تیره نیست شاید دلتان بخواهد آرایشگرتان برای یک آمبره چشمگیرتر، رنگ طبیعی موهایتان را در ریشه تیره تر کند. نکته ای که باید در این مورد بدانید این است که بالیاژ یک تکنیک است در حالی که آمبره ظاهر نهایی موها را تغییر می دهد. آرایشگر شما از تکنیک بالیاژ برای رسیدن به آمبره استفاده می کند.

تکنیک آمبره

تکنیک سامبره

سامبره خواهر ظریف تر و لطیف تر آمبره است. با این روش، تضاد کمتری بین موها در ریشه و انتهای موها وجود دارد و سایه های تیره در ریشه ها ظریفانه و به تدریج همرنگ انتهای موها می شوند. بعضی از انواع جذاب سامبره عبارتند از سامبره بروند (نه بلوند، نه گندمی)، سامبره کاراملی و سامبره موکا که همه این رنگ ها به زیبایی از رنگ گندمی به بلوند مات می شوند.

تکنیک سامبره

تکنیک رنگ موی فلوید

تکنیک رنگ موی فلوید مثل بالیاژ، مو را در سطح رنگ می کند. تنها تفاوتی که دارند این است که در تکنیک فلوید، سر شما به پشت یک میز تکیه داده می شود و رنگ مو روی موهای پخش شده شما روی میز زده می شود.

با موهای پخش شده شما روی میز، آرایشگر کنترل بیشتری روی موهای شما دارد چون به این ترتیب او می تواند ببیند رنگ موها چطور در همدیگر حل می شوند. این تکنیک نتایجی چشمگیر ایجاد می کند که روشی محبوب برای پشت سر گذاشتن رنگ موهای طبیعی و رنگ موهای فانتزی پر طرفدار مثل رنگ موی پری دریایی می شود.

تکنیک رنگ موی فلوید

تکنیک هایلایت

هایلایت ها قسمت هایی از مو است که از رنگ طبیعی موها روشن تر رنگ می شود. آنها می توانند به موها بُعد بدهند، خصوصیات چهره را برجسته یا صورت را باریک کنند. هایلایت ها برعکس لولایت ها هستند که در آن تار موها تیره تر از رنگ طبیعی موها می شود. برای اضافه کردن هایلایت به موهایتان، ممکن است آرایشگر شما یا از تکنیک هایلایت فویلی یا بالیاژ استفاده کند.

هایلایت ها در رنگ ها، اندازه و محل قرارگیری متفاوت هستند. بسیاری از خانم ها هایلایت هایی را انتخاب می کنند که بدون دکلره بیش از حد از رنگ تیره پایه به سمت روشن ترین رنگ برود.

در این حالت، باید تار موها خیلی نازک باشند. اگر قسمت های ضخیم تر روشن شوند چانکی هایلایت نامیده می شوند. هایلایت ها ممکن است همه جای موها دیده شوند؛ اصولا در جلوی سر، لایه بالایی یا فقط انتهای موها هستند.

به عبارت دیگر، هر جایی که آرایشگر شما کمبود بُعد را روی موهای شما ببیند هایلایت را به کار می برد. امروزه هایلایت با دست پر طرفدارتر است و به بالیاژ مورد علاقه شما بستگی دارد.

شما می توانید هایلایت ها را نه تنها با رنگ کاراملی فوق العاده محبوب یا بلوند روشن بلکه با هر سایه رنگی تصور کنید.

مثلا بسیاری از خانم ها رنگ های غیرمعمول را دوست دارند و رنگ صورتی، آبی و حتی تار موهای بنفش را روی موهایشان امتحان می کنند. یکی از رنگ های متنوع که دخترها دوست دارند تجربه کنند هایلایت نقره ای و سفید است. هایلایت روی موهای کوتاه و بلند عالی به نظر می رسد و روی رنگ پایه موهای بلوند، تیره یا قهوه ای روشن به همان اندازه ایده آل است.

تکنیک هایلایت

تکنیک بی بی لایت یا بی بی بلوند هایلایت

بی بی لایت یا بی بی بلوند هایلایت شامل هایلایت های بسیار کم ظریفی شبیه هایلایت های قهوه ای است که مثل یک بچه اطراف خط پیشانی تان خواهید داشت. آنها به دلیل مقدار بسیار کم موهای رنگ شده که در هر فویل قرار می گیرد و پخش می شود به موها ظاهر دلپذیرتری می دهد. اگر هنوز مشتاق هایلایت های بلوند روشن هستید، روی روشن ترین رنگ ها درست دور صورتتان تمرکز کنید و رنگ ریشه ها را کمی تیره تر نگه دارید.

تکنیک بی بی لایت

تکنیک اسپلش لایت

در تکنیک اسپلش لایت، آرایشگر شما یک رگه دکلره شده از کل موهایتان را رنگ می کند و قسمت های بالا و زیر آن را شبیه رنگ طبیعی موهایتان رنگ می کند. نتیجه یک هاله جذاب از رنگ مو می شود که به انواع موهای کوتاه و بلند می آید. این سبک رنگ مو از نورهای نورافکن های چرخان الهام گرفته شده است. در این تکنیک روی قسمتی از مو که نور می تواند به رنگ روشن موها برخورد کند تاکید می شود.

تکنیک اسپلش لایت

تکنیک درخشان کردن موها

این تکنیک نزدیک کوتیکول و تار مو انجام می شود که منجر به موهای نرم تر و درخشان تر با وز کمتر می شود. برای موهای رنگ شده، جایگزینی بدون آمونیاک و نیمه دائمی برای کلاسیک کردن رنگ موی شما است.

اگر در حال حاضر موهای رنگ شده دارید، استفاده از یک براق کننده مو می تواند به حفظ رنگ مو، میزان درست زردی مو و تیره یا روشن کردن رنگ مو کمک کند. اگر نمی خواهید رنگ موهایتان عوض شود اما مزایای درخشان بودن موها را داشته باشید می توانید از یک براق کننده شفاف استفاده کنید.

تکنیک درخشان کردن موها

تکنیک بالیاژ لاک پشتی

سبک رنگ موی لاک پشتی یا بالیاژ لاک پشتی یک رنگ موی چند بعدی است که تکنیک های سامبره و بالیاژ را ترکیب می کند و از یک پالت رنگ کاراملی، بلوند طلایی، بلوطی و شکلاتی استفاده می کند. درست مثل رنگ موی آمبره، ریشه موها کمی تیره تر از رنگ طبیعی موها رنگ می شود در حالی که موها در انتها روشن تر است. بعد رنگ موی مورد نظر برای ایجاد رنگ های متفاوت در موها استفاده می شود.

تکنیک بالیاژ لاک پشتی

تکنیک رنگ موی دو رنگ

تکنیک رنگ موی دو رنگ شامل 2 سایه رنگ است؛ یک رنگ پایه و رنگ دیگر برای روشن یا تیره کردن یا بهبود رنگ دوم است. تشخیص این دو رنگ از همدیگر در تکنیک بالیاژ ممکن است مشکل باشد.

اکثر آرایشگرها دوست دارند از 3 رنگ یا بیشتر برای ترکیب هایلایت های بدون مرز در موها استفاده کنند. با این حال، رنگ موهای دو رنگ فقط با رنگ های پاستیلی یا رنگ های روشن ساخته نمی شود. این تکنیک می تواند آمبره کلاسیک یا بالیاژ هم باشد.

تکنیک رنگ موی دو رنگ

تکنیک مش موهای کوتاه

این تکنیک روی موها کوتاه عالی می شود. بر خلاف آمبره یا سامبره که فقط نوک موها با چند رنگ دکلره یا روشن می شود. این تکنیک به ویژه به موهای کوتاه موج دار به خوبی می آید. مش انتهای موها به رنگ پایه بعد و کمی جذابیت اضافه می کند.

تکنیک مش موهای کوتاه

رنگ موهای پر طرفدار در سال 2019

رنگ موی بروند عسلی

اگر رنگ قهوه ای روشن و هایلایت کره ای روشن را خیلی دوست دارید رنگ های گندمی مات (رنگی بین بلوند و قهوه ای) را امتحان کنید و از آن لذت ببرید. هایلایت بروند به هر رنگ پایه ای از بلوند روشن و قرمز تیره تا قهوه ای تیره و رنگ موی مشکی کهربایی می آید.

رنگ موی بروند عسلی

قهوه ای روشن ماهاگونی

اگر به دنبال رنگی گرم تر و بعد دار برای موهایتان هستید یک هایلایت گرم ماهاگونی را در نظر بگیرید. امسال رنگ هایی با سایه های قرمز و الهام گرفته از بافت چوب ها خیلی پر طرفدار شده اند. رگه های رنگ شده قهوه ای مایل به قرمز تا طلایی روی موها روشنی را بازتاب می دهند و به این رنگ گرم درخشش می دهد.

رنگ موی قهوه ای روشن ماهاگونی

رنگ موی پاستیلی جذاب

با اینکه شاید برای موهایتان رنگی با دوام بیشتر در نظر داشته باشید اگر لازم است موهایتان را روشن کنید، رنگ های پاستیلی روشی جالب برای تنوع دادن به موهایتان به خصوص در زمستان است. علاوه بر این، این رنگ ها راهی بسیار خوب برای پوشاندن هایلایت ها با حداقل آسیب رسانی است.

رنگ های پاستیلی یا رنگ های فانتزی به تازگی بسیار پر طرفدار شده اند و آرایشگران متخصص می گویند حتی رنگ های ملایم تر می توانند برای ایجاد یک تاثیر چند رنگی با همدیگر ترکیب شوند.

رنگ موی آبی نقره ای و ارغوانی وقتی روی یک رنگ تیره پایه قرار گیرد به موها ظاهری سرد و دودی می دهد. رنگ توت فرنگی مات تقریبا همان رنگ موی صورتی چرک روشی شیک برای امتحان سردترین رنگ سال 2019 است.

رنگ موی پاستیلی صورتی چرک

بالیاژ کاراملی

گفته می شود رنگ های کاراملی رنگ مویی پر طرفدار هستند. اگر موهایتان قهوه ای تیره یا مشکی است بالیاژ کاراملی ملایم می تواند به اطراف صورت شما بعد بدهد. اگر موهایتان بلوند است می توانید ریشه موها را با لولایت قهوه ای گرم برای بعد دادن به صورتتان رنگ کنید. رگه هایی به رنگ تافی دور صورتتان راهی آسان برای جذاب کردن موهای تیره است.

بالیاژ کاراملی

رنگ موی رُنزه

رنزه نوعی از رنگ موی قرمز، ترکیبی از قرمز مسی و قرمز برنزه است که آن را به رنگی جذاب، درخشان و زنده تبدیل می کند. از آنجایی که رنگ رنزه ترکیبی از رنگی گرم (مسی) و سرد (برنزه) است طیفی از رنگ پوست ها را بهتر نشان می دهد.

رنگ موی رنزه

رنگ سیلور بلوند

محبوبیت رو به افزایش این رنگ مو ثابت می کند رنگ خاکستری در هر سنی زیبا است.

برای داشتن یک رنگ موی سیلور بلوند رویایی موها تا درجه خیلی روشن شبیه به بلوند سفید اولیه، دکلره می شود؛ بعد یک تونر بنفش برای رفع هر سایه رنگ زردی به موها زده می شود و در آخر یک ترکیب رنگ موی خاکستری روی موها استفاده می شود. برای جلوگیری از زرد شدن موی سیلور بلوند، از یک شامپوی محافظ موهای رنگ شده یا یک نرم کننده با تناژ بنفش استفاده کنید.

رنگ موی سیلور بلوند

از آنجایی که رنگ مو می تواند به ظاهر و سلامت موهایتان آسیب برساند، مراقبت های بعد از رنگ کردن یا روشن کردن موها را در نظر داشته باشید و روی حفظ رنگ موها تمرکز داشته باشید؛ از یک شامپوی بدون سولفات استفاده کنید تا با هر بار شستن و آبکشی موها رنگ آن به مرور کم رنگ نشود. حالا زمانی است که می توانید سراغ ماجراجویی بعدی برای رنگ موهایتان بروید و از موهای جدیدتان لذت ببرید.

بیشتر بخوانید:

تصاویری از مدل رنگ مو امبره ۹۸ لاکچری و جدید

مدل رنگ مو آمبره بسیار شیک و جذاب برای با سلیقه ها

عکس هایلایت مو ۹۸ دوست داشتنی و جذاب

مدل هایلایت دخترانه صورتیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.9 از 5 (14 رای)  
    قرآن آنلاین
    دیدگاه ها

    درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است