دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۲۲ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۷ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
آموزش ماکیاژ و تکنیک های درست آرایش کردن

چگونه با ماکیاژ کردن صورت زیبا به نظر برسیم ؟

آموزش ماکیاژ و تکنیک های درست آرایش کردن
3
زمان مطالعه: 7 دقیقه
ماکیاژ همان گریم است به معنای زیباسازی و مناسب سازی صورت با مواد رنگ کننده است . با روش ماکیاژ همچنین میتوان فرم بینی و چشم‌ها را تغییر داد و زیباتر کرد.

آموزش ساده و حرفه ای ماکیاژ یا گریم صورت

روش ماکیاژ یا گریم حرفه ای : به گزارش دلگرم کلمه ماکیاژ از کلمه میک آپ گرفته شده است و به معنای زیباسازی، مناسب‌سازی صورت به کمک مواد رنگ کننده یا همان گریم است. این روش برای مخفی کردن نقایص کاسمتیکی لکه‌های رنگی، کک‌و‌مک، ناهمواری‌های پوست، محل زخم‌ها بکار می‌رود. و به وسیله گریم می‌توان فرم صورت ،بینی ،چشمها و ... را دگرگون نمود. ماکیاژ ( گریم ) صحیح صورت را با طراوت و سالم‌تر جلوه می‌دهد. اساس آرایش دکوری احساس و رعایت حدود طبیعی اندام‌های چهره است.

هنر ماکیاژ یا گریم بر اساس استفاده از کنتراست رنگ‌ها ولی مطابق هم بنیاد نهاده شده است. تمام وسایل دکوری از جمله پودرها، ماتیک، رنگ، مژه، پلک‌ها، مدادهای مخصوص و کرم‌های گوناگون باید با هم مطابق باشد و با رنگ چشم، مو، پوست، فرم صورت، سالیان عمر، اخلاق، لباس شخص، تابش نور و ... هم‌خوان و هماهنگ باشد. گریم مناسب همیشه منحصر بفرد است. باید همیشه مختصر ، ظریف‌، (ضد چشمگیر) باشد. خانم ها قبل و بعد از گریم !

اسرار گریم صورت را یاد بگیرید

آموزش ماکیاژ یا گریم صورت قبل از آرایش

روش ماکیاژ کردن یا گریم چهره

1. در قدم اول گریم یا ماکیاژ بر روی پوست تمیز کرم اساسی زیر پودر بکشید. در انتخاب این کرم باید خصوصیات پوست را در نظر گرفت یعنی برای پوست خشک، کرم چرب و برای پوست چرب، کرم نیمه چرب استفاده کنید.

2. کرم رنگی برای ماکیاژ یا گریم می‌تواند مقداری تیره‌تر یا روشن‌تر از پوست باشد.

3. برای گریم صورت رنگ گونه را باید موافق تیپ و خصوصیات پوست انتخاب کنید. در ماکیاژ برای پوست‌های خشک رنگ به شکل کرم و برای پوست‌های چرب از رنگ‌های خشک به شکل پودر استفاده کنید.

4. در گریم رنگ پودر باید متناسب با رنگ اساسی باشد.

5. اطراف لب را با مداد مخصوص که رنگ آن نباید زیاد با رنگ ماتیک تفاوت داشته باشد، رنگ کنید. و به این وسیله به لب‌ها فرم دلخواه بدهید. بعد بر روی لب قشر نازکی ماتیک بمالید.

6. ابرو را با برس مخصوص شانه کنید. بعد مداد ابرو با خطوط کوتاه موی مانند به ابرو فرم بدهید.

7. پلک‌ها را سایه بزنید.

8. در ماکیاژ با قلم مو یا مداد چشم‌ها را سایه و خط بیندازید.

9. در گریم مژه‌ها را با مرکب مژه رنگ کنید.

10. تمام صورت را پودر بزنید.

ماکیاژ یا گریم چشم‌ها

قبل از ماکیاژ چشم‌ها داشتن نگاهی درخشان و جذاب بستگی به تعادل خط ابروها و آرایش متناسب با چشمان شما دارد. آموزش گریم و کانتور برای عروسی و مهمانی. همه چشم‌ها به یک طریق آرایش و گریم نمی‌شوند و هر چشم به واسطه شکل و فرم خود آرایش مخصوص خود را دارد. در قدم اول ماکیاژ با دقت به فرم چشم‌های خود نگاه کنید. به طور کلی پلک متحرک باید کم‌تر دیده شود و استفاده از رنگ‌های روشن‌تر به منظور وسعت دادن به نگاهتان دارای اهمیت خاصی است. به یاد داشته باشید که در مرحله آخر با یک قلم مو خط بین دو سایه تیره و روشن را محو کنید.

ماکیاژ کردن چهره

آموزش ماکیاژ و تکنیک های درست آرایش کردن

ماکیاژ یا گریم ابروها

اولین گام برای ماکیاژ یا گریم توجه به ابرو‌ها است. ابروها نقش قاب را برای چشم بازی می‌کنند، یک تصویر زیبا در قاب زیبا و مناسب جلوه بیشتری پیدا می‌کند. ابروها کمک می‌کنند که چشم‌ها و صورت قشنگی واقعی خودشان را بیش‌تر نشان دهند، البته در صورتی که مرتب و فرم گرفته باشند.در ماکیاژ ابرو باید بیش‌تر سعی کنیم که ابروها را تا حد امکان طبیعی نگهداریم. بعضی ابروها فقط نیاز به برداشتن چند تار مو بعضی با تغییر دادن فرم، کامل می‌شوند. البته موقع برداشتن ابرو باید توجه داشت که موها یکی یکی و در جهت رشد مو برداشته شوند. برای برداشتن ابرو حتما لازم است چند نکته رعایت شود.

حتماً بخوانید:
آموزش گام به گام گریم صورت + تصویری

آموزش گام به گام گریم صورت + تصویری

آموزش گام به گام گریم صورت ، را برای شما عزیزان و کاربران محترم مجله دلگرم قرار داده ایم , با مجله دلگرم همراه باشید. آموزش گام به گام گریم صورت

باید توجه داشته باشیم که چگونه فرم ابروها را پیدا کنیم. مداد را در امتدا بینی تا گوشه‌های داخلی چشم می‌گذاریم، به این ترتیب خط شروع ابرو مشخص میشود.موهای بین دو ابرو را باید برداشت. مداد را کنار بینی می‌گذاریم به طوری که امتداد آن از وسط مردمک چشم بگذرد، و یا به طور عمودی روی صورت قرار می‌دهیم تا از کنار لبه خارجی چشم عبور کند. حال محل بالاترین نقطه ابرو را مشخص می‌کنیم. مداد را کنار بینی، در مسیری که از گوشه خارجی چشم عبور می‌کند قرار می‌دهیم تا نقطه انتهایی ابرو را مشخص کنیم.ابروی خوش فرم به زیبایی و جذابیت صورت می‌افزاید تا حدی که حتی با حرکت ابرو و چشم می‌توانیم احساس خودمان را نیز ابراز کنیم. وقتی ابروها باریک و بالا هستند به صورت حالتی می‌دهند که بیننده را بیش‌تر متوجه ابروها می‌کند تا سایر اعضای صورت.ابروهایی که فاصله بین آن‌ها زیاد باشد و گوشه خارجی ابرو کمی رو به پایین باشد نگاهی خالی و بی‌تفاوت به چشم می‌دهد.ابروهای پهن و نزدیک به هم چهره را اخم آلود و ترشرو نشان می‌دهد.

در گریم فاصله طبیعی بین دو چشم در ابروهای طبیعی برابر است با پهنای یک چشم.در چشم‌های نزدیک به هم باید فاصله ابروها را به اندازه پهنای یک چشم بگیریم و اشکالی ندارد که مداد اندازه گیری کمی در گوشه داخلی چشم به طرف چشم قرار بگیرد.برای گریم چشم‌های دور از هم نیز فاصله دو ابرو را به اندازه یک چشم فرض می‌کنیم و مداد را جهت اندازه‌گیری کمی داخل‌تر قرار می‌دهیم، البته در گوشه خارجی چشم.در بعضی افراد ابروها رو به پایین رشد می‌کنند که حتما باید آن‌ها را با قیچی کوچک مخصوص ابرو و مژه کوتاه کنیم و جالب است که در این نوع ابروها حتی مژه‌ها هم مسیر رشدشان به طرف پایین است و مستقیم همه آن‌ها را می‌توانیم به وسیله فر مژه تاب بدهیم.

حتماً بخوانید:
میکاپ و گریم صورت عروس 2018 - گریم و آرایش جذاب و شیک

میکاپ و گریم صورت عروس 2018 - گریم و آرایش جذاب و شیک

با این بخش از دلگرم همراه باشید و مدل های جدید و شیک آرایش چهره عروس سال 97 را مشاهده نمایید.

برداشتن ابروها با موچین

هنگام برداشتن ابروها به وسیله موچین بهتر است که:

1. ابروها را به وسیله کمی روغن با شیر پاک کن نرم کنیم. موچین خوب برای ابرو

2. پوست را محکم بگیریم.

3. موها را یکی یکی در مسیر رشد مو در بیاوریم.

4. بعد از برداشتن موها، کمپرس آب سرد روی آن گذاشته و کمی ضدعفونی کننده برای جلوگیری از تورم روی آن‌ها بمالیم.

برای فرم دادن به ابرو و گریم آن می‌توانیم از مداد ابرو و پودر ابرو استفاده کنیم. قبل از استفاده از مداد ابرو باید حتما آن را با مدادتراش مخصوص مدادهای آرایش بتراشیم.مدادهای آرایشی ابرو در ماکیاژ معمولا به رنگ‌های قهوه‌ای روشن، متوسط، تیره، زغالی، سیاه و جگری تیره هستند. بهتر است در ماکیاژ که رنگ مداد مورد استفاده یک درجه روشن‌تر از ابروی اصلی انتخاب شود. برای ابروهای بسیار روشن (بلوند) رنگ مداد کمی تیره‌تر توصیه می‌شود.قبل از مصرف مداد برای ماکیاژ حتما ابروها را به طرف بالا و گوشه ابرو را به طرفین، در مسیر رشد موها برس کنیم و سپس با مداد نوک تیز خط نازک می‌کشیم و آرام آرام خط را پهن‌تر کرده و فرم می‌دهیم. می‌توانیم در ماکیاژ یا گریم از پودر استفاده و با برس ابرو از گوشه داخل ابرو شروع، به طرف وسط ابرو و سپس به سمت گوشه خارجی ادامه داده و سپس با یک برس تمیز پودرهای اضافی را تمیز نموده و حالت طبیعی به ابروها دهیم.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.3 از 5 (3 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits