دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۴ آبان ۱۴۰۰ برابر با ۱۹ ربيع الأول ۱۴۴۳ قمری و ۲۶ اکتبر ۲۰۲۱ میلادی
آموزش دقیق نحوه دریافت کارنامه از سایت سیدا (sida.medu.ir)
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
سامانه سیدا کارنامه / کارنامه در سامانه سیدا/ نحوه دریافت کارنامه سیدا / آموزش دریافت کارنامه از سامانه سیدا / ورود به سامانه سیدا .

سامانه سیدا کارنامه

سامانه سیدا برای درج و دریافت کارنامه دانش آموزان ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم راه اندازی شده است. لذا به طور کلی درج و دریافت کارنامه تمام مقاطع تحصیلی توسط کادر مدارس از این سایت انجام پذیر می باشد که در بخش زیر مراحل انجام این روند شرح داده شده است.

توجه داشته باشید که در صورت فراموشی رمز عبور ورود به سامانه سیدا، بازیابی این رمز فقط توسط کاربر و شخصی که اطلاعات دانش آموز را در سامانه سیدا تعریف کرده است، امکان پذیر می باشد. بدین معنا که اگر معرف دانش آموز در این سامانه، مدیر مدرسه باشد، درخواست دریافت مجدد رمز عبور فقط از جانب وی ممکن می گردد. همچنین برای انجام این فرآیند بهتر است از مرورگرهای نسخه بالاتر از 30 فایرفاکس، نسخه 49 و بالاتر از آن مرورگر گوگل کروم و ورژن 11 به بالای اینترنت اکسپلورر استفاده نمایید.

دریافت کارنامه از سامانه سیدا

دریافت کارنامه از سامانه سیدادریافت کارنامه از سامانه سیدادریافت کارنامه از سامانه سیدادریافت کارنامه از سامانه سیدادریافت کارنامه از سامانه سیدادریافت کارنامه از سامانه سیدادریافت کارنامه از سامانه سیدادریافت کارنامه از سامانه سیدادریافت کارنامه از سامانه سیدا

  1. ورود به سایت سیدا به نشانی sida.medu.ir و کلیک بر روی گزینه “ورود کاربران” پس از وارد نمودن نام کاربری، کلمه عبور و کد امنیتی
  2. انتخاب گزینه “عملیات ضمن سال” از کادر سمت راست صفحه
  3. کلیک بر روی آیکون “کارنامه”
  4. انتخاب گزینه “کارنامه تحصیلی ـ تربیتی و کیفی
  5. کلیک بروی عبارت “انتخاب” برای تعیین پایه تحصیلی
  6. تعیین عنوان پایه مدنظر در بخش مربوطه و فشردن دکمه “انتخاب”
  7. اقدام به چاپ کارنامه با کیلک بروی تصویر پرینتر یا چاپگر در سمت چپ صفحه
  8. دقت نمایید که اگر در این مرحله کارنامه بدون اطلاعات معاون، مدیر و معلم مربوطه نمایش داده شده است، مراحل زیر را طی کنید تا نقص مربوطه برطرف شود.
  9. با مشاهده این صفحه بروی گزینه “cancel” کلیک کنید.
  10. سپس مجددا علامت پرینتر یا چابگر را بفشارید و با مشاهده پیام زیر، مجددا گزینه “cancel” را انتخاب کنید.

همان طور که اشاره شد، سامانه دانش آموزی سیدا امکان مشاهده کارنامه نیمسال تحصیلی دانش آموزان را از طریق سامانه پادا نیز فراهم می نماید. همچنین برای ورود به مقطع جدید، ارائه نسخه چاپی این کارنامه برای ثبت نام در مدارس الزامی است. این امر نه تنها گزارشی از پیشرفت یا پسرفت دانش آموز و عملکرد وی در طول مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می دهد، بلکه امکان بررسی سوابق تحصیلی دانش آموز را برای نام نویسی در سال تحصیلی جدید به وسیله مدارس، فراهم می کند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید