دلگرم
امروز: یکشنبه, ۱۰ مهر ۱۴۰۱ برابر با ۰۵ ربيع الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۲ اکتبر ۲۰۲۲ میلادی
نحوه ورود به سامانه سیدا (sida.medu.ir) ثبت نمرات دانش آموزی
13
زمان مطالعه: 3 دقیقه
سامانه سیدا، ورود به سامانه سیدا sida.medu.ir، آدرس سامانه ثبت نمرات دانش آموزی سیدا – sida.medu.ir . برای ورود و ثبت نام سامانه سیدا چه کار باید کرد ؟

ورود به سامانه سیدا

مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی با ارسال نامه‌ای، دستور وزیر آموزش و پرورش مبنی بر «یکپارچه سازی سامانه‌های نرم افزاری وزارت آموزش و پرورش» و همچنین راهنمای عملیاتی سامانه یکپارچه دانش آموزی http://sida.medu.ir را جهت اجرا به ادارات‌کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ کرد.

نحوه ورود به سامانه سیدا

ورود به سامانه سیدا sida.medu.ir

در این دستورالعمل تأکید شده است که با توجه به اینکه فاز اول سامانه یکپارچه دانش آموزی شامل ثبت نتایج ارزشیابی، اعلام نتیجه و ارائه کارنامه است بنابراین برنامه‌ریزی باید به گونه‌ای باشد که نمرات دروس تمامی پایه‌ها در مدارس عادی، بزرگسالان و استثنایی در نوبت اول سال تحصیلی جاری، در سامانه مذکور درج و کارنامه دانش‌آموزان نیز صرفا در این سامانه صادر شود.

یکی از مهم‌ترین و پر تعداد‌ترین سیستم‌ها و سامانه‌های موجود در سطح وزارت آموزش و پرورش، مجموعه سیستم‌های دانش‌آموزی است. متأسفانه با وجود اینکه بر حسب تعریف ذاتی وظایف این وزارتخانه شاید این دسته از سیستم‌ها از لحاظ ارزش و محتوا و سایر سامانه‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار باشند، ولی در طول سنوات گذشته کمترین توجه و صرف وقت و سرمایه برای آن‌ها صورت گرفته است و لذا این سیستم‌ها هم از یک عقب‌ماندگی در محیط‌های طراحی برخوردارند و هم تعدد زیادی دارد.

این امر تاکنون مشکلات عدیده‌ای را به وجود آورده است که از جمله آن‌ها عدم هماهنگی در طراحی، محیط‌های زیرساختی متفاوت، عدم پشتیبانی یکسان و هماهنگ، سردرگمی و زحمت کاربران و عدم امنیت در اطلاعات بوده است؛ لذا بازطراحی و نوسازی این دسته از سامانه‌ها از اهمیت شایانی برخوردار است.

دفتر فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش و مرکز سنجش و ارزشیابی، REP نسبتاً جامعی برای تهیه یک سامانه جامع و واحد دانش آموزی تهیه کرده است. از آنجایی که رسیدن به اهداف کامل مد نظر در این موضوع احتیاج به صرف وقت زیادی دارد و مطمئناً حصول به آن در یک فاز امکان پذیر نیست، از طرف این دفتر، این مجموعه عملیات به فاز‌های مختلفی تفکیک شده و به تدریج برای اجرا و پیاده‌سازی ابلاغ می‌شود.

به منظور عملکرد بهتر سامانه، لطفااز مروگرهای زیر استفاده نمایید:
ورژن فایرفاکس 30 به بالا
ورژن کروم 49 به بالا
ورژن اینترنت اکسپلورر 11 به بالا


این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.2 از 5 (13 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است