دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۴ مرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۸ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۵ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
شرایط و نحوه دریافت وام خرید خودرو در سال ۱۴۰۲
2
زمان مطالعه: 9 دقیقه
در این مطلب انواع وام خرید خودرو در سال 1402 را بطور کامل بررسی کرده ایم. اینکه کدام یک از بانک های کشور در حال حاضر وام خرید خودرو می دهند؟ و شرایط دریافت هریک از این وام ها و مبلغشان چقدر است؟

وام خرید خودرو در سال 1402 + کدام بانک ها وام خودرو می دهند؟

با بالا رفتن قیمت خرید خودرو در کشور، بسیاری از مردم قادر به خرید خودرو از طریق سرمایه های خودشان نیستند. همین موضوع باعث شده تا برخی از بانک ها اقدام به ارائه خدمات وام خرید خودرو برای خرید خودرو به همراه تسهیلات کنند. وام و تسهیلات خرید خودرو توسط بانک های مختلفی در حال ارائه می باشند. البته برای دریافت وام خرید خودرو لازم است که افراد دارای شرایط خاصی باشند و همچنین قادر به بازپرداخت مبلغ اقساط وام باشند. بنابراین، اگر شما نیز قصد خرید خودرو را دارید، ولی شرایط خرید برای شما فراهم نشده است، با ما همراه باشید تا با لیست بانک های ارائه دهنده وام خرید خودرو و شرایط دریافت این وام آشنا شوید.

کدام بانک ها وام خرید خودرو می دهند؟

در ابتدای کار شمار بانک هایی که ارائه دهنده وام خرید خودرو بودند، محدود بود. اما در حال حاضر بانک های متعددی در کشور در حال ارائه خدمات وام و تسهیلات خرید خودرو هستند. سقف و سود هر یک از بانک ها برای این نوع وام متفاوت است. بنابراین، بسیار مهم است که شما بر اساس نیاز خود بهترین بانک را برای دریافت وام انتخاب کنید. در این صورت می توانید با ارائه مدارک لازم، در زمان کوتاهی وام را دریافت نموده و خودروی مورد نظر خود را تهیه نمایید. در نظر داشته باشید که وام خرید خودرو معمولا برای خودروهای ایرانی در نظر گرفته می شود. بنابراین، این محدودیت برای شما وجود دارد و نمی توانید جهت خرید خودروهای خارجی، وام از بانک دریافت کنید.

از جمله بانک های ارائه دهنده وام خرید خودرو عبارتند از: بانک سامان، بانک تجارت، بانک شهر، بانک رفاه، بانک صادرات، بانک ملت، بانک آینده، بانک انصار، بانک ایران زمین، بانک پارسیان، بانک حکمت ایرانیان، بانک دی، بانک قوامین، بانک گردشگری، پست بانک

ناگفته نماند که طرح های مختلف دیگری نیز در بانک های کشور وجود دارند که می توانید برای خرید خودرو از آن ها استفاده کنید. اما در حال حاضر وام خرید خودرو توسط این بانک ها به مردم ارائه می شوند و بانک های دیگر طرحی برای وام خودرو ندارند. در صورتی که قادر به دریافت وام از این بانک ها نیستید، می توانید از بانک های دیگر مانند سپه، بانک ملی و … برای دریافت وام مطابق با مبلغ مورد نظرتان اقدام کنید.

شرایط دریافت وام خودرو بانک سامان چیست؟

بانک سامان یکی از بانک های ارائه دهنده وام خرید خودرو است. سقف وام در نظر گرفته شده از سوی این بانک، 100 میلیون تومان می باشد. مهلت بازپرداخت وام خودرو بانک سامان 36 ماه است و سود آن نیز 18 درصد در نظر گرفته شده که برای بازپرداخت این وام ایده آل می باشد. برای اینکه بتوانید از بانک سامانه وام دریافت کنید، باید سند ملک به بانک ارائه کنید. همچنین، 15 میلیون از مبلغ وام نیز برای تسویه کامل در بانک مسدود باقی می ماند. برای دریافت این وام باید در بانک سامان حساب سپرده کوتاه مدت به همراه 3 تا 6 ماه گردش حساب داشته باشید.

مبلغ اقساط وام خرید خودرو بانک سامان با در نظر گرفتن سقف وام 3,615,239 تومان خواهد بود که در این حالت کل سود وام 30,148,623 تومان می شود.

شرایط دریافت وام خودرو بانک تجارت چیست؟

بانک تجارت یکی دیگر از بانک هایی است که خدمات خود را در حوزه وام خرید خودرو نیز ارائه می کند. از سوی این بانک وامی تا سقف 140 میلیون تومان برای خرید خودرو در نظر گرفته شده است. افرادی که متقاضی دریافت این وام هستند، می توانند با شرط داشتن یک حساب سپرده کوتاه مدت عادی و ضامن این وام را دریافت کنند. بازپرداخت وام 140 میلیون تومانی بانک تجارت، 36 ماهه است.

شرایط وام خرید خودرو بانک ملت چیست؟

سقف مبلغ وام خرید خودرو بانک ملت، 100 میلیون تومان در نظر گرفته شده است. شرایط دریافت وام خرید خودرو از این بانک کمی سخت تر از بانک های دیگر است. سود آن نیز 18 درصد در نظر گرفته شده که می توانید آن را به صورت 36 ماهه، تسویه کنید. برای دریافت وام از این بانک، لازم است که به مدت 1 سال پول را در سپرده خود بخوابانید. اگر نیاز به دریافت مبلغ 50 میلیون برای خرید ماشین داشته باشید، می توانید با یک ضامن از این بانک وام دریافت کنید.

شرایط دریافت وام خرید خودرو بانک رفاه چیست؟

بانک رفاه دارای طرحی به نام کرامت است که می توانید از آن برای دریافت وام خرید خودرو استفاده کنید. افرادی که حقوق خودشان را از بانک رفاه دریافت می کنند، قادر به دریافت وام خودرو از این بانک هستند. سقف وام خودرو بانک رفاه 100 میلیون تومان است. سود آن نیز 18 درصد بوده و می توانید طی 48 ماه آن را پرداخت کنید.

شرایط دریافت وام خودرو بانک صادرات چیست؟

وام خرید خودرو بانک صادرات جزء وام هایی است که از طریق کارت اعتباری پرداخت می شود. می توانید این وام 200 میلیون تومان را با حداکثر مدت بازپرداخت 60 ماه پرداخت کنید. سود این وام 18 درصد است. برای دریافت این وام لازم است که وضعیت نظام وظیفه مشتری مشخص باشد. اما فراموش نکنید که امکان دریافت پول وام از طریق بانک صادرات وجود ندارد و فقط شما قادر هستید که از دستگاه های پوز برای خرید استفاده کنید.

نحوه دریافت وام خرید خودرو چگونه است؟

همانطور که اشاره کردیم، هر یک از بانک های ارائه دهنده وام خرید خودرو دارای شرایط خاصی برای دریافت وام هستند. بنابراین، لازم است که جهت دریافت این وام ابتدا بانک مورد نظر خود را برای دریافت وام انتخاب کنید. سپس، بر اساس شرایط بانک پیش بروید.

در نظر داشته باشید که یک سری شروط برای دریافت وام خرید خودرو در همه بانک ها به صورت یکسان است. بنابراین، در صورت نداشتن شرایط لازمی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم، قادر به دریافت وام از طریق هیچ کدام از بانک ها نخواهید بود.

 • تمامی افراد باید دارای حداقل سن 18 سال باشند.
 • معمولا بانک ها برای خرید خودروهای داخلی وام در نظر می گیرند. بنابراین، امکان دریافت وام خرید خودرو برای خودروهای خارجی وجود ندارد.
 • فرد متقاضی دریافت وام نباید هیچ گونه چک برگشتی در بانک های مختلف داشته باشید. در غیر این صورت امکان دریافت وام برای فرد متقاضی وجود ندارد.
 • بسته به شرایط بانک، باید فرد متقاضی دریافت وام حداقل یک یا دو نفر ضامن داشته باشد. در غیر این صورت امکان دریافت وام خرید خودرو برای فرد وجود نخواهد داشت.
 • کلیه افراد متقاضی دریافت وام باید با ارائه مدارک و مستندات لازم توانایی بازپرداخت وام خودرو را اثبات کنند.

در صورتی که دارای شرایط ذکر شده برای دریافت وام خرید خودرو هستید و همچنین مطابق با شرایط هر یک از بانک ها پیش رفته اید، می توانید با در دست داشتن مدارک لازم و مراجعه به بانک وام خود را دریافت کنید. در نظر داشته باشید که پروسه دریافت وام در هر یک از بانک ها با هم متفاوت است. بنابراین، بازه زمانی که وام به مشتری پرداخت می شود، به طور دقیق مشخص نیست. از جمله مدارک مورد نیاز برای دریافت وام خودرو عبارتند از:

 1. اصل و کپی کارت ملی متقاضی وام
 2. اصل و کپی از تمام صفحات شناسنامه متقاضی وام به همراه یک قطعه عکس
 3. اصل و کپی کارت ملی ضامن
 4. اصل و کپی صفحه اول شناسنامه ضامن
 5. گواهی اشتغال به کار
 6. فیش حقوقی با ذکر میزان حقوق دریافتی
 7. اصل و کپی فیش حقوقی ضامن
 8. پیش فاکتور خرید خودروی ایرانی و اسناد مربوط به آن

اقساط وام خرید خودرو چقدر است؟

وام خرید خودرو جزء وام های به صرفه است که با سود 18 درصد می تواند برای افرادی که به دنبال خرید خودرو هستند، گزینه خوبی محسوب شود. اما موضوعی که همواره مردم را برای دریافت وام نگران می کند، بازپرداخت اقساط وام به صورت ماهانه است. اقساط ماهانه وام خرید خودرو در هر یک از بانک ها با هم متفاوت است. چرا که شرایط بازپرداخت و کل مبلغ وام نیز با هم متفاوت می باشد.

بانک صادرات جزء بانک هایی است که بیشترین مبلغ وام را برای خرید خودرو در نظر گرفته است. حداکثر مبلغ وام قابل دریافت از سوی این بانک، 200 میلیون تومان است که می توان آن را با بازپرداخت 60 ماهه تسویه نمود. بر اساس شرایط بازپرداخت و سود در نظر گرفته شده برای این وام، مبلغ اقساط ماهانه این وام در ماه حدود 5 میلیون تومان است. بانک های دیگر که مبلغ 100 میلیون تومان را برای وام خرید خودرو در نظر گرفته اند و اقساط 36 ماهه دارند، مبلغ اقساط متفاوتی نیز خواهند داشت.

ناگفته نماند که اقساط هر کدام از این وام ها می تواند بر اساس حداکثر مبلغی که از وام دریافت می کنید، متفاوت باشد. چون همه بانک ها حداکثر مبلغ وام را به مشتریان خود نمی دهند. بسته به ارزش خودرو و سپرده ای که از مشتری در بانک وجود دارد، حداکثر مبلغ وام متفاوت می باشد. برای اطلاع دقیق از اقساط وام هر یک از بانک ها، می توانید به صورت حضوری به این بانک ها مراجعه کنید.

شما متقاضی وام خودرو چنانچه اگر به هر دلیلی موفق به دریافت وام خودرو نشدید و یا به مبلغ وام بیشتری نیاز داشتید می توانید از طریق دیجی وام وام مورد نیازتان را بصورت وام دریافت کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه عبارت ”دیجی وام” را جستجو کنید یا از طریق دکمه زیر می توانید درخواست دهید.

separator line

حتماً بخوانید:
نحوه دریافت وام بدون ضامن در سریعترین زمان

نحوه دریافت وام بدون ضامن در سریعترین زمان

در این مطلب از دلگرم سعی داریم به شما آموزش دهیم که چگونه در سال ۱۴۰۲ در سریع ترین زمان ممکن وام فوری دریافت کنیم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه…


این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits