دلگرم
امروز: شنبه, ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۲۰ شعبان ۱۴۴۵ قمری و ۰۲ مارس ۲۰۲۴ میلادی
چُسان فسان به چه معناست ؟!
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
چسان فسان از واژه ی روسی Cossani Fossani گرفته شده و در فارسی شهری در توصیف آدمهای پُراِفاده، مغرور و از دماغ فیل افتاده بکار میرود.

معنی چسان فسان

چسان فسان به معنی واقعی آرایش به کار نمی رود. معمولا هنگامی که فردی بخواهد با پوشیدن لباسی خاص یا نوعی آرایش خاص، خود را به رخ دیگران بکشد یا بیش از حد خودنمایی کند، دیگران با طعنه از واژه روسی چسان فسان استفاده می کنند.

ریشه کلمه چسان فسان

چُسان فسان از واژه ی روسی Cossani Fossani به معنی آرایش شده و شیک پوشیده گرفته شده است.

روس ها در زمان اشغال کشورمان در زبان فارسی به تأثیر نبوده اند و نفوذ این زبان چنان است که معمولا ایرانی ها شکی در باره فارسی نبودن واژه های روسی به خود راه نمی دهند و غالبا تصور می کنند این واژه ها اصالتا فارسی است .

چسان فسان

معنی چُسان فسان

واژگان زبان روسی در حال تغییر دائمی هستند. این واژگان در طی چند قرن شکل گرفته‌اند. روند شکل‌گیری ساختار لغوی، یک روند طولانی و پیچیده است و با تاریخ پیشرفت ملت روسیه ارتباط تنگاتنگی دارد. زبان فارسی در طی حضور بیش از یک هزار ساله خود، دستخوش تغییرات مختلف آوایی و معنایی گردید. به دلیل برخی شرایط تاریخی و موقعیت‌های جغرافیایی کشور، زبان فارسی دائماً با بسیاری از زبان‌های خویشاوند و غیرخویشاوند در تماس بوده است.تعداد قابل توجه‌ای واژه های قرضی وارد این زبان شده‌اند که بسیاری از آنها دارای اهمیت و مفاهیم خاصی هستند و در زبان از گستردگی زیادی برخوردارند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits