دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۱۹ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۱۸ اوت ۲۰۲۲ میلادی
اهدای نشان درجه یک غیرت و شرافت به شهریار ایران
0
چهارشنبه, ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ۰۸:۳۳
نشان درجه یک غیرت و شرافت اجتماعی به ، علی دایی شهریار ایران اهدا شد.

نشان غیرت و شرافت علی دایی

علی دایی نشان درجه یک غیرت و شرافت امیدنو را دریافت کرد.

امیدصبری موسس و مدیرعامل امیدنو به نمایندگی از تمام مردم ایران، تندیسی را به عنوان قدردانی از بابت فعالیت های خیرخواهانه آقای دایی ، به ایشان تقدیم کرد.


حتماً بخوانید:
مادر علی دایی: علی به بیمارستانها گفته هرکس پول نداشت به من زنگ بزنید

مادر علی دایی: علی به بیمارستانها گفته هرکس پول نداشت به من زنگ بزنید

گفتگو با مادر علی دایی و صحبتهایش در مورد کارهای خیر پسرش

علی دایی اول فروردین 1348 علی دایی در محله جیرال و خانواده ای پرجمعیت به دنیا آمد. علی دایی چهار برادر دارد و از نعمت خواهر محروم است.

علی دایی که در فوتبال به عنوان یک اسطوره شناخته می شود در زندگی شخصی و تحصیلات نیز همپای ورزش به موفقیت هایی دست یافته است.

علی دایی که به عنوان بازیکن سخت کوش و خستگی ناپذیر شناخته میشود در تحصیل به لیسانس متالوژی قانع نبوده و تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی ارشد تربیت بدنی دانشگاه آزاد ادامه داد.

نشان غیرت و شرافت علی دایی

علی دایی علاوه بر موفقیت های فوتبالی و تحصیلی در تجارت نیز موفق بوده و هم اکنون گرداننده چندین شرکت بزرگ، چند فروشگاه، کارخانه تولیدی پوشاک ورزشی و عضو اتاق بازرگانی تهران می باشد.

پس از پیشنهاد علی کفاشیان (معاون فنی وقت سازمان تربیت بدنی) و تصویب هیئت دولت، علی دایی در سال ۱۳۸۳ از سید محمد خاتمی رئیس‌جمهور وقت ایران، نشان شجاعت درجه سه دریافت کرد.

نشان غیرت و شرافت علی دایی

جالب است بدانید از کودکی او را شهریار صدا می کردند و این نام هم اکنون لقب وی در فوتبال ایران و آسیا هم شمرده می شود.

در فاصله سال های ۱۹۹۷ میلادی تا ۱۹۹۹ علی دایی به عنوان سفیر صلح یونیسف برگزیده شد.عنوانی که چندی بعد مهتاب کرامتی از آن خود کرد.

علی دایی اما در زمانی که پرچمدار سفیر صلح یونیسف بود، فعالیت های ویژه ای را در پی پیشبرداهداف این موسسه در برنامه کارهای خود قرار داد. همین دو سال پیش بود که موسسه بین المللی «صلح»،به پاس خدمات علی دایی از او قدردانی کرد و نشان صلح یونیسف را بر سینه وی زد.

لازم به ذکر است، فعالیت های اجتماعی علی دایی تنها در برنامه های یونیسفی او خلاصه نشد.

علی دایی و همسرش بارها با حضور در موسسات خیریه بهنام دهش پور، حضور پررنگی دارد.علی دایی کمک های بسیاری هم به موسسه محک می کند. گ

گفته می شود علی دایی، بیش از ۱۰۰ کودک را به فرزندی پذیرفته است. شهریار همچنین مدرسه ساز معروفی هم هست.ضمن اینکه در ستاد دیه هم برای آزادی زندانیان غیرعمد دستی بر آتش دارد.

در سال 98 به دنبال زلزله وحشتناک در کرمانشاه، او هم جزو افرادی است که شماره حساب شخصی اعلام کرد.انباری که برای دریافت کمک‌های نقدی در نظر گرفته بود پُر شد و به همین خاطر سراغ انباری جدید رفت.علی دایی اولین محموله کمک‌ها را به کمک کامیون رایگان شرکت تیپاکس به کرمانشاه ارسال کرد.چند روز بعد نیز خودش به مناطق زلزله‌زده رفت و بر نحوه توزیع کمک‌ها نظارت کرد.

مردم در اینستاگرام علی دایی زیر یکی از پست‌هایش بیش از ۲۹ هزار کامنت گذاشته‌اند که بیشتر حاوی پیام قدردانی است.

نشان غیرت و شرافت علی دایی

سرمربی تیم فوتبال سایپا برای کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان پول جمع کرد.علی دایی بعد از وقوع زلزله کرمانشاه در فراخوانی با اعلام شماره حساب از مردم خیرخواهخواست برای کمک به مردم زلزله‌زده‌ کمک کرده و پول جمع‌آوری شود که امروزبعد از حسابرسی مشخص شد ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به حساب علی دایی برای کمک به زلزله‌زدگان واریز شده است.دایی پس از زلزله در غرب ایران سفری هم به مناطق زلزله زده داشت.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است