دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۳ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۲۳ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
مزایا و معایب آموزش مجازی آرایشگری
0
زمان مطالعه: 9 دقیقه
در این مقاله می‌خواهیم مزایا و معایب آموزش مجازی آرایشگری را با شما به اشتراک بگذاریم و برای معایب آن راه‌حل‌هایی ارائه کنیم. با ما همراه باشید.

در صورتی که می‌خواهید به دنیای آرایشگری وارد شوید و شروع به یادگیری آرایشگری کنید، یک دوره‌ی مجازی آرایشگری می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد و علاوه بر سرفصلی جامع، مدرس در این دوره‌ها تجربه کار واقعی خود با مشتری‌ها را نیز با شما به اشتراک می‌گذارد و به کل، چنین آموزشی می‌تواند بسیار مفید باشد. در این مقاله می‌خواهیم مزایا و معایب آموزش مجازی آرایشگری را با شما به اشتراک بگذاریم و برای معایب آن راه‌حل‌هایی ارائه کنیم. با ما همراه باشید.

مزایا آموزش مجازی آرایشگری

شاید با خود بگویید که آموزش مجازی آرایشگری در مقایسه با رفتن به اموزشگاه آرایشگری و یادگیری حضوری این رشته، اصلا مفید نیست. اما باید بگوییم کاملا در اشتباهید؛ در ادامه مزایای این نوع آموزش آرایشگری را برای شما می‌آوریم:

  • سرفصل جامع

با توجه به این که در آموزش مجازی، حتی با وجود امکان پشتیبانی ممکن است بسیاری افراد سوال‌های خود را نپرسند، مدرس در این نوع دوره‌ها بنا به همین دلیل همه چیز را در دوره می‌گنجاند. از اصول کوتاهی مو گرفته تا بحث‌های تئوریک، و بعد پیتاژ و انواع فید و حالت‌دهی و بسیاری موارد دیگر. نکته‌ای که معمولا در سرفصل دوره‌های مجازی آرایشگری می‌بینیم، این است که با توجه به این که افراد بسیاری با سابقه و دانش قبلی مختلف این دوره‌ها را تهیه می‌کنند، سرفصل این دوره ها از کاملا مبتدی شروع می‌شود و نیازی نیست شما دانش قبلی خاصی در رابطه با آرایشگری داشته باشید. به عنوان مثال، سرفصل‌های دوره پی‌بی‌لسن آکادمی پندار بختیاری را ببینید تا متوجه شوید دقیقا راجع به چه چیزی صحبت می‌کنیم.

مزایا و معایب آموزش مجازی آرایشگری

  • انعطاف‌پذیری

ممکن است به هر دلیلی نتوانید در کلاس‌های حضوری آرایشگری شرکت کنید؛ از دور بودن محل اقامت شما از آموزشگاه، تا نداشتن زمان کافی در طول روز و داشتن مشغله‌های بسیار زیاد. به همین علت، دوره‌ مجازی آرایشگری می‌تواند برای شما بسیار مناسب باشد. چرا که در این دوره‌ها می‌توانید در هر ساعت و هر مکانی که خواستید به یادگیری بپردازید و مهم‌تر از آن می‌توانید با سرعتی که مدنظر خودتان هست در آموزش پیش بروید. این سرعت می‌تواند زیاد باشد یا کم، بسته به خودتان است. همچنین اصلا ممکن است شما در مناطقی زندگی کنید که دور از آموزشگاه‌های آرایشگری باشید، و در این صورت، دیگر نیازی نیست هزینه رفت و آمد از یک شهر به شهر دیگر، هزینه خوابگاه و هزینه‌های دیگر را متقبل شوید؛ چرا که می‌توانید از شهر و خانه خود به یادگیری آرایشگری بپردازید.

  • قیمت مناسب و صرفه اقتصادی

این اتفاق در دو جا می‌افتد. اول از همه، شهریه کلاس‌های سنتی و حضوری معمولا بسیار بیشتر از کلاس‌های آنلاین است و مورد دوم این است که شما در هزینه‌های دیگر مانند رفت و آمد، انرژی که برای شرکت در کلاس حضوری می‌گذارید، و زمان و ... بسیار صرفه‌جویی خواهید کرد. حتی گاها ممکن است ببینید که قیمت یک دوره کامل آنلاین با یک جلسه کلاس خصوصی برابری می‌کند. این موضوع به این خاطر نیست که کلاس و دوره مجازی کیفیت کمتری از دوره و جلسات حضوری دارد. دلیل اصلی آن این است که افراد با کلاس‌های حضوری باید خودشان هم وقت و زمان خاصی را به شما اختصاص دهند و در نتیجه بیشتری هزینه ممکن را از شما دریافت می‌کنند. اما در دوره‌های آنلاین، مدرس با این که پشتیبان شماست و به سوال‌های شما پاسخ می‌دهد، نیازی نیست هر لحظه در آموزش شما حاضر باشد، و بنابراین می تواند قیمت دوره را تا حد ممکن برای شما کاهش دهد. البته باید دوره‌ای را انتخاب کنید که پشتیبانی مناسبی داشته باشد؛ پیشنهاد ما دوره پی‌بی‌مستر آکادمی پندار بختیاری است.

مزایا و معایب آموزش مجازی آرایشگری

البته این موضوع به شدت بستگی به این دارد که در چه دوره‌ای و با چه مدرس و موسسه‌ای شرکت می‌کنید. اما به شکل کلی، در صورتی که خود مدرس فرد تایید شده و معتبری باشد، می‌تواند در دریافت مدرک بین‌المللی آرایشگری یا گرفتن مدرک فنی و حرفه‌ای آرایشگری مردانه به شما کمک کند. پیشنهاد ما در این زمینه استاد پندار بختیاری است که علاوه بر مدارک فنی و حرفه‌ای آرایشگری، در انگلیس نیز دوره دیده و به معنای واقعی استاد این رشته هستند.

معایب آموزش مجازی آرایشگری

حال که از مزایای آموزش مجازی آرایشگری گفتیم بد نیست از معایب آن نیز بگوییم. و مهمتر از آن، ببینیم که چه راه حلی می‌توان برای این معایب و مشکلات ارائه کرد. در ادامه مقاله ما را همراهی کنید:

  • مشکل: نبود تمرین عملی

یکی از مشکلاتی که وجود دارد این است که آرایشگری فن و هنری عملی است و باید واقعا دست‌هایتان و بدنتان درگیر کار شوند تا بتوانید به تجربه‌ای کارآمد دست پیدا کنید. اما با آموزش آنلاین هرچقدر هم که شما خوب مطالب تدریس شده را یاد بگیرید، باز هم استاد پیش شما نیست که بتواند ایرادات شما را بگیرد. با این حال، خبر خوب این است که می‌توان راه‌حل‌هایی برای این مشکل ارائه کرد:

راه حل: یکی از راه حل ها این است که شما می‌توانید از دوستان و اطرافیان خود بخواهید که برای شما مدل شوند و مطالبی را که یاد گرفته اید روی آنها عملی کنید. یا می‌توانید سر مانکن استفاده کنید و بعد روی کلاه گیس و انواع مو، آموزش‌ها را پیاده کنید. همچنین این که چقدر به آموزش‌ها دقت کنید، بستگی به شما دارد. راه‌حل دیگری که می‌توان ارائه داد، این است که در میانه و یا پس از پایان آموزش مجازی، چند جلسه‌ای برای رفع اشکال و تمرین عملی زیرنظر استاد بگیرید. با این اوصاف از آنجایی که تعداد جلسات مورد نیاز با توجه به آموزشی که دیده‌اید پایین می‌آید، می‌توانید کلاس خصوصی هم بگیرید تا استاد تمام تمرکزش روی شما باشد و بتوانید خیلی سریع و در تعداد جلسات پایین کامل همه‌ی مشکلاتتان را رفع کنید.

مزایا و معایب آموزش مجازی آرایشگری

  • مشکل: عدم امکان شبکه‌سازی و گسترش ارتباطات

یکی از مواردی که ممکن است مشکلی در زمینه آموزش مجازی به شمار رود، این است که شما امکان این را نخواهید داشت تا با افرادی در رشته خودتان ارتباط برقرار کنید و به اصطلاح بیزنسی آن شبکه‌سازی کنید و حالتی از انزوا در حرفه‌ خود خواهید داشت. با این که نمی‌توان منکر این شد که شما در دوره‌های حضوری راحت‌تر به شبکه‌سازی می‌پردازید و خیلی سریع‌تر با افراد جدید آشنا خواهید شد، نمی‌توان منکر این هم شد که یادگیری به تنهایی باعث می‌شود خیلی عوامل مزاحم و حاشیه‌های مختلف حذف شوند. با این حال، در ادامه راه‌حل‌هایی برای حل این مشکل ارائه می‌کنیم تا خیلی راحت بتوانید در دوره مجازی آرایشگری شرکت کنید:

راه حل: اول از همه، در نظر داشته باشید که زمانی که وارد بازار کار شوید، می‌توانید خیلی سریع با افراد زیادی در حرفه خود و حتی خارج از حرفه‌تان آشنا شوید و این مشکل به خودی خود مرتفع خواهد شد. اگرچه، قبل از آن هم کارهایی هست که می توانید انجام دهید. اول از همه، می‌توانید خودتان به راحتی این کمبود را با عضو شدن در شبکه‌های اجتماعی آرایشگری حل کنید. بعد از آن، اگر واقعا خودی نشان دهید و همچنین با مدرس دوره در تماس باشید، می‌توانید با خود او ارتباط بگیرید و این برای شما مورد بسیار مفیدی خواهد بود. همچنین در صورتی که حس می‌کنید بسیار منزوی هستید و واقعا نیاز است با دیگر هنرجویان در ارتباط باشید، می‌توانید از مدرس درخواست برقراری ارتباط با دیگر هنرجویان یا حداقل برگزاری یک جلسه آنلاین برای آشنایی و همچنین رفع اشکال را بدهید. خلاصه که این موضوع بسته به خود شماست و در صورتی که منفعل نباشید، مشکل بزرگی به شمار نمی‌رود.

  • مشکل و راه‌حل: اشتغال

ممکن است بعضا افراد در استخدام شما بدقلقی کنند و این که در یک دوره آنلاین شرکت کرده‌اید را دلیل بر کاربلدی شما نبینند و ...، مگر نه؟ نه! در واقع با این که مدارک و ... شما می‌تواند گاها کمک‌کننده و اطمینان‌بخش باشد، به شکل کلی استخدام شما و شروع به کار شما در رشته آرایشگری معمولا منوط به داشتن مهارت عملی است که شما می‌توانید این مهارت را در خود با راه‌حل‌هایی که گفته شد به حد عالی برسانید. همچنین در صورتی که آکادمی و دوره مجازی‌ای که گذرانده‌اید معتبر باشد، دیگر حرفی در اعتبار یادگیری و کار شما نخواهد بود. به همین دلیل بود که بالاتر آکادمی پندار بختیاری را به شما پیشنهاد دادیم.

مزایا و معایب آموزش مجازی آرایشگری

سخن آخر

به شکل کلی، شرکت در دوره‌های مجازی آرایشگری می‌تواند در همان حد شرکت در دوره‌های حضوری آرایشگری و حتی بیشتر، برای شما پربار باشد. همچنین دارای مزایایی است که بالاتر به آنها اشاره شد. و همانطور که دیدیم، معایب آن را هم می‌توان با اجرای راه‌حل‌های ساده‌ای حل کرد. بنابراین با رعایت و توجه به تمامی مواردی که گفته شد، یادگیری مجازی آرایشگری می‌تواند بی‌نقص باشد و به واسطه شرکت در آن، اولین قدمتان را در راستای رسیدن به اهدافتان در دنیای حرفه و هنر آرایشگری بردارید. برای شروع کافیست به وبسایت آکادمی پندار بختیاری سر بزنید؛ دوره‌های آکادمی پندار جامع و تخصصی بوده و از لحاظ قیمت و پرداخت، شرایط بسیار خوبی را برای هنرجو قائل است. همچنین هر گونه سوال یا درخواستی داشته باشید می‌توانید با این وبسایت در تماس باشید و کارشناسان در اسرع وقت به شما پاسخ خواهند داد. به امید موفقیت شما عزیزان.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits