دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۰۶ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۱۲ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
۵ راهکار عالی برای دوام و ماندگاری بیشتر کانسیلر روی پوست
1
زمان مطالعه: 6 دقیقه
دوام بیشتر کانسیلر با ۵ راهکار حرفه ای اما ساده : اگر شما هم به دنبال روشی هستید که کانسیلر استفاده شده روی پوست ماندگاری بیشتری داشته باشید در این مطلب با ۵ راهکار جهت دوام بیشتر کانسیلر آشنا خواهید شد.

روش دوام کانسیلر تا چند ساعت

قابل ذکر است که بکارگیری کانسیلر بهترین ترفند آرایشی جهت پوشاندن لکه های تیره و جوش های پوست صورت می باشد ولی گاه دوام کانسیلر به اندازه ای نیست که همه روز وظیفه اش را انجام دهد و بعد از مدتی فرم خمیری و یا چروک پیدا نموده و پاک می شود. این موضوع می تواند به علت عرق کردن، کیفیت نامطلوب کانسیلر و یا روش ناصحیح استفاده از آن باشد.

از این رو شما علیرغم انتخاب یک کانسیلر مناسب و اطلاع از روش درست استفاده از آن باید راهکارهایی را که سبب دوام بیشتر کانسیلر می شود را فرا گرفته و به کار بندید تا در تمام طول روز آرایش کامل و زیبایی داشته باشید.
بافت کانسیلر انتخابی شما نقش مهمی در ماندگاری و ظاهر نهایی آن خواهد داشت. کانسیلرهای خشک خیلی مستعد چروک شدن بوده در حالی که کانسیلرهای چرب و سنگین ماندگاری پایینی دارند. بهترین و ماندگارترین کانسیلر، دارای بافت کرمی بوده و سبک است به طوری که به خوبی روی پوست صورت نشسته و دوام بالاتری هم دارد.

محلی که کانسیلر روی آن قرار می گیرد نیز در دوام آن نقش خواهد داشت. به طور مثال روی بخش هایی از پوست صورت که چربی بالایی دارند مانند اطراف بینی و پیشانی، کانسیلر ماندگاری پایین تری دارد. همچنین نقاطی که دارای چروک بوده مانند کناره های چشم و اطراف دهان خوب کانسیلر را جذب نکرده و باید روی این نقاط بیشتر دقت داشته باشید.

ماندگاری کانسیلر

ضمنا همه صورت را با کانسیلر پوشش ندهید و آن را فقط در نقاطی استفاده کنید که تیرگی و رنگ متفاوت دارند. یک باور اشتباه وجود دارد که هر چه از کانسیلر بیشتر استفاده و لایه ضخیم تری از آن روی صورت قرار بگیرد، پوشانندگی بهتری خواهد داشت. در حالی که دقیقا قضیه برعکس است.

کانسیلر ذاتی پوشاننده داشته و یک لایه نازک از آن هم وظیفه خود را انجام می دهد. به این ترتیب اگر لایه ضخیمی از آن روی جوش ها یا زیر چشم زده شود بعد از مدتی فرم چروک و ترک خورده پیدا می کند و ظاهر صورت فرد بدتر از زمانی می شود که کانسیلر استفاده نکرده است.
برای داشتن بهترین پوشش با این ماده آرایشی ، به جای استفاده از برس یا اسفنج معمول از انگشت سبابه کمک بگیرید. به این صورت مقدار کمتری کانسیلر روی پوست نشسته و سطح آن هم صاف تر دیده می شود. برای آماده سازی پوست اطراف چشم هم می توانید از کرم دور چشم معمول بهره بگیرید.

در صورت عدم دسترسی به کرم دور چشم، بالم لب نیز می تواند موثر واقع شود.
پیش از استفاده از کانسیلر، کرم دور چشم یا بالم لب را روی نقاط مدنظر (اطراف چشم) زده و صبر کنید تا جذب شده و پوست مرطوب گردد. بعد با دستمال کاغذی دو لایه رطوبت اضافی زیر چشم را گرفته و از کانسیلر استفاده کنید. در ادامه راهکارهای زیر را نیز برای دوام بیشتر کانسیلر به کار بگیرید.

روش ماندگاری کانسیلر

۱. کمک گرفتن از بیس سایه

بیس سایه یا پرایمر سایه نوعی ماده آرایشی می باشد که سطح پوست چشم را آماده نموده تا سایه روی آن بهتر بنشیند و دوام زیادتری پیدا کند. از این ماده می توان برای بیس کانسیلر و کرم پودر نیز کمک گرفت زیرا پوششی ندارد و سطحی صاف و یکدست به ارمغان می آورد که علاوه بر جذب بهتر و راحت تر سبب ماندگاری بیشتر کانسیلر نیز می شود.

۲. کمک گرفتن از پودر تثبیت کننده

حتی اگر بهترین کانسیلر را نیز تهیه کنید باز هم ممکن است به دلایلی از روی صورت پاک شده و از بین برود. برای افزایش دوام این ماده بهتر است از یک پودر بی رنگ یا رنگی تثبیت کننده آرایش استفاده نمایید. بعد از این که نقاط مدنظر را با کمی کانسیلر پوشاندید، برس کوچک و نرم آرایشی تان را برداشته و در پودر تثبیت کننده فرو نموده و بعد از تکان دادن اضافه آن برس را روی بخش هایی که کانسیلر زده اید، بکشید.

به این شیوه ماندگاری کانسیلر تا حد زیادی افزایش پیدا می کند. اطمینان یابید پودر استفاده شده سبک بوده و به یاد داشته باشید میزان کمی از این پودر اثر خود را خواهد گذاشت و نباید از آن خیلی استفاده شود. زیرا سنگین شده و نتیجه برعکس دارد. بعد از زدن پودر نیز چند دقیقه ای صبر کرده تا پودر اثر تثبیت کنندگی اش را تکمیل نماید.

۳. کمک گرفتن از ابزار صحیح

قابل ذکر است ابزار مورد استفاده برای زدن کانسیلر نیز در دوام و ماندگاری آن نقش مهمی دارد. اگر از انگشت سبابه را برای این کار مناسب نمی دانید و مایلید آرایشی تمیز و حرفه ای انجام دهید، پیشنهاد می شود از یک برس کوچک گرد با موهای مصنوعی کمک بگیرید . بعد با انگشت سبابه که نیروی کمتری دارد محل مورد نظر را به آرامی فشار دهید. گرمای حاصل از پوست دست سبب می شود کانسیلر ذوب شده و فرمی طبیعی همچون پوست خود شما پیدا کند.

دوام بیشتر کانسیلر

۴. کمک گرفتن از دستمال کاغذی

یک روش اصلی برای تثبیت آرایش استفاده از دستمال کاغذی یک لایه می باشد. بعد از این که کانسیلر را روی نقاط مد نظر صورت استفاده نمودید، یک دستمال کاغذی معمولی برداشته و دو لایه آن را از یکدیگر جدا نمایید و یک لایه را روی نقاطی که کانسیلر زده شده بفشارید.

برای اثرگذاری بیشتر می توان کمی پودر تثبیت کننده روی دستمال کاغذی ریخته و بعد این کار را انجام بدهید. این شیوه به کانسیلر محدود نبوده و برای آرایش تمام قسمت های صورت مانند لب ها و چشم ها نیز کارایی دارد و سبب ماندگاری بیشتر آن می گردد.

حتماً بخوانید:
کانسیلر چیست؟ نحوه استفاده از کانسیلر برای جوانی و زیبایی پوست

کانسیلر چیست؟ نحوه استفاده از کانسیلر برای جوانی و زیبایی پوست

روش استفاده از کانسیلر برای جوان تر شدن + عکس : بسیاری از افراد از لوازم آرایشی استفاده می‌کنند تا جلوه بهتری به رنگ پوست خودشان داده و میزان لکه‌های…

۵. عدم استفاده کانسیلر خیلی نزدیک به مژه

به طور معمول تیرگی زیر چشم تا لبه پلک پایین ادامه داشته از این رو خانم ها سعی دارند کانسیلر را تا لبه خط مژه امتداد دهند تا این تیرگی را محو کنند. در صورتی که این کار سبب می شود کانسیلر زودتر چروک شده و دوام آن کاهش یابد. از این رو سعی کنید موقع کانسیلر زدن خیلی به لبه پلک ها نزدیک نشده و در صورت برخورد اتفاقی کانسیلر با این نقاط ، یک گوش پاک کن تمیز برداشته و به ماده پاک کننده آرایش و بالم لب آغشته نموده و دور چشم ها را با آن پاک کنید. بعد به آرایش خود ادامه دهید.

رازهای استفاده از کانسیلر

برای پوست چرب چه کانسیلری مطلوب تر است؟

معمولا پوست های چرب با کانسیلر مشکل بیشتری داشته و ماندگاری این ماده آرایشی روی آن ها نسبت به پوست معمولی و خشک کمتر است.
این افراد به طور معمول آکنه و نقاط سر سیاه زیادی روی پوست داشته که استفاده از کانسیلر را بیشتر موجب می سازد.
ولی شما با داشتن پوست چرب؛ اگر از کانسیلر استفاده می کنید؛ بعد از مدتی پوست حالت چرب و روغنی پیدا کرده و انگار در هوای خیلی گرمی زیر آفتاب دوندگی داشته اید. مطلوب ترین کانسیلر برای پوست چرب ، نوع سبک و ضد آب آن می باشد. زیرا کانسیلرهای کرمی به راحتی با عرق و چربی ترکیب شده و پاک می گردند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits