دلگرم
امروز: شنبه, ۲۳ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۰۶ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۱۳ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
پارک ملی یلواستون آمریکا ، جاذبه گردشگری قدیمی و حیرت انگیز
1
زمان مطالعه: 7 دقیقه
پارک ملی یلو استون اولین و قدیمی ترین پارک ملی در جهان می باشد. یک منطقه طبیعی بکر بسیار غنی از عناصر زیبا و طبیعی با چشمه های آب گرم و گونه های بی نظیر گیاهی و جانوری تبدیل به یک پارک ملی شد.

پارک ملی یلواستون آمریکا، پارکی که همه چیز از آنجا آغاز شد

پارک ملی یلو استون در یک منطقه بسیار زیبا و بکر احداث شده است. این منطقه در نیمه شمالی کشور ایالات منحده آمریکا و در ایالت های وایومینگ، مونتانا و آیداهو واقع است. اگر بخواهیم از نظر قدمت و تاریخچه این منطقه از نظر سابقه زندگی بشر آن را بررسی کنیم شاید برایتان باور نکردنی باشد که این منطقه از 11000 سال پیش محل زندگی بومیان آمریکایی بوده است.

آنها با این منطقه عجین (سرشته) شده بودند و با استفاده از نعمت های فراوان این نقطه بکر روزگار می گذراندند و همچنان در طول این همه سال این منطقه بکر و دست نخورده باقی مانده بود تا اینکه در قرن نوزدهم دو نفر شکارچی به نام های لوئیس و کلارک این منطقه را کشف کردند. از آن زمان به بعد این طبیعت بکر مورد بازدید عده ای از کوهنوردان و مقامات این کشور قرار گرفت تا اینکه در سال 1860 سازماندهی این مکان به عنوان یک پارک ملی تکمیل شد.

تا سال 1917 مسئولیت حفاظت از این پارک به عهده ارتش آمریکا بود.
این مکان علاوه بر اهمیت و ارزش طبیعی دارای ارزش تاریخی نیز می باشد. در این منطقه چندین بنای تاریخی وجود دارد که معماری آن ها بسیار حائز اهمیت تاریخی است.
کاوش های باستان شناسی که هنوز هم ادامه دارد کشفیات باستان شناسی جدیدی را معرفی می کند.
این منطقه دقیقا مکان مناسبی برای دوستداران و محققان آثار باستانی و تاریخی و همچنین برای افرادی همچون دانشمندان و گیاه شناسان و جانور شناسان می باشد.

پارک ملی یلواستون

چشمه ها و فواره های طبیعی آب گرم

به واسطه وجود گدازه های آتشفشانی ، چشمه آب های گرم در یلواستون وجود دارد ، در زیر این پارک وسیع گدازه های آتشفشانی وجود دارد که به واسطه آن ها شاهد وجود چشمه های آب گرم و فواره های طبیعی هستیم که آب های گرم را تا ارتفاع 50 متر به بالا می پاشند.
طبیعی است که در این منطقه با وجود این آب های جوشان هیچ جانور آبزی امکان حیات و زندگی نداشته باشد اما با این وجود در این آب ها جانوران عجیبی که تحمل زندگی در دمای بالا را دارند زندگی می کنند که با آبزیان معمولی تفاوت زیادی دارند.
یکی از این فواره ها حوض چشمه آب گرم بالا نام دارد.

دریاچه یلواستون

دریاچه پارک ملی یلواستون یکی از زیباترین بخش های این پارک ملی بزرگ می باشد ، این منطقه دارای یک دریاچه مواج زیبایی است که در واقع بزرگترین دریاچه در ایالات متحده است. روی این دریاچه پلی ساخته شده که به پل ماهیگری معروف است و رنگ آن متناسب و هماهنگ با رنگ محیط اطراف است.
در مجاروت این دریاچه روستایی نیز وجود دارد که معماری بناهای ساخته شده اش در هماهنگی جالبی با طبیعت است و بکر بودن آن را حفظ کرده است.

گونه های جانوری در پارک یلواستون

گونه های جانوری و گیاهی در پارک ملی یلواستون در دشت های لامار و هیدن وجود دارند ، در این مکان دشت های بسیار زیبایی به نام دشت لامار و دشت هیدن وجود دارند که محل زندگی گونه های مختلف جانوری هستند و این امکان را برای بازدیدکنندگان علاقمند به طبیعت و حیوانات فراهم می کند که به تماشا و تحقیق درمورد آنها بپردازند و عکس های زیبایی از آن ها تهیه کنند.

علاوه بر این ها این دشت ها مملو از عناصر بکر طبیعی دیگری هستند که یک مجموعه بی نظیر از تمام موارد طبیعت را به شما ارائه می دهند. مکان هایی مانند کوه ها، رودخانه ها و دریاچه های کوچک باعث شده تا گونه های بسیار متنوع گیاهی و حیوانی این مکان را به عنوان محل زندگی خود انتخاب کنند که ترکیب این همه یک جلوه جذابی به کل منطقه داده است.

علاقمندان به حیات وحش می توانند با دوربین های خود به شکار لحظه هایی همچون شکار ماهی ها توسط خرس ها در آب های خروشان و شکار کردن گرگ ها و همچنین گله های گریزان بوفالوها بپردازند.

این مکان در تمام فصول سال جذابیت خاص خود را دارد و سرشار از سوژه های زیبای طبیعی برای تماشا و لذت بردن و ثبت کردن آن با دوربین ها است.

یلواستون قدیمی ترین پارک ملی دنیا

قله واشبورن

قله واشبورن با ارتفاع 3050 متری در شمال این منطقه منتظر کوهنوردان ماجراجویی است که در این مکان به دنبال مقصد همیشگی خود، صعود به نوک قله و نگاه کردن به پایین کوه و مناظر اطراف راه دشواری را طی کردند. این مسیر طولانی برای کوهنوردان نماد طی کردن راههای دشوار در زندگی برای رسیدن به اهداف با ارزششان است.
صعود به این قله در همه فصول به شرط همراه داشتن تجهیزات لازم امکان پذیر است.

کوه آتشفشان کالدرا

در محدوده شمالی پارک یلو استون کوه آتشفشان نیمه فعالی وجود دارد که بر اساس یافته ها و تحقیقات زمین شناسی در حدود دو میلیون و صد هزار سال پیش و در سه دوره تغییر به وجود آمده است از این رو جزو قدیمی ترین جاذبه های این پارک است.

این آتشفشان اگر چه خاموش و نیمه فعال است اما هر لحظه امکان فوران آن وجود دارد. همانطور که متوجه شده اید این پارک بی نظیر برای علاقمندان رشته زمین شناسی نیز هدف مناسبی است.

آبشار یلواستون، برج پاییزی

این آبشار یکی از زیباترین آبشار ها در کل ایالات متحده است. آبشار یلو استون در همه فصول سال از زیبایی و جذابیت به خصوصی برخوردار است و اهمیتی ندارد که در چه فصلی برای تماشای آن می روید، در هر زمانی می توانید از زیبایی های خاص آن فصل بهره ببرید.
این آبشار زیبا با ارتفاع 48 متری در فصل زمستان به علت دمای پایین منجمد می شود که جلوه خاصی پیدا می کند.

جاذبه گردشگری آمریکا

دره بزرگ یلواستون

دره یلواستون عمق فرا تر از 350 متر دارد و عرض آن تا 1220 ادامه می یابد ، دره یلواستون از نظر زیبایی و جذابیت قابل مقایسه با دره بزرگ و معروف گرند کانیون در ایالت آریزونا است. طول این دره به درازای 32 کیلومتر و عمق آن بین 245 تا 365 متر است و عرض آن از 475 متر تا 1220 متر متغیر است.

گزینه های تفریحی در یلواستون

پارک ملی یلواستون یکی از مکان های دیدنی و مناسب برای گشت و گذار است.
برای علاقمندان به گذراندن اوقات فراغت به بهترین شکل ممکن گزینه های فراوانی از صحرانوردی تا ماهیگیری و کمپینگ و تماشای لحظات زیبای طلوع و غروب خورشید و بسیاری تفریحات دیگر وجود دارد.

در این منطقه در جاهای مختلف سایت های کمپینگ موقت وجود دارند و هر نقطه ویژگی های طبیعی خاص و متفاوتی دارد. تعداد این سایت ها 12 نقطه می باشد. کمپ های گرنت، مدیسون و بریج وی از جمله بهترین کمپ های این منطقه هستند.

اگر به ماهیگیری علاقمند هستید این مکان در بهار و تابستان این امکان را برایتان فراهم می کند. یلو استون غنی از رودخانه ها و دریاچه های فراوانی است که زیست گاه آبزیان و ماهی های متنوعی است که عمده ترین آن ها ماهی های قزل آلای وحشی است.

برای علاقمندان به کوهنوردی و تفرج و گردش در طبیعت نیز مکان های بیشماری در یلو استون وجود دارد که این امکان را برای آنها فراهم می کند. در این مکان به فکر علاقمندان به اسب سواری نیز بوده اند و به این منظور اصطبل هایی ساخته اند که اسب ها را در آن نگهداری می کنند.
علاوه بر این ها برای علاقمندان به هنر عکاسی و نقاشی نیز سوژه های بی نظیر و فراوانی وجود دارد.

عکس پارک ملی یلواستون

اقامت مسافران در یلواستون

همان طور که اشاره کردیم در این مکان کمپ های زیادی در نقطه های متنوع برپا شده اند و برای مسافران امکان اقامت را فراهم می کنند. مسافران امکان چادر زدن در اطراف کمپ را نیز دارند اما ریسک آن کمی بالاست. اما برای کسانی که اقامت در هتل را ترجیح می دهند نیز هتل هایی با ویوی دلپذیر در اطراف دریاچه وجود دارد.

منبع : بیتوتهاین مطلب چقدر مفید بود ؟
2.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits