دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۰۷ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۱۳ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
منظور از ضرب المثل از هر چه بدم اومد، سرم اومد چیست؟
4
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ضرب المثل فارسی _ ضرب المثل از هر چه بدم اومد سرم اومد به رخدادهایی اشاره می کند که در زندگی برای فرد اتفاق می افتد. این مثل نیز با معنی ضرب المثل "مار از پونه بدش میاد در لونه ش سبز میشه" است.

معنی از هرچی بدم اومد، سرم اومد یعنی چه؟

۱- یعنی هر کدام از گرفتاری هایی را که میترسیدم دچارش شوم، عاقبت گرفتارش شدم.

۲- اشاره به این دارد که گاهی انسان از برخی اتفاقاتی که به دیگران می افتد تنفر دارد و حتی ممکن است آن لحظه احساس خوشبختی کند که آن اتفاق برای او نیفتاده اما روزی که خودش نیز آن اتفاق بد را تجربه کند، این ضرب المثل را به کار می برد.

۳- این ضرب المثل قرابت معنایی دارد با ضرب المثل : مار از پونه بدش میاد جلو خونه اش سبز میشه! هردو به حس نفرت اشخاص نسبت به حوادث ناخوش اشاره دارد که عاقبت گریبانگیر خودشان شده است.

۴- گاهی مسبّب اتفاقات ناگوار خود انسان است! آن زمانی که این اتفاقات برای اشخاص دیگری به وجود می آید به جای اینکه کمک حال آنها باشد، خوشحال است که خودش گرفتار نشده است.
و این خوشحالی و غرور بیجا در درون او حس نفرت نسبت به آن گرفتاری ایجاد می کند. به همین دلیل است که وقتی خودش هم به آن بلا گرفتار می شود می گوید: از هرچه بدم می آمد سرم آمد.

حتماً بخوانید:
لیست کامل 85 ضرب المثل با ایموجی + معنی

لیست کامل 85 ضرب المثل با ایموجی + معنی

ضرب المثل با ایموجی یکی از چالش های بسیار پرطرفدار بین کاربران اینستاگرام و دیگر فضاهای مجازی می باشد . برای کپی یا دانلود ضرب المثل ایموجی با جواب…

بر هر چیز که تمرکز کنیم، انرژی آن را دریافت می‌کنیم. (در بعضی از مکاتب هندی حتی بر گریه کردن و اندوه نیز مراقبه می‌کنند و اعتقاد دارند از آن نیز می‌شود انرژی گرفت!) اگر بر، داشتن نعمت‌ها تاکید کنید، سبب زیاد شدن آن می‌شوید و اگر بر، نداشتن نعمت‌ها تاکید کنید سبب زیاد شدن نداشته‌ها می‌شود! هر فکری در اثر تکرار و تلقین به باور تبدیل می‌شود و هر باوری، خلق می‌شود. برای همین است که اگر همیشه فکر‌های منفی بکنیم حوادث منفی می‌سازیم.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.8 از 5 (4 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits