احتیاط در برخورد با سانروف خودرو ها | سانروف خطری جدی برای کودکان

سانروف خطری در کمین کودکان
۱,۹۹۷
۳
۰
جمعه, ۱۶ فروردين ۱۳۹۸ ۲۲:۲۵
هرچند استفاده از سانروف برای کودکان بسیار لذت بخش است اما بهتر است که والدین به منظور کاهش احتمال خطر تا حد ممکن از این کار کودکان جلوگیری کنند .
سانروف خطری در کمین کودکان

مراقب «سانروف» خودرو باشید

سانروف خودرو یکی از محبوب‌ترین آپشن‌ های خودرو برای مشتریان و به خصوص کودکان است. سانروف بازی در فصل گرما به اوج خود می‌رسد. اما این تفریح کودکانه دور از خطر نیست . با دلگرم همراه شوید .

احتیاط در برخورد با سانروف خودرو ها | سانروف خطری جدی برای کودکان

سانروف خودرو یا اسباب بازی کودکانه؟!

«مسعود جبارزاده» معاون اجتماعی و فرهنگ پلیس راهور، با تاکید بر اینکه عدم‌ تعیین جریمه برای معضل جدید خروج کودکان از سانروف بیانگر نبود خطر در این زمینه نیست، به تشریح خطرات ناشی از این اقدام پرداخت:

« هم‌اکنون که هوا رو به گرم شدن است، والدین باید مراقب باشند که کودکانشان سر یا دست خود را چه از طریق سانروف و چه پنجره کنار خودرو خارج نکنند، چرا که این احتمال وجود دارد که حتی در هنگام حرکت با خودروهای اطراف یا موتورسیکلت‌ ها برخورد عرضی داشته و صدمات جدی را به همراه داشته باشد. تعیین جریمه همیشه بیانگر وجود یا عدم وجود خطر نیست. پلیس پیوسته در چارچوب قانون حرکت می‌کند و نمی‌تواند حتی یک گام جلوتر از قانون حرکت کند و در شرایط کنونی نیز برای این معضل جدید جریمه‌ای در نظر گرفته نشده است.»

سانروف خطری شیرین

این یک توصیه پیشگیرانه از پلیس راهور برای تامین امنیت و سلامت کودکان است، چراکه در فصل تابستان بیشتر شاهد خروج آنها در حالت ایستاده از سانروف خودروهای در حال حرکت هستیم. معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به اینکه پلیس برای موارد جدید از کانال هشدارهای آموزشی ورود پیدا کرده و خطرات احتمالی را گوشزد می‌کند، به خانه ملت گفت:

«در این زمینه حوادثی هم وجود داشته که موجب می‌شود پلیس در این خصوص به ارائه توصیه‌های لازم بپردازد. قرار بر این نیست که پلیس بعد از افزایش تعداد حوادث به ارائه برنامه‌های پیشگیرانه یا هشدارهای آموزشی مبادرت ورزد، بنابراین در این شرایط هم باید از بروز خطرات احتمالی پیشگیری کرده و حتی از بروز یک حادثه جبران‌ ناپذیر نیز جلوگیری به عمل آوریم.»

هرچند استفاده از سانروف برای کودکان بسیار لذت‌بخش است اما بهتر است که والدین کودکان به منظور کاهش احتمال خطر تا حد ممکن از این کار کودکان جلوگیری کنند. ضمن آنکه این موضوع هشداری‌ست به سایر رانندگان و موتور سواران که در مواجه با خودروهایی که کودکان سرشان را از سانروف بیرون آورده‌اند با احتیاط بیشتری عمل کنند.

در چنین شرایطی البته کمی بعید است که هشدار های مهربانانه پلیس برای کاهش بازیگوشی کودکان ثمربخش ظاهر شود و از این رو تعیین جریمه ای سنگین برای ارتکاب به چنین حرکت خطرناکی ضروری تر از همیشه به نظر می رسد.

متأسفانه والدین توجهی نمی‌کنند با ترمزهای ناگهانی یا برخورد وسیله نقلیه با خودروی جلویی یا حتی برخورد یک وسیله نقلیه از قسمت عقب اگر باعث پرت شدن کودک به خارج از خودرو نشود اما بی‌شک از ناحیه قفسه سینه، صورت، گردن، صورت، ستون فقرات و... دچار آسیب می‌شود. آسیب‌هایی که ممکن است تا آخر عمر گریبان وی را رها نکند.

بیشتر بخوانید :

لیست و آدرس نمایندگی های ایران خودرو اصفهان و حومه

لیست قیمت انواع پنل باتری خودرو در بازار

لیست قیمت انواع ردیاب خودرو در بازار

لیست قیمت انواع جک خودرو در بازار


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(3 امتیاز , میانگین: 4.3 از 5)  
  • برچسب ها:
  • خودرو
  • سانروف
  • سانروف خودرو
  • آپشن‌های خودرو

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter