هزینه های سفر به سوچی روسیه و جاذبه های بی نظیر آن

۱,۸۴۰
۱
۰
چهارشنبه, ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۴:۴۲


راهنمای سفر به سوچی


سوچی یکی از بهترین و زیباترین شهرهای کشور روسیه است که بر کرانه های دریای سیاه واقع شده است. به گفته ی بسیاری از گردشگران سوچی بهشتی بر روی زمین است چرا تمام منابع طبیعی این شهر شفابخش هستند و تقریبا ۵۰ چشمه ی آب معدنی داراست که هر کدامشان برای درمان بسیار مناسب هستند. علاوه برای جاذبه های طبیعی این شهر دارای بناهای تاریخی هم هست که همین خود دلیلی شده تا گردشگران زیادی شهر سوچی را برای سفرشان به روسیه انتخاب کنند.


سوچی از لحاظ جغرافیایی در کشور روسیه در مرزهای غربی واقع شده و کرانه های دریای سیاه و دامنه های بلند رشته کوه قفقاز از این شهر می گذرد. مساحت این شهر در کشور روسیه حدود ۱۷۶ کیلومتر مربع است و جمعیت آن مطابق با آمار سرشماری که در سال ۲۰۱۰ انجام شده حدود ۳۴۳ هزار نفر بوده است.


به طور کلی هزینه سفر به سوچی نسبت به سایر شهر های توریستی در جهان مناسب تر است. واحد پول رسمی این شهر روبل بوده و هر دلار در حدود 61 روبل روسیه می باشد. برای سفر به این شهر بهتر است که ابتدا پول های خود را به دلار تبدیل کرده و پس از سفر به سوچی در صرافی های این شهر دلار های خود را به روبل تبدیل کنید.


آب و هوای شهر سوچی


با توجه به شرایط جغرافیایی که در کشور روسیه برقرار است، این کشور دارای آب و هوای متغیری است. در برخی نقاط یخبندان بوده ولی در نقاط دیگری از این کشور شرایط آب و هوایی مساعدی برقرار است. شهر سوچی هم از این قائده خارج نیست و با توجه به قرار گیری آن در بین دریا و کوهستان آب و هوای معتدلی را شامل می شود. اگر در فصل تابستان به این شهر بروید شرایط هوای برای شنا کردن در سواحل این شهر بسیار عالی است. در اوخر تابستان و اوایل پاییز با توجه به این حجم مسافرانی که به سوچی می روند کاهش پیدا می کند شرایط برای سفر بسیار مناسب می شود.

سوچی


هزینه اقامت در شهر سوچی


شهر سوچی یکی از جذاب ترین شهرهای کشور روسیه به شمار می آید و گردشگران زیادی هستند که سوچی را برای سفرشان به روسیه انتخاب می کنند، اما بابت اقامت باید بگوییم که نیازی به نگرانی نیست و شما می توانید از بین هتل های متنوعی که در این شهر وجود دارد هتل مناسبی را با توجه به شرایط بودجه و سلیقه یتان یکی را انتخاب کنید. به غیر از هتل، اقامتگاه های متنوعی هم در این شهر وجود دارد که بتوانید با اقامت در آنها از لحاظ اقتصادی برایتان مقرون به صرفه باشد، اما دیگر نیازهای شما نظیر امکانات مناسب و امنیت نیز نمی تواند در این مدل اقامتگاه ها مانند هتل محیا باشد.


هزینه های اقامت در این شهر زیبا بسته به نوع هتل متفاوت بوده است. هزینه یک شب اقامت در هاستل در حدود 646 روبل، اقامت در هتل 1 ستاره برای هر شب در حدود 3,000 روبل، هتل 2 ستاره 3,180 روبل، هتل 3 ستاره 4,032 روبل، هتل 4 ستاره 6,382 و همچنین برای هر شب اقامت در هتل 5 ستاره حدود 24 هزار روبل، می باشد.


هزینه خورد و خوراک در شهر سوچی روسیه


در کشور روسیه غذاها ترکیبی از سبک ها و سنت های گوناگون هستند. فرهنگ غذایی این کشور برگرفته از اروپا، خاورمیانه و مرکز آسیا است. دلیل آن هم این است که روسیه کشور پهناوری است و از همسایه های خود تاثیرات بسزایی در صنعت آشپزی خود گرفته است. در ادامه راهنمای سفر به سوچی به هزینه های مربوط به غذا در این شهر را بر اساس سایت رسمی Numbeo ذکر می کنیم، که عبارتند از:

 • برای یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت باید هزینه ۴۲۵ روبل را بپردازید.
 • برای صرف یک وعده غذای دونفره در یک رستوران متوسط باید ۲۵۰۰ روبل پرداخت کنید.
 • قیمت منوهای مک دونالد در شهر سوچی به نسبت ارزان تر است و مبلغ ۳۵۰ روبل می باشد.
 • برای تهیه آب معدنی ۲۵ روبل و اگر بخواهید یک فنجان قهوه میل کنید باید بابت آن۱۰۴ روبل بپردازید.

هزینه حمل و نقل در شهر سوچی


برای حمل نقل محلی می توانید از وسایل نقیله عمومی استفاده کنید که بلیط یک طرفه برابر 20 روبل است اما اگر بخواهید برای بلیط یک ماهه تهیه کنید باید 500 روبل بپردازید. ورودی تاکسی ها در سوچی 50 روبل است که به ازای هر کیلومتر 15 روبل به مبلغ کرایه اضافه می شود و اگر بخواهید تاکسی یک ساعت منتظرتان بماند باید به طور متوسط 275 روبل بپردازید.

شهر سوچی


جاذبه های گردشگری سوچی

اقامتگاه تابستانی استالین سوچی


این ساختمان را بلشویک ها بعد از انقلاب اکتبر از یک تاجر مصادره کردند و بعد در دوره ی استالین، این مکان را به محلی برای اقامت تابستانی انتخاب کردند. استالین خیلی وقت ها به این ویلا می آمده و با خیلی از سیاستمداران بزرگ دنیا، مثل مائو، در این جا دیدار می کرده است.

پیست اسکی روزا خوتور


این پیست که یکی از محبوب ترین پیست ها و با صرفه ترین محل های گردشگری زمستانی در شهر سوچی به شمار می رود. این پیست پذیرش ۱۰.۵۰۰ نفر را در خود دارد و ۱۸ خط تله کابین و متجاوز از ۹۰ کیلومتر پیست اسکی با سطوح متفاوت، پذیرای گردشگران شهر سوچی است. حتما کسانی که تجربه اسکی کردن را دارند به این پیست بروند زیرا شیب های تند آن اگر برای بار اولتان باشد کمی خطرناک است.

پارک المپیک سوچی

در پارک المپیک سوچی می توانید تمام تفریحاتی که می خواهید را انجام دهید، زیرا این پارک همانند یک دهکده ی ساحی است و با ارائه سالن های بازی یخی، هتل، رستوران و مرکز خرید خوب توانسته یک جاذبه ی گردشگری بسیار مناسب در شهر سوچی به وجود بیاورد. هرگز رفتن به این پارک را در طول سفرتان به سوچی فراموش نکنید.

پارک

اسکای پارک سوچی

این پارک، اولین پارک مرتفع دنیاست که توسط ای جی هکت (AJ Hackett)، مخترع پرش بانجی جامپینگ در شهر سوچی روسیه ساخته شده است. قسمت اصلی اسکای پارک، پل آسمان (Skybridge) است که بلند ترین پل پیاده روی معلق جهان به طول ۴۳۹ متر است. اسکای پارک، در زیباترین بخش دره Akhshtyrskaya و در ارتفاع ۲۰۷ متری از سطح رودخانه Mzymta، قرار دارد. اگر از کسانی هستید که عاشق هیجان هستید رفتن به این پارک را حتما تجربه کنید.

کوه آخون سوچی


کوه آخون مرتفع ترین نقطه سوچی بزرگ ساحلی است و چشم انداز بسیار وسیعی از شهر از بالای آن قابل مشاهده است و به همین دلیل مورد توجه قرار گرفته است. برج قلعه ای که در ارتفاع ۷۰۰ متری آن بنا شده است نمای کاملی از شهر را برای بینندگان به ارمغان می آورد. در هوای صاف که دید کامل باشد حتی میتوان سواحل ترکیه را نیز در دور دست ها مشاهده کرد. از کوه آخون که به پایین روانه شوید ممکن است به حوالی آگورسکوئه سانیون برسید که منطقه مشهوری بین گردشگران است. شیبی با سه آبشار که با صخره های بلند احاطه شده است. گفته می شود این منطقه اولین جایی در سوچی است که مورد توجه گردشگران قرار گرفته بود. در حوالی آبشارها محلی است که به نام صخره عقاب نامیده می شود و غارهایی در آن وجود دارد. داستان های کهن این منطقه را به زنجیر کشیده شدن پرومِتِئوس (رب النوع آتش در یونان باستان) می دانند. بهترین وسیله برای رسیدن به کوه آخون و حوالی دیدنی آن ماشین شخصی یا تاکسی است. چنان چه می ¬خواهید با اتوبوس به آن جا سفر کنید می بایست اتوبوس های خط ۱۱۰ را که از مرکز شهر سوچی حرکت می کنند سوار شوید. در این صورت لازم است پیاده از کوه بالا روید (حدود ۲ تا ۳ ساعت). ۱۰۰ روبل (تا کوه آخون)، ۱۰۰ روبل (آگورسکوئه کانیون)، ۵۰ روبل (صخره عقاب)


جنگل یو (سرخدار) و باکس تری سوچی

جنگل یو و باکس تری که یک محدوده اکس¬کلاو از زیست کره حفاظت شده قفقازی است که در فهرست میراث فرهنگی یونسکو نیز به ثبت رسیده و مساحتی بالغ بر ۳ کیلومتر مربع را در دامنه کوه آخون در بر می گیرد. این منطقه یک جاذبه طبیعی منحصر به فرد با بیش از ۷۰۰ گونه گیاهی مختلف در سوچی است. برخی از این گونه های گیاهی ۳۰ میلیون سال است که دستخوش هیچ گونه تغییری نشده است. همچنین در این جنگل گونه هایی از گیاهان بومی و گیاهان بسیار کهن سال مثل درختان ۲هزار ساله یافت می شود. ۲۰ گونه گیاهی از گیاهان این جنگل در معرض خطر قرار دارند و در لیست قرمز IUCN ذکر شده اند. اگر نمی خواهید برای رفتن به این منطقه از ماشین شخصی و یا تاکسی استفاده کنید، مینی بوسهای خط ۱۲۲ از سوچی مرکزی به سمت خوستا را سوار شوید. شما باید در ایستگاه «خوستا موست» پیاده شوید. از آنجا وارد خیابان سامشیتووایا شوید و راه را پیاده ادامه دهید تا به دوربرگردان و علامت برسید. کمی بعد از دوربرگردان معمولاً تعدادی تاکسی آنجا منتظر مسافران هستند تا آن ها را به ورودی جنگل ببرند. (۱۵۰ روبل)

پل معلق

غارهای فورونت سووکای سوچی

بیش از ۴۰۰ غار در قسمت کوهستانی محدوده سوچی بزرگ وجود دارد. مشهورترین آنها مجموعه ای از چند غار در روستای فورونت سووکا در بخش خوستا است. این غار شامل ۳ بخش تودرتو (به نام های کابانیا، فورونت سووکایا و لابیرینتووایا) است با طول کلی ۱۱ کیلومتر و ارتفاعی که در بلندترین قسمت ها به ۲۴۰ متر می رسد. این یکی از بزرگ ترین غارها در قفقاز است و بخش بزرگی از آن برای بازدید باردیدکنندگان مهیا است.


خانه های جشن-چای داگومیس سوچی

داگومیس و اوچ دِرِه – بخش لازارِوسکوئه. شمالی ترین چای دنیا با برند «کراس نودار» از ۱۸۸۷ در سوچی کشت می شده است. در شهر تورهایی وجود دارد که علاقه مندان را به مزارع چای داگومیس و نیز به تپه ای در اوچ دِره می برند. دراین تپه خانه های جشن چای برای بازدیدکنندگان باز است. آنجا می توانید ببینید که چای چگونه کاشت و برداشت شده و فرآوری می شود. از شما با چایی که در سماور آماده شده است و با پیراشکی، پنکیک، مربا و سرودهای محلی پذیرایی می شود. موزه ای در آنجا وجود دارد که هنرمندان با اجرای سنتی هنرهای روسی از شما پذیرایی می کنند.


موزه تاریخ سوچی


یکی از قدیمی ترین دیدنی های شهر سوچی موزه تاریخ سوچی است که از سال ۱۹۲۰ تاکنون در این شهر قرار دارد. در این موزه می توانید بقایای تاریخی و تمدن باستانی شهر رو از نزدیک مشاهده کنید. در سال ۲۰۱۴ حفاری هایی برای ساخت و سازهای المپیک ۲۰۱۴ در شهر صورت گرفت و در همین زمان چندین منطقه باستانی در شهر کشف و آثارشون به این موزه انتقال پیدا کرد. این موزه ها هم حتما در لیست گردشگریتان به شهر سوچی قرار دهید. به خصوص اگر برای تور روسیه به جام جهانی رفته اید.

جنگل


پارک اقیانوسی دیسکاوری ورلد سوچی


این پارک در شهر سوچی که در زیر آب قرار گرفته است یکی از جاذبه های شهر سوچی است که بیش از ۴۰۰۰ جاندار اقیانوسی زندگی می کنند.برای بازدید از این پارک باید به زیر گذر پارک بروید از تونل های شیشه ای از زیبایی های بی نظیر دنیای زیر آب لذت ببرید. اگر همراهتان کودک باشد این پارک می تواند بهترین گزینه برای گردشگری در شهر سوچی برایتان باشد.


33 آبشار لازارِوس کوئه سوچی

چندین آبشار در منطقه سوچی بزرگ وجود دارد. این مورد بخصوص در فاصله دورتری قرار دارد اما حدود ۳۳ آبشار دارد. آبشارهایی که چندان مرتفع نیستند (حدود ۳/۱ تا ۱۰متر) اما بسیار دیدنی و زیبا هستند. این منظره در بهار بسیار جالب توجه است، وقتی که باران و برف آب شده بالای کوه ها آب بیشتری را به آبشار سرازیر می کند. رودخانه دژه گوش تنها دو کیلومتر طول دارد و در پایین مسیر خود به رودخانه شاخه می ریزد که چندان از یک زیستگاه کهن قرقیزستان به نام بولشوی کیچمای فاصله ندارد. این منطقه تنها ۱۱ کیلومتر از ساحل دریا، بخش گلووینکا، فاصله دارد و شبکه حمل و نقل عمومی به طور معمول در آنجا مهیاست. استفاده کردن از تاکسی یا پیوستن به یک تور برای رفتن به منطقه آبشارها برای شما ارزان تر خواهد بود.


مزرعه پرورش ماهی سوچی


خیابان فوره لوایا، ۴۵، منطقه کازاچی بروود-آدلر. بزرگ ترین مزرعه پرورش ماهی روسیه ۱۳۱ حوضچه پرورش ماهی قزل آلا و ۶ حوضچه پرورش کپور دارد. این محل نه تنها یک مزرعه پرورش ماهی که یکی از شگفت انگیزترین جاذبه های گردشگری روسیه است. با بازدید از این محل می توانید اطلاعاتی را درباره پرورش ماهی قزل آلا به دست آورید، ماهی ها را تماشا کنید، به آن ها غذا دهید و حتی در بعضی از حوضچه ها ماهیگیری کنید. حتی در برخی قسمت ها می توانید ماهی قزل آلای دودی بسیار خوشمزه خریداری کنید.

غار آختیرش سکایا، بخش آدلر سوچی

بسیاری از غارهای سوچی میراث غارنشینان کهن است. غار آختیرش سکایای سوچی نیز با تعداد زیادی نقاشی های غارنشینان و دیگر بازمانده های انسان های کهن در بین این غارها قرار دارد. با اتوبوسها یا مینی بوس های خط ۱۰۶ تا انتهای خط (مزرعه پرورش قزل آلا) بروید. پس از پیاده شدن در ایستگاه، به طرف دیگر خیابان بروید و وارد تونل شوید. در طرف راست به سوی تونل بروید و به سمت رودخانه مِزیمتا و یک پل میمون پایین بروید. قبل از پل به سمت چپ بپیچید و به ورودی غار بروید. منظره بسیار زیبا و چشم ¬انداز گسترده ای در نزدیکی غار وجود دارد: از رودخانه مِزیمتا عبور کنید و راه را به سمت چپ و بالا ادامه دهید. ورودیه آن ۱۰۰ روبل است.

divider


بیشتر بخوانید:

از هزینه های سفر به لائوس و جاذبه های گردشگری آن چه می دانید؟

هزینه های سفر به لندن و جاذبه های توریستی آن

هزینه های سفر به هند و دیدن جاذبه های گردشگری بی نظیر آن

گردآوری توسط بخش گردشگری

مجله دلگرم


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  
 • برچسب ها:
 • سوچی
 • راهنمای سفر به سوچی
 • آب و هوای شهر سوچی
 • هزینه اقامت در شهر سوچی
 • هزینه خورد و خوراک در شهر سوچی روسیه
 • جاذبه های گردشگری سوچی

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter