مجله دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۳ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۳۰ شعبان ۱۴۴۴ قمری و ۲۳ مارس ۲۰۲۳ میلادی
مادر پیر و شکسته تارکان خواننده مشهور ترک!
59
تارکان تِوِت‌اوغلو خواننده مشهور ترکیه که با موفقیت مستمر در چارت و موفقیت فروش در موسیقی پاپ ترکیه در ترکیه و سراسر جهان شناخته شده است تصاویری را از مادر پیرش به اشتراک گذاشته است.

تارکان در ۲۶دسامبر سال ۱۹۹۲ اولین آلبوم‌اش را با نام «دوباره بی‌تو» را به صورت نوار کاست منتشر کرد. او در سال ۱۹۹۳ چند ورژن دیگر به آلبوم اضافه کرد و دوباره مارکت‌های موزیک از آلبوم تارکان مملو شد. فروش آلبوم مذکور حدود ۷۰۰ هزار اعلام شده‌است. در سال ۱۹۹۴ دومین آلبوم تارکان با عنوان A-acayipsin در ترکیه، در سال ۱۹۹۶ در آلمان و در سال ۱۹۹۸ در روسیه منتشر شد.

مادر تارکان خواننده ترکیه ای

در این آلبوم تارکان با سزن آکسو، اوزان چلاک اوغلو، ییلدیز تیلبه، امید سایین همکاری کرد و فروش آلبومش را به یک و نیم میلیون رساند! جوایز کرال سال ۱۹۹۵ برای تارکان جایزهٔ بهترین خوانندهٔ مرد سال و برای ترانهٔ Hepsi Senin mi او جایزهٔ بهترین ترانهٔ سال را به ارمغان آورد. در این سال تارکان به آمریکا مهاجرت کرد و ساکن شهر نیویورک شد.

مادر تارکان خواننده ترکیه ای

تارکان در سال ۱۹۹۷ شرکت موسیقی خود را تأسیس کرده و تحت عنوان آن آلبوم برایت می‌میرم را منتشر کرد که در مدت زمانی کوتاه به فروش سه و نیم میلیونی رسید. لازم است ذکر شود که در این آلبوم تارکان وظیفهٔ ترانه‌سرایی و آهنگ‌سازی بیشتر ترانه‌ها را بر عهده داشت. از بین ترانه‌های محبوب، آلبوم برایت می‌میرم، آهنگ شیماریک (Şımarık) بود که در چارت‌های موزیک کشورهای مختلف جای گرفت. در هلند، فرانسه، سوئد و سوئیس در رده سوم و در بلژیک و نروژ جایگاه اول را نصیب خود کرد. ترانه شیماریک در چارت موزیک بین‌المللی نیز به رده بیست و ششم رسید. این آهنگ از طرف بسیاری از هنرمندان مشهور اروپا، آمریکا و حتی ایران کاور و بازخوانی شد.

مادر تارکان خواننده ترکیه ایاین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (59 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است