دلگرم
امروز: شنبه, ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۲۰ شعبان ۱۴۴۵ قمری و ۰۲ مارس ۲۰۲۴ میلادی
بهترین روش ها برای سرمایه گذاری در استارتاپ ها
5
زمان مطالعه: 5 دقیقه
چطور می توان روی استارت آپ ها سرمایه گذاری کرد ؟ / ریسک‌ها و پاداش‌های سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ

برای سرمایه گذاری در استارتاپ ها چه روش هایی وجود دارد ؟

برای سرمایه گذاری در کسب و کار های جدید معمولا یکی از مسائل اصلی پیدا کردن بهترین راه برای انجام این عمل است. برای پا گیری کسب و کار های تازه نیاز است که در آن سرمایه گذاری انجام شود تا در آینده آن کسب و کار شاهد ارائه محصولات خوب و یا خدمات خوب شد.

معمولا یکی از مشکلاتی که سرمایه گذاران برای راه اندازی یک کسب و کار با آن مواجه هستند نحوه سرمایه گذاری در کسب و کار به شکل درست آن است تا سرمایه کمی که در ابتدای کار دارند را از دست ندهند. به همین منظور قصد داریم تا در این مقاله از دلگرم به بررسی سرمایه گذاری در استارتاپ ها بپردازیم و در این خصوص اطلاعاتی را ارائه کنیم.

برای سرمایه گذاری در استارتاپ ها و کسب و کار های جدید چند راه اصلی وجود دارد که به صورت زیر می باشند :

سرمایه گذاری و تامین مالی از طریق سرمایه خود

معمولا برای سرمایه گذاری در استارتاپ ها یکی از راه های موجود این است که با استفاده از سرمایه اولیه که سرمایه گذار و یا کارآفرین دارد کسب و کار را شروع کرد. معمولا این سرمایه گذاری های اولیه و از سوی کارآفرین مقدار کمی دارد ولی یکی از مزایای آن این است که اگر کار مورد نظر به سودآوری برسد سود بیشتری نصیب کارآفرین و یا سرمایه گذار می شود.

سرمایه گذاری از طریق سرمایه گذاران نزدیک

یکی دیگر از راه های جذب سرمایه برای کسب و کارهای نوپا و تازه راه افتاده این است که از طریق سرمایه گذارانی که نزدیک فرد هستند و اصل خانواده ، دوستان و یا آشنایان او بتوان به سرمایه مناسب برای شروع کسب و کار را جذب کرد.

معمولا این نوع از سرمایه گذاری در کسب و کار های نوپا به صورت وام و یا خرید سهام است و در صورتی که چنین سرمایه گذاری صورت بگیرد بهتر است که بین طرفین قرارداد بسته شود تا از مشکلات آینده جلوگیری شود.

سرمایه گذاری در استارتاپ ها

سرمایه گذاری از طریق سرمایه گذاری جمعی

یکی از راه های بسیار عالی در زمینه سرمایه گذاری در کسب و کار های جدید و نوپا سرمایه گذاری جمعی است که امروزه جزء راه های بسیار عالی در خصوص سرمایه گذاری شناخته می شود. در واقع در این روش با مشارکت چندین نفر بر روی کسب و کاری که وجود دارد سرمایه گذاری می شود و معمولا هر کدام از افرادی که در کسب و کار مورد نظر سرمایه گذاری می کنند یک بخشی از سهام شرکت را در اختیار می گیرند و معمولا سود آن ها از سود سهامی که خریده اند می باشد.

سرمایه گذاری و یا جذب سرمایه از طریق سرمایه گذاران فرشته

یکی دیگر از راه های موجود برای سرمایه گذاری در کسب و کار های نوپا یا جذب سرمایه از طریق سرمایه گذاران فرشته می باشد. معمولا به سرمایه گذارانی ، سرمایه گذاران فرشته می گویند که در مراحل ابتدایی که یک کسب و کار در حال شکل گیری هست اقدام به سرمایه گذاری در کسب و کار موجود می کنند. این نوع از سرمایه گذاری در کسب و کار به نوعی سرمایه گذاری خطر پذیر است چرا که این ریسک وجود دارد که کل سرمایه از دست برود. معمولا این دسته از سرمایه گذاران در کسب و کار ها از صاحبین کسب و کار و همچینن کارآفرینان درخواست سهام می کنند.

سرمایه گذاری و یا جذب سرمایه از طریق سرمایه گذاری ریسک پذیر

سرمایه گذاری ریسک پذیر نیز یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در کسب و کار های می باشد چرا که در این روش ها امکان از دست رفتن سرمایه سرمایه گذار نیز وجود دارد. معمولا سرمایه گذاران ریسک پذیر افرادی هستند که با بررسی کسب و کار هایی که در حال شکل گیری است و دارای پتانسیل بالا برای سود رسانی است سرمایه گذاری خود را انجام می دهند و از این طریق نیز سود بسیار عالی را کسب می کنند.

سرمایه گذاری و یا جذب سرمایه از طریق مشارکت

مشارکت نیز یکی دیگر از روش های جذب سرمایه برای کسب و کار های جدید و نوپا است . معمولا در برخی مواقع این شرایط به وجود می آید که کسب و کار های تازه و یا شرکت های کوچکی که تازه راه اندازی شده اند این فرصت را پیدا می کنند که با شرکت های بزرگ تر همکاری و مشارکت داشته باشند.

در این گونه مواقع شرکت های کوچک می توانند از امکاناتی که شرکت های بزرگ در اختیار دارند استفاده کنند تا بتوانند کسب و کار خود را بزرگ تر کنند. در این روش این فرصت به کسب و کار های کوچک داده می شود که بتوانند محصولاتی که قرار است آن ها را تولید و عرضه کنند را به بهترین شکل ممکن ارائه کنند.

سرمایه گذاری در استارتاپ های ایرانی - شرکت های سرمایه گذاری استارتاپ - نحوه سرمایه گذاری در استارتاپ ها - شرکت های سرمایه گذاری استارتاپ خارجی - شرکت های سرمایه گذاری خارجی در ایران - سرمایه گذاری روی ایده ها - سایت استارت آپ اصل - خرید استارتاپ

حتماً بخوانید:
آشنایی با مراحل سرمایه‌گذاری روی استارت‌آپ‌ها

آشنایی با مراحل سرمایه‌گذاری روی استارت‌آپ‌ها

با پیشرفت دنیای کسب‌وکار و رواج استارتاپ‌های موفق، روش‌های سرمایه گذاری جدیدی نیز به وجود آمده است.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (5 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits