دلگرم
امروز: شنبه, ۲۳ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۰۶ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۱۳ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
بهترین کود برای نخود با باردهی 2 برابر !
0
زمان مطالعه: 4 دقیقه
کود کامل شوک ده ایکس بهترین کود برای نخود چنانچه به دنبال یک کود کامل برای حبوبات به خصوص نخود هستید ما به شما کود شوک ۱۰ ایکس را معرفی می‌کنیم.

بهترین کود برای نخود

به دلیل اینکه حبوبات باعث تثبیت نیتروژن اتمسفری در خاک شده و حاصل خیزی را برای زراعت بعدی فراهم می‌کنند بسیار مهم هستند. از لحاظ اهمیت کشت، نخود سومین جایگاه کشت در بین حبوبات را در جهان دارد. این محصول مهم‌ترین حبوبات کشت شده در ایران است که با استفاده از آن می‌توان سوء تغذیه و کمبود پروتئین را در بسیاری از کشورها جبران کرد.

میزان پروتئین خام نخود بین ۱۷ تا ۲۳ درصد است که نسبت به غلات دیگر ۲ تا ۳ برابر بیشتر است.نخود می‌تواند با طیف وسیعی از شرایط محیطی و خاکی خود را تطبیق دهد. اما لازم به ذکر است بدانیم که نخود نیز مانند بسیاری از حبوبات و گیاهان دیگر به برنامه کودی مناسب نیاز دارد تا بتواند محصول با کیفیت‌تری تولید کند.

کود کامل شوک ده ایکس بهترین کود برای نخود

چنانچه به دنبال یک کود کامل برای حبوبات به خصوص نخود هستید ما به شما کود شوک ۱۰ ایکس را معرفی می‌کنیم. زیرا این کود تمامی نیازهای تغذیه‌ای نخود را برطرف می‌کند، ساختار خاک را بهبود بخشیده و میزان تناژ محصول را به طور چشمگیری افزایش خواهد داد.

کود شوک 10X به علت داشتن ۱۰ عنصر و ترکیب اساسی در ساختار خود می‌تواند تمامی مواد مغذی مورد نیاز نخود را برطرف کند.

کود برای نخود

نحوه استفاده کود ۱۰ ایکس شوک برای نخود

همانطور که اشاره شد حبوبات از مهمترین منابع پروتئینی گیاهی به حساب می‌آیند، در نتیجه استفاده از کودی که بتواند فرایند ساخت پروتئین را بهبود بخشد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. از آنجا که نیتروژن نقش بسیار مهمی در تولید پروتئین دارد می‌توانید از کود کامل شوک ۱۰ ایکس که منبع خوبی از نیتروژن است استفاده کنید. از این کود می‌توان به دو روش آبیاری و محلول پاشی برای نخود استفاده کرد.

مقدار مصرف کود 10 ایکس شوک برای نخود

چنانچه بتوانید مقادیر مناسبی از کود برای نخود استفاده کنید باعث افزایش عملکرد نخود خواهید شد. بهتر است در روش آبیاری ۵ لیتر کود شوک ۱۰ ایکس را با ۱۰۰۰ لیتر آب مخلوط کرده و به گیاه آن تزریق کنید. در روش محلول پاشی نیز از ترکیب ۲ لیتر کود با ۱۰۰۰ لیتر آب استفاده کرده و گیاه را کامل اسپری نمایید.

زمان مصرف کود 10x شوک برای نخود

شما می‌توانید در تمامی مراحل رشد از کود شوک ۱۰ ایکس برای نخود استفاده کنید. در زمان رشد رویشی، گلدهی، غلاف‌بندی و دانه‌بندی می‌توان از این کود برای نخود استفاده کرد. همچنین هرگاه احساس کردید که گیاه نخود دچار کمبود مواد غذایی است می‌توان از کود شوک ۱۰ ایکس استفاده کرد.

حتماً بخوانید:
100 گرم نخود پخته شده چقدر کربوهیدرات دارد ؟

100 گرم نخود پخته شده چقدر کربوهیدرات دارد ؟

نخود سرشار از فیبر و پروتئین است و در صورت اضافه شدن به رژیم غذایی می‌تواند پروتئین مورد نیاز بدن را تامین کند. البته نخود کربوهیدرات بالایی دارد و…

مزایای استفاده از کود شوک ۱۰ ایکس برای نخود

این کود وارداتی کشور آمریکا مزایای بسیاری دارد و از آنجا که با تکنولوژی نانو ساخته شده است به سرعت پس از استفاده بر روی گیاه تاثیر خواهد گذاشت.

باردهی چند برابری نخود با کود

  • این کود باعث افزایش باردهی و تناژ محصول می‌شود.
  • باعث تقویت سیستم ایمنی گیاه شده و مقاومت آن را افزایش می‌دهد.
  • باعث افزایش تولید فتوسنتز بر رشد رویشی گیاه می‌شود.
  • حاصلخیزی خاک را افزایش داده و اصلاح پذیری خاک را بالا می‌برد.
  • استفاده بسیار آسان در تمام طول دوره رشد گیاه دارد.
  • میزان سطح برگ حبوبات را افزایش می‌دهد.
  • میزان تشکیل دانه را بالا می‌برد.
  • اندازه و وزن حبوبات را افزایش می‌دهد.
  • باعث می‌شود ریشه بتواند جذب بهتر عناصر داشته باشد.

همانطور که اشاره کردیم خرید بهترین کود برای نخود می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی عملکرد محصول داشته باشد. اما مهم است که شما هنگام خرید محصول، با کیفیت‌ترین نوع آن را تهیه کنید.

منبع : دارا کوداین مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits