دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ برابر با ۱۴ صفر ۱۴۴۳ قمری و ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۱ میلادی
توهین محمد نعیم به ایرانی ها
1
یکشنبه, ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۱۵
سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در مصاحبه با شبکه افق: اگر ایرانی ها هم بودند آویزان هواپیمای امریکایی می شدند!

توهین طالبان به ایرانی ها در شبکه افق

دلگرم به نقل از صداوسیما: سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در برنامه جهان آرا در شبکه افق درباره ترس مردم از طالبان و آویزان شدن از هواپیما گفت: آمریکایی‌ها اعلام کردند که ما شما را به آمریکا می‌بریم؛ هر جای دنیا این اتفاق بیفتد مردم می‌روند.

*آمریکایی‌ها در میدان هوایی مردم را به هواپیما آویزان کرد.

*تیراندازی را طالبان انجام نداد بلکه آمریکایی‌ها به مردم تیراندازی کردند.

* (در واکنش به سوال مجری برنامه جهان آرا در شبکه افق درباره آویزان شدن مردم افغانستان به هواپیمای آمریکایی، سخنگوی دفتر این گروه): اگر آمریکایی‌ها در ایران هم هواپیما می‌آوردند مردم شما هم آویزان آن می‌شدند!

مصاحبه محمد نعیم عضو طالبان با صدا و سیما ایران


طالبان که خود را امارت اسلامی افغانستان می‌نامند، یک جنبش و یک سازمان نظامی متشکل از روحانیان اسلامگرای سنی در افغانستان است که از سال ۲۰۰۱ تا اکنون درگیر جنگ در افغانستان است.

تخمین زده شده طالبان در سال ۲۰۲۱، ۷۵٬۰۰۰ جنگجو داشته باشد.[۴۶] طالبان گفته‌اند هدفشان اعاده صلح و امنیت به افغانستان، از جمله خروج سربازان غربی، و اعمال نسخه شان از شریعت است که زمانی قدرت داشت.

طالبان در سطح بین‌الملل به دلیل کشتار مردم غیرنظامی افغان، تروریسم، تفسیر و اجرای شدید و خشن آنها از احکام اسلام که منجر به برخورد وحشیانه با بسیاری از افغانها شده، محکوم شده‌اند.

طالبان در حال حاضر به رهبری هیبت اله آخوندزاده در پنجشیر یکی از ولایت های افغانستان مشغول جنگ با احمد مسعود پسر احمدشاه مسعود برای تصرف این ولایت است و تقریبا تا کنون کل افغانستان را تصرف کرده است.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
1.0 از 5 (1 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید