دلگرم
امروز: شنبه, ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۱۰ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۱۸ مه ۲۰۲۴ میلادی
راهکارهای کنترل میل جنسی با بهترین روش های روز دنیا که دنبال آن بودید!
7
زمان مطالعه: 5 دقیقه
کنترل میل جنسی از برخی جهات بسیار مهم است و مواقعی مطرح می شود که این میل جنسی به حدی بالا باشد که فرد، کنترلی روی افکار خود نداشته باشد.

به عبارتی از نظر علم پزشکی و روانشناسی، میل جنسی زیاد و غیر نرمال به حالتی گفته می شود که افکار ذهنی او با مسائل کاری، زندگی اجتماعی و سلامت او تداخل پیدا کند، سلامت ذهن او را بر هم بریزد، هیچ موقع به رضایت جنسی لازم نمی رسد، کم کم روی روابط زناشویی اثر منفی می گذارد و حتی انتظارات غیر عادی از شریک زندگی خود می خواهد.

توجه داشته باشید که شهوت (Libido) غیر نرمال یا میل جنسی بالا هنوز تعریف مشخصی و یا معیار سنجش معینی ندارد به همین دلیل شاید احساسی که برای یک فرد میل جنسی زیاد تلقی شود، برای برخی افراد نرمال باشد. در ادامه در رابطه با روش و راهکارهای تأیید شده علمی و داروهای مناسب برای کاهش میل جنسی صحبت خواهیم کرد.

کنترل میل جنسی

لازمه کنترل میل جنسی در مواقعی که مختل کننده زندگیست

راهکارهای کنترل میل جنسی

کسانی که دچار مشکل میل جنسی زیاد هستند و اثراتی که در ابتدا توضیح دادیم، زندگی آنها را مختل کرده همیشه به دنبال پیدا کردن پاسخ این پرسش هستند که چگونه میل جنسیمان را کنترل کنیم؟ چطور میل جنسی خودمان را کمتر کنیم؟

قبل از اینکه به بررسی روش های کنترل میل جنسی بپردازیم بد نیست بدانید که به طور کلی عواملی مثل سن، سطح هورمون های بعدی، میزان استرس، تغییر در روابط زناشویی، خستگی، بیماری، برخی داروها و غیره روی میزان میل جنسی تأثیر می گذارند و گاهی اوقات باعث می شوند کمتر یا بیشتر از حد نرمال باشد.

جدای از اینکه علت بروز میل جنسی زیاد چیست (با بررسی توسط روانپزشک متخصص مشخص می گردد)، باید بدانید که کنترل قوای جنسی در حالتی که از وضعیت طبیعی خود خارج شده، بسیاری از مشکلات ذهنی و جسمی شما را حل خواهد کرد. بر همین اساس در ادامه به مهمترین روش های کنترل میل جنسی اشاره می کنیم:

از عوامل تحریک کننده دور شوید: در وهله اول، باید از هر چیزی که سبب تحریک شما می شود دوری کنید. به عنوان مثال سعی کنید بیشتر در جامعه و بین مردم باشید و تنها در خانه نباشید. از تصاویر و مواردی که باعث تحریک ذهن شما می شوند خودداری کنید. به عواقب کنترل نکردن آن فکر کنید: کنترل شهوت برای افراد مجرد و متأهل عواقب خطرناک و حتی جبران ناپذیری دارد. گاهی اوقات فکر کردن به عواقب یک مسأله و دلیل سازی برای ترک یک فعل، کمک زیادی به کنترل آن می کند. تغییر رژیم غذایی: با اینکه در زمینه ارتباط رژیم غذایی و افزایش میل جنسی باید تحقیقات بیشتری صورت بگیرد اما برخی تحقیقات به یافته های جالبی رسیده اند. برخی مواد غذایی مثل شیرین بیان، سویا و مواد غذایی با طبع سرد، میزان تستوسترون و در زنان میزان استروژن را کاهش داده و در نتیجه میل جنسی کاهش پیدا می کند. حتی رژیم غذایی مدیترانه ای سهم زیادی در کاهش میل جنسی دارد. گفتار درمانی: گاهی اوقات مواردی در زندگی و تجربیات رابطه جنسی، افکار و احساسات باعث بروز احساسات افراطی مثل میل جنسی بیش از حد می شوند. با گفتار درمانی شما می توانید به راحتی در رابطه با این مسائل صحبت کنید و بهترین راهکارها را متناسب با روحیات و خلقیات خود دریافت کنید. تخلیه انرژی: این مورد به اثبات رسیده که اگر می خواهید روش های کنترل میل جنسی را امتحان کنید، بهترین کار تخلیه انرژی است. به همین دلیل معمولا افرادی که به سر کار می روند به دلیل تخلیه انرژی و خستگی، میل جنسی آنها به طرز غیر نرمالی بالا نمی رود.

اگر باز هم این مورد به شما کمکی نکرد در چنین مواقعی سعی کنید با رقصیدن، مطالعه کردن، دویدن، پیاده روی، کوهنوردی و غیره، انرژی خود را تخلیه کنید، ضمن اینکه تنوع هم ایجاد شده و برای پرت کردن حواس هم مفید هستند.

کلافگی از شهوت زیاد

روش های مختلفی برای کنترل میل جنسی وجود دارند

داروهای کنترل میل جنسی

یکی از روش های کنترل میل جنسی، مصرف داروهایی است که برای کاهش میل جنسی توسط روانپزشکان تجویز می شود. این داروها به دو دسته داروهای گیاهی و غیر گیاهی تقسیم بندی می شوند که در ادامه به هر دو مورد اشاره می کنیم. اما قبل از آن تأکید می کنیم که به هیچ وجه به مصرف خودسرانه داروهای گیاهی و غیر گیاهی نپردازید و حتما طبق نظر پزشک عمل کنید.

داروهای غیر گیاهی کاهش دهنده میل جنسی:

قرص فلوکستین - قرص سرترالین قرص ونلافاکسین قرص سیتالوپرام قرص فیناستراید سیپرون استات قرص پروپشیا آلپرازولام یا زاناکس و غیره.

داروهایی که نام برده شدند از طریق تأثیر مستقیم روی تمایلات جنسی، اختلال در نعوظ، اختلال در انزال، عملکرد تولید اسپرم، کاهش قوای جنسی و غیره تأثیر خود را اعمال می کنند.

داروهای گیاهی کنترل میل جنسی:

داروهای گیاهی که حاوی بید، شاهدانه، کافور، رازک، مریم گلی، نعنا، ترنج و شیرین بیان هستند روی کاهش میل جنسی تأثیر بسزایی دارند.

داروهایی برای کاهش میل جنسی

برخی داروها در کنترل میل جنسی تأثیر می گذارند

بهترین دوره های یادگیری کاهش میل جنسی

خیلی از افراد بخاطر مراجعه مکرر به پزشک نتیجه ای نمی گیرند و یا بخاطر مصرف داروهای مختلف، اعم از گیاهی و غیر گیاهی، با مشکلات دیگری روبرو می شوند. بسیاری از افراد معتقدند که از طریق شرکت در دوره ها و مطالعه بسته های آموزشی توانسته اند مشکلات خود را حل کنند و میل جنسی خود را کنترل کنند.

بسته های آموزشی کارگاهی راهبری نیروی جنسی در گروه آموزشی من حقیقی توسط فراز قورچیان را تهیه نمایید که با بیش از 50 سرفصل نکات و ترفندهایی عالی را آموزش می دهد.

همچنین منابع و محتواهای سایت خودشناس کمک زیادی به رفع این مشکل کرده اند. یادگیری کنترل میل جنسی منجر به برقراری روابط اجتماعی، عاطفی، زناشویی و روحیات فردی سالم و طبیعی خواهد شد. شما می توانید قبل از خرید این بسته غیر حضوری، توضیحات آن را گوش بدهید تا در صورتی که از نظرتان مناسب بود، تهیه نمایید.

منابع:

مشاوره روانشناس

www.healthline.comاین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.3 از 5 (7 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits