دلگرم
امروز: جمعه, ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۶ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۴ مه ۲۰۲۴ میلادی
پیچ امین الدوله
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
پیچ امین الدوله - این گياه رونده، بسيار زيبا و خوشبو می تواند خانۀ -امین-الدوله
پیچ امین الدوله

این گياه رونده، بسيار زيبا و خوشبو می تواند خانۀ شما را به مکانی بی نظیر و دوست داشتنی تبدیل کند.

پیچ امین الدوله به سه منظور پرورش داده می‌شود، به عنوان یک گیاه رونده یا یک گیاه روندۀ معطر و حتی به عنوان یک بوته با گل‌های رنگی. یاس امین الدوله تابستانی یکی از انواع بسیار جذاب یاس می‌باشد، که بسیار رونده و مقاوم می‌باشد و تا ارتفاع ۶ تا ۹ متر بلند می‌شود. این گیاه تیغ ندارد، به همین دلیل برای مرتب کردن آن بر روی سطوحی چون دیوار‌ها و طاق‌ها، مشکلی نخواهید داشت. در غیر این صورت می‌توانید آن را به شکل یک بوته در بیاورید.

پيشنهاداتی برای نگهداری

بیشتر انواع این گیاه در مقابل شرایط مختلف، مقاوم می‌باشند، به همین دلیل نگهداری از آن‌ها ساده می‌باشد. خاک لازم برای این گیاه، خاک مغذی و خاک برگ است و به رطوبت فراوان نیز نیاز دارد. این گیاه با کلماتیس، بهِ ژاپنی و یا گل‌های وحشی ترکیب زیبایی ایجاد می‌کند.

هرس پيچ امين الدوله

هرس این گیاه باید زمانی صورت بگیرد که گل‌های آن از بین می‌رود. هرس عرضی آن باعث می‌شود که گیاه به صورت طولی رشد بیشتری داشته باشد.

تکثير

بیشتر انواع این گیاه را از راه قلمه تکثیر می‌کنند. این قلمه‌ها بهتر است در تیر ماه که گیاه در پر گل‌ترین وضعیت خود قرار دارد، تهیه شوند. از حرارت ملایم برای تحریک ریشه‌های قلمه‌ها استفاده کنید، گیاهان جوان‌تر را به محض اینکه ریشه دادند، به محیط خنک منتقل کنید. پیچ امین الدوله، خود را به شیوه خاصی تکثیر می‌کند، به این صورت که شاخه‌های خود را روی سطح زمین گسترده می‌کند و این شاخه‌ها به مرور زمان ریشه می‌دهند.

حل مشکلات

آفتی که برای این گیاه بسیار خطرناک است، شته می‌باشد که در اثر کثیفی بیش از حد ریشه ایجاد می‌شود. این آفت‌ها ویروسی ایجاد می‌کنند که این گیاه را ضعیف و حتی نابود می‌کند. برای کنترل شته‌ها باید یا از اسپری ضد شته استفاده نمود و یا اینکه آن را طوری قرار داد که ریشه‌هایش در سایه و شاخه‌هایش در معرض آفتاب باشد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
2.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits