دلگرم
امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۲۶ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۱۱ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
بهترین گیاهانی که میتوانید در خانه خود نگهداری کنید!
9
زمان مطالعه: 3 دقیقه
نگهداری گیاه در خانه-چگونگی نگهداری گیاه در خانه-انواع نگهداری گیاه در خانه-روش نگهداری گیاه در خانه-معرفی گیاهان خانگی-گیاه خانگی-گیاه آپارتمانی-نحوه پرورش گیاه در خانه-گیاه در خانه-معرفی گیاه مناسب خانه

به عقیده ی تمام طراحان داخلی وارد شدن گیاهان به خانه ی شما طراوتی دوباره به ارمغان می آورد. انتخاب گیاه زینتی مناسب برای خانه، به سلیقه ی شخصی و زیبایی شناسی شما بستگی دارد.

نگهداری گیاه در خانه

نگهداری گیاه در خانه

علاوه بر این انتخاب یک گیاه بر اساس جذابیت ظاهری آن، سبب می شود که شما بدانید باید چگونه از آن مراقبت کنید. برای مثال، گیاهی که به نور مستقیم خورشید نیاز دارد، کنار پنجره به خوبی رشد می کند. اما گیاهی که به سایه نیازمند است، می تواند در گوشه های کم نور اتاق جای بگیرد. این 5 گیاه زیبا را بهتر بشناسیم.


بنت قونسول (پوینستیا)

نگهداری گیاه در خانه


این گیاه که به آن گل کریسمس نیز می گویند، در تمام سال مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر گل برگ های سنتی قرمز، این گل در رنگ های صورتی، سفید و چند رنگ نیز یافت می شود. نگه داری از این گل خیلی دشوار است، اما گل های زیبای آن ارزش این توجه بیشتر را دارند.


بنفشه ی آفریقایی

نگهداری گیاه در خانه


بنفشه ی آفریقایی بین افراد خانه دار خیلی معروف است زیرا نگه داری آن آسان است. او سرتاسر سال گل می دهد و به شکل های مختلفی در می آید. آن ها زمانی در بهترین حالت خود قرار می گیرند که در آغوش پنجره ای گرم و روشن جای گیرند. هنگام آب دادن مراقب باشید آب به برگ ها نخورد. در غیر این صورت روی آن ها لکه های قهوه ای ایجاد می شود.


کاکتوس گل دار

نگهداری گیاه در خانه


صحرا ها به خاطر یکدست قهوه ای بودنشان، شهرت دارند ولی صحرایی پر از گل بسیار هیجان انگیز خواهد بود. با یک کاکتوس گل دار، تلسم صحرا را به خانه ی خود بیاورید. آن ها نه تنها خیلی با شکوهند، بلکه نگه داریشان خیلی آسان است. کاکتوس ها به نور خورشید، گرما و مقدار اندکی آب نیاز دارند.


درفش گیاه

نگهداری گیاه در خانه


درفش گیاه اندکی بزرگ می شود. بنابرین بهترین گیاه برای پر کردن فضا های خالیست. شاخ و برگ سبز تیره ی آن، همانند گل هایش که در رنگ های قرمز، صورتی، بنفش کم رنگ و سفید هستند، زیباست. آن ها را در اتاقی با نور متوسط و دمای 65 تا 80 درجه ی فارنهایت (18 تا 26 درجه ی سانتی گراد)، نگه داری کنید.


کالانکوئه

نگهداری گیاه در خانه


کالانکوئه یک گیاه آب دار است. بنابرین رشد و نگه داری آن نسبتا آسان است. این گیاه در بهار و اوایل تابستان دسته دسته، گل می دهد. آن ها را در جایی روشن، گرم و با آبیاری متوسط نگه داری کنید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (9 رای)  

  ۱ دیدگاه

  شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

  seyed m@hdi seyedi | ۹ سال پیش
  با سلام
  میخواستم بدونم که این گلها در شرایط آب وهوایی ایران هم سازگارند
  0
  1
  
  hits