دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۲۰ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۸ مه ۲۰۲۴ میلادی
بهترین صندلی ماشین کودک چه ویژگی‌هایی دارد؟
0
زمان مطالعه: 6 دقیقه
اندازه صندلی صندلی ماشین کودک ، میزان انعطاف پذیری و وزن صندلی، میزان ایمنی کودک و داشتن تجهیزات ایمنی مناسب، قابلیت شستشو و از همه مهمتر قیمت مناسب از جمله فاکتورها و ویژگی های بسیار مهم در خرید صندلی ماشین کودک به شمار می آیند

صندلی ماشین کودک یکی از مهم ترین تجهیزات ایمنی قابل نصب در صندلی خودروهای ماشین است. این وسیله جهت حفظ ایمنی و سلامت کودک شما ضروری بوده و از خرید های بسیار مهم به شمار می آید.

خوشبختانه امروزه با گسترش فرهنگ استفاده از صندلی کودک در خودرو های شخصی، برندهای مختلفی اقدام به طراحی و تولید انواع صندلی ماشین کودک نموده و توانسته اند فضایی امن و مناسب جهت حمل و نقل کودک در خودرو را فراهم نمایند. در این مقاله به معرفی و بررسی ویژگی های بهترین صندلی خودرو مناسب برای کودکان خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

لزوم استفاده از صندلی خودرو برای کودک

متاسفانه عدم استفاده از صندلی خودرو کودک، یکی از دلایل اصلی صدمه و مرگ و میر کودکان زیر 10 سال در تصادفات جاده ای است. با توجه به ساختار اتومبیل ها، احتمال پرتاب شدن و صدمه دیدن کودکان به دلیل برخورد با شیشه جلو خودرو نیز بیشتر از بزرگسالان می باشد، از اینرو استفاده از صندلی خودرو می تواند سلامت کودکان را تضمین نموده و از بروز جراحات و آسیب دیدگی های شدید به آن ها پیشگیری نماید.

ویژگی های بهترین صندلی ماشین کودک چیست؟

توجه به برخی از ویژگی های صندلی ماشین کودک اهمیت بسیار زیادی داشته و در نظر گرفتن آن ها کمک شایان ذکری به یک خرید رضایت بخش خواهد نمود. اندازه صندلی، محصولات نصب و جا به جایی صندلی، میزان انعطاف پذیری و وزن صندلی، میزان ایمنی کودک و داشتن تجهیزات ایمنی مناسب، قابلیت شستشو و از همه مهمتر قیمت مناسب از جمله فاکتورها و ویژگی های بسیار مهم در خرید صندلی ماشین کودک به شمار می آیند.

صندلی ماشین کودک

در این بین توجه به ایمنی صندلی ماشین کودک، اهمیت بیشتری داشته و احتیاج به توجهات ویژه ای خواهد داشت. توصیه می شود به منظور اطمینان از این فاکتور بسیار مهم و موثر در حفظ سلامتی کودک، از برندهای معتبر و شناخته شده خرید نموده و از بررسی های لازم و اجرای مراحل و آزمایشات ایمن سازی در این برندها آسودگی خاطر داشته باشید.

اهمیت توجه به گروه بندی سنی صندلی خودرو کودک

توجه به این فاکتور، نقش بسیار مهمی در خرید شما داشته و به شما کمک می نماید تا از خرید خود به مدت چند سال به شکل مفید استفاده نموده و مجبور به پرداخت هزینه های اضافی نباشید. گروه بندی سنی صندلی ماشین کودک در سه دسته کلی به شرح زیر در نظر گرفته می شوند.

گروه مثبت صفر: این گروه از صندلی های کودک، وزن نسبتا سبکی داشته و به آسانی می توان آن ها را جا به جا و حمل و نقل نمود. معمولا از این صندلی ها برای سنین نوزادی تا یک سالگی و بسته به جثه کودک حتی تا دو سالگی نیز استفاده می شود.

گروه یک دهم: این گروه از صندلی ها نسبت به گروه قبلی سنگین تر بوده و از سهولت جا به جایی کمتری برخوردار می باشند. اندازه این صندلی ها نیز بزرگتر بوده و برای سنین نوزادی تا انتهای 4 سالگی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

گروه دو و سه: این گروه از صندلی ها دارای وزن و اندازه بیشتر و بزرگتری بوده و معمولا از آن ها برای رده سنی 4 تا 9 سال استفاده می شود.

در خصوص انتخاب صندلی ماشین کودک، در نظر گرفتن بازه وزنی صندلی ها نیز اهمیت فراوانی داشته و توصیه می شود متناسب با وزن کودک خود، صندلی ها را انتخاب و استفاده نمایید .معمولا صندلی های نگهدارنده کودک در گروه صفر، جهت استفاده برای وزن و تا 12 کیلو، گروه یک دهم برای وزن 0 تا 18 کیلو و گروه 2و3 برای وزن های بالاتر طراحی و تولید شده اند. باید توجه داشت که درج حروف انگلیسی E در سطح برند صندلی، نشان دهنده سلامت و ایمنی صندلی بوده و یکی از ویژگی های مثبت و بسیار قابل توجه در تهیه صندلی ماشین کودک در برندهای مختلف محسوب می گردد.

صندلی ماشین کودک

جایگاه نصب صندلی ماشین کودک چگونه است؟

توجه به اصول نصب صندلی کودک در سطح صندلی های خودرو، از موضوعات بسیار مهم در ایجاد ایمنی و حفظ سلامت کودک به شمار می آید. در این خصوص توصیه های ایمنی مبنی بر نصب صندلی های کودک گروه صفر به شکل رو به عقب، صندلی های گروه یک دهم به شکل رو به جلو و استفاده از کمربند نگهدارنده صندلی، برای صندلی های مورد استفاده در محدوده سنی 4 تا 12 سال، نصب رو به جلو و استفاده از کمربند های دوتایی و برای صندلی های مورد استفاده در محدوده 8 سال به بالا استفاده از کمربند ایمنی خودرو نیز ضروری می باشد.

رعایت نمودن اصول ذکر شده در خرید و نصب صندلی خودرو برای کودکان اهمیت زیادی داشته و به حفظ ایمنی و سلامت صد در صد کودک، کمک خواهد نمود.

توجه به جنس پارچه و قابلیت شستشو صندلی

یکی از مهمترین و اصلی ترین فاکتورهای قابل توجه در خرید صندلی ماشین کودک، قابلیت شستشو و سهولت نظافت آن می باشد، به همین خاطر توصیه می شود نسبت به جنس پارچه پوشش صندلی توجه نموده و ترجیحا از صندلی هایی با روکش های قابل جداسازی و شستشو استفاده نمایید. صندلی های پارچه ای طرفداران بیشتری داشته و گزینه مناسب تری برای کودکان به شمار می آیند. صندلی های چرمی علیرغم قابلیت پاک سازی و شستشوی آسان، به دلیل انتقال مستقیم سرما در فصل زمستان و گرما در فصل تابستان، گزینه مناسبی برای کودکان نبوده و منجر به احساس ناراحتی و بی قراری در آن ها خواهد شد.

بهتر است در خرید صندلی های خودرو کودک به راحتی و میزان نرم بودن نشیمنگاه صندلی توجه فراوان نموده و از آسایش کودک خود در صندلی اطمینان حاصل نمایید. تشک های خشک، سفت و بسیار برجسته انتخاب مناسبی نبوده و منجر به آزردگی کودک شما خواهند شد. توجه به راحتی صندلی از اصول بسیار مهم در خرید صندلی ماشین کودک به ویژه در گروه یک دهم می باشد.

توجه به قیمت صندلی خودرو کودک

یکی از مهم ترین فاکتورهای خرید موفق و رضایت بخش، پرداخت هزینه های منطقی و نسبتا مقرون به صرفه است. قیمت صندلی ماشین کودک در انواع مختلف آن و برندهای تولید کننده کاملا متفاوت می باشد توصیه می شود به منظور تهیه و خرید صندلی مورد نظر به فروشگاه های معتبر در سراسر کشور مراجعه نموده و در صورت تمایل به خرید آنلاین این محصول به سایت فروشگاه های اینترنتی شناخته شده مانند ninimod.com مراجعه و محصول خود را به شکل آسان، سریع و مقرون به صرفه دریافت نمایید.

مطالعه بیشتر (انگلیسی): 7 تا از بهترین صندلی های ماشین کودک

پیشنهاد خرید: صندلی ماشین کودک نی نی مداین مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits