دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۲۳ شعبان ۱۴۴۵ قمری و ۰۵ مارس ۲۰۲۴ میلادی
روز جهانی اسکان معلولان و سالمندان در سال ۹۸ چه روزی است ؟
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
روز جهانی اسکان معلولان و سالمندان در تقویم میلادی مصادف است با 12 اكتبر. روز جهانی اسکان معلولان و سالمندان در سال ۹۸ مصادف است با شنبه 20 مهر ماه.

روز جهانی اسکان معلولان و سالمندان در سال ۹۸ چه روزی است ؟

روز جهانی اسکان معلولان و سالمندان در سال ۹۸ مصادف است با شنبه 20 مهر ماه.

separator line///روز جهانی اسکان معلولان و سالمندان به میلادی/روز جهانی اسکان معلولان و سالمندان در سال ۹۸ چه روزی است ؟

روز جهانی اسکان معلولان و سالمندان به میلادی

روز جهانی اسکان معلولان و سالمندان به میلادی مصادف است با 12 اکتبر 2019

separator line///روز جهانی اسکان معلولان و سالمندان به میلادی/روز جهانی اسکان معلولان و سالمندان در سال ۹۸ چه روزی است ؟

20 مهر؛ روز اسکان معلولان و سالمندان

بیستم مهر، به نام "روز اسکان معلولان و سالمندان" نامگذاری شده است.

سالمندان و معلولان حق دارند از زندگی سالم، در رفاه و بانشاطی برخوردار باشند و صرفا وجود یک سری ضعف‌های جسمانی نباید باعث شود که آن‌ها لذت زندگی را تجربه نکنند. فقط کافی است با رعایت یک سری نکات زندگی را برای آن‌ها شیرین‌تر کنیم. اگر آن قدر خوشبخت هستید و خانه‌تان به نعمت همجواری با یک پیر فرزانه مزین است، برای راحتی بیشتر آن‎ها کافیست برخی نکات را رعایت کنید.

کف اتاق‌ها، باید صاف و غیر لغزنده بوده و فرش‌ها به صورت مناسب، ثابت شده باشند ضمن اینکه چیدمان درست وسایل منزل به گونه‌ای که مزاحم سالمند و مانعی در مسیر رفت و آمد سالمند نباشد، کمک بزرگی به آن‌ها می‌کند. توصیه می‌شود از انباشت لوازم غیرضروری در اتاق‌ها پرهیز شده و وسایل با کاربری کمتر در محل مناسبی نگهداری شود.

در انتخاب مبلمان منزل سالمندان و معلولان پیشنهاد می‌شود از مبلمان بزرگ، جادار و سنگین استفاده گردد تا به هنگام استفاده احتمالی به عنوان تکیه‌گاه و یا در هنگام نشستن و برخاستن موجب سر خوردن و افتادن سالمند نشود.

روشنایی مناسب در مسیر رفت و آمد سالمند بسیار مهم است. بنابراین پیشنهاد می‌شود با نصب چراغ خواب در اتاق خواب سالمند و نیز در مسیر اتاق خواب سالمند تا دستشویی و یا آشپزخانه از ایجاد آسیب‌های احتمالی جلوگیری شود. همچنین نصب زنگ خطر حساس به دود (به ویژه وقتی سالمند سیگاری است) در محیط خانه و به ویژه اتاق خواب سالمند بسیار مهم و حیاتی است و مانع از خطرات احتمالی و آتش‌سوزی خواهد شد.

از موارد دیگری که توجه به آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، وجود یک دستگاه تلفن مناسب در دسترس سالمند و معلولان است و نیز پیشنهاد می‌شود شماره تلفن‌های ضروری با حروف و شماره‌های بزرگ نوشته شده و در دسترس سالمند باشد و یا در حافظه تلفن وی ذخیره شده باشد تا در مواقع نیاز به راحتی قابل دسترس باشد.

بیشتر بخوانید:

روش های مناسب برای رفع نیازهای عاطفی و اجتماعی سالمندان

ساده ترین راهکارهای حمام سالمندان بیمار در تخت خواباین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

    دیدگاه ها

    اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

    
    hits