دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۲ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۸ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۴ اکتبر ۲۰۲۳ میلادی
آشنایی با وفادارترین نژاد سگ
16
زمان مطالعه: 5 دقیقه
سگ یکی از بهترین دوست های انسان و یک حیوان وفادار خانگی است اما برخی از آنها از سایرین وفادارتر هستند


نژادهای سگ باوفا


سگ یکی از بهترین دوست های انسان و یک حیوان وفادار خانگی است. اما باوفاترین نژاد سگ در دنیا کدام است؟ سگ ها برای بهبود بسیاری از بیماری های روحی مانند افسردگی به کمک بیمار می آیند و تاثیر بسزایی در روند درمانی بیمار خواهند داشت. امروزه به دلیل تنوع در بهترین نژاد سگ خانگی انتخاب برای خانواده ها سخت شده است چراکه باید برای این انتخاب عواملی مانند بهترین سگ ها برای کودکان و سگ های مناسب آپارتمان را در نظر گرفت. بهترین سگ ها برای بچه ها و نژاد های بی خطر سگ ، همان باوفاترین نژاد سگ ها در دنیا هستند. در ادامه مقاله به وفادارترین نژادهای سگ اشاره خواهیم کرد.

سگ ژرمن شپرد

این سگ را همه به عنوان باوفاترین نژاد سگ می شناسند. ژرمن شپرد یک سگ مختص خانواده با قابلیت تطبیق پذیری خارق العاده است. خونگرمی، هوش و وفاداری در یک پکیج کامل در این سگ مشاهده می شود. به عنوان سگ نگهبان ، سگ پلیس و حتی در جنگ ها از این نژاد سگ استفاده می شود. این سگ باوفا برای سلامت بدن و ذهنش نیاز به تمرین هفتگی دارد و همچنین جزء باهوش ترین نژاد سگ خانگی است.

سگ

سگ نژاد دوبرمن پینچر

از این نژاد سگ به عنوان محبوب ترین نژاد سگ جنگی و قهرمان یاد شده است. انرژی بالا، هشدار دهنده ی عالی، نجابت و اصالت، خونگرمی و نترس بودن این سگ دلایلی محکمی برای قرار گرفتن در بین در بین باوفاترین نژاد سگ در دنیا است. Doberman pinscher با یک بدن تراشیده و نیرومند، در بین خانواده ها به عنوان بهترین نژاد سگ نگهبان نیز یاد می شود.

سگ یورکشایر تریر

این یکی از باوفاترین نژاد سگ ها است که به طور معمول به نام یورکی شناخته می شود و بهترین سگ برای نگهداری در خانه می باشد. آنها به عنوان بانمک ترین سگ ها نیز بسیار محبوب هستند. آنها به هیچ عنوان تهاجمی نیستند و قطعا بسیار وفادار می باشند. این نژاد ممکن است کوچک باشد، اما وفاداری و تعهد آنها نسبت به صاحبانشان بی نظیر است. شعاری که درباره ی این سگ استفاده می شود می گوید: لازم نیست حتما بزرگ باشید تا وفادار باشید( نیم کیلو باش اما مرد باش)

سگ آکیتا

به عنوان یک سگ ژاپنی شناخته می شود. دهه ها به عنوان سگ نگهبان، سگ جنگی و همچنین سگ شکاری در ژاپن استفاده می شد. طبیعت این سگ آرام اما شجاع است و جزء باوفاترین نژاد سگ در دنیا محسوب می شود. بهترین داستان وفاداری این نژاد سگ بر می گردد به سگی با نام Hachiko که هر روز در ایستگاه قطار منتظر صاحب خود بود تا او را به خانه برساند. Hachiko سال منتظر صاحبش ماند تا اینکه مرد. بعد از مرگ او یک مجسمه یادبود از آن ساخته شد.

سگ ها

سگ گلدن رتریور

این سگ به عنوان بهترین نژاد سگ خانگی شناخته شده است. Golden Retrievers باهوش، مسئولیت پذیر، دوست داشتنی و با وفا است. این سگ قادر به انجام کار های مختلف مانند، جستجو و نجات، شناسایی بمب و… می باشد. این نژاد سگ علاقه ی زیادی به بازی کردن دارد و با سایر افراد، کوکان و دیگر حیوانات بسیار اجتماعی است. این سگ به خاطر نوع پوشش بدنش هرهفته نیاز به رسیدگی دارد و برای حفظ انرژی اش باید روزانه تمرین ببیند.

سگ لابرادور رتریور

یکی دیگر از باوفاترین نژاد سگ های دنیا می باشد و برای بسیاری از خانواده ها محبوب است. وفاداری آنها، اطاعت و شخصیت های دوست داشتنی، آنها را حیوان خانگی مناسبی برای خانواده ها با کودکان و سایر حیوانات کرده استاین نژاد عاشق بازی کردن در زمین خشک و یا حتی آب است. Retrievers لابرادور به ورزش منظم و بازی نیاز دارد تا آن را سرگرم نگه دارد و به جلوگیری از چاقی اش کمک کند. Retrievers لابرادور سگ های شاد و فعال و وفادار هستند. این نژاد سگ یکی از بهترین سگ ها برای کودکان است.

سگ اسکای تریر


یک نژاد ظریف و زیبا که برای شجاعت شان شناخته شده اند. مشهورترین اسکای تریر، Greyfriars Bobby افسانه ای بود که 14 سال از عمر خود را در کنار صاحبش بود و به مراقبت از او پرداخت و به همراه استاد خود به خاک سپرده شد. مجسمه این سگ نیز بعد ها ساخته شد. این همه وفاداری باعث شد که این نژاد نیز جزء باوفاترین نژاد سگ قرار بگیرد.

سگ باوفا

سگ راف کوتا کولی

برای قرن ها به عنوان سگ گله استفاده می شد. Collie برای خلق و خوی دوست داشتنی و وفاداری خود شناخته می شود. این نژاد جزو نژاد های بی خطر سگ برای کودکان است. همچنین در زمره ی بهترین نژاد سگ نگبان نیز می تواند قرار بگیرد. پوشش بلند بدن این نژاد سگ نیاز به مراقبت و شستشوی منظم هفتگی دارد.

سگ ایریش ولفهوند

این نژاد سگ در میان قدیمی ترین و باوفاترین نژاد سگ می تواند قرار بگیرد. اولین بار حدود 300 سال پیش از میلاد در ایرلند ثبت شد. از این سگ برای شکار گرگ، گوزن، گراز استفاده میشد. آنها در میان بزرگترین نژاد سگ با اندام بلند ، چشم های تیره و دم منحنی شکل هستند. یک سگ دوست داشتنی خوب که حتی با غریبه ها هم دوستانه رفتار می کند. Wolfhound ایرلندی نیاز به مقدار زیادی ورزش روزانه دارد. در میان اسامی باوفاترین نژاد سگ ها، یک Wolfhound ایرلندی به نام Gelert که در سال های 1800 در انگلستان زندگی می کرده، آمده است.

سگ بریتانی

اسم این نژاد برگرفته از مکانی با همین نام در فرانسه است. این سگ ها دارای طبیعت بسیار شیرینی هستند و آموزش آنها بسیار آسان است. چشمان این نژاد یک نگاه عجیب و غریب دارد که باعث می شود شما عاشق آنها شوید.این نژاد به قدرت شکار و همچنین هوش بالایش نیز معروف است. یکی از بهترین سگ های خانگی و مناسب کودکان می باشد. قراراگرفتن در لیست باوفاترین نژاد سگ شایسته ای این نژاد می باشد.

separator line

بیشتر بخوانید:

معرفی نژاد سگ ساموید

معرفی نژاد سگ روتوایلر

معرفی نژاد سگ سنت برنارد

separator lineاین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.7 از 5 (16 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits