۵ نشانه بارز کبوترهای پرشی (ساعتی)

۲۱,۶۱۹
۹۱
۲
دوشنبه, ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ ۰۳:۴۰

مشخصات ظاهری کبوتر پرشی

1ـ رنگ:

رنگ این نوع کبوتر خیلی مهم نیست و بستگی به علاقه شخص داره و اگر کسی به شما رنگ خاصی پیشنهاد کرد شاید آن شخص از آن نوع کبوتر خیری دیده و ممکنه هر کبوتری که اون رنگو داره خوب نباشه پس رنگ کبوتر دلیل محکمی بر خوب بودنش نیست.

2ـ شکل:

بهتره کبوتر نه خیلی درشت و نه خیلی ریز جسته باشه، باید نوک مناسبی داشته باشه ( نه خیلی بزرگ نه خیلی کوچک ) ،سر کبوتر هم همچنین نه بزرگ نه کوچک .

سینه کبوتر باید پهن و برآمده باشه که هوای بیشتری را در خود بگیره

3ـ پا:

کبوتر نباید پاهای دراز یا خیلی کوتاه داشته باشد ، ناخن های پای کبوتر باید بلند باشد . پاهای قوی و نسبتا زمخت ، بلند و برنگ تیره و کدر داشته باشه

4ـ دم:

کبوترانی که روی پر های دم خود سوراخ های ریز متعددی دارند معمولا بَند هستند(بَند بودن یک اصطلاح است و به کبوترانی گفته میشود که موقع پرواز پشت سر هم پشتک میزنند) ، دم کبوتر در حالت معمول 12 پر دارد که بعضی ها می گویند کبوتری که دارای 13 یا 14 پر در دم داشته باشد کبوتر خوبی است البته کبوتران تزیینی هم هستند که دارای24 پر یا بیشتر میباشند.

کبوترخوب باید دم کوتاه مثل عقاب و پس دم کپل و کلفت داشته باشد ، دم کبوتر باید مثل گلابی باشه یعنی در لبه دم انتهایی باریک شه نه پهن

5ـ بال:

کبوتران خوب معمولا بال هایی بزرگ و کشیده دارند و سه پر آخر بال کبوتر خوب باید هم اندازه هم باشند ، وقتی بال کبوتر را با دست باز میکنیم نباید شل باشد و باید سفت باز شود ، کبوترانی که بر روی بالهای آن ها نیز سوراخ های ریز داشته باشند کبوتران خوبی هستند

سرشانه کبوتر باید از قسمت سر کتها با هم فاصله داشته باشد

۵ نشانه بارز کبوترهای پرشی (ساعتی)

نکته 1: کبوترانی که پا پر (پر پا) ، کاکلی یا دم چاک :( پر دم آن ها از وست نصف شده و به صورت دو تا دم دیده شوند ) نیز کبوتران خوبی هستند.

نکته 2 : اگر از پرنده فروشی ها کبوتر میخرید سعی کنید کبوتر ان جوان تر را انتخاب کنید (که البطه دارای شرایت ذکر شده باشد) چون بعضی از کبوتران که دیگر نطفه نمی دهند و به درد جوجه کشی نمی خوند و پیر هستند در این جور جاها زیاد است.

اگر از دوستان یا کبوتر داری که به او اطمینان دارید کبوتر میگیرید سعی کنید کبوتران پیر و قدیمی که نطفه دارند را بگیرید (البته اگر آن شخص این کبوتر را به شما بدهد چون قطعا" کبوتر خوبش خواهد بود) چون اگر کبوتر خوبی نبود تا آن سن دست به دست نمی چرخید و زنده نمی ماند.

۵ نشانه بارز کبوترهای پرشی (ساعتی)

بیشتر بخوانید :

راههای تشخیص نر یا ماده بودن کبوتر

درمان شکستگی و در رفتگی کتف و بال کبوتر

عفونت چشم کبوتر علل ، تشخیص و درمان فوری

کاربر گرامی چنانچه این مطلب برای شما مفید بوده لایک کنید ، یا راهکاری دیگری دارید با دیگر کاربران مجله دلگرم به اشتراک بگذارید.

تهیه و گردآوری مجله دلگرم

جهان باورصاد


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(91 امتیاز , میانگین: 4.2 از 5)  

۲ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
 
de
امیر | ۴ ماه پیش
آیا دماغ کبوتر ها در پرش تاثیر دارد
۰
۰
 
 
ro
رابین | ۵ ماه پیش
با سلام عالی بود. اما در مورد دم کبوتران چهارده پر دم عالی هست و این یک استاندارد هست و بیشتر بودنش بدردنمیخورد و ربطی به دم چتری ندارد در مورد رنگ نه اتفاقعا زنگهای هستن که این نوع رنگ یا بهتر بگویم این نژاد نژاد پرشی هستن شاید بعضی از کبوتران رنگی دیکر پرش دادشته باشن ولی خالص نیستن و پیشینه ای از پرش بالا دارن
۰
۰
 

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter