شرح سوال:
بازدید: ۱۳۱ | تاریخ : یکشنبه, ۲۵ آذر ۱۳۹۷
سلام دکتر من 24 سالمه و دوسال تریاک گاعی قلیون مصرف کردم و الان دوسال نیم پاک پاک هستم که دوبار معده ام زخم شد دکتر مراجعه کردم دوبار را هم شربت ام جی و قرص امرازول داد و و گاهی هم سوزش داشت معدم الان اسید معده دارم و و گاهی هم دهانم بدمیشه اگه چیزی نخورم و صلح ها از خواب پا میشم خیلی بد بو میشه باید مسواک بزنم ایا مشکلی نیست لطفا راهنمایی کنید دقیق و متن مرا بخونید جواب مرا دقیق ارسال کنید و بعضی دکتر ها هم متوجه نمیشوند و الکی جواب ارسال میکنن فقط دقیق بخونید خواهشن بعد جواب بدید نگران خودم میشم ممنون تشکر شرمنده ببخشید دست شما درد نکنه
پاسخ کارشناس :
0%

سلام دوست عزیز سوزش معده . ترش کردن و درد علایم چند نوع بیماری است 

اول : درد گرفتگی بلافاصله بعد از مصرف غذا حالتی شبیه به سوزش معده را به همراه دارد که نشانه سنگ کیسه صفرا است . 

دوم : بیماری گرد که در این نوع بیماری اغلب بیماران دچار سوزش معده هستند که در اثر بازگشت اسید معده و یا محتویات ان به مری رخ میدهد که معمولا حداقل هفته ای دو بار به وجود می اید .

سوم : اولسر زخمی است که ممکن است در پوشش داخلی معده با ان مواجه شوید درد اولسر معده را میتوان در قسمت فوقانی شکم تا نزدیک قفسه سینه احساس کرد و گاهی دردی شبیه سوزش معده دارد .

چهارم : دیافراگم بطور طبیعی فضایی کوچک برای عبور مری به سوی معده دارد در حالت فتق هیاتال با بازگشت اسید و غذا به داخل مری باعث ایجاد درد و سوزش در ناحیه معده میگردد.

پنجم : ازفازیت در واقع التهاب مری است که به دلیل بازگشت اسید معده رخ میدهد این حالت سبب ایجاد سختی و درد در هنگام بلع غذا میشود . 

اگر شما علائم زیر را همراه با سوزش معده و تلخی دهان دارید حتما به متخصص مراجعه نمایید 1 احساس چسبندگی غذا در گلو هنگام بلع 2 کاهش وزن نا معمول 3احساس پری بی دلیل 4 تهوع و استفراغ  5 درد در قسمت فوقانی معده 

دیدگاه ها

چنانچه در رابطه با این سوال و جواب نظری دارید با ما و دیگران در میان بگذارید.کد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter